[#31] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #30

Lepiej pozwolić na śmierć w męczarniach jak w tej niskobudżetowej produkcji filmowej? Jeśli ktoś ma zamiar się pozbyć w taki sposób, to niech lepiej trafi do kogoś kto ją przygarnie, a jak jeszcze będzie używana, to będzie szczęśliwa :D

[#32] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #31

Amiga szczęśliwa była jak była taksowana pożądliwym wzrokiem 99% gawiedzi komputerowej, gdy firmy softwarowe prześcigały się w wypuszczaniu kolejnych produkcji na nią, gdy pojawiała się w reklamach w TV, gdy były o niej programy telewizyjne, gdy była główną nagrądą w jakichś superkonkursach. To było życie.
A teraz? Nic już nie zostało.... trochę zdjęć z przeszłości (...Leaving just a memory, snapshot in the family album... ;) ).
[#33] uuuu

@Korni, post #24

szkoda Amisi, co za debile

[#34] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #24

Korni napisał(a):

> http://video.google.pl/videoplay?docid=9090300513915003095&q=amiga
>
> buuu!


jak to zassac?

[#35] Re: Amiga na śmietnku?

@wali7, post #32

Dokladnie tak Wali7.Przez to ze kanapkowano ta konstrukcje (i teraz to probuja kontynuowac) mamy dopiero od kilku lat nowsze samodzielne konstrukcje sprzetowe.Nowy sprzet mial wyjsc w 2000 roku a tak to dostalismy blizzardy ppc(wiem,wiem ppc byly wczesniej).
Smutne to ale prawdziwe.
Przygarniajcie sobie,ja nikomu nie wzbraniam ale to nie sa komputery juz do uzytku.
Nie denerwujcie sie tylko :)

[#36] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #30

Noooo... Ja też jestem obecnie pegazerem od ponad roku, ale dać Amisi umrzeć? Klasyk zawsze będzie klasykiem. A klasyka to klasyka... ;) No nie?
Różne Bethowen`y i Mozart`y nie żyją a żyją!

[#37] Re: Amiga na śmietnku?

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #34

RozpoczÄŽĹ,o siÄŽ pobieranie. Zapisz plik wideo.

JeĹ>li pobieranie nie rozpoczyna siÄŽ automatycznie, kliknij tutaj link prawym przyciskiem myszy i wybierz polecenie "Zapisz jako"

Musisz wyszukać te kilka linijek i ściągnąć plik po prostu z tego "tutaj linka" :)

Też kiedyś się tego obszukałem :D



Ostatnia modyfikacja: 13.09.06 16:23
[#38] Re: uuuu

@Pinto, post #33

Pinto napisał(a):

> szkoda Amisi, co za debile

nie pierwsi i nie ostatni

http://media.putfile.com/amiga--500--killing

i bezposredni link do tego filmu

http://x2.putfile.com/videos/a4-2715370714.mpg

[#39] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #35

Nowy sprzet mial byc wczesniej...

[#40] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #35

Niektóre "nowe" Amigi też nie są za bardzo do użytku :). Wolę zrobić trochę miejsca w szafie niż wywalać klasyka. Póki co nie musze jednak robić miejsca w szafie, klasyk piastuje zaszczytne miejsce na biurku :P .



Ostatnia modyfikacja: 13.09.06 16:36
[#41] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #37

OK juz mam, link do filmu jest w tym pliku ponizej, a film ma 38,5mb !!!

http://video.google.pl/videogvp/DeathofAmiga500.gvp?docid=9090300513915003095

[#42] Re: uuuu

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #38

Ale przepraszaja za ten film w napisach koncowych.

[#43] Re: Amiga na śmietnku?

@Malin, post #40

Jako popielniczka??

[#44] Re: Amiga na śmietnku?

@Kaczus, post #39

tia,wiem.commodore dalo ciala.pozniejsi wlasciciele tez.za to teraz mielismy a1 i ma1 ;)). Bo peg to inna bajka :)

[#45] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #43

Gram w UFO przecie, czasem nawet w Napalma :P .

[#46] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #30

nie jestem zlomiarzem, ale wole zeby taka amiga lezala u mnie w szafie (mieszkanie mam duze) niz rozwalona na jakims smietniku.
[#47] Re: Amiga na śmietnku?

@Malin, post #45

I dobrze Ci tak :P.

Jak tam Settlers 2 na maca,fajnie sie gra .

Oczywiscie jako konsolka do (starych) gier to klasyki sa w sam raz ;).

[#48] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #47

Problemem jest cdrom. Wystarczy znaleźć emulator cdromu na macosa, lub podłączyć cdrom do amigi. I już działa Settlers 2 .



Ostatnia modyfikacja: 13.09.06 20:33
[#49] Re: Amiga na śmietnku?

@Malin, post #48

Tzn dziala Ci ??

[#50] Re: Amiga na śmietnku?

@quaint, post #46

A jak zaczną się Amigi często pojawiać na śmietniskach (jeszcze nie widziałem żadnej) to zostanę KLOSZARDEM :D

[#51] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #49

bez cdromu, którego nie mam, nie zadziała.



Ostatnia modyfikacja: 13.09.06 21:39
[#52] Re: Amiga na śmietnku?

@Malin, post #51

przyjedz do mnie to ci dam jakis :)

[#53] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #30

1) To co dla Ciebie jest złomem nie dla każdego jest złomem. Szkoda, w imię własnych preferencji niszczyć lub pozwalać na niszczenie czegoś, co kogoś innego może cieszyć.

2) To co dzisiaj jest złomem za czas jakiś będzie szanowanym zabytkiem, albo przynajmniej sprzętem kultowym. Moje pokolenie w wieku nastoletnim namiętnie dobijało po lasach samochody Syrena, kupione onego czasu za flaszkę wódki. Dziś na myśl o tym niejednemu miłośnikowi starej motoryzacji nóż się w kieszeni otwiera, a Syrenki w dobrym stanie całkiem nieźle potrafią kosztować. Zobacz jakie ceny na Allegro potrafią już teraz osiągać Spektrumy i ilu jest na nie chętnych. Z czasem te ceny będą tylko rosły. Teraz żałuję, że nie ratowałem tych, które X lat temu złomowała polibuda - tyle tego było, że teraz pławiłbym się w dobrobycie. ;) Kiedyś może się okazać, że taka A500, która nikomu nie przeszkadza w szafie, to całkiem konkretny kawał grosza.

3) Chciałbym, żeby mój dzieciak (obecnie w poważnym wieku 2 tygodni) miał szansę zaznajomić się z techniką w szerszym zakresie, niż hipermarketowa tandeta. Może oczywiście wcale nie załapać tego klimatu, jednak na wypadek, gdyby załapał, wolę coś zachować.
[#54] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #24

CH**E P********E !!! JAK JA NIE LUBIE TAKICH D***I !!! Po co to niszczyć. Może komuś by się przydała !!!
[#55] Re: Amiga na śmietnku?

@thorin_1979, post #54

Uuuu, też mnie trafia na miejscu jak widze takich idiotów. No ale czego ozcekiwać od bandy nastoletnich idiotów, dla których komputer bez 100 GHz i 200 GB Ram jest "be i fuj" . Na takich ludzi raczej należy się patrzeć z politowaniem , to są dzieci ułomne, nieszczęśliwe bo mózgów nie posiadają .

[#56] Re: Amiga na śmietnku?

@Olo, post #55

Wręcz wstyd się przyznawać, ale znam jednego z kolesi, którzy to zrobili.

Jak tylko się o tym dowiedziałem, musieli mnie trzymać, żebym go ze schodów nie spuścił podczas spotkania.

Szkoda, naprawdę szkoda sprzętu. Moja Amiga odeszła jednak w lepszym stylu, bo podczas próby przerobienia leciwej A500 na laptopa - zjarała się płyta główna, bo źle przylutowałem jeden kabelek. Leży teraz w kartonowej trumnie w zaciszu mojej szafy.
[#57] Re: Amiga na śmietnku?

@Daclaw, post #53

Co do tego poczucia klimatu.Dasz mu do zabawy a500 i sterte dyskietek do tego wszystko maczane w starym sosie aos 1.3

Jak juz pokazywac jakas amige to raczej minimum a1200 + 040 no i fajnie by bylo aby jakas karta gfx byla bo szkoda dziecku psuc oczy za mlodu..

[#58] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #57

AGA z monitorem LCD działa całkiem fajnie :).

[#59] Re: Amiga na śmietnku?

@Malin, post #58

Biedny Malins... taki młody i już wzrok zepsuty ;)

[#60] Re: Amiga na śmietnku?

@alpine, post #59

Z moim wzrokiem wszystko w porządku. Zastosowałem LCD profilaktycznie, albowiem 60 hz na CRT przyprawiało mnie o łzawienie i inne sensacje.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem