kategorie: Efika, Mac mini
Wątek zamknięty
[#181] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #180

ja bym się dopisać chciał na miniacza. Rok czekania ale myślę będzie warto

komu i gdzie zwei dychen na os?

ps. aby uniknąć przypadków niedocierania maili podawajcie sobie numery telefonów, komórki, stacjonarne itp. Jak taki jeden z drugim usłyszy op***dol to się mu zaraz przypomni że miał oddać sprzęt dalej :)



Ostatnia modyfikacja: 24.09.2011 11:26:10
[#182] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@XoR, post #181

Zwei Dychen wpłacisz jak już będziemy finalizować wysyłkę.

jeden z drugim usłyszy op***dol to się mu zaraz przypomni że miał oddać sprzęt dalej


Z (V)(I)mothe(P)em jest jeszcze inna sprawa. W ostatnim mailu, jaki od niego otrzymałem, 27 sierpnia pisze:

Z tego całego zamieszania, które mnie otacza i masę spraw - całkowicie zapomniałem o czasie ( tak krótkim :( ) zakończenia testów eficzki :P.
Co do chwil spędzonych to postaram się to opisać - być może artykulik napiszę - bo jest o czym ;P. Tak ogólnie świetnie się z nią bawiłem :P


Niedługo później przestał się logować na PPA. Ponieważ zbiegło się to z okresem natężonego ruchu na drogach to obawiam się, że mogło mu się np. coś stać podczas powrotu z wakacji. Różne wypadki chodzą po ludziach, a amigowcy nie są niezniszczalni. Spróbuję jakoś jeszcze do niego dotrzeć i zobaczymy. Sam pomysł z numerem telefonu na przyszłość - nie najgorszy.

Aktualne listy:

Efika:

GeekBoy68k
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

frywolny_marian
TomcioPaluszek
stachu100
Tomahawk
Mir3k
przemysław
XoR

[#183] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #182

Kochani, świetna wiadomość: W zeszłym tygodniu napisałem do MorphOS Teamu o naszej sytuacji i dzisiaj dostałem zapewnienie od samego Ralpha Schmidta, że nasz MiniMak - pożyczak dostanie darmowy klucz rejestracyjny. W związku z tym pożyczający będą ponosić jedynie koszty wysyłki sprzętu.

Hip hip... Niech żyje MorphOS Team!

P.S. Pytanie co zrobić z pieniędzmi, które udało się zebrać do tej pory. Zwrot? Bounty?

[#184] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #183

Zbierać na kolejnego miniacza :)



Ostatnia modyfikacja: 27.09.2011 08:22:29
[#185] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #183

Wysłać do MosTeamu i wyjaśnić, że tyle było zebrane. Przynajmniej kłótni o kasę będzie. A i właściciela w licencji wpiszą jako PPA Team :)

[#186] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@TomcioPaluszek, post #184

Nie jest to zły pomysł, ale w tym celu przydałoby się bounty. Niech się wypowiedzą zainteresowani (darczyńcy).

[#187] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #186

Kaskę bym wrzucił jako dotację dla Teamu w wyrazie podziękowania, przynajmniej niech moja część idzie jako dotacja. Ewentualnie druga opcja - kupno drugiego mianiaka pożyczaka, niedługo sprowadzę trochę sprzętu więc można byłoby coś pomyśleć.

[#188] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #183

Bounty lub tak jak Pampers pisze.



Ostatnia modyfikacja: 27.09.2011 09:17:10
[#189] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@pampers, post #187

Zgadzam się z pampersem. Moja wpłacona kasa może iść na dowolne MOSowe bounty (ew. ogólno-PPC na JIT w UAE), lub bezpośrednio do Teamu za dobrą robotę.
Ze wskazaniem na bounty. Ale dostosuję się do woli większości.
[#190] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #183

Ja proponuje dalej zbierać te 20zł i co jakiś czas przeznaczać komisyjnie na jakieś bounty/kolejnego miniaka*/dotacja mos teamu.

*Pewnie musiałoby być więcej chętnych, żeby kolejny miniak miał sens

Pozdrawiam
[#191] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@Tomahawk, post #190

To moze jeszcze kilka 20-złotowych wpłat, i kupimy znaczek firmowy Amigi. Nie może być drogi ;)
Damy go w prezencie Teamowi, a oni zdecydują, czy zastąpimy motylka piłeczką, czy jednak pójdziemy w bieliznę
[#192] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@wali7, post #191

W głowie pojawił mi się mały pomysł jak spróbować zebrać fundusze na nowego Miniaka: http://morphos.pl/1615

[#193] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@pampers, post #192

Również nie chcę zwrotu tej oszałamiającej kwoty :P
Pomysł z zakupem drugiego mini jest doskonały, ale jeżeli przeznaczycie kasiorę na coś innego również nie będę miał nic przeciwko a wręcz przeciwnie hehe



Ostatnia modyfikacja: 27.09.2011 13:35:11
[#194] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@QUAD, post #193

Dorzucę swoją garść uwag: pozostawić 20 zł jako opłatę za wypożyczenie pierwszego miniaka, traktując to równocześnie jako zrzutkę na drugiego.
Sugerowałbym wpłaty przez przelew bankowy, bo wypożyczający unika anonimowości i redukuje się możliwość "zaginięcia" sprzętu.

[#195] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@przemysław, post #194

Przemku słuszna uwaga jednak nie byłbym aż takim optymistą. Sam przelew bankowy nie zobowiązuje Cię do niczego. Gdyby doszło do przywłaszczenia sobie sprzętu z takim "dowodem" raczej nic nie zdziałasz. Tą sprawę trzeba by rozwiązać w jakiś inny formalny sposób (np. podpisanie umowy).

Powstaje też pytanie, czy będziemy posuwać się aż do takiej papierkologi? Myślę, że można po prostu postawić na zaufanie.

[#196] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #183

Sprzęt (MiniMak) dotarł już do mnie, jestem w trakcie procedury załatwiania klucza i instalowania softu (niestety, nowej Efiki jeszcze nie donieśli). Gdy już uporam się ze wszystkim to zaraz wysmażę maila do frywolnego_mariana. Dla przypomnienia - nasze listy:

Efika:

GeekBoy68k
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

frywolny_marian
TomcioPaluszek
stachu100
Tomahawk
Mir3k
przemysław
XoR

[#197] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #196

Super!
Mam pytanko - jaka wersja minimaka (CPU i VRAM)?
[#198] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@wali7, post #197

Ano niestety 1,25 GHz i 32 MB VMEM.

[#199] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #198

To warto byłoby ustawić tryb Ambienta oszczędzający VRAM (może 16 bit, a może wystarczy wyłączyć zaawansowane wyświetlanie).
I z własnego doświadczenia - OWB na własnym ekranie, bez zaawansowanego wyświetlania. To bardzo pomaga, bo duże okno OWB potrafi zabrać całą masę VRAM - jak masz jeszcze coś w tym samym czasie otwartego na Ambiecie, to zaczyna się słynna "czkawka". A jak masz otwarte okna na osobnym ekranie Ambienta, a ekran OWB jest na wierzchu, to zawartość ekranu Ambienta siedzi tylko w Fast RAM.



Ostatnia modyfikacja: 29.09.2011 10:39:38
[#200] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@wali7, post #199

Wyłączyłem zaawansowane wyświetlanie, a także podwójne i potrójne buforowanie. OWB przerzuciłem na osobny ekran. Większość softu już przegrana, teraz jeszcze niezbędne biblioteki i chyba wszystko.

P.S. Niezwykle miło mi poinformować Was, że klucz licencyjny dla pana "Minimak Pozyczak" już do mnie przyszedł. To licencja numer 1241 (niedługo powinienem uaktualnić wykres).

[#201] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #200

recedent - Stellarium zainstaluj :)
[#202] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@wali7, post #201

Oj wiem przecież :). Zainstalowałem dzisiaj rano, razem z resztą softu.

Odnośnie pierwszej Efiki-wędrowniczki - sprawdzają się moje najczarniejsze obawy. Kolega (V)(I)mothe(P) ma zapchaną skrzynkę poczty głosowej na komórce, telefon stacjonarny w jego firmie (być może jednoosobowej) nie działa, a maili nikt nie przegląda. Obawiam się, że coś mu się stało. Będę jeszcze drążył temat.

[#203] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #202

Benek i Andrzej Drozd z tego co widzę z danych w PauBase mieszkają w Rybniku, może by się cyknęli sprawdzić czy wszystko z kolegą w porządku?

[#204] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@pampers, post #203

Też wpadłem na ten pomysł i poprosiłem Benedykta o pomoc.

[#205] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #204

Cóż... Dzięki wydatnej pomocy Benedykta udało się nam chyba rozwikłać sprawę.Niestety, spełniły się moje obawy - z tego co pisze brat (V)(I)mothe(P)a to miał on wypadek samochodowy. Nie wiem jeszcze czy i w jakim stanie z niego wyszedł, ale wiem że to właśnie jego brat stara się teraz dokończyć jego nie załatwione sprawy. Zdaje się też, że odnaleźliśmy gotową do wysyłki Efikę. Będę Was informował na bieżąco o postępach.

[#206] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #205

Cholera jasna :( Miejmy nadzieję że kolega z tego wyjdzie i wróci do nas! VIP - 3mamy kciuki, zdrowiej!

[#207] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #205

Mrozi krew w zylach... Oby nie bylo az tak zle...

[#208] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@jw_amigowiec, post #207

Z tego co się dowiedziałem to na szczęście nie jest tak źle. (V)(I)mothe(P) może wrócić do nas podobno już w połowie miesiąca. Tymczasem zaś:

--status update follows--

1. Jutro pierwsza wędrowniczka powinna zostać wysłana do GeekBoya68k;
2. Druga powinna trafić do mnie (do montażu obudowy) w tym tygodniu;
3. MiniMak - Pożyczak (a jakże) czeka aż frywolny_marian odpowie na maila i poda mi swój adres;
4. Uzbierane pieniądze w kwocie 160 zł (moim zdaniem, ale widzę, że nie jestem w tym osamotniony) najchętniej przekazałbym na bounty dzięki któremu dysponowalibyśmy pewną liczbą komputerów z MorphOSem do wypożyczania chętnym użytkownikom, albo deweloperom (do devki akurat Efiki średnio się nadają, ale Miniacze są w sam raz) - podobnie jak uczyniono tutaj.

--end of status update--

[#209] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@recedent, post #208

Wysłałem Ci maila.
Odstępuję swoje miejsce w kolejce. Niebawem kupuję własny sprzęt pod Morphosa. Niech Miniaka wypróbują niezdecydowani. Ja już od dawna jestem pozytywnie nastawiony co do Mosa. Zobaczę co będzie miał do zaoferowania Pampers, ewentualnie rozejrzę się za Power Bookiem.

[#210] Re: Efika-wędrowniczka i MiniMak-pożyczak

@frywolny_marian, post #209

OK, dzięki za informację. W takim razie sytuacja przedstawia się następująco:

Efika:

GeekBoy68k (Efika w drodze)
atarens
MisOr
jw_amigowiec
pampers
vegeta

Miniacz:

TomcioPaluszek
stachu100
Tomahawk
Mir3k
przemysław
XoR

Dzisiaj prawdopodobnie dostanę drugą Efikę i zacznę montaż obudowy.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem