[#451] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #450

Grafika bedzie !! Tańczący banan

Nie trac juz czasu na pisanie postow tylko przygotowywuj juz ten pierwszy grywalny poziom Komandosow z Navarony Ok?

p.s.
a selur anulowal zbiorke, bo dzis snil na jawie jak za 12 miesiecy Kraszan publicznie ucina mu glowe z okrzykiem "Morphos akbar!" i sie po prostu wystraszyl wizji przyszlosci.
[#452] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #451

bo dzis snil na jawie jak za 12 miesiecy Kraszan publicznie ucina mu glowe z okrzykiem "Morphos akbar!

A kolega to widzę że ma lekko przeterminowane sny :D
Świetnie że grafika będzie, może zagram dłużej niż 5-10 minut jak to bywa w ostatnich czasach.
[#453] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #451

aha.. do WSZYSTKICH !

W 2009 roku Benedykt Dziubaltowski (chwala mu za to i za inne wywiady) przeprowadzil rozmowe z tworcami bardzo rozbudowanej polskiej gry Legion (moze i pelnej bledow ale robionej z wielkim rozmachem, jakiego u nas nikt pozniej nie dokonal)
Tam jest napisane ile trwaly prace nad gra od zera do ukonczenia projektu. Przeczytajcie to i przemyslcie to sobie...
[#454] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #451

Nie rozumiem. Co za problem było zebrać po 10 zł. od każdego i sfinalizować akcję? A tak, akcja zakończyła się skandalem i groźbą bana dla Ciebie od Mailmana. Zupełnie tego nie rozumiem.

Jeżeli zaś zmieniłeś zdanie i chciałeś sam sfinansować tileset z własnej kieszeni, albo współpracować przy grafice, to powinieneś był o tym lojalnie poinformować darczyńców.

Myślę, że czas na żarty się skończył.
[#455] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #454

W sumie masz racje, czas na zarty sie skonczyl.

Nie da sie ukryc, ze zachowalem sie tak samo niepowaznie jak Ty

i przepraszam Wszystkich zarowno za siebie jak i Ciebie
Wstyd mi za nas obu
blushing blushing





a teraz wracajac do sedna sprawy, pytanie brzmi:

Czy potrzebujesz tilset do gry, czy moze chcesz sobie pobiadolic na forum, powklejac smieszne obrazki i pochwalic sie kolejnym bezsensownym wpisem na pseudoblogu?
Bo jesli teraz/zaraz nie zabierzesz sie za ta gre, to do 2028 roku raczej nie zdazysz, bo juz w 2020 roku nikt nie bedzie czekal na zadna Twoja produkcje.

Teraz musisz podjac decyzje albo chcesz zostac w koncu tworca gier albo blogerem/celebryta/kabareciarzem i malarzem dziesiatek avatarow.

Wiec ?
[#456] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #455

Selur Ty chłopak bierzesz jakieś tabletki ? :D
Albo zmień albo nie wiem co :P
Ogólnie nie da się tego czytać, zbiórka wyglądała fajnie ale........nooooo delikatnie mówiąć brzydko to wyszło i nie wiem czemu jeszcze Hexa wkręcasz w swoje głupoty.
[#457] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #455

Chciałeś mi załatwić tileset do mojej gry, więc powinieneś go kupić za zebrane pieniądze i przesłać i to wszystko. Koniec pracy z Twojej strony. Nie rozumiem, czemu jeszcze rozjątrzasz temat.

Jeżeli problemem jest wybór tilesetu, to nie wiem co zrobić. Może jednak pozostanę przy mojej grafice? Wówczas cała sprawa byłaby umorzona. Jeżeli nie pomyślałeś o tym przed zbiórką i wydarzenia przybrały nieoczekiwany obrót to po prostu to wyjaśnij - nie mnie, ale kolegom, co deklarowali wsparcie.

Tymczasem w dziwny sposób to zakończyłeś. Proponuję zakończyć rozmowę na ten temat. Jeżeli chcesz mi pomóc w grafice to po prostu powinieneś przesłać tileset. Dlaczego tego nie zrobiłeś w pierwszej kolejności, tylko odprawiasz takie cyrki?

Ja robię grę, a Ty chciałeś mi dopomóc, zbierając na płatną grafikę. Bądź konsekwentny.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 08:20:50 przez Hexmage960
[#458] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #457

Czyli co? Jest ta sciepa na grafikę czy nie?
[#459] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #457

Zmienilem zdanie (nie ujawnie dlaczego) i nie chce jednak brac od ludzi pieniedzy na grafike do Twojej gry. Pod wplywem zdarzenia "X" stwierdzilem, ze jednak wezme te spore ryzyko tylko na swoje zasoby.


i teraz ponownie pytam, czy chcesz zostac tworca gier czy blogerem?
[#460] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #457

Znalazłem coś takiego. Jeśli pomoże...
15$ to nie jest za dużo (15$/godzinę pracy, to przeciętne wynagrodzenie doświadczonego pikselera), sprajty są pewnie dużo większe niż potrzeba, ale jest od czego zacząć ;)
Ktoś fachowo musiał by "pokonwertować" grafikę do docelowej rozdziałki i zredukować paletę kolorów do jednej stałej (wydaje mi się że max32 by się spokojnie zamknęło, trzeba było by powyrzucać wszystkie przejścia na przeźroczystościach. No trochę roboty jest. ).

link
W sumie... to w oparciu o tę referencję zrzutów, można by spokojnie w 10-15 godzin wypracować coś bardzo podobnego.
pomysł Nie wiem czy nie było by szybciej.


Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 09:05:56 przez Koyot1222
[#461] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #460

To może osoby które się zadeklarowały na wsparcie projektu Hexmage960 to niech poprostu prześlą Hexmage960 na jego konto i po sprawie :) Bez pośredników :) pomysł
[#462] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #460

Alez ten tileset jest swietny! Az mnie naszlo na zrobienie strzelanki :)
[#463] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Koyot1222, post #460

@Koyot1222
Podoba mi się ten tileset i wygląda na łatwy do przeróbki na potrzeby Amigi (32/256 kolorów, rozdzielczość 320x256).

Pytanie kto ma to kupić? Selur zachowuje się tajemniczo. W końcu 15$ to nie majątek, ale do mojej wypłaty zostało jeszcze ok. 10 dni.

Myślę, że warto po prostu kupić dla tych bohaterów, no i ew. scenerii. Prawdopodobnie trzeba będzie dorobić różne przedmioty, które zaplanowałem w grze, typu klucze, skrzynie i monety. Ale animacje bohaterów są najtrudniejsze.

@Pat999
Jeżeli ktoś chce mi pomóc finansowo w pracy nad grą, to może 10 zł. wpłacić na moje konto. W takim przypadku proszę o kontakt na mój e-mail. Szczerze przyznam, że jeszcze nikogo nie prosiłem o wsparcie w ten sposób.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 10:55:34 przez Hexmage960
[#464] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Axi0maT, post #462

No to ja czekam na Metal Slug w wykonaniu Axi0maTa! szeroki uśmiech
Tylko na Amigę to zrób...
[#465] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #463

Hexmage: Ale o co chodzi? To że Selur po oszacowaniu ryzyka się wycofał nie oznacza, że Ty nie możesz zbiórki wziąć na siebie. Roześlij zainteresowanym swój numer konta, a potem z tych pieniędzy kup tileset i voila!
[#466] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #463

Jeżeli ktoś chce mi pomóc finansowo w pracy nad grą, to może 10 zł. wpłacić na moje konto. W takim przypadku proszę o kontakt na mój e-mail.


nie lepiej założyć sobie konto PayPal i zamieścić link do donacji na swojej stronie? Ja swego czasu dofinansowałem w ten sposób windziany remake Godsów.
[#467] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #463

Mam wrażenie że zbyt szybko się zdecydowałeś na wybór grafiki, może warto dać sobie na to więcej czasu, i dopiero po dokonaniu finalnego wyboru ogłosić zbiórkę.

Akcja selura pokazała, że można zebrać całkiem ciekawą kwotę. Być może da się z docelowej zbiórki opłacić koyota by opracował brakujące elementy na wzór gotowych grafik?

Mam wrażenie, że akcja zbiórki może mieć też istotne walory motywacyjne, również dla innych toczących się projektów szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 11:39:15 przez makarsky
[#468] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #465

Hexmage: Ale o co chodzi? To że Selur po oszacowaniu ryzyka się wycofał nie oznacza, że Ty nie możesz zbiórki wziąć na siebie. Roześlij zainteresowanym swój numer konta, a potem z tych pieniędzy kup tileset i voila!

Dlatego przecież proszę każdego chętnego o potwierdzenie zainteresowania wsparciem dla mojej gry poprzez wysłanie wiadomości na mój adres e-mail.

Co do "oszacowania ryzyka przez Selura", to ciekawe, że tak szybko jak wpadł na pomysł zbiórki, tak jakieś jedno wydarzenie spowodowało, że się błyskawicznie wycofał.

Mam wrażenie że zbyt szybko się zdecydowałeś na wybór grafiki, może warto dać sobie na to więcej czasu, i dopiero po dokonaniu finalnego wyboru ogłosić zbiórkę.

Koyot podał bardzo ładną grafikę żołnierzy, i ta przypadła mi do gustu. Napisałem jednak, że i tak będę musiał ją uzupełniać o obiekty, które pojawią się w mojej grze. Zatem pewnie będą potrzebne 2 tego typu tilesety, albo dodatkowa praca w programie graficznym by całkowicie zaspokoić potrzeby na grafikę.
[#469] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #468

Spróbuj więc określić i opisać potrzeby jakie masz w tym zakresie.
[#470] Re: Zapowiedzi nowych gier

@snajper, post #466

nie lepiej założyć sobie konto PayPal i zamieścić link do donacji na swojej stronie? Ja swego czasu dofinansowałem w ten sposób windziany remake Godsów.

To jest dobry pomysł, musiałbym tylko zrobić dedykowaną stronę z grą, ale skoro już ludzie się raz zadeklarowali, będę przyjmował wsparcie przez e-mail. Nawet wyłącznie moralne.
[#471] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #470

Dedykowana strona z gra. A po co?

A odnośnie do tego, co napisał Selur wcześniej, to z kumplem zrobiłem kilka gier na komórki (mophun, jeśli ktoś kojarzy). Pisanie kodu i zrobienie grafiki od zera zajmowało nam około 2 miesięcy. Po tym czasie gra była skończona. Oboje studiowaliśmy i siedzieliśmy o nocach.

Ale albo się robi albo się gada. Nie uwierzę, ze jeśli ktoś pociśnie, to nie da rady napisać skończonej gry w amosie w takim czasie. Dla innych języków +/- kilka miesięcy.
[#472] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #468

Co do "oszacowania ryzyka przez Selura", to ciekawe, że tak szybko jak wpadł na pomysł zbiórki, tak jakieś jedno wydarzenie spowodowało, że się błyskawicznie wycofał.


Ty za to wolno wycofujesz się ( patrz rts "dune")

Lepiej ze teraz zrezygnował niż wtedy gdy kasa wpływałaby na konto

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 12:37:48 przez Norbert
[#473] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #470

A ja dla odmiany pójdę w tym eksperymencie krok dalej bez żadnego marudzenia i zobaczymy co się stanie. Poszło PW. A spróbuj nie zrobić tak banalnego projektu to jesteś dla mnie skończony ;)

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 12:41:54 przez teh_KaiN
[#474] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Norbert, post #472

Tamta Selurowa zbiorka za gladko szla. Od razu bylem prawie pewien, ze zrobi sie jakis kwas. Np. na skutek marudzenia roznych gosci od wybierania metody glosowania itp.
[#475] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #474

A ja mogę pociągnąć tę zbiórkę dalej. A co mi tam Hexmage960 zobowiązuje się napierw, że do dn. X pokaże grywalne demo. Jeśli tego nie zrobi oddaje kasę. Sprawny związane z egzekucją długu biorę na siebie.
[#476] Re: Zapowiedzi nowych gier

@aszu, post #471

Dedykowana strona z gra. A po co?

Żeby ludzie dowiedzieli się informacji o powstającej grze, no i dla guziczka PayPal.

A ja dla odmiany pójdę w tym eksperymencie krok dalej bez żadnego marudzenia i zobaczymy co się stanie. Poszło PW. A spróbuj nie zrobić tak banalnego projektu to jesteś dla mnie skończony ;)

Doszło, dzięki. Co do realizacji, to jak to mówią - masz to jak w banku. Projekt nie jest trudny, no i przede wszystkim wiem jak gra ma wyglądać. Co do tilesetu to ja go wybiorę tuż po ukończeniu pierwszego grywalnego poziomu.
[#477] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Norbert, post #472

Tylko nie wiemy jaki byłby efekt czynnika motywacyjnego dla procesu twórczego kolegi Hexa. Takiego scenariusza jeszcze nie przerabialiśmy, więc moim zdaniem nie ma co przedwcześnie ferować opinii. Ja podtrzymuję deklarację wsparcia Komandosów.
[#478] Re: Zapowiedzi nowych gier

@_arti, post #475

A ja mogę pociągnąć tę zbiórkę dalej. A co mi tam Hexmage960 zobowiązuje się napierw, że do dn. X pokaże grywalne demo. Jeśli tego nie zrobi oddaje kasę. Sprawny związane z egzekucją długu biorę na siebie.

Nie rób zbiórki, niech zostanie jak jest, tzn. ludzie deklarują zainteresowanie wysyłając do mnie wiadomość e-mail. Jeśli chcą dodatkowo wspomóc finansowo symboliczną kwotą, to oczywiście niech to napiszą w mailu.

A co do tej strony z informacjami, to Snajper dobrze pomyślał.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:05:48 przez Hexmage960
[#479] Re: Zapowiedzi nowych gier

@recedent, post #465

To że Selur po oszacowaniu ryzyka


Słowo klucz - ryzyko. Gdzie w tym wszystkim ryzyko ? Większość widzę ma tu jakieś dziwnie nieracjonalne podejście do sprawy. To było 10pln, nie 100, nie 1000 czy 10k. Ku#$^%a 10zł. Do tego na zasadzie "ja płacę ja wymagam", propozycje spisywania umów, podśmiechujki przez cały temat ... Żenada, brak empatii i honoru

Hex, bierz ten tileset proponowany przez Koyota i rób coś w klimacie Fire Force, grałbym !szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:03:30 przez uroboric_tom
[#480] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #476

A ja dla odmiany pójdę w tym eksperymencie krok dalej bez żadnego marudzenia i zobaczymy co się stanie. Poszło PW. A spróbuj nie zrobić tak banalnego projektu to jesteś dla mnie skończony ;)

Doszło, dzięki. Co do realizacji, to jak to mówią - masz to jak w banku. Projekt nie jest trudny, no i przede wszystkim wiem jak gra ma wyglądać. Co do tilesetu to ja go wybiorę tuż po ukończeniu pierwszego grywalnego poziomu.



to w końcu maił być mail, czy PW? Bo ja wysłałem maila - na ten adres, co masz na profilu. Ale jak teraz patrzę, to strona kiedyś była, teraz nie ma, więc... Skoro to nieaktualne dane, to apdejtnij sobie profil.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:12:45 przez snajper
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem