Wątek zamknięty
[#211] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #203

Osobom "1989" ze Zgierza juz podziekujemy za udzial w dyskusji ok, racja Powtarzanie caly czas jednego i tego samego zaczyna robic sie nudne Od tej pory bedziemy mowic o tej osobie oskarzony



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 02:23:02
[#212] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #210

Od tego jest Policja, zeby to ustalic.


Masz kolego nieźle pod sufitem...
Cieszę się że nie miałem bardzo wątpliwej przyjemności poznać Ciebie osobiście.
EOT z mojej strony. Przysłowie ludowe: "Zostaw cielę bo Cię osra".
[#213] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #204

niedługo zainteresowani poznają prawdziwe dane personalne tego OSZUSTA


nawet nieprawdziwych nie wolno publikowac w sprawie, bez odpowiedniego papierka. radze zapoznac sie z zapisami o ochronie danych osobowych w ujeciu uodo i kc. juz pomijam po raz kolejny, ze nazwanie oszustem kogokolwiek bez prawomocnego wyroku sadu narusza konstytucje i inne prawa itd.



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 03:13:57
[#214] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #212

Masz kolego nieźle pod sufitem...


To Ty masz za malo pod sufitem.

[#215] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Dario-Gi, post #211

Od tej pory bedziemy mowic o tej osobie oskarzony


Nie jest jeszcze nawet oskarzony :).

[#216] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #215

Jak nie jest oskarżony jak jest
ale czy winny
[#217] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@phl22, post #216

Jak nie jest oskarżony jak jest


dopiero to chyba jestescie na etapie formulowania oskarzenia :). Dowody najpierw nalezy zaniesc na Policje, tam moga cos powiazac itd., tu mozna podawac dane ktore nie podlegaja ochronie i na publikacje ktorych wyrazil zgode tj. nick allegro, nick ppa, zamieszczone ogloszenia, nazwa firmy itp. Mozna ostrzegac przed zawieraniem z Nim transkacji..., ja rozumiem, ze dla ludzi oszukanych oszust jest oszustem... bez wyroku, jednak dla formalnosci, trzeba miec to czarno na bialym i wtedy mozna sobie dowoli wykrzykiwac OSZUST! :), co osobiscie, mam nadzieje, stanie sie faktem.

ale czy winny


o tym zadecyduje sad, stety tak jest, a do tego czasu jest niewinny, tylko trzeba udowodnic mu przed sadem ZAMIAR popelnienia oszustwa, w tym sek, zeby publicznie nazwac go oszustem, bez ryzyka oskarzenia o znieslawienie.

ps. nie sadze jednak, gdyby nawet sprawa niewypalila do konca, zeby bawil sie w sprawe o znieslawienie, zawsze moze cos sie wtedy przyczepic, bo moze miec problem z udowodnieniem znieslawienia... generalnie oszustom wisi jak ich nazwiemy, a nazwanie oszustem moga odebrac nawet jako komplement hehe :)



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 04:00:50
[#218] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #217

Ban do końca lutego. Co do danych, masz rację i zostały usunięte.

[#219] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@mailman, post #218

Dziękuję.
[#220] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@mailman, post #218

Dziękuję OK

Najważniejsze aby już nikt inny się nie naciął na OSZUSTA.
Na priv mamy więc różne miasta jak Rybnik, Zakopane, Warszawa..... różne ulice ale nr konta się zgadza

Kupowałem poprzez allegro, jest tam Program Ochrony Kupujących jakby ktoś nie wiedział:
http://allegro.pl/country_pages/1/0/education/pok/index.php

Jak ktoś kupował poprzez allegro może więc odzyskać pieniądze od samego Allegro. Wymóg jest prosty, złożenie na policji lub prokuraturze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Wtedy to już i samo Allegro podejmie odpowiednie kroki bo po wypłacie pieniędzy poszkodowanym będzie chciało je odzyskać!

[#221] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Dario-Gi, post #202

czesc
twoj przelew do podejrzanego zostanie prze zemnie dolaczony do pisma.
Czeka do poniedzialku na innych
zyjemny do cholery w panstwie prawa !

1989@ po czesci ma racje np jakby koles podal Jan Kowalski
i w googlach uczciwy czlowiek znalazlby ten watek wkurzyl by sie

Atarens@ nie ma ulicy [adres usunięto] w warszawie ;-] a tobie taka podal



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 10:39:43
[#222] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #221

Uczciwy czlowiek nie ma czego sie obawiac.

[#223] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #221

Trochę mamy Kowalskich i Kalinskich w naszym kraju więc wątpię że wszyscy naraz się wkurzą jakby przeczytali wątek, problem by był wtedy jakby podszył się pod czyjes prawdziwe dane ale wtedy zamiast 3 założonych spraw sądowych doszłaby jeszcze jedna

[#224] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@eastone, post #222

no nie całkiem. jak o tobie zaczne opowiadac ze okradasz staruszki w parku, to mimo ze jestes uczciwy to raczej niespodoba ci sie jak taka informacje zapoda google po wpisaniu twojego nazwiska.
[#225] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Valwit, post #224

Nie wiem, ale ja tylko tak, że wpisałem do googla imię nazwisko i nr konta, zobaczyłem wynik, to się mi zrobiło przykro i trafiłem tutaj.
[#226] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #221

@1989: W życiu nie zetknęłam się z tak upierdliwym człowiekiem jak Ty.
Ale ok, niech Ci będzie: w świetle prawa jest niewinny, bo na papierze nie jest napisane że udowodniono mu oszustwo, ale w świetle moralnym jest winny. Koniec tematu. Ileż można wałkować to samo -_-"

@Dario-Gi: Nawet jeśli ktoś Cię oszukał, to nie podaje się danych personalnych na forum internetowym. Jest to już naruszenie danych osobowych.

@Hołdys: Są jakieś postępy?



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 15:34:54
[#227] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kazik_, post #225

Czy też zostałeś oszukany przez tego osobnika?
Jeżeli tak to napisz wiadomość prywatną do osoby która ten wątek założyła (HOŁDYS). On powie Ci co i jak.
[#228] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #227

Stachu@ kazika oszukal na A1200 juz sie zglosil

Katia@ postepy sa takie ze jest wiecej osob pokrzywdzonych w jednym zgloszeniu na policje

ALL@ dzis ide na silownie a potem sie resetuje w jedynie sluszyny "scenowy" sposob

[#229] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Katiria, post #226

czyli Panowi Kleksowi też bym naruszył jego dane osobowe jak bym podał jego adres?



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 15:52:33
[#230] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kazik_, post #225

czyli jednak trzeba nazywać rzeczy po imieniu, imię, nazwisko, nr konta.......

Kazik został oszukany i oto proszę w jaki sposób trafił na ten temat, wpisał tylko w google!!!!
I o to chodzi!!!

[#231] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #230

I ja jestem kolejny. Gość pod pretekstem "będzie dziecko miało na mcdonalda" oszukał mnie na 100 zł. Może i nie dużo ale jednak, nie chodzi tutaj o kasę lecz o jakąkolwiek sprawiedliwość. I tak o to nie mam ani A1200 ani Fast Ram 4MB.

Pzdr.
[#232] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@radiomagnetofon, post #231

nie boj zaby damy rade
wyslij mi PDFa z dowodem przelewu do tego pana

tekst typu"bedzie dziecko mialo na macdonalda oklepany" mnie tez przekonal

[#233] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #232

czekam do konca dnia na zblakane duszyczki..

przez weekend odezwalo sie do mnie na prv 2 osoby

jutro smigam na komisariat po robocie zlozyc doniesienie o popelnieniu przestepstwa



Ostatnia modyfikacja: 21.02.2011 11:53:10
[#234] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #233

A wiec tak dopiero wrocilem z komendy ..
po pracy pojechalem na nowolipie ale w komendzie wojewodzkiej po odczekaniu 30 min pan powiedzial ze sie sprawa nie zajma bo musze to zglosic w miejscu zameldowana - na mokotowie..
no nic zawziety jestem pojechalem na Malczewskiego....
kolejka..podchodze mowie ze chce zglosic zawiadomienie o popelnieniu przestpstwa ..nie ma faceta....no nic czekam..przychodzi jakis starszy policjant i ewidentnie chce mnie zniechecic .. a to ludzie musza przyjechac a to nie ma czasu a to trzeba przyjsc jutro o 12 .. no wkoncu z PANEM POLICJANTEM sie pokolociem :) Polazlem do przelozonego mowie jaka sprawa..skierowal mnie do wydzialu spraw gospodarczych..mlody funkcjonariusz taki jak ja..
Nakresilme sprawe dalem moje pismo z uzasadnieniem .. no mowil ze trzeba zeby kazdy skladal oddzielnie.. ja mu mowie ze oszust w krotkim okresie czasu oszukal kilka osob a to podlega pod inny paragraf.... sprawdzil przelewy od osob przeszlo ..spisal zeznania (2 strony A4) , osoby pokrzywdzone beda skladac wyjasnienia w swoim miejscu zamieszkania.
Na swiadka aby uwiaryodnil moje zeznania podalem tylko Satszka (ktorego wczesniej szybko eskiem zapytalem czy sie zgadza - bo przeciez kase odzyskal) Oczywiscie zgodzil sie (pan funkcjonariusz bedzie sie kontaktowal chyba nawet jutro z toba)
Policjant powiedzial ze oszustwo jest scigane z urzedu i nie musze zakladac mu sprawy bo robie to w tym momencie.
Napisalem oswiadczenie abhazji ze zrzekam sie roszczen na wlasna osobe ale chce zadosc uczynienia na cel spoleczny (hospicjum) w wysokosci 5 tys zl. Policjant powiedzial ze sad do takch prosb sie przychyla na cel charytatywny i koles na 100 % dostanie

1.Wyrok skazujacy
2.Grzywna
3.Zadosc uczynienie na cel spoleczny


Policjant powiedzial ze w sprawie wielokrotnego oszustwa w krotkim czasie dzialaja szybko (juz mi zalozyl nr sprawy !!!) i wykrywalnosc w tym przypadku jest 100 % !!!! OK OK


Atarens naswietlilem twoj problem przez allegro - jesli zglosisz sie na komende w katowicach i zlozysz wyjasnienia dostaniesz zwrot kasy od Allegro w 100 %.

Sprawa jest jak najbardziej powazna i czlowiek bedzie odpowiadal przed wymiarem sprawiedliwosci.


Pana :

Łukasz Józef Kalina
Rafał Janko

prosze o kontakt mailowy

Administratora PPA rowniez



Czyli wszystko osiagniety co chcialem (aczkolwiek duzo mnie to samo zaparcia kosztowalo i zaciecia.. ale bedzie siedzial !!!)




Ostatnia modyfikacja: 22.02.2011 20:16:29



Ostatnia modyfikacja: 22.02.2011 20:17:32



Ostatnia modyfikacja: 22.02.2011 20:21:24
[#235] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #234

Hołdys: jak chcesz możesz też podać mój numer komórki, chętnie opowiem co się stało ale do Wawy się raczej nie stawię.

[#236] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #234

pełen profesjonalizm..
gratuluje wytrwałości w działaniu OK

[#237] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@pampers, post #235

Witek ale ja to tak zalatwilem ze nikt z was nie musi sie stawiac w warszawie :) wystarczy ze miejscowa komenda do was odezwie i tam zlozycie zeznania

UDAŁO SIE ZE TO JEST JEDNA SPRAWA ZBIOROWA DOT. OSZUSTWA a nie 9 odrebnych.

TYLKO W JEDNOSCI SILA.

Jako strona w sadzie wyznaczylem siebie - material dowodowy z policji przekazany zostanie sedziemu.


ps. z dzika przyjemnoscia otworze sobie butelkie szkockiego trunku i opije to ;-] jednak charakterny ze mnie chlopak ze wschodu :D



Ostatnia modyfikacja: 22.02.2011 20:48:39
[#238] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #237

Mam nadzieje że to oduczy następnych "inteligentnych"

[#239] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@PrzemasIII, post #238

Hołdys... a co w przypadku gdy osoba, która nas oszukała nie ma ukończonych 18 lat ?

wtedy:

poprawczak i grzywnę płaci rodzinka z tego co się orientuję.
Napisałem do Ciebie mejla

[#240] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Anthrox, post #239

mysle ze koles ktory dokladnie opisuje wlasciwosci 18 letniej karty turbo do amigi to nie gowniarz.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem