[#181] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

Ja w wynajmowanym mieszkaniu na strychu znalazłem Commodore 64 z oryginalnym monitorem i drukarką, niestety w opłakanym stanie...

[#182] Re: Amiga na śmietnku?

@Mleko, post #181

Odremontowałeś tego komodorka?
[#183] Re: Amiga na śmietnku?

@Hubez, post #159

Mnie nawet taniej, za zlotowke:D Mam juz caly karton, wiec postanowilem juz NIGDY zadnego nie kupic:D

[#184] Re: Amiga na śmietnku?

@Graf Zero, post #177

Zapraszam wobec tego ;)

[#185] Re: Amiga na śmietnku?

@altcomputing, post #184

Od jakiegoś czasem zacząłem się zastanawiać nad kupnem Amigi 1200. Kilka dni temu przeglądam internet... patrzę, a tu ogłoszenie o chęci oddania za darmo Amigi 1200, Amigi 500 (oba komputery w oryginalnych pudełkach) ze stosem dyskietek, płyt CD i monitorem Commodore 1084. Pomyślałem, że pewnie już nieaktualne bo było na stronie już ponad dwa tygodnie, ale postanowiłem spróbować i napisałem maila. Okazało się, że ogłoszenie jest jednak aktualne , gdyż chętni prosili o wysyłkę kurierem, a ja zdecydowałem się pojechać po to osobiście. Po dojechaniu na miejsce spotkałem bardzo uprzejme, starsze małżeństwo w wieku emerytalnym. Gdy zobaczyłem, że Amiga 1200 posiada napęd CD-rom, dysk twardy oraz dodatkową, zewnętrzną stację dysków oraz jeszcze do tego wszystkiego otrzymałem dwie myszki oraz dżojstik wpadłem w zachwyt i mimo, iż miało być za darmo dałem Państwu 80zł jako wyraz mojej wdzięczności. Po powrocie do domu i rozpakowaniu sprzętu mój zachwyt był jeszcze większy, gdy zajrzałem do środka. Okazało się, że na pokładzie Amigi 1200 jest ELSAT 1208 :D Amiga 500 też posiada jakieś rozszerzenie (w sumie muszę w któryś dzień sprawdzić dokładnie ile ma MB). Wśród dyskietek znalazłem nawet oryginalny system AmigaOS3.1 oraz 1.3. Analogiczna sytuacja była z Commodore 64. Kiedyś miałem go wraz ze stacją dyskietek, magnetofonem oraz kilkoma oryginalnymi grami w pudełkach kartonowych. Po jakimś czasie zacząłem zbierać pieniądze na konsolę Playstation 3 i popełniłem błąd polegający na sprzedaży Commodorka. Po jakimś czasie zacząłem bardzo tego żałować, ale pewnego dnia po powrocie z pracy znalazłem na klatce schodowej przed wyjściem w kartonie z napisem "do oddania" Commodorka wraz z magnetofonem, zasilaczem, Black Boxem 8 oraz kilkoma kasetami. Znalazł się tam także Pegasus z cartridgem Złota Piątka ;) Także muszę przyznać, że spotkało mnie podwójne szczęście :)
[#186] Re: Amiga na śmietnku?

@veiner, post #185

Miałeś dużo szczęścia :) Jestem pod wrażeniem. A tak z ciekawości gdzie było to ogłoszenie? Na gumtree (lub podobnym miejscu w sieci) czy na jakimś forum?

[#187] Re: Amiga na śmietnku?

@veiner, post #185

Zadzwoniłem do tego pana chwilkę potym jak wyjechałeś :( a teraz to już całkiem mnie załamałeś ..

[#188] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #186

grxmrx napisał(a):

> Miałeś dużo szczęścia :) Jestem pod wrażeniem. A tak z
> ciekawości gdzie było to ogłoszenie? Na gumtree (lub podobnym
> miejscu w sieci) czy na jakimś forum?
>
>
Na jakiejś stronce z ogłoszeniami
[#189] Re: Amiga na śmietnku?

@veiner, post #185

bardzo milo ze strony tych ludzi :)
gratuluje nabytku ..pewnie w swietnym stanie OK

[#190] Re: Amiga na śmietnku?

@HOŁDYS, post #189

Troszeczkę były przybrudzone, gdyż jakiś czas leżały już nieużywane, ale już są wyczyszczone OK Pozdrawiam



Ostatnia modyfikacja: 09.01.2010 23:41:10
[#191] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #24

Nogi z dupy powyrywać to za mało. Czasy się zmieniają to widać...

Ja bym taką przytulił i zabrał :D

[#192] Re: Amiga na śmietnku?

@bigbadcompany, post #191

Cóż, takie nastały czasy. Ludzie wyrzucają coś, co za kilka lat ze względu na takie właśnie traktowanie będzie warte fortunę. Osobiście trzy lata temu przesiadłem się z lekko dopasionej A1200 na grzyba i w sumie nie żałuję tego, ale mojej Amigi nie pozbyłbym się przenigdy, choćby za grube pieniądze, o wyrzucaniu nie wspominając. Jej wartość sentymentalna wielokrotnie przewyższa wartość nominalną. Obecnie służy mi wyłącznie jako konsola do gier (po co stawiać emulator, gdy obok stoi sprawny prawdziwy sprzęt), ale doskonale pamiętam czasy, kiedy całkiem na serio na niej pracowałem.



Ostatnia modyfikacja: 02.04.2010 02:05:42
[#193] Re: Amiga na śmietnku?

@cpt. Misumaru Tenchi, post #192

A ja w zeszłym roku kupiłem A1200 Magic 170MB HDD, w kartonie, z pełnym zestawem oprogramowania ( jeszcze zafoliowane), wszystkimi książkami, myszką.
Do tego Elbox 1200/8 i przejściówka VGA. Ponadto oryginalna płytka Amiga Forever w jednej z pierwszych wersji.
Amiga była chyba nieużywana, jeszcze pachniała nowością - tak samo dołączony osprzęt.
Najważniejsza była cena za całość - 40 (czterdzieści) polskich złotych.
[#194] Re: Amiga na śmietnku?

@lumiks, post #193

lumiks napisał(a):

> A ja w zeszłym roku kupiłem A1200 Magic 170MB HDD, w kartonie,
> z pełnym zestawem oprogramowania ( jeszcze zafoliowane),
> wszystkimi książkami, myszką.
> Do tego Elbox 1200/8 i przejściówka VGA. Ponadto oryginalna
> płytka Amiga Forever w jednej z pierwszych wersji.
> Amiga była chyba nieużywana, jeszcze pachniała nowością - tak
> samo dołączony osprzęt.
> Najważniejsza była cena za całość - 40 (czterdzieści) polskich
> złotych.

Aha... I jeszcze był tam nowiutki kontroler CD-ROM na PCMCIA.
[#195] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #186

To ja może zamieszczę moje ogłoszenie tutaj: Przygarnę za przysłowiowe piwo jakąkolwiek starą Ami, mieszkam w Warszawie. A nuż się znajdzie jakaś Przyjaciółka, której zapewnię ciepły, kochający dom :D
[#196] Re: Amiga na śmietnku?

@Nekkoru, post #195

Wal na maila!

[#197] Re: Amiga na śmietnku?

@strim, post #196

Na maila walnięto!
[#198] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

No coz, akurat nie na smietniku ale na korytarzu do mojej pywnicy zauwarzylem kilka dni temu maly stosik orginalnych gier do Amigi oraz A500. Jak sie pozniej okazalo jeden z moich sasiadow zamierzal wywalic caly sprzet na smietnik......wariat?
Oczywiscie nie moglem na to pozwolic, i od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem A500 + troche softu (nic szczegolnego alle....)
Danke Sven! OK

[#199] Re: Amiga na śmietnku?

@Irek´72, post #198

Oryginały tych gier nie są wcale tak mało warte :)
[#200] Re: Amiga na śmietnku?

@Irek´72, post #198

Czerwona dioda Power, fajnie ;)

[#201] Re: Amiga na śmietnku?

@Irek´72, post #198

Farciarz !

[#202] Re: Amiga na śmietnku?

@wali7, post #199

@ wali7: tak, pod warunkiem ze wszyskie dyski chodzä.

@ SzymekRak: bylem rowniez pod wrazeniem, ok, racja.
[#203] Re: Amiga na śmietnku?

@PrzemasIII, post #201

Mozna to i tak nazwac. ;)
[#204] Re: Amiga na śmietnku?

@Irek´72, post #198

irek swietna wiadomosc !!!
cieszy mnie ze uratowales Amige od zaglady

[#205] Re: Amiga na śmietnku?

@HOŁDYS, post #204

Mysle ze to samo zrobil by to kazdy z nas! ok, racja
[#206] Re: Amiga na śmietnku?

@Irek´72, post #205

ludzie mają pełno sprzętu, zazwyczaj na strychach i w piwnicach...
pracuje jako elektryk wiec trochę domów już zwiedziłem..
szkoda, bo wiele sprzętu nie da się już uratować :(

[#207] Re: Amiga na śmietnku?

@Skiba, post #206

Byłem dziś w firmie zajmującej się recyklingiem starego sprzętu komputerowego w Katowicach , gdyż mój szef kazał mi się zająć rupieciami w firmie i znalazłem tam Amigę 500 . Jest troche zniszczona i tylne gniazda ma lekko pordzewiałe gdyż leżała na dworze na wielkiej kupie złomu. Teraz leży już u mnie w domu wraz z innymi Amigami:)

Niestety nie działa :( , ale wezmę ją na następne spotkanie w Siemianowicach , może chłopaki coś poradzą.


ps. Niedawno przyjął się u mnie w pracy nowy chłopak i na przerwie śniadaniowej zapuściłem na kompie parę demek , a on na to że w marcu wywalił na smietnik A1200 060 , monitor , masę programów i gier i mnóstwo książek i gazet , bo leżało mu to w szafie 10 lat , ręce mi opadły.......................
[#208] Re: Amiga na śmietnku?

@vegeta, post #207

vegeta wyjmij ROM w 90 % przypadkach on pada nastepnie wymien CIA-A CIA-B ..a jak to nie pomoze to wystaw na allegro nie wiem czy sprawna nie mam zasilacza buha ha ha :DDDD



Ostatnia modyfikacja: 02.08.2011 20:11:03
[#209] Re: Amiga na śmietnku?

@vegeta, post #207

ja znalazłem na początku roku kilka kart turbo u mojego kolegi elektronika A3640, 1240 i kilka innych w stanie śladowej obecności laminatu, nie mówiąc już o procesorach pamięciach itd..
podsumowując, dla nas jest to sprzęt kultowy, dla innych złom..

[#210] Re: Amiga na śmietnku?

@vegeta, post #207

a on na to że w marcu wywalił na smietnik A1200 060 , monitor , masę programów i gier i mnóstwo książek i gazet ,

Jeżeli za nim nie przepadasz to zastosuj stary dowcip popularny u Żydów: powiedz ile to było warte.
Jeżeli go lubisz to nie rób mu tego. ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem