Wątek zamknięty
[#121] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #119

to moglaby nawet zainteresowac sama prokurature, przynajmniej w Dani jest to calkiem realne

Dania to chory kraj z chorym systemem.
[#122] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #118

bedzie tez wiedzial co to atari :)

[#123] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Duracel, post #115

Z punktu widzenia sadownictwa, dopoki komus czegos nie udowodnisz w sadzie, to owszem, ktos taki jest jedynie podejrzanym, ale przeciez jezeli mu sad udowodni np. kradziez czy oszustwo, to nie staje sie on zlodziejem i oszustem w chwili orzeczenia sadu, a byl nim w chwili dokonywania kradzierzy i oszustwa.


owszem, masz racje, ale o tym musi zdecydowac sad, do tego czasu jest niewinny wobec swiata i poszkodowanych.

Zatem w swietle prawa jest podejrzanym, a w swietle faktow i wnioskow, logicznego myslenia i moralnosci ktos majacy 100% pewnosc co do tego co zrobil (np swiadek zbrodni, ofiara) moze go nazywac oszustem i zlodziejem... naturalnie nie oficjalnie, ale moralne prawo ma.


mnie oskarzony wyzywal non stop - niedoszlym morderca itp., wykrzykiwal to przy swiadkach przed drzwiami wej. budynku sadu - mam nawet odp. nagrania.., prawdopodobnie zaloze mu sprawe o to, pomysle, zalezy jak bedzie zachowywal sie nastepnym razem, bo wyslalem mu sygnal, zeby nie komplikowal..., ALE wg. Ciebie, ma moralne prawo do takich zachowan, bo jako ofiara ma 100% pewnosci co do mojej winy, tak jak ja mam 100% pewnosci co do mojej niewinnosci, tym samym mam go wyzywac od klamcow itd.. - moje moralne prawo:), i bedziemy przekrzykiwac sie jak male dzieci w piaskownicy, kto wie, moze pojda w ruch grabki i lopatki ;), baa, moze mnie wyzywac publicznie jeszcze jak chce - niedoszlym morderca, ch..ujem, szmaciarzem, skur... itd., bo wg. niektorych ma moralne prawo wg. swojego widzimisie, no bo jest oskarzycielem i czuje sie ofiara, zastanow sie ?. Po to miedzy innymi jest domniemanie niewinnosci zeby miedzy innymi takie sytuacje wyeliminowac i to powinno wpajac sie kazdemu od najmlodszych lat...

pomysl tez, dlaczego ofiara/y/poszkodowani/y nie sa wykonawcami wyroku ???



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 12:57:42
[#124] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #123

1989 robisz problem dlatego ze odpwiadasz na watek "oszust z PPA UWAGA !!!!" przez pryzmat twojej sprawy.

jesli uwazasz ze cie zniewazyl i znieslawil albo daj mu w ryj (nie zalecane) albo zaloz mu sprawe..

od moralizowania mnie i innych pokrzywdzonych prosze zbastuj..bo komplikujesz i zaciemniasz watek a nie o to tu chodzi zeby miedzy soba znowu sie ciac..ja chce skupic w tym watku osoby poszkodowane przez "fantoma oszusta". Jak widac reszta userow PPA popiera moje zachowanie wejscia na droge prawna z tym czlowiekiem co niebawem uczynie.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 13:20:04
[#125] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #124

Jak widac reszta userow PPA popiera moje zachowanie wejscia na droge prawna z tym czlowiekiem co niebawem uczynie.


to nie sa lawnicy, Ty masz zachowac sie w zgodzie z zasada domniemania niewinnosci, tysiac razy powtorze, zeby cholera dotarlo w koncu do niektorych :)

[#126] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #119

Mam wrazenie, ze sie droczysz bez sensu (patrz moja poprzednia ocena problemu).

Jak na moj gust, oszust jest oszustem od momentu kiedy dokona oszustwa, a nie od momentu kiedy sad tak powie i to jest moralna i logiczna ocena.

To, ze w swietle prawa jest on oszustem dopiero od momentu orzeczenia sadu jest jedynie specyfika prawna.

Jak ktos jest morderca czy pedofilem, to faktycznie jest nim w momencie popelniania czynu, a nie dopiero w momencie przylapania na goracym uczynku czy tez w momencie zapadniecia wyroku, i to jest logiczny fakt z ktorym nie chcesz chyba polemizowac? :)

Czy zbrodnie na ludnosci cywilnej w czasie IIWS byly popelniane przez zwyrodnialych mordercow, czy tez twoim zdaniem byli oni zwyrodnialymi mordercami dopiero po wojnie, od chwili wyroku w Norymberdze?



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 13:02:26
[#127] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Duracel, post #126

Jak na moj gust, oszust jest oszustem od momentu kiedy dokona oszustwa, a nie od momentu kiedy sad tak powie i to jest moralna i logiczna ocena.


czyli wg. Twojego gustu, jestem niedoszlym morderca:), niezaleznie od tego co powie pozniej sad - tj. sad mnie oczysci :), ciekawy punkt widzenia, troche zgadza sie z moimi obserwacjami w Polsce z postu #95, ostatnie zdanie.

[#128] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #127

czyli wg. Twojego gustu, jestem niedoszlym morderca, niezaleznie od tego co powie pozniej sad - tj. sad mnie oczysci , ciekawy punkt widzenia, troche zgadza sie z moimi obserwacjami w Polsce z postu #95, ostatnie zdanie.


Kurde :) serio nie rozumiesz tej subtelnej roznicy pomiedzy pomowieniem a faktycznym statusem osoby, ktora faktycznie popelnila zbrodnie, ale jeszcze jej nikt tego nie udowodnil?

Przeciez jasno mowie, ze mozna to rozpatrywac na dwoch roznych plaszczyznach. Jedna to ta prawna ktorej ty sie czepiles a druga ta oparta na faktach, czynach i racjonalnej ocenie tego co dokonane.

Odwracajac to co ty twierdzisz bedziesz mogl postawic sobie pytanie, ktore ci postawilem wczesniej a na ktore nie odpowiedziales.

Idac twoim tokiem myslenia Kuba Rozpruwacz nigdy nie byl morderca? :)
A prezes okradajacy firme w ktorej pracuje nie jest zlodziejem, bo mu tego nie udowodniono?

Definicja zlodzieja czy oszusta jest chyba dosc prosta. Zlodziej to ktos taki kto nielegalnie przywlaszcza sobie cudza wlasnosc, bez wzgledu na to czy go juz zlapano czy nie. Z oszustem jest podobnie. Co w tym cie zdumiewa???

Nie mam podstaw zeby uznawac cie za niedoszlego morderce. No chyba ze kogos zamordowales i przynajmniej ty sam masz tego swiadomosc :)

Skoro od tej strony chcesz, to nie rozpatruj tego w kategoriach "niedoszlego" mordercy, bo nie rozmawiamy o czyms co moglo by sie stac, a o rzeczach dokonanych.

Jak zabiles to jestes morderca, jak nie zabiles to nie jestes.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 13:22:15
[#129] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Duracel, post #126

Czy zbrodnie na ludnosci cywilnej w czasie IIWS byly popelniane przez zwyrodnialych mordercow, czy tez twoim zdaniem byli oni zwyrodnialymi mordercami dopiero po wojnie, od chwili wyroku w Norymberdze?


byli sadzenia na podstawie prawa miedzynarodowego, to po pierwsze, takze nie mogli powolac sie na prawo lokalne ktore funkcjonowalo w momencie i miejscu popelniania czynu. domniemanie niewinnosci tez ich chronilo, gdyby nie to, zapewne zostaliby zlinczowani bez sadu przez tlum..., a wtedy latwo o pomylki, bo rozgoryczeni/rozwscieczeni ludzie kieruja sie emocjami, a nie faktami...

[#130] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #129

Ciekawe co na to moderacja.

Offtop ciagnięty przez kilkanaście postów. kłótnia
Co ma IIWŚ do Jana Kalińskiego???? cenzura czerwona kartka



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 13:41:07
[#131] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #130

Bo Jan Tkoczek byl w Mathenhausen tam juz w 1941 r oszukiwal w obozie kolegow ...aby przetrwac 1989 to pamieta i stad go broni

a oszustwo w obozie rownala sie ze smiercia

ps.wybacz czytam aktualnie "Pięć Lat Kacetu" rewelka ;-]



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 13:44:23
[#132] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Duracel, post #128

Przeciez jasno mowie, ze mozna to rozpatrywac na dwoch roznych plaszczyznach. Jedna to ta prawna ktorej ty sie czepiles a druga ta oparta na faktach, czynach i racjonalnej ocenie tego co dokonane.


ale od oceny faktow, czynow, roznych racji.. jest SAD!, do tego czasu kierujemy sie zasada domniemania niewinnosci. nie ma dwoch plaszczyzn, bo zaraz pojawi sie trzecia, czwarta, kolejna i zrobi sie balagan... i okaze sie, ze ktos wlasnie wymierza komus sprawiedliwosc z piatej plaszczyzny... :)

Zlodziej to ktos taki kto nielegalnie przywlaszcza sobie cudza wlasnosc, bez wzgledu na to czy go juz zlapano czy nie. Z oszustem jest podobnie. Co w tym cie zdumiewa???


konkretnie, zlodziej lub oszust to osoba ktorej ten czyn udowodniono prawomocnym wyrokiem SADu!, Do tego czasu pozostaje poszukiwanym/oskarzonym... o popelnienie czynu. wbrew niektorym pozorom, to poszukiwany/zlapany, tez maja swoje prawa, najbardziej podoba mi sie formulka amerykanska kierowana do zlapanego OK

[#133] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #129

HOLDYS, oplulem sie ze smiechu przez ciebie :]

byli sadzenia na podstawie prawa miedzynarodowego, to po pierwsze, takze nie mogli powolac sie na prawo lokalne ktore funkcjonowalo w momencie i miejscu popelniania czynu. domniemanie niewinnosci tez ich chronilo, gdyby nie to, zapewne zostaliby zlinczowani bez sadu przez tlum..., a wtedy latwo o pomylki, bo rozgoryczeni/rozwscieczeni ludzie kieruja sie emocjami, a nie faktami...


Ja pitole, ale czy ty jestes w stanie odroznic, czy tez dostrzec, ze oprocz wymiaru prawnego jest jeszcze ten drugi, logiczny i oczywisty?

Odpowiedz wprost, byli zwyrodnialymi mordercami czy nie, zanim zapadl wyrok po wojnie?

Czy definicja zlodzieja brzmi m.w. - Zlodziej to ktos taki komu sie udowodni ze kradl?

Czy tez moze jednak - Zlodziej to osobnik wchodzacy w nielegalne posiadanie cudzej wlasnosci i bogacacy sie na cudzej krzywdzie?

Przeciez ja nie neguje twojego spojrzenia z punktu widzenia prawa, ale dlaczego ty nie jestes w stanie dostrzec tej drugiej, ktora jest wrecz bardziej naturalna i oczywista?

[#134] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #131

Bo Jan Tkoczek byl w Mathenhausen


ew. poslugiwanie sie przez oskarzonego falszywmi danymi jest tylko dowodem w sprawie i nie uprawnia kogokolwiek tutaj do wydawania wyrokow.

[#135] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #134

Wątek zostaje zamknięty.

[#136] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@mailman, post #135

Skoro niektórzy już ochłonęli, wątek zostaje otwarty, ale uprzedzam

CIĄGNIĘCIE OT BĘDZIE NAGRODZONE BANEM DO KOŃCA LUTEGO!

[#137] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@mailman, post #136

dzieki Panie Admin :) - prosze Reactora o usuniecie blizniaczego watku.
Prosze pisac tylko na temat. zadne moralnosci nie sa nam potrzebne.

[#138] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #137

Jak idzie postępowanie w tej sprawie?

[#139] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@parallax, post #138

na razie zbieram materialy od ludzie w piatek po robocie jade na komende w warszawie wtedy policja zdobedzie dane personalne od mBanku oraz rozpocznie sledzwo. Mi zalezy glownie na danych personalnych abym
1.dowiedzial sie ktory taki madry z nas
2.zalozyl przeciwko niemu sprawe w sadzie

chcialbym aby koles byl ukarany przykladnie zeby innym do glowy nie przyszlo takiego procederu rozpoczynac....

kwestia czy jest oszustem czy nie niech kazdy pozostawi sobie ..



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 18:56:15
[#140] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@parallax, post #138

Bardzo dobre pytanie OK

[#141] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #139

Bardzo dobra odpowiedz OK

[#142] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #140

Pismo o nazwie Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na moją szkodę (i nie tylko moja) oszustwa przez mężczyznę podającego się za Jan Kalinski napisalem i udokumentowalem , napisalem dosyc skurupulatnie uzasadnienie...

Mając na uwadze przytoczone przeze mnie okoliczności, uważam, że padłem ofiarą przestępstwa oszustwa, i wnoszę o przeprowadzenie w tej sprawie postępowania przygotowawczego w celu ustalenia i ukarania sprawcy


byc moze jeszcze dzis zloze to w WYDZIALE KRYMINALNYM KOMENDY GŁÓWNEJ POLICJI
Gdy tylko dowiem sie co to za pajac podziele sie informacja z poszkodowanymi i zloze sprawe cywilna przeciwko niemu w 3 sprawach
1.poslugiwanie sie falszywymi danymi
2.oszustwo w internecie
3.nie wywiazanie sie z transakcji

sprawy nie popuszcze tak jak mowilem wczesniej



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2011 11:31:11



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2011 11:33:30
[#143] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #142

Prawidłowo, życzę powodzenia w sprawie.
Pozdrawiam

[#144] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@QUAD, post #143

UWAGA !

oszust poslugiwal sie rowniez takim rachunkiem

95114020040000350270487370

jesli kogos oszukal a wplacajacy wplacal na wlasnie takie konto i towaru nie otrzymal prosze o kontakt na prv



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2011 13:23:51
[#145] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #144

Witam chyba dałem się mu też nabrać mam nauczkę, ma A 1200, na razie nie dostałem maila od niego, a paczka niby idzie. Jaka jest szansa ze mi PKO zwróci kasę ?
[#146] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kazik_, post #145

o widzisz .. prosze o potwierdzenie przelewu (pdf) podeslij mi na maila prywatnego dolacze cie do pozwu dzis/jutro na komisariacie.
jak widac watek ciagle jest potrzebny

[#147] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #142

I bardzo dobrze. Trzymam kciuki. Mam nadzieję, że zostanie ukarany za to czego się dopuścił, a im więcej osób się zgłosi, tym gorzej dla niego.

[#148] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Katiria, post #147

No właśnie! Dlatego nie bójcie się, nie wstydźcie, tylko zgłaszajcie to tu w tym wątku, kogo oszukał albo kogo chce oszukać.

[#149] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@parallax, post #148

Tak!... Rodacy! Jesteśmy silni! Prawda jest po naszej stronie!

[#150] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@smith, post #84

Był tu (...) post a teraz go nie ma

Zamiast szukać obiecanego przez mailmana bana za offtopic użyj linka w poście, na który odpowiadasz, a Twój post się znajdzie - tam, gdzie pasuje.
Moderator




Ostatnia modyfikacja: 17.02.2011 15:43:17
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem