Wątek zamknięty
[#91] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #90

"Ja was rozumiem, nerwy robią swoje, ale wyobraźcie sobie np. że ten gościu może mieć potwierdzenia nadania paczek"

Co do tego - cóż, dlatego powinno się otwierać paczki przy listowej, aby sporządzić odpowiedni protokół...

Ale rzeczywiście sprytny sposób - większość ludzi (w tym ja) rzadko sprawdza paczki przy dostarczycielu, a potem nie ma jak udowodnić, czy zawartość była pusta czy ja "zadbałem" aby taka była...

[#92] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@abcdef, post #70

Mogę skoro nie dostanę za to jakiejkolwiek kary zgodnie z artykułami w/w, rozumiesz? Nie? Trudno. Pozostali jakoś rozumieją.


dostaniesz!. to nie jest wirtualna osoba, nawet jezeli podala nieprawidlowe dane, to podala prawidlowy numer konta - to sa tylko dowody w sprawie majac dowiesc winy, wiec radze powstrzymac sie o wyzwania kogos od oszustow zgodnie z zasada domniemania niewinnosci.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 01:15:57
[#93] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Katiria, post #88

Belkot, o nie. Tylko dobra rada :).

[#94] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #87

tranSakcji, na boga dowolnego.

jakim cudem 1989 bana nie dostal za robienie burdelu z watku gdzie chodzi o zebranie danych i poszkodownych to chyba nikt nie wie

Holdys, Pampers: jak wam sie chce to puscice mi namiary jakie macie, moze cos u siebie wyszperam.
[#95] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@(V)(I)mothe(P), post #83

A jak według Ciebie można takiego kolesia nazwać ?


mozesz napisac tak jak robia to dziennikarze np: oskarzony o oszustwo/wyludzenie itp., nazwac oszustem nie mozesz, dopiero jak oskarzenia potwierdzi prawomocny wyrok sadu.

takich spraw jest w Polsce wiecej, nie chodzi o pare zlotych, nawet miliony zlotych, rozgoryczeni ludzie czuja sie oszukani, przedstawiaja swoje dowody, dzienikarze relacjonuja takie sprawy i slowo "OSZUST" nigdy nie pada...

W Polsce panuje dziwne przekonanie jakoby osoba oskarzona, noo, nie jest prawda winna, ale niewinna tez nie jest, bo wtedy nie bylaby oskarzona... Notabene, bardzo sprytnie wykorzystuje sie ten element w grze/walce politycznej...

[#96] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #95

Czyżbyś znał właściciela tego konta podającgo się jako (między innymi) Jan Tkocz?
[#97] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Valwit, post #94

nie dostal za robienie burdelu z watku gdzie chodzi o zebranie danych


to moze zacytuje:

post#2: "Możesz liczyć na mnie w sprawie pozwu zbiorowego przeciwko tem chu.owi"

post#3: "wyda dane adresowe oszusta"

post#4: "Uważajcie na tego chama i oszusta!"

post#49:"Jest oszustem. I nie potrzebuję prawomocnego wyroku by nazywać rzeczy po imieniu."

tego jest wiecej... selur :)
---

powiadasz, zbieranie danych i poszkodowanych, ale po co, skoro wyrok juz padl, okazal sie winny i jest oszustem itd., prawie jak za stalina, wyrok padl, a sadu nima :). parafrazujac, "This is Polska", jeszcze nieobyty jestem w tutejszych obyczajach :)

[#98] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #96

nie znam, ale to jest tylko dowod w sprawie tj. oskarzony nie byl ta osoba za ktora sie podawal itd... sad ustali czy to prawda itd..

zycze powodzenia, w ustaleniu prawdy przed sadem i sprawiedliwy wyrok OK



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 04:34:33
[#99] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #97

q.d.e.
[#100] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #97

Przypominam (ostatni raz zresztą) drugi zapis art. 213 - jest publiczne ostrzeżenie przed oszustem (bez wyroku)? Jest. Jest zniesławienie? Nie ma. Więc nie goń za swoim ogonem w kółko tylko w końcu przyjmij do wiadomości, że nigdzie tutaj nie ma wykroczenia a wszystko odbywa się w granicach prawa.
[#101] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #90

KJB sam to napisałeś:
Ja was rozumiem, nerwy robią swoje, ale wyobraźcie sobie np. że ten gościu może mieć potwierdzenia nadania paczek

Więc to Twój pomysł


No to patrz:

1. Czy kjb pisał o wysyłaniu pustych paczek?

NIE

2. Czy Atarens pisał o wysyłaniu pustych paczek?

TAK - post#77, cytuję:

To ja powystawiam fikcyjne rzeczy z fikcyjnymi zdjęciami, ludziska kupią za kilka tysiaków a ja powysyłam puste paczki i mam ręce umyte!

------------------------

Doręczalność poczty jest jaka jest, ale trzeba wziąść pod uwagę wszystkie możliwości.

[#102] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #101

Napisałeś KJB że gościu może mieć potwierdzenie nadania więc co miałeś na myśli?
Wszyscy piszą że towaru nie otrzymali a piszesz że gościu może mieć potwierdzenie nadania, nagle do wszystkich paczki się pogubiły z winy poczty? Rozumiem jedna, naciąganie dwie ale nie każda po kolei!

Chyba każdy to tak zrozumiał jak ja więc nie gram w żadną grę na słówka.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 08:26:33
[#103] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #102

Wszyscy piszą że towaru nie otrzymali a piszesz że gościu może mieć potwierdzenie nadania, nagle do wszystkich paczki się pogubiły z winy poczty?

Z WINY POCZTY

Hmmm, możesz mieć pecha że Twoje przesyłki nie dotrą, albo możesz mieć kogoś kto Ci w tym pechu pomoże co nie? Więcej wyobraźni :)

Nie wiesz czy ma dowody nadania, czy nie ma.

Oczywiście walcz o swoje, anyway - kontaktowałeś się z nim? Jestem ciekawy przebiegu rozmowy :)

[#104] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #103

Mam takie wrażenie że Ty i 1989 , bardzo dobrze znacie tego kolesia.

Bronicie go, ile można - czy to nie zastanawiające jest ?

A co do poczty naszej kochanej, to niestety wszystko idzie sprawdzić, koleś podaje numer nadania paczki i można sprawdzić czy była wysłana, czy została zgubiona. A jak widać nic takiego nie było.

Więc z podsumowania jest OSZUSTEM którego się dopuścił w przywłaszczeniu (wyłudzeniu)cudzych pieniędzy, a towaru nie wysłał.

Druga sprawa, jak widać to nie Wasz problem jest, więc aż tak bardzo to bym się nie udzielał i nie pouczał wszystkich.

Jak będziecie w takiej sytuacji, to proszę, możecie robić tak jak Wam jest wygodnie i nikt nie będzie się wtrącał do tego.

Więc, nie wywyższać się i nie pouczać nikogo, a czy robi to dobrze czy źle, to jest wyłącznie i tylko Jego sprawa.


[#105] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #98

1989 nie wiem o co ci chodzi w moim odczuciu jest to oszust ..na komisariacie powiem oczywiscie domniemane oszustwo. Policja i Sad osadza tego czlowieka i dobrze niech nie czuje sie bezkarny. Wiem o co ci chodzi ale koles akurat ciebie nie wyrolowal i z boku sie latwo mowi... a mnie szlak trafia jak sie kolejne osoby zglaszaly z tym samym numerem konta i innymi danymi do przelewu..robi to specyjalnie moze taki preceder jest normalny w dani
dla mnie to pospolite oszustwo - lub jak kto woli po polsku.. ZŁODZEJSTWO.
Jesli mnie pozwie o znieslawienie nie ma problemu zapraszam

[#106] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #103

Jestem ciekawy przebiegu rozmowy

Ciekawość to pierwszy stopień do piekła jak to mówią, ale skoro jesteś ciekawy to Ci powiem:

Stek bzdur i wykrętów.

Pisząc do mnie mówił że pracuje w UK, pisząc do Pampersa twierdził że jest już w Polsce, pisząc do innych twierdził że zachorował i jest w szpitalu w tym samym czasie.
Nie wspominając że podawał różne dane nazwiska i adresy i to samo konto bankowe.
Oszust, po prostu oszust.

Nazywam go tak z całym przekonaniem i nie potrzebuję do tego prawomocnego wyroku sądu. Opinia innych na ten temat mnie nie interesuje. Nie jestem na tyle głupi żeby potrzebować sądu do stwierdzenia FAKTÓW które miały miejsce.

Jak ktoś nigdy nie dostał pałą w łeb to faktycznie może twierdzić że cała ludzkość to mili i życzliwi ludzie. Ja pałą w łeb dostałem parę razy i rzeczy nazywam po imieniu.

Jak jesteś ciekaw całości konwersacji mogę Ci podesłać.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 09:09:36
[#107] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@(V)(I)mothe(P), post #104

Też mam przeczucie że jak tylko dane osobowe oszusta zostaną ujawnione to okaże się że to jest ktoś ze światka amigowego i jest mniej lub bardziej znany na PPA.
[#108] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #106

Jak jesteś ciekaw całości konwersacji mogę Ci podesłać.

Stachu pamiętaj, że nie udostępnia się materiałów osobom które nie były i nie są z ta sprawą związane.

[#109] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #106

Jestem ciekawy przebiegu rozmowy
Ciekawość to pierwszy stopień do piekła jak to mówią, ale skoro jesteś ciekawy to Ci powiem:


OK, spokojnie, pytałem Atarensa, bo chyba jako ostatni coś kupował - chciałbym się ubawić tym co "oskarżony" powie :)

[#110] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #109

Spoko.
Zabawa niezła pod warunkiem że to nie Ty straciłeś pieniądze.
[#111] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@(V)(I)mothe(P), post #104

Mam takie wrażenie że Ty i 1989 , bardzo dobrze znacie tego kolesia.

Bronicie go, ile można - czy to nie zastanawiające jest ?


Masz złe wrażenie, ja go nie znam to raz, dwa, nie bronię go, tylko zwracam uwagę że trzeba wziąść wszystkie możliwości pod uwagę.

Oczywiście może to być zastanawiające :)

A co do poczty naszej kochanej, to niestety wszystko idzie sprawdzić, koleś podaje numer nadania paczki i można sprawdzić czy była wysłana, czy została zgubiona. A jak widać nic takiego nie było.

Jak ktoś wyśle do Ciebie paczkę ekonomiczną, to możesz jako odbiorca złożyć reklamację? Wybacz, ale... dupa! Wiem, bo kupiłem coś na allegro i mi nie doszło ekonomiczną, a nadawca wysłał mi skan dowodu nadania.

Więc z podsumowania jest OSZUSTEM którego się dopuścił w przywłaszczeniu (wyłudzeniu)cudzych pieniędzy, a towaru nie wysłał.

To osądzi sąd, jeśli jest oszustem to dostanie za swoje.

Druga sprawa, jak widać to nie Wasz problem jest, więc aż tak bardzo to bym się nie udzielał i nie pouczał wszystkich.

No ale jak chcesz to się udzielaj lub nie, ja nie zabraniam. Pouczać lub zwracać uwagę na pewne rzeczy. Zwał jak zwał.

Jak będziecie w takiej sytuacji, to proszę, możecie robić tak jak Wam jest wygodnie i nikt nie będzie się wtrącał do tego.

Oczywiście, jak zostanę wykiwany i założę podobny wątek, to gwarantujesz mi że nikt nie będzie się wtrącał? A to jest prywatny temat że jak ktoś z boku powie swoje zdanie to od razu to jest "wtrącanie się" ?

Więc, nie wywyższać się i nie pouczać nikogo, a czy robi to dobrze czy źle, to jest wyłącznie i tylko Jego sprawa.

Czyli jak? Na początku tematu dać regulamin że nie wolno pouczać? Ale z drugiej strony teraz mnie pouczasz, więc...

Każdy wypowie swoje zdanie i jest OK, co nie?

[#112] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #110

Spoko.
Zabawa niezła pod warunkiem że to nie Ty straciłeś pieniądze.


Gdyby nagadał mega bzdur, to myślę że Atarens też by mu się wyśmiał w słuchawkę telefonu, mając w głowie myśl "mamy Cię!" :)

[#113] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #112

nie szkoda wam czasu na takie bezcelowe gadanie?

[#114] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Anthrox, post #89

Możesz dokładniej opisać reklamację w mBanku? (rozmowa z konsultantem? powoływać się na coś?)
Chciałem do nich wysłać formularz, ale nie działa


opisalem ci na gmaila

Atarens@ tak doszlo wszystko co do twojej transakcje drukuje i biore w piatek na komisariat.

Kolo mysli ze ma doczynienia z glupimi dziecmi..
w moim przypadku zle trafil i dobrze go o tym poinformowalem.



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 11:32:42
[#115] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #95

mozesz napisac tak jak robia to dziennikarze np: oskarzony o oszustwo/wyludzenie itp., nazwac oszustem nie mozesz, dopiero jak oskarzenia potwierdzi prawomocny wyrok sadu.


Juz kiedys walkowalem ten temat w kontekscie pani, ktora naciagnela kilka osob na Allegro, a mi wcisnela szrot PS3.

Dla mnie sprawa tak. Troche sie tutaj spieracie o to czy woda jest bardziej mokra czy bardziej leista.

Z punktu widzenia sadownictwa, dopoki komus czegos nie udowodnisz w sadzie, to owszem, ktos taki jest jedynie podejrzanym, ale przeciez jezeli mu sad udowodni np. kradziez czy oszustwo, to nie staje sie on zlodziejem i oszustem w chwili orzeczenia sadu, a byl nim w chwili dokonywania kradzierzy i oszustwa.

Zatem w swietle prawa jest podejrzanym, a w swietle faktow i wnioskow, logicznego myslenia i moralnosci ktos majacy 100% pewnosc co do tego co zrobil (np swiadek zbrodni, ofiara) moze go nazywac oszustem i zlodziejem... naturalnie nie oficjalnie, ale moralne prawo ma.

Problem moze pojawic sie zatem dopiero wtedy gdy sad orzeknie inaczej... i to bez wzgledu na to, ze sady sie czesto myla.

Czesto jest "sprawiedliwosc" oficjalna ktora stoi w opozycji do sprawiedliwosci faktycznej.

[#116] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Duracel, post #115

Problem moze pojawic sie zatem dopiero wtedy gdy sad orzeknie inaczej... i to bez wzgledu na to, ze sady sie czesto myla.

w tym przypadku nie liczylbym na omylnosc sadu.
Mysle ze dostanie wyrok w zawieszeniu i kare pieniezna oraz pokryje koszty sadowe.to juz sa niezle pieniadze napweno wieksze od tych ktore nieuczciwie zagrabil.


"Zawsze znajdzie się jakiś typ, który będzie się prosił, żeby go stuknąć w ryja, i nie sposób takiemu odmówić ...."



Ostatnia modyfikacja: 16.02.2011 12:07:56
[#117] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #116

I bardzo dobrze. OK
Moim zdaniem najbardziej dotkilwą karą będzie wpis o wyroku do papierów.
A to już boli. Często pracodawca żąda zaświadczenia o niekaralności. No chyba że delikwent był już karany wcześniej i z uczciwej pracy żyć nie zamierza.
[#118] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #117

Staszku jesli to recydywista i byl juz karany z art 268 to pojdzie do paki :)
a tam go scweluja .. jak wyjdzie nie bedzie wiedzial co to Amiga

[#119] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #105

1989 nie wiem o co ci chodzi w moim odczuciu jest to oszust .


no nie, o tym zdecyduje sad, a Ty czujesz sie oszukany przez ta osobe.

Policja i Sad osadza tego czlowieka


Policjant ma ograniczone mozliwosci sadzenia czlowieka :)

Wiem o co ci chodzi ale koles akurat ciebie nie wyrolowal i z boku sie latwo mowi


wlasnie o to w tym chodzi, zeby powstrzymac pewne emocje, szczegolnie na forum publicznym.

domniemane oszustwo


nie mozesz powiedziec - domniemane oszustwo, bo jak zapytaja, to czujesz sie oszukany, czy jeszcze sam nie wiesz, bo domniemasz. czujesz sie oszukany, tu masz dowody/poszlaki etc. i skladasz zeznania :). domniemana to jest niewinnosc, a nie wina, oskarzonego.

dla mnie to pospolite oszustwo - lub jak kto woli po polsku.. ZŁODZEJSTWO.


owszem, czyn ma takie znamiona, na tej podstawie dzialasz... ALE! nie wolno nazwac Ci oskarzonego oszustem i zlodziejem, od wydawania wyrokow to jest SAD! i radze to zapamietac, bo domniemanie niewinnosci jest swietoscia!!!, wobec kazdego oskarzonego np: wobec mnie rowniez, bo jestem oskarzony przez poszkodowanego o rzekome spowodowanie wypadku samochodowego... itd.

Jesli mnie pozwie o znieslawienie nie ma problemu zapraszam


to moglaby nawet zainteresowac sama prokurature, przynajmniej w Dani jest to calkiem realne i nawet oskarzony nie musialby tego zglaszac... mozesz tutaj poszukiwac osob, ktore tak jak TY, czuja sie oszukane przez prawdopodobnie ta sama osobe, ale na tym koniec, patrz linijke wyzej.

[#120] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #118

Puścimy gryps że napastował super froga ;)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem