Wątek zamknięty
[#151] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@smith, post #150

Mi to chyba najwięcej obiecał
http://allegro.pl/pudelko-i1452005154.html
Najpierw chciał żebym wpłacił zaliczke 200zł, i miał mi te rzeczy przywieźć. Ostatecznie uzgodniliśmy że wpłacam 100zł zaliczki. Jako że miał przyjechać pod koniec miesiąca nie spieszyłem sie z wpłatą pieniędzy, i teraz widze że nie musze już wpłacać.
[#152] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #142

oszustwa przez mężczyznę podającego


z skad wiesz, ze to mezczyzna, powinienes uzyc innego slowa np: osoba... przeciez sam zalozyles podanie falszywych danych.

oszust poslugiwal sie


lubisz isc na udry i zebys nie wpierniczyl sie kiedys na mine, bo zachowujesz sie jak taki polski chlopak roztropek... ALE powodzenia zycze i radze powstrzymac zlosc :)

[#153] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #152

czy mogbys juz nie fanfaraczyc ? juz raz Admin zamknol ten watek WLASNIE PRZEZ CIEBIE ..nie wiem ..mam cie prosic na kolana zebys nie zasmiecal ???

badi2@ czyli mam rozumiec ze nie dales sie oszukac i nie wplaciles mu tej stowy ?



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2011 15:55:46
[#154] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #153

#152

allegro:
Jkalinski111
Użytkownik od: 2011-01-13 11:00:16 (ostatnio logował się: 2011-02-08 16:21:09)

Gosc prowadzi swoja "dzialalnosc gospodarcza" od stycznia tego roku. Poki co zakonczyl ja po miesiacu "udanych" transakcji.
Juz cos swita w glowce czy nadal twierdzisz, ze ten koles to filantrop a nie zlodziej ?
[#155] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@selur, post #154

Szczerze to myślałem, że ostatnim miejscem na oszustwa będzie sfera starych kompów. Zawsze takie akcje towarzyszyły telefonom komórkowym itd. a tu proszę, widać że można i tak. Na przyszłość będę rozważniejszy.
[#156] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #142


1.poslugiwanie sie falszywymi danymi
2.oszustwo w internecie
3.nie wywiazanie sie z transakcji


musisz udowodnic umyslne dzialanie pod kazdym zarzutem. sad moze zmienic/oddalic zarzut/y na podstawie dostarczonych dowodow przez obie strony sporu.

---
hmm. widze, ze jedna aukcja zakonczyla sie 8 lutego 2011, druga 14 lutego 2011, dzisiaj jest 17 luty 2011... szybko wchodzicie na droge sadowa :)

[#157] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@selur, post #154

Juz cos swita w glowce czy nadal twierdzisz, ze ten koles to filantrop a nie zlodziej ?


niczego takiego nie twierdze, BO niczego takiego nie napisalem.

[#158] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@1989, post #157

Myślałem, że skoro mailman odblokował temat, to 1989 nie będzie się więcej udzielał ;]
Jak syf ma być dalej, sproszę panowie Was w inne miejsce, gdzie 1989 za takie pierdoły o ile się pojawi bana na 2 tygodnie zarobi - po co się męczyć ;]

Dorośli muszą się zająć sprawą, która jest kluczową dla tego wątku (a więc capnięcie oszusta i postawienie przed wymiarem Temidy)


Rozmawiałem z konsultantką na mLinii - niestety kazała mi iść z tym na policję, stwierdzając, że nic zrobić nie może...
(chodziło o zwrot tych 2 dyszek ;) )



Ostatnia modyfikacja: 17.02.2011 17:12:02
[#159] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Anthrox, post #158

ktos mi podpowiedzial zeby poczekac jeszcze do poniedzialku moze ktos sie zglosi ..co myslicie o tym ? komisariat na malczewskiego czynny 24h /dobe
dopytywalem sie.

[#160] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #159

Uważam, że jeszcze możesz poczekać te kilka dni. Ile osób już się zgłosiło?

[#161] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #159

w sumie racja, wekkend to może jakiś poszkodowany co jeszcze nie wie i nie widział wątku się trafi

[#162] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #161

ciekawi mnie jedna rzecz skoro przy przelewi transakcyjnym nie jest walidowany numer z odbiorca tylko mozna wpisac nr konta i w adresacie PAN KLEKS W KOSMOSIE i przelew dojdzie do kogos .. czy nie ponosi w pewnym sensie winy bank ????? tak na zdrowy rozum powinien pomagac przy aturyzacji transakcji

[#163] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #162

A nie jest przypadkiem tak, że może być więcej niż jeden właściciel konta?
Z jakiegoś powodu wpisuje się wszystkie dane, a nie tylko numer konta osoby do której się robi przelew.

----edit

Zanim ktoś mądry napisze głupoty - są konta wspólne dla współmałżonków, zameldowania mogą być różne itd. Poza tym jak komuś się rąbnie cyfra, to możliwość podawania danych ma sens.



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 09:58:13
[#164] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #159

To i tak nic nie zmieni, czy dzisiaj czy w poniedziałek. Ewentualnie można kogoś w toku sprawy zgłosić ( o ile się jeszcze ktoś zgłosi). Nie ma co sprawy przeciągać, bo ptaszek może wyfrunąć z gniazda.

[#165] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #163

nie jest tak jak mowi KJB konto jest przypisanie do jednego obywatela ktorego rozroznia unikatowy pesel i nip.
Mozesz upowaznic kogos do rachunku ale to zglaszasz w banku i takie dane sa dostepne do walidacji

VIP@
nie wyfrunie ..nawet jak bedzie probowal usunac konto mbank archiwizuje takie dane - konto nie jest usuniete tylko ENABLE FALSE :)



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 09:59:54
[#166] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #165

http://www.nbportal.pl/pl/np/porady/poradniki/oszczednosci/konto-wspolne-konto-w-banku

wpisałem w google: "wspólne konto bankowe"

Zajęło mi to 10 sekund.

Sorry Hołdys, bez złośliwości z mojej strony.

[#167] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #166

Polecam Ten link :


http://konto.lokat.pl/wspolne-konto-bankowe


bo w tym co podałeś jest to napisane dość chaotycznie.



Tak jeszcze poza tym, to wątpię aby ktoś chciał z nim założyć konto, znaczy wspólne konto bankowe - zawsze jest ten strach przed niewiadomą. Wspólne konto małżonków, zgadza się, ale z kolegą lub nie wiadomo z kim - raczej odpada, no chyba że to jakaś szajka jest przestępcza (wyłudzacze i oszuści).



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 10:20:47
[#168] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #166

nie bardzo mnie interesuje czy to jego konto czy wspomalzonka
bedzie mial wyrok

od ustalenia wlasciciela konta jest policja ..a od wyroku sad ..wiec wszystko bedzie po Bozemu


KJBL@ sory ale osoba postronna czytajaca ten watek jednomyslnie powie ze bronisz przestepcy .. czyzbys go znal ? bo to ze to ktorys z nas to wiem na pewno

najpierw mowisz ze paczki zginely teraz ze to nie jego konto..
od tego jest policja i wymiar sprawiedliwosci



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 10:25:22
[#169] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@(V)(I)mothe(P), post #164

Jeżeli jest wystarczająca ilość osób do pozwu zbiorowego, i wszystkie przypadki podpadają pod "oszustwo", ja bym spytał prawnika. Tak jak piszesz "wyfrunąć z gniazda" - jeśli pisał że wysyła z UK, to czas gra rolę.

[#170] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #169

he he he moja tesciowa pracuje w sadzie :))

jest cos takiego jak list gonczy , nie boj zaby

[#171] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #168

nie bardzo mnie interesuje czy to jego konto czy wspomalzonka
bedzie mial wyrok

Zadałeś pytanie dlaczego trzeba wpisywać dane, odpowiedziałem.
Mnie też nie interesuje czyje to konto :)

od ustalenia wlasciciela konta jest policja ..a od wyroku sad ..wiec wszystko bedzie po Bozemu

Tak, policja i sąd są od tych rzeczy, ale Bóg tego nie wymyślił.

KJBL@ sory ale osoba postronna czytajaca ten watek jednomyslnie powie ze bronisz przestepcy .. czyzbys go znal ? bo to ze to ktorys z nas to wiem na pewno

Powiedz w sądzie, że osoba postronna może stwierdzić iż sąd broni przestępcę... tylko dlatego że nie wydaje wyroku na "starcie".

HOŁDYS: Życzę powodzenia, róbcie wszystko z głową, żeby się nie okazało, że jeden pominięty przez was szczegół pozwolił "ptaszkowi" uciec.

P.S. Jesteś drugą osobą która twierdzi że mogę znać kogoś takiego osobiście i na dodatek go bronić. To mnie boli, ale rozumiem Twoją pozycję jako wykiwanego, i to w naszym światku.

----edit

jest cos takiego jak list gonczy , nie boj zaby

jeśli jest winny, to i tak obawiam się że nie puszczą za nim listu gończego, przy takiej małej sprawie.



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 10:47:13



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 10:50:51
[#172] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #162

Z tymi przelewami, z tego co gdzieś słyszałem w radio albo wyczytałem w którejś gazecie komputerowej - Chip/CD-ACTION(takie czytam od czasu do czasu), to bank tylko patrzy na numer konta a reszta danych osobowych nie jest sprawdzana przy dokonywaniu przelewu. W numerze konta jest coś też zakodowane, tak że jak pomyli się jedna cyferka to nie przejdzie przelew. Przydaje się wpisywać dane osobowe w przypadku pomylenia się z numerem konta gdyż wtedy jest podstawa do reklamacji w banku. Podkreślam, że to kiedyś gdzieś dawno słyszałem/czytałem ale jak jest w życiu naprawdę to nie wiem.

[#173] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@(V)(I)mothe(P), post #164

odezwal sie do mnie czlowiek poprzez allegro ze zostal oszukany przez kogos z PPA (wplacil zaliczke i czlowiek zniknol) dotyczylo przystawki FMV do Cd32 zapodalem mu ten link do watku i zaproponowalem przylaczenie sie do akcji - wyrwij chwasta ;-]
wiec watek zostaje otwarty.

chce isc raz ze wszystkiem i zlozyc to na policji - nie bede latal co 2 dni bo uznaja mnie za nadgorliwego obywatela ;-]



Ostatnia modyfikacja: 18.02.2011 12:56:25
[#174] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@Tomski, post #172

nie, nie mylisz się w danych możesz wpisać co tylko Ci ślina na język przyniesie ( w granicach rozsądku).. a przelew i tak na konto pójdzie..

[#175] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #162

ciekawi mnie jedna rzecz skoro przy przelewi transakcyjnym nie jest walidowany numer z odbiorca tylko mozna wpisac nr konta i w adresacie PAN KLEKS W KOSMOSIE i przelew dojdzie do kogos .. czy nie ponosi w pewnym sensie winy bank ????? tak na zdrowy rozum powinien pomagac przy aturyzacji transakcji


Też mnie to ciekawiło... ponieważ przy pierwszym oszustwie które mnie dotknęło, dostałem spreparowanego maila od oszusta w którym był jego numer konta i dane firmy na której aukcji brałem udział, a która nie miała nic wspólnego z oszustem.

Pieniądze przelałem zatem na numer konta oszusta z prawidłowymi danymi firmy i przelew doszedł.

Sam się pytałem mBanku z jakiej racji przeszedł przelew skoro przy każdym przelewie wymagane są dokładne dane z nazwą i adresem właściciela rachunku. Odpowiedzi były enigmatyczne i wiadomym było, że to kolejny z absurdów naszej rzeczywistości i mistyfikacji bankowej, iż "klient może się czuć bezpiecznie".

Podobnie jest na Poczcie Polskiej. Niedawno wysyłałem do człowieka paczkę. Jak zawsze wydrukowałem kartkę na paczkę, gdzie małymi było: "Nadawca: ......" a dużymi krowami "Adresat: ....". Gościu pisze do mnie że paczki nie ma, a ja od niego już dostałem... paczka doszła... ale do mnie z powrotem. Okazało się, że Poczta Polska wysłała paczkę do... ? do nadawcy.

Po krótkiej, ale ostrej wymianie zdań, pani w okienku skonsultowała się z kierowniczką. Wróciła i stwierdziła, że wyślą to ponownie, ale to moja wina... No nie byłbym sobą gdybym się nie wk... w takiej sytuacji :) Zapytałem pani jak to jest, że to moja wina, skoro jest jak byk "nadawca" małymi i "adresat". Pani odpowiedziala, ze powinienem w odwrotnej kolejnosci to ustawic, bo to automat sprawdza.

Niby ok automat, ale przeciez przy wysylce poleconego priorytetu wpisuje sie dane na malej karteczce... pani odpowiedziala tak, ze w sumie sie okazuje, ze ta karteczka jest zupelnie zbednie wypisywana.

Zapomnialem tylko jej zapytac, czy ich "system" jest na tyle bystry, ze jak ktos dlugopisem namaze adres, a nie wydrukuje gruba czcionka, to go tez rozpozna.

Także absurdow i cwaniactwa jest masa... tylko kto to zmieni?

[#176] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #173

hołdys, ja też od niego kupiłem moduł FMV do CD32, jak widać chciał sprzedać kilku osobom tą samą rzecz, wcześniej próbował kartę apollo dla kilku osób naraz sprzedać o czym pisał Staszek

[#177] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@atarens, post #176

pewnie celuloza777 aka Jan Kalinski ..ma pelne pory ;-] OK

[#178] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #177

Wątek na pewno czyta.


Jana Kalińskiego pozdrawiam ozięble.
[#179] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@HOŁDYS, post #177

Co też tacy ludzie sobie "myślą", że to im przejdzie płazem? Przecież to trzeba być idiotą aby nie wiedzieć, że w necie nie jest się anonimowym. Pomijając aspekty moralne itp, itd...
Chyba, że jakiś desperat co zamierza wsiąknąć jak kamfora ... a przy tym "trochę" mu brakuje piątej klepki...

[#180] Re: Oszust z PPA UWAGA !!!!

@kjb, post #171

Powiedz w sądzie, że osoba postronna może stwierdzić iż sąd broni przestępcę... tylko dlatego że nie wydaje wyroku na "starcie".


nie sądzę by to zrozumiał

ale jak to mowia, "sprawiedliwosci stanie sie zadosc" :)

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem