Wątek zamknięty
[#181] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #180

;-] nie wiem czemu ale sprawi mi frajde psychiczne znecanie sie nad "Janem Kalinskim" .. nie moge sie doczekac wizyty na komisariacie i konfrontancji z tym panem ;-]



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 14:25:22
[#182] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #181

DAŁEM OGŁOSZENIE NA PPA I PATRZCIE KTO NAPISAŁ!!!!!!!!!!!!!!!

chetnie kupie wyslij gry a ja jak dostane wplace ci pieniadze
pozdr
Jan Kalinski
==============================
Jest to odpowiedz na oferte:
==============================
Sprzedam oryginalne gry na Amigę, gry na CD:

- Nightlong
- Final Odyssey

Gry są nowe.
Ofery za maila

[#183] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #178

Wątek na pewno czyta.


tia, uklada taktyke na final battle z naszym straznikiem teksasu tzn. robi w pory

------

na marginesie, ostatnio ogladalem do dunskiego piwka w polskiej telewizji panstwowej jakis program z cyklu reportazy, sledztwa dzienikarskiego itp. tam wypowiadali sie gremialnie ludzie zgromadzeni w jakiejs stodole - w warunkach konspiracyjnych, ktorzy czuli sie oszukani przez pewna osobe i firme - dalej funkcjonujaca na rynku!, tylko pod innym szyldem..., na sume, bagatela, kilkaset tysiecy zlotych, w skali kraju miliony, co mnie najbardziej rozbawilo, to opinia polskiego prokuratora, ktory stwierdzil po przyjrzeniu sie sprawie, ze On nie dostrzega znamion przestepstwa w tych zarzutach i chcial oddalic pozew itd., przyznam szczerze, szczeka mi opadla i chyba wszystkim , coz, jak mawial zulu gula, polska to dziwna kraj :D, dziwna, dziwna, bo znow gdzie indziej czytalem o sprawach w sadzie, o przyslowiowa pietruszke skradziona z supermarketu, przez babcie kleptomanke, wyzywana przez ochrone od zlodziejek itp...

czyli w Polsce po 20 latach dzikiej transformejszyn, haslo "jak krasc to miliony....." jest tak samo aktualne, a moze nawet bardziej aktualne :)

------
noo, ale jest nadzieja, ze chociaz jednemu sie nie upiecze, byznesmenowi OK

[#184] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #182

"wyslij gry a ja jak dostane wplace ci pieniadze"

lol ?
Może mu wyślij, wkopie się jeszcze bardziej :P



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 14:33:57
[#185] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #182

to wyslji ,,,,bu ha ha ha ;D

wiedzialem ze ci cisnienie podskoczy moim mailem ;-]

1989@ ogladalem to expres reporterow Jaworowicz...



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 14:39:43
[#186] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@snajper, post #184

Oby gostek nie miał "żółtych papierów" ...

[#187] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #185

odnośnie maila i avatara :D
jest na stałe przypisany do mnie

[#188] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@snajper, post #184

no czekam na adres na jaki mam wysłać ale coś doczekać się nie mogę buahahaahah

ciekawe czy gostek przez przypadek napisał czy specjalnie


jedno jest pewne, jest aktywny!!!

[#189] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #188

druga sprawa .. czy nie mozna dzial gielda ograniczyc tylko dla zarejestrowanych uzytownikow PPA ?

czemu wogole maja ludzie dostep do partalu jak sa nie zarejestrowani ?

kazdy moze zrobic w chu.. atarensa jak ja to zrobilem (patrz wyzej)

PS. ALE MU GUL SKOCZYL :DDDDDDDDDDDD



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 15:04:05
[#190] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #189

dokładnie, Hołdys zrobił test:

ja dałem ogłoszenie na PPA a Hołdys zadał mi pytanie ale podał maila celuloza777@o2.pl hahaahah, przyznaję mało mnie nie ..........

czyli każdy pod każdego się może podszyć zadając komuś pytanie w giełdzie na PPA



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 15:21:42
[#191] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #189

dałem też info na atarowskim portalu i linka do PPA

kto wie, może nie tylko "amigowcy" są poszkodowani



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 15:17:22
[#192] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #191

Czy wy w ogóle trzymacie się tematu? Mam znowu zamknąć, czy dać bany?

[#193] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@mailman, post #192

a co nie jest na temat ?

czy mozna uwzglednic to co napisalem w #189

ograniczenie dzialu gielda

[#194] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@mailman, post #192

oszust może działać również na innych portalach, widać że obeznany z amigą ale nie wykluczone że też może z atari a tam też jest giełda kupię/sprzedam/zamienię więc co nie jest związane z tematem?



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 15:25:43
[#195] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #193

Nie na temat są posty: od 182 do 185, a także - jak się okazuje - od 187 do 190. To nie miejsce, żeby chwalić się "udaną prowokacją", a błędy i sugestie zgłaszać należy poprzez bugtracker, albo w dedykowanym dziale forum. Przypominam, że ten wątek służy:

1. Ostrzeżeniu przed podejrzanymi transakcjami
2. Odszukaniu możliwie jak największej ilości poszkodowanych i ustaleniu co dalej robić.

[#196] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #189

druga sprawa .. czy nie mozna dzial gielda ograniczyc tylko dla zarejestrowanych uzytownikow PPA ?


Aktualnie jest ograniczony do zalogowanych użytkowników jeśli chodzi o możliwość wysyłania, odczyt jest dla wszystkich. Gdyby był ograniczony dostęp do wglądu tylko dla zarejestrowanych to przecież żaden problem założyć na portalu nowe konto. Poza tym - patrz regulamin działu Giełda:

http://www.ppa.pl/gielda/index.php?reg=1

[#197] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #190

czyli każdy pod każdego się może podszyć zadając komuś pytanie w giełdzie na PPA


Zmieniłem by nie można było podać innego emaila i nazwy użytkownika do kontaktu niż podany w profilu użytkownika.

Poza tym zamiast radośnie sobie rozwijać wątek mógłby ktokolwiek z was zgłosić błąd lub propozycję zmiany w bugtrackerze - http://bugtracker.ppa.pl - przyszedłby wtedy m.in. do mnie email/powiadomienie o tym, nie musiałbym przekopywać się przez różne wątki na forum zwłaszcza, że nie zawsze mam na to czas (PPA.pl to hobby, zrozumcie kto jeszcze nie zrozumiał).

Inna sprawa, że praktycznie żadnej strony z ogłoszeniami nie można być pewien, można by było przykładowo na jakimś gumtree podać nie swój adres lub nr telefonu kogoś innego i co? Heh.

[#198] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@recedent, post #195

Dolaczam sie tez dalem sie zrobic wiec trzeba by cos z tym gosciem zrobic jak kilka osob sie pod tym podpisze. 100 pln to moze nie jakas olbrzymia suma ale jakis porzadek to musi byc!
Pozdrawiam

[#199] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Dario-Gi, post #198

pisz do Hołdysa na priv i wysyłaj mu potwierdzenie nadania kasy w PDF!

A tu możesz napisać jak się firmował, dane itd. Może jakaś nowość będzie a czym więcej danych tym lepiej.
Piszesz 100zł, pewnie ta karte fast do a600 chciałeś kupić....? A poprzez allegro?



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 00:13:06
[#200] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #199

Tak karte do A600 ale poprzez gielde PPA :( Wysle do Hołdysa na prv wszystko

[#201] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Dario-Gi, post #200

świetnie, wysyłaj, ale tu tez mozesz podac (tak jak inni to zrobili) jakie imie, nazwisko, adres, jaki nr konta bankowego, to bardzo przydatne info dla wszystkich juz poszkodowanych (może jakiś nowy trop) jak i informacja dla tych którzy mogą dopiero zostać naciągnięci



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 00:31:19
[#202] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #201

Dane oszusta!!!
Moje dane:

Jan Kalinski

[dane adresowe usunięto]

Numer konta : 34 1140 2004 0000 3802 7191 2184

Mbank.


[#203] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Dario-Gi, post #202

Dane oszusta!!!


I co na to moderacja

[#204] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #203

Nic.
Bo to nieprawdziwe dane osobowe OSZUSTA.
Konto OSZUSTA na szczęście jest prawdziwe i niedługo zainteresowani poznają prawdziwe dane personalne tego OSZUSTA.
[#205] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #204

Grubo sie mylisz. Jest wiele powodow dla ktorych nie podaje sie takich danych.... Dane sa o tyle prawdziwe, ze taka ulica rzeczywiscie istnieje i ktos tam rzeczywiscie mieszka. Najpierw na Policje z tami informacjami, a nie na forum publiczne.



Ostatnia modyfikacja: 19.02.2011 02:02:29
[#206] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #205

Nie.
Nie jestem naiwny.
[#207] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #206

Wasza sprawa. Walicie sobie sami siate. Tak czytajac niektore posty, to mam wrazenie, ze cala sprawa to jakis forumowy zart

[#208] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #205

Grubo sie mylisz. Jest wiele powodow dla ktorych nie podaje sie takich danych.... Dane sa o tyle prawdziwe, ze taka ulica rzeczywiscie istnieje i ktos tam rzeczywiscie mieszka. Najpierw na Policje z tami informacjami, a nie na forum publiczne.


Ulica istnieje, numer domu nie istnieje.
Czyli co - oskarżam przydrożne drzewo??????
Najpierw sprawdź co piszesz publicznie żeby sie nie ośmieszać.
rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
[#209] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #207

ze cala sprawa to jakis forumowy zart

Juz niedługo się dowiemy co to za żartowniś.
[#210] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@stachu100, post #208

Ulica istnieje, numer domu nie istnieje.


Od tego jest Policja, zeby to ustalic.

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem