Wątek zamknięty
[#61] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #59

@1989 - Idąc Twoim tokiem myślenia.

Nie wymieniłem Cię - jaki masz więc dowód na osobisty atak



Ostatnia modyfikacja: 15.02.2011 19:28:58
[#62] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #51

Misiu pysiu - zacznijmy od początku bo coś mi się zdaje, że chcesz błyszczeć a nie masz czym,
art. 213
§ 1. Nie ma przestępstwa określonego w art. 212 § 1, jeżeli zarzut uczyniony niepublicznie jest prawdziwy.

§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut służący obronie społecznie uzasadnionego interesu; jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.
Oczywiście jest jeszcze art. 214, ale nie sądzę by jakikolwiek sąd taki zarzut przeciwko podanym fałszywym danym i nazwom użytkownika (które same w sobie nigdzie nie prowadzą - tj. przeciw konkretnym osobom) wziął pod uwagę.
Proszę zatem byś wycofał się z tej dyskusji.
[#63] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #60

wpłacałem temu oszustowi poprzez płacę allegro


kolejny ciezki przypadek :), jest tyle innych slow np: Allegrowicz lub publiczna nazwa uzytkownika z Allegro itp.

[#64] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@abcdef, post #62

Mysiu pysiu, prawnikiem to Ty nie bedziesz :)

[#65] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #63

"kolejny ciezki przypadek, jest tyle innych slow np: Allegrowicz lub publiczna nazwa uzytkownika z Allegro itp."

@1989 - zgadza się

złodziej, krętacz, zbir, paskud, świntuch, turbo-dymo-amiga... :>



Ostatnia modyfikacja: 15.02.2011 19:36:43
[#66] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #64

Nie. Nie będę. Nie mam zamiaru. Ale też mamić się Tobie podobnym nie zamierzam. A rację na szczęście w tym przypadku mam ja. Bo nigdzie nie jest podana do informacji jakakolwiek dana, która mogłaby doprowadzić któregokolwiek z nas do tożsamości oszusta. Zatem zarzuty nie są przeciw konkretnej osobie. Nie ma mowy o zniesławieniu. A skoro nie ma to... bronisz przegranej sprawy.
[#67] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@abcdef, post #66

abcdef - dobrze prawisz OK

[#68] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@abcdef, post #66

Ale też mamić się Tobie podobnym nie zamierzam. A rację na szczęście w tym przypadku mam ja.


Nie masz.

nie mozesz nazwac osoby OSZUSEM/ZLODZIEJEM/PEDOFILEM itd. dopoki osoba ta nie otrzyma prawomocnego wyroku sadu - domniemanie niewinnosci. Osobiscie mozesz byc przekonany, ze Cie oszukal itd. ale OSZUSTEM nazwac tej osoby nie mozesz...

Nie bede wnikal kto/co/jak, chodzi wylacznie o sama zasade, ktorej powinniscie sie trzymac.

[#69] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Anthrox, post #65

złodziej, krętacz, zbir, paskud, świntuch, turbo-dymo-amiga... :>


to samo do Ciebie, wyzej, post#68



Ostatnia modyfikacja: 15.02.2011 19:50:40
[#70] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #68

Mogę skoro nie dostanę za to jakiejkolwiek kary zgodnie z artykułami w/w, rozumiesz? Nie? Trudno. Pozostali jakoś rozumieją.
[#71] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #69

1989 - Ty naprawdę nie rozumiesz co się do Ciebie pisze.
Ja sobie daję już spokój, bo mnie śmieszysz tylko - na Twoje posty nie będę już odpowiadał.

abcdef - daruj sobie następny post, w którym będziesz ponownie wyjaśniał 1989, że nie ma mowy o żadnej osobie fizycznej/prawnej ;]

[#72] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #1

http://allegro.pl/mediator-1200-uszkodzony-mach-i1450187062.html


Na szczęście doświadczenie nauczyło mnie nie wpłacać od razu po zakupieniu towaru :) Wysłał nawet do mnie maila kiedy zapłacę za medka ahahah

[#73] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Anthrox, post #71

Anthrox: zapraszam do lektury tego wątku, znajdziesz tutaj ciekawe rozwiązania jak ignorować trolli i inne nieprzyjemne zwierzątka :)

http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=6&t=4940&startliczba=25

[#74] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Anthrox, post #52

"Bogaty biednego nie zrozumie, najedzony głodnego też" ;]

Czyli np. ksiądz nie zrozumie ani biednego ani głodnego? Ke?

1989 ma rację że to wygląda jak lincz, winy nie udowodniono a tu wszyscy napierają jak motłoch w średniowieczu.

Ja was rozumiem, nerwy robią swoje, ale wyobraźcie sobie np. że ten gościu może mieć potwierdzenia nadania paczek :)

[#75] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Anthrox, post #71

Czasem tlumacze sobie niektore rzeczy, ktorych nie ogarniam, zyjac w tym kraju.

To, ze mamy wysoki odsetek zlodziei to akurat nie dziwi. Kazdy chce sie wzbogadzic latwym kosztem, bo po co sie trudzic.
Skoro wspaniale polskie prawo stworzone przez najmadrzejszych z najmadrzejszych na to pozwala no to czemu tego nie robic. No wiec, mamy bez liku oszustow, zlodzieji i mataczy, ktorzy wykorzystuja tzw. luki w niezawodnym polskim prawie, by wzbogadzic sie czyims kosztem (czyt. ukrasc cos komus).
OK, no to calkiem zrozumiale... Zle prawo -> male kary - >wiecej zlodziei.


Ale na Rany Ch.... skad sie bierze tak wysoki odsetek ludzi z przepranym mozgiem ?!????
...ktorzy chodza po tym swiecie i powtarzaja w kolko jakies regulki, bo ktos ich tego nauczyl (jak sie uczy papuge albo psa czy kota).
Zero inicjatywy zmuszania sie, do myslenia, analizy faktow, stanu rzeczy, czegokolwiek...
Tylko puste, bezmyslne, wrecz banalne, przetwarzanie danych zakodowanych przez osoby trzecie. Toz to szok ! ...




ad 2011
Boty systemowe wypieraja gatunek Homo sapiens:


Print "My name is 1989"
...
Day:
if 8am then Go to work
if end work then Go to home
..
..
if nieznany przypadek then blue screen
Go to Day

Work:
do work
return

Home:
print "Taniec z gwiazdami";"M jak Mroczkowie", "Z jak Zakrystia"
eat food
Go to sleep
return


blue screen:
Halt!



---
kwa... zlodziei nie zlodzieji



Ostatnia modyfikacja: 15.02.2011 20:35:24
[#76] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@selur, post #75

Spokojnie, spokojnie - bez nerwów, bo szkoda na to zdrowia własnego.

Jak jest to każdy widzi i wie, więc nie ma się co przejmować.

[#77] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #74

Wow kjb ;)

To ja powystawiam fikcyjne rzeczy z fikcyjnymi zdjęciami, ludziska kupią za kilka tysiaków a ja powysyłam puste paczki i mam ręce umyte!
I nie bedzie mnie nikt mógł nazwać oszustem hahaha....... dobre

Gość oszukał mnie, nawet zdjęcie przysłał, pianiądze dostał a towaru niet, nie podaruję mu nawet 1 grosza. I wcale sie nie goraczkuje, chce się bawić to będzie miał..... oszustów trzeba tępić



Ostatnia modyfikacja: 15.02.2011 20:56:28
[#78] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #77

kjb - spotkałem się z wieloma Kaznodziejami...

Jedni z powołania potrafią zrozumieć, inni niestety nie.

Tak samo to przysłowie oczywiście należy traktować z przymrużeniem oka.

@pampers
Za informacje o mozliwosci ignorowania (skrypt do greasemonkey - jestem wdzieczny OK )



Ostatnia modyfikacja: 15.02.2011 21:08:18
[#79] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #77

Dziwi mnie tylko, że skubaniec wpisał w pole miejsce zamieszkania: Warszawa, Rybnik, Katowice. Jeśli to wszystko prawda, a na to wygląda to w takim wypadku to drugie miasto mnie bardzo boli, niestety. I nie jestem z tego dumny.

[#80] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@11MASTEr, post #79

Eee tam, jak koleżka próbował wydymać mnie i Staszka to pisał że jest w UK i wysyłka karty zaraz jak tylko wrócił do Polski :D

[#81] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@pampers, post #80

A to Światowy koleś jest i taki szybki jak superman, aby być w tych rożnych miejscach na raz ;P

[#82] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #77

Z pustymi paczkami to glupi pomysl, mogles sie bardziej wysilic :)
Jesli oszukal, to niech za to odpowie. Tylko pamietaj - nie sadz, bo sam bedziesz sadzony ;)

[#83] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #82

A jak według Ciebie można takiego kolesia nazwać ?

[#84] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Duracel, post #36

Ostrzegałem. Ten post został przeniesiony do Hyde Parku. Proszę kontynuować tę pasjonującą dyskusję tam. Tutaj każdy kolejny post "polityczny" zakończy się blokadą komentowania.

Wasz Moderator
[#85] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@(V)(I)mothe(P), post #83

wg jakiegos dobrego prawnika, powinien to byc

"dostarczyciel paczek-widmo"

[#86] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #82

To jakieś przysłowie leśników zasadzających młodniki?

[#87] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@pampers, post #86

Panowie dopiero mam czas siasc do kompa ,
dziekuje wszystkim za podeslanie dowod o nieuczciwym czlowieku ktory nie wywiazuje sie z transakacji
jest 8 osob na lacznka kwote 970 zl (z tego 400 zl oddal pampersowi i Staszkowi).
Widac ze opanowal robenie w balona przez dluzszy czas i nikt sie nie przyznal na forum ..a szkoda takie sprawy trzeba naglasniac.
Do komendy na Nowolipiu juz dzwonilem i pytalem co trzeba przyniesc ( generalnie chodzi mi o maile i zawieranie tranzakcji)
potwierdzenia przelewow jak najnardziej

kazdy poszkodowany ma prawo do zlozenia telefonicznej (mbank) reklamacji i jesli zainteresuje sie policjia kwota zostanie sciagnieta od niego.

Druga sprawa nie chodzi mi o pieniadze ale o ukaranie jego wystepku w malym swiecie amigowym ktory wspolnie budujemy,.
Widac ze mial ciekawy sprzet i musial go kolekcjonowac pare ladnych lat widac ze wiedze czerapl z portali takich jak PPA
tym bardziej mnie to ubodlo ze swoich znajomych OSZUKIWAŁ

Sprawy nie zostawie chocby mnie prosil na kolanach... bedzie sie ciagnela ..to nic.. poprzyjezdza troche na sale rozpraw do warszawy.

do pozwu zbiorowego potrzeba 10 osob - wiec czekam jeszcze na pana od mediatora :) i pana od rozszerzenia 9.5 MB FAST do A600

a jak sie zjawi na jakims party dostanie z banki od wojka HOŁDYSa :)
na razie wchodze na droge prawa i wszelaka agresja jest nie pozadana.

Pozdrawiam wszystkich i prosze wyciagnac wnioski na przyszlosc ..
czasem tania okazja .. drogo kosztuje :))

[#88] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #68

Co za bełkot.

[#89] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #87

Hołdys - ja nie narzekam...

20 zł to tak naprawdę (akurat dla mnie) nie majątek i nawet nie chciałem ściągać - a tę sytuację sami stworzyliśmy, żądając na allegro po 500 zł za stare karty Turbo (o eFunzine nie wspominam).

A że nikt nie pisał na forum - uznaj to za dobrą monetę.
Gość beknie, a przynajmniej poczuł się na tyle bezkarny, by narobić tyle strat, że policja jest gotów się nim zainteresować.

Możesz dokładniej opisać reklamację w mBanku? (rozmowa z konsultantem? powoływać się na coś?)
Chciałem do nich wysłać formularz, ale nie działa :(

Co do pozwu zbiorowego.

Skoro oddał kasę pampersowi i staszkowi, to zdaje się, że w ich przypadku nie ma podstaw prawnych, aby byli zgłoszeni.
Ew naprostuj mnie :)

"Sprawy nie zostawie chocby mnie prosil na kolanach... bedzie sie ciagnela ..to nic.. poprzyjezdza troche na sale rozpraw do warszawy."

Niestety to mnie też zniechęca jako poszkodowanego/świadka...
Do Warszawy mam 200 km i mimo zwrotu za przejazd najtańszym środkiem lokomocji może to być dla mnie upierdliwe.
Aczkolwiek Amigowców w potrzebie nie zostawie ;]
Jednak wolałbym zeznania składać w SWOIM komisariacie...



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 00:56:07
[#90] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #82

KJB sam to napisałeś:
Ja was rozumiem, nerwy robią swoje, ale wyobraźcie sobie np. że ten gościu może mieć potwierdzenia nadania paczek


Więc to Twój pomysł :)

A nerwowy wcale nie jestem, mi to fika bo to nie są jakieś tam kosmiczne pieniądze ale dla zasady uprę się i ani 1 grosza oszustowi nie podaruję.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem