[#211] Re: Amiga na śmietnku?

@Skiba, post #209

podsumowując, dla nas jest to sprzęt kultowy, dla innych złom..
Tak niestety masz rację , parę lat temu kumpel wywalił na śmietnik Amigę i do dziś ma Winuae i jak czasem wpada do mnie to dziwi się że trzymam te wszystkie Amigi , bo jak twierdzi robi to samo co ja tylko nie graci sobie mieszkania , niestety nic na to nie poradzimy
[#212] Re: Amiga na śmietnku?

@stachu100, post #210

Lubię go i lubimy sobie też często powrzucać nawzajem ,więc co chwilę wypominam mu jakim jest matołem i ile kasy stracił:) , ale tak poważnie to powiedział mi że gdyby przypuszczał że się poznamy to oddał by mi ten sprzęt za friko , notabene czytał ostatnio piąty nr PPA , który mu dałem do przejrzenia ;)
[#213] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Ja, jakbym znalazł Amigę na śmietniku, to bym przygarnął do siebie, wyremontował i naprawił... zakupiłbym wszelkie potrzebne kable, osprzęt, gry i programy... no i bym korzystał ze znaleziska.
Co do doświadczeń: na razie nic mi się nie trafiło, ale może kiedyś...
[#214] Re: Amiga na śmietnku?

@Autumn81702, post #213

Okazało się że Ami 500 którą wyszarpałem ze szpon śmierci to Amiga 500+ z kickstartem 2.0 i co najlepsze jednak działa i wszystko chodzi bez zarzutu tzn. wszystkie porty i stacja dyskietek:). Swoją drogą laptopa HP mam od 5 lat i był już 2 razy w naprawie , a ta Ami Bóg wie ile leżała na tym placu i ile litrów deszczu na nią spadło , a jednak chodzi i ma ze 20 lat , tak jak inne moje Amigi . Można to porównać do Mercedesa w 124 cały czas jeżdzą i nie oglądają się na zmieniający się świat. Śp Commodore naprawdę stworzyło ponadczasowe sprzęty .
[#215] Re: Amiga na śmietnku?

@vegeta, post #214

i dlatego ten komputer zasluguje na szacun ! OK

[#216] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@HOŁDYS, post #215

Wczoraj udało mi się w końcu przebłagać właściciela złomowni komputerowej aby mnie wpuścił na swoje magazyny. Prosiłem go chyba z 6 miesięcy. Wczoraj przytargałem monitor lcd i ups. Obydwa się okazały prawne poza akumulatorami w upesie oraz śnieznobiałą stację do c64 w oryginalnym pudle z całą plombą. Dziś konsolę Nintendo i Amigę 4000 tysiące. Jutro znowu tam jadę bo cześć sprzętu wywożą na przemiał


Benedykt Dziubałtowski

[#217] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #216

Amigę 4000


Co ludzie wyrzucają! (Gratulacje!)



Ostatnia modyfikacja: 18.08.2011 21:35:47
[#218] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #216

no i extra ze uratowales A4000 !!! TAK TRZYMAC !!!

[#219] Re: Amiga na śmietnku?

@vegeta, post #214

Ja przytachałem z urlopu A1200 w obudowie Elboxu z BlizzardemIV. OK
Działa nawet stacja dyskietek ale twardego dysku nie było, podłączyłem swój i ładnie to biega. Jak ją odrestauruję to zdecyduję co dalej.
[#220] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #216

gratuluje zdobyczy.. mi niestety nadal się nie udało wydobyć od klienta A3000.. uparty z niego człowiek

[#221] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #216

Zazdroszczę Ci tej A4000. Szkoda, że nie mam takiej zlomowni gdzieś w pobliżu.
[#222] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #216

Son of the gun!

[#223] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Ender, post #221

Takich złomowisk jest dużo. U mnie w Rybniku są chyba ze 4. Problem polega na tym, ze bardzo ciężko jest się tam dostać. W sumie się nie dziwie. Mało kto chce wpuszczać obcego do takiej skarbnicy. Mi się jednak udało tego pana przekonać. Obudowa jest niestety w fatalnym stanie. Jutro ob lukam resztę i postaram się to jakoś uruchomić.



Benedykt Dziubałtowski

[#224] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@strim, post #217

Od początku wiedziałem, że utylizacja sprzętu elektronicznego to zuooo. Poczyni spustoszenie w zasobach kolekcjonerskich na niespotykaną dotąd skalę. :(
[#225] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #223

moglbys nas uraczyc jakimis zdjeciami z wykopalisk lub okazow zdobytych ?

[#226] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Daclaw, post #224

Pozwolę się nie zgodzić. Żaden kolekcjoner A4000 by nie wywalił. Co najwyżej wystawi na Alledrogo od 1 zeta.
A wywalają sprzęt ludzie którzy nie wiedzą co to jest Amiga. Ot, kolejny stary pecet. A jeszcze jak poobijany i zardzewiały to ocena jest jasna i jak najbardziej prawidłowa: kupa nic nie wartego szmelcu.
[#227] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Daclaw, post #224

Kilka lat temu w Lądku obok Tamizy stał "Weee Man" czyli kilkumetrowej wysokości kreatura "sklejona" z kuchenek, odkurzaczy, komputerów itp itd.
Wypatrzyłem w niej kilka PS (jedynek) a także małe Atari. Amigi żadnej całe szczęście nie było - w Anglii chyba je bardziej szanują :P

BTW - moja siostra miała koleżankę, która na śmietnik wywaliła najprawdopodobniej C64DX aka C65...

[#228] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@konrad_0x42, post #227

C65 było kilka sztuk, skąd niby je miała? W fabryki C.?

[#229] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Kot, post #228

chyba cos kolo 5 tys

[#230] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@PrzemasIII, post #229

Cytat:

"C65 nigdy nie został oficjalnie wprowadzony na rynek, jednak po upadku firmy w 1994 pewna liczba egzemplarzy (oceniana na 50 do 2000) została sprzedana."

[#231] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@PrzemasIII, post #225

Nie mogę robić żadnych zdjęć ani niczego filmować na tym złomowisku. Ekipa tam jest spoko ale patrzą mi na ręce co tam robię i w czym grzebie.


Dzisiaj przywiozłem telewizor z wejściem S-Video. Jak będzie działać to będzie jak znalazł do Amigi. Wygrzebałem też zasilacz do stacji z C63, która przywiozłem przedwczoraj. Więc mogę się bawić w testowanie.


Zaraz też idę dokładnie oblukac Amigę 4000 :D:D:D:D


Ta Amiga jest z firmy vorex czy vortox. Starzynie niewyraźny napis i zniszczony napis jest na obudowie z jakimś numerem.

A są tez tam dwa C64 bez paru przycisków na klawiaturze, reszta wydaje się kompletna. Jak ktoś to chce na części to proszę pisać postaram się to we wtorek zabrać. Podobnie jak by ktoś potrzebował telewizor. Mają tego w cholerę, choć dzisiaj była wywózka organizowana. Ale to się tam często zbiera.

@Fazior piszesz od mnie na gg a mnie zablokowałeś. Więc raczej nie pogadamy :)




Benedykt Dziubałtowski

[#232] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #231

Beno zrób zdjęcia tej A4000, którą przytachałeś do domu :)

[#233] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #231

Emmm, cholera, nie wiem jakim cudem. Aaa, doszedl mnie wlasnie Twoj mesydż:), wiec chyba nie zbloczylem jednak - bo i po co:).

[#234] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@fazior, post #233

Kto chce obudowę z Amigi 4000? Dodam, że stan jest naprawdę fatalny.


Oddam za free. Proszę o kontakt na gg.


Otworzyłem przed chwilą tę Amigę i mnie zmroziło


!$#@&!$@!


Jakiś debil włożył do środka 486DX. A4k ni hu hu


Nie dziel skóry na niedźwiedziu...........



Benedykt Dziubałtowski

[#235] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #234

Współczuję.
[#236] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #234

Można powiedzieć że to A486DX

Gdyby był tam oryginalny zasilacz (w co bardzo wątpię), "popychacz" do wyłącznika, mocowanie flopów i CD-ROM-a oraz sanki dysku twardego to byłbym bardzo zainteresowany.
[#237] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Ender, post #235

Obudowa już zaklepana.


No cóż. Byłem big heapy i jestem big smutny. Życie. Na pocieszenie fakt, że mam sprawny telewizor z -svideo i działa z Amigą. Jak trafi mi się coś ciekawego dam znać.



Benedykt Dziubałtowski

[#238] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #234

pewnie to zemsta "Shitow" na amigowcach
[#239] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #234

rrrwa drunk

[#240] Re: Amiga 4000 na śmietnku!!

@Benedykt Dziubałtowski, post #234

Czesc

A to przypadkiem nie jest PC by C=?

Wiem ze kiedys uzywali takich samych obudow.

Kumpel kiedys znalazl na smietniku A1200 by AT (Escom). Miala jakis problem z plyta bo nawet sysinfo sie wieszalo, sprzedalem kumplowi kolekcjonujacemu Amisie. Miala nawet oryginalny hdd !

Bylo to chyba kolo 2002 roku, bo ja juz swojej amigi nie mialem.
Komp byl znaleziony w Niemczech.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem