[#61] Re: Amiga na śmietnku?

@Nekkoru, post #56

To ja bym musial zaczac zastanawiac sie jak "wycyganic" plyte z A4000 +8MB fastu w Z3 od Instytutu Mechatroniki na mojej uczelni ^^ Bo leży sobie na wierzchu kartonowego pudeka...taka samotna, opuszczona, goła, nieużywana... :D
[#62] Re: Amiga na śmietnku?

@abcdef, post #61

Wiem jak się to robi na Polibudzie. Trzeba gadać z lokalnym działem aparatury, albo z kimś innym, kto zajmuje się "inwentarzem". On wtedy dzwoni do osoby, która ma dany sprzęt na stanie i gada jej, że po co jej ten złom i że lepiej oddać do likwidacji, coby mieć czyściej w papierach. Jak ta osoba odda, to sprzęt czeka w magazynie do momentu tej likwidacji (1 - 2 razy do roku). Wtedy można go wykupić wg ceny za kilogram (uczelnia wystawia fakturę na "złom komputerowy"). Inna możliwość, to oczekiwanie na tych kolesi, co przyjeżdżają Żukiem i wywożą ten sprzęt na złom. Można się pewnie z nimi dogadać. Nie warto jednak, bo oni ładują graty na Żuka widłami i udeptują kaloszem. Lepiej wykupić wcześniej.

Ja w ten sposób stałem się właścicielem 4 maków 68k z ogromną ilością peryferii. Wszystko w stanie idealnym, bo nikt za bardzo nie wiedział do czego tego używać, więc leżało toto głównie w magazynach całe swoje życie.
[#63] Re: Amiga na śmietnku?

@Nekkoru, post #56

Nekkoru to pchnij tego trupa za grosze na Allegro, komuś może się przydać jako dawca organów.
[#64] Re: Amiga na śmietnku?

@AmiChris, post #57

Co do tego poczucia klimatu.Dasz mu do zabawy a500 i sterte dyskietek

Jak dla mnie to A500 w klasycznym zestawie (co niekoniecznie oznacza 1x FDD i 1MB RAMu) i z klasycznym oprogramowaniem z dobrych czasów jest bardziej klimatyczna, niż np. A1200 z GFX w PC-towerze, nieudolnie naśladująca grzyba.

Oczywiście żeby takie rzeczy widzieć, dzieciak musi najpierw załapać klimat. Jeśli nie załapie, to, z jego punktu widzenia na kilka lat, A500 i A1200/040 niewiele będą się różnić. Będzie je wówczas lokował tam, gdzie my teraz PC286 i 386DX. I tyle samo będzie go obchodzić to, że jedna z nich jest szybsza, co nas zalety 386.

bo szkoda dziecku psuc oczy za mlodu..

Tatuś sobie nie zepsuł, to i dziecko nie zepsuje. Spoko.
[#65] Re: Amiga na śmietnku?

@Olo, post #55

dla których komputer bez 100 GHz i 200 GB Ram jest "be i fuj"

Ale Ty przecież sam tak często mówisz, zwłaszcza w kontekście OS4 ;)


[#66] Re: [OT] Twój Avatar - było: Re: Amiga na śmietnku?

@quantor, post #14

heh, po dluzszym czasie odpowiadam:D: tak, to SFAM :)

[#67] Re: Amiga na śmietnku?

@Malin, post #60

Może napisałbyś coś więcej, sam przymierzam się do takiej operacji i nie wiem co kupić, podłączasz przez scandoubler? czy może to taki lcd z wejściem euro ? I tych pytań byłoby więcej...

[#68] Re: Amiga na śmietnku?

@Sylwester, post #63

Nie, ta Amiga jest ze mną praktycznie od zawsze. Przywiązałem się lekko. Te niezliczone noce pykania w Ruuf'n'Tumble i Syndicate... Ech, dobre czasy. :D
[#69] Re: Amiga na śmietnku?

@Ijon_Tichy, post #20

Eno kurna... ostrzegaj przed pokazywaniem takich obrazków. Chyba dzisiaj już nie dojdę do siebie.
Nebieskie buraki (nazywam tak każdego kto mówi, że 128MB to jest mało, bo grzyb jeden nie pamięta, że kiedyś 512kilo MUSIAŁO starczyć)

Jestem w szoku...ciężkim.

[#70] Re: Amiga na śmietnku?

@mosfet, post #69

ja mam w piecu 512 mb ramu i marny procek cel tur 1200 mhz grafika ati rage 128 all-in-wonder, podłączam do tego xboxa, a niegługo amige :) i dlamnie ten konfig niewystarcza. P.S. nieporuwnuj pc z 512 kb a z 512 mb, w tamtych czasach wystarczało, bo wszystko było z konsoli a i inne aplikacje mniej pamięci wymagały, a ni jak taki stalker do dobrej gry potrzeba 1 gb ramu :)

[#71] Re: Amiga na śmietnku?

@mosfet, post #69

mosfet napisał(a):

> Eno kurna... ostrzegaj przed pokazywaniem takich obrazków.
> Chyba dzisiaj już nie dojdę do siebie.

Zabiłbyś, prawda?

[#72] Re: Amiga na śmietnku?

@grxmrx, post #1

No, na pewno zabrałbym do domu.
Przecież Amisie to nasze przyjaciółki... :D
[#73] Re: Amiga na śmietnku?

@DanielJ., post #72

A moja żona ostatnio na śmietnik wyrzuciła CDTV.....

[#74] Re: Amiga na śmietnku?

@mmaaxx, post #73

A ja wyjąłem już z pieca CO sprawnego w 100% C64. Na szczęście nic się nie stało obudowie, tylko ja się trochę poparzyłem. 8) Niestety, magnetofon zdążył już spłonąć...
[#75] Re: Amiga na śmietnku?

@thorin_1979, post #54

jak oni to ujeli? "ide jak w pececie"? zaje***ni grzybiarze, znaja sie tez widac, jak to byla tasma od fdd. z takimi ludzmi chodze do szkoly, codzien ogladam tysiace takich... pozal sie boze
[#76] Re: Amiga na śmietnku?

@mosfet, post #69

że kiedyś 512kilo MUSIAŁO starczyć)

640. Nie przeinaczać historii proszę.

[#77] Re: Amiga na śmietnku?

@MinisterQ, post #76

ale to wersja amigowa :D

[#78] Re: Amiga na śmietnku?

@Pinto, post #77

Panowie, dzis przydazylo mi sie co nadzwyczajnego!!!Otoz podarzajac rano do sklepu spotkalem naszych osiedlowych zlomiarzy, mijajac ich looknelem co tam taszcza!!patrze !!!****!!w stercie zlomu na wozku widnieje A1200!!!!!!zapytalem ile chca za to!!!UWAGA !!!Mowia !!!! 10 zl!!!!!pytam ile !!10zl!!!dalem im 10 wzielem amisie (z zasilaczem) i wrocilem do domku!Najpierw ja wyczyscilem a nastepnie test czy to wogole dziala?!i dziala!Za 10zl nabylem amisie 1200 sp commodore 3.0 !!:D heheheniezle co !!:D

[#79] Re: Amiga na śmietniku?

@deejayremix, post #78

@deejayremix

Gratuluję! To dobra wiadomość :). Ja właśnie stawiałem pare dni temu system koledze, na Amidze, którą także znalazł na śmietniku (bez pośredników). Była to A1200 w classic, obudowa w ogóle niepożółkła, zasilacz, FDD, 2 joye i kabel RGB. Dokupił do tego tasiemkę na dwa urządzenia, rozdzielacz do napięcia dla napędów, nagrywarkę i HDD już jakąś dokoptował. I tym sposobem stał się szczęśliwym posiadaczem Amigi 1200 z ładnie poustawianym systemem. Musiałem co nieco powycinać z mego startup-sequence FBlit, mapowanie ROMów, MagicASL, etc. bo nie ma on karty turbo a i tak coś ciężko z pamięcią Chip. Zapomniałem już jak to jest bez FASTu i dopałek :). Masakra :P.

P.S. A propos pytania w pierwszym poście tego tematu: pierwszą jego reakcją było zadzwonienie do mnie: Wiesz Bartek co właśnie niosę pod pachą? Amigę (!!).
I powiedziała to osoba, która znała ten komputer tylko z mych opowieści i raz go widziała u mnie w akcji designerskiej :P.



Ostatnia modyfikacja: 26.04.08 00:56
[#80] Re: Amiga na śmietnku?

@deejayremix, post #78

heheheniezle co !!

Złomiarze z pewnością także są przekonani, że zrobili interes życia. ;)

Starczy teraz 10 PLN na 3 wina? Nie jestem na bieżąco, wyrosłem z tego. Jako dzieciak kupowałem "białe" po 2.60 i "czerwone" po 2.80 PLN. Było jeszcze jakieś ohydne ścierwo po 1.80, ale tego nie dało się przełknąć przy użyciu żadnej ze znanych mi technik.
[#81] Re: Amiga na śmietnku?

@Daclaw, post #80

u mnie w miescie najtansze to po 3,20 (np. chateu de jabol) do tego 80gr kaucja, doszly mnie sluchy ze gdzies maja jabola po 1,50 ale ciezko mi w to uwierzyc;)

[#82] Choć raz w życiu i mnie się coś trafiło. :))

@grxmrx, post #1

Konkretnie na osiedlowym śmietniku: A1200 + 2 pudła dyskietek. Wygląd zewnętrzny tej A1200 to, można powiedzieć, średnia krajowa - po umyciu nie drze po skórze. Ma padniętą stację (i pies z nią tańcował, niewielka strata), ale sprawną płytę główną i turbo 020/28 z 8MB fast, co jest już sympatycznym kawałkiem sprzęciora.

:)



Ostatnia modyfikacja: 12.05.08 11:56
[#83] Re: Choć raz w życiu i mnie się coś trafiło. :))

@Daclaw, post #82

Cholera, pewnie we Lwowie na smietniku nic podobnego nie znajde... co najwyzej starego Elektrona ;) Farciarze.

[#84] Re: Choć raz w życiu i mnie się coś trafiło. :))

@Daclaw, post #82

cieszę się twoim szczęściem jeżeli chodzi o to, smuci mnie tylko to ze ja mieszkam w takim miejscu gdzie mało kto miał amige ; :( :( :(

[#85] Re: Choć raz w życiu i mnie się coś trafiło. :))

@arti4-92, post #84

Jedyna pozyteczna rzecza jaka znalazlem na smietniku byly moje klucze, ktore wypadly mi z reki podczas wysypywania smieci ;)
[#86] Re: Choć raz w życiu i mnie się coś trafiło. :))

@Daclaw, post #82

Kurczaki, chyba też ponurkuję po paru osiedlowych śmietnikach... ok, racja

[#87] Re: Choć raz w życiu i mnie się coś trafiło. :))

@Kokos, post #86

Kiedyś rozmawiałem z jednym gostkiem, co malczakiem podjeżdżał pod śmietniki i zbierał do niego co tylko weszło. Powiedział mi, że brudna robota, ale dziennie paliwo mu się wraca i zysk jakiejś stówki / dwóch a często do trzech nawet. Trochę mu nie wierzę, ale w sumie od roku widzę jak podjeżdża pod kontenery Transformers (tak u nas się zowie firma komunalnej gospodarki odpadami :P).



Ostatnia modyfikacja: 15.05.08 12:33
[#88] Re: Amiga na śmietnku?

@Korni, post #24

(w odpowiedzi na filmik)

Cóź, serce się kraja na widok debili którzy myślą że są fajni

Ja kiedys znalazłem nieopodal śmietnika C64, co więcej ze wszystkimi kablami i zasilaczem , zapakowany do torby (wystawały kable to zaciekawiony sprawdziłem co to [wiecie , te ataki terrorystyczne :) ] a tu taka niespodzianka) O dziwo bieluśki jak śnieg , żadnych pożółknięć. Mam go do dzisiaj wraz ze swoim "poprzednim" modelem.

[#89] Re: Amiga na śmietnku?

@Logan, post #88

Logan napisał(a):

> (w odpowiedzi na filmik)
>
> Cóź, serce się kraja na widok debili którzy myślą że są fajni
>

Coż, moralność Kalego się kłania (nie piję do Ciebie, ogólnie mówię). Z tego co pamiętam konkurencja "łamanie płyty głownej blaszaka (grzyba)" była na IntelOutside powitana gromkimi brawami.

[#90] Re: Amiga na śmietnku?

@szuler, post #89



Ale co fakt to fakt. Że taka płyta 386 to żaden rarytas. A A1200 to zupełnie inna para kaloszy.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem