[#481] Re: Zapowiedzi nowych gier

@snajper, post #480

Adres e-mail w profilu jest aktualny.

@Uroboric_Tom
Dziękuję za wiadomość i wsparcie.

Pora na dalszą pracę.

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 13:26:21 przez Hexmage960
[#482] Re: Zapowiedzi nowych gier

@uroboric_tom, post #479

OK
[#483] Re: Zapowiedzi nowych gier

@uroboric_tom, post #479

#urboric
Niestety... G.... by spod siebie żdżarli co po niektórzy (coraz to więcej takich)... U nas w robocie jest taki jeden co analizuje gazetki ze wszystkich marketów bo gdzieś może być o 12gr taniej... No ale co kto lubi ...
A tutaj rzeczywiście 10zł wystarczy na rok utrzymania kilkuosobowej rodziny więc warto napisać umowe z zabezpieczeniem bankowym.
[#484] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BomberMAX, post #483

zboczenie zawodowe, ale proponowałbym umowę z dobrowolnym poddaniem się egzekucji w formie aktu notarialnego, tzw. trzy kosy. Co do reszty pełna zgoda
[#485] Re: Zapowiedzi nowych gier

@BomberMAX, post #483

Niestety, ale całe ryzyko podejmuje zbierający pieniądze. Zbierze, kupi tileset, wpłaci zebrane pieniądze a potem okaże się, że pomysł nie wypalił i efektów nie ma. Myślisz, że nie znajdzie się wtedy nikt, kto napisze: "oddawaj kasę, złodzieju?"
[#486] Re: Zapowiedzi nowych gier

@snajper, post #466

+1 OK
[#487] Re: Zapowiedzi nowych gier

@KM, post #486

@recedent - A ja może i byłbym skłonny się dorzucić. Ale czy mógłbym najpierw zobaczyć tego RTS'a, co go ostatnio Hexmage robił?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 16:40:29 przez Cedrat
[#488] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #487

Darmowe próbki jak w drogerii
[#489] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #487

[#490] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Cedrat, post #487

Niebawem zamieszczę wieści z projektu na mojej stronie internetowej, nad którą powoli pracuję (strona jest w budowie). Będzie tam raport z ostatnich nowości, jak i dokładny opis gameplay i elementów gry.

Za deklaracje wsparcia serdecznie dziękuję, na ten moment zgłosiło się 5 osób, osoby zainteresowane sobie zanotowałem, dalsze informacje prześlę później na PW lub e-mail.
[#491] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #490

jak mozna sie dorzucić do grafy prosze o info PW albu w temacie bo dopisalem sie do listy chetnych wiec wplace te 10pln
[#492] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #490

Panie, kiedyś chciałem mieć swoją stronę internetową też, opartą o autorski CMS, ale co chwilę miałem co innego do roboty i się w końcu poddałem, zainstalowałem wordpressa i... tyle. Teraz tylko teksty pisać, webowego kodu nigdy nie dotykać. Polecam Ci to samo - więcej będziesz miał czasu na to, co fajne.
[#493] Re: Zapowiedzi nowych gier

@teh_KaiN, post #492

prosze ktoregos z adminow o uporzadkowanie tego watku. no ile mozna???

edit. wlasnie zauwazylem gdzie jest. my bad:)

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 18:46:20 przez aszu
[#494] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #490

Niebawem zamieszczę wieści z projektu na mojej stronie internetowej, nad którą powoli pracuję (strona jest w budowie). Będzie tam raport z ostatnich nowości, jak i dokładny opis gameplay i elementów gry


START: Najpierw nowa strona, na niej opisy, dobrze idzie, paca nad layaotem strony, jest zadowolenie, mozolnie tworzony CSS, (może trochę JS, niech po całym ekranie lecą kolorowe gwiazdki! HA!) jest świetnie. Potem nowy awatar - pięęęękny, następnie kawałek grafiki nad którym fachowcy będą tydzień debatować na forum, w międzyczasie procedurka w asmie do obracania bajta, genialna. I nagle w tył zwrot i zwarcie (AŁĆ, trochę zabolało); jednak lepiej zrobić kontynuację "Flashbacka"?? Przymiarka i... Ladies and Gentlemen...
GOTO START (nie ma to jak BASIC OK)

Sen czy deja vu jakieś... gdzie ja już widziałem taki never ending loop???
No z pięć razy już chyba widziałem... hmmm... na PPA?
NIEEEE to niemożliwe!
Przecież tylu ludzi nie pozwoliłoby się robić w bambuko raz za razem!
Zbiorowa amnezja? To w ogóle możliwe?
.
[#495] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #490

Hej
podeślij proszę nr konta na priv
[#496] Re: Zapowiedzi nowych gier

@rePeter, post #494

Zbiorowa amnezja jest jak najbardziej możliwa...

Za chwilę będę miał 45 lat, i niestety im dłużej żyję, tym z każdym rokiem coraz gorsze mam zdanie o ludziach, zwłaszcza o ich intelekcie i naiwności. To jest tragedia wręcz.

Najśmieszniejsze, że na jednego bajkopisarza zawsze przypada przynajmniej 10-ciu takich, co to mu ZAWSZE uwierzą, choćby ich wykiwał już kilka razy.

I ja się nawet nie dziwię bajkopisarzom, bo skoro wciąż znajdują naiwnych, to czemu nie zabawić się znów, i znów, i znów...
[#497] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Motyl, post #496

Kolega Robert ma problemy zdrowotne i widze, ze nie wszyscy sobie z tego zdaja sprawe. Amigowa pasja i rozmowy na jej temat zapewne dobrze mu robia.Miejcie choc troche empatii.
[#498] Re: Zapowiedzi nowych gier

@rePeter, post #494

Strona internetowa ma za zadanie poinformować o grze, jak również ułatwić wybór tilesetu. Będzie też dowodem na to, że mam jasną, sprecyzowaną wizję tej gry.

Nie będę w wątku umieszczał żadnych informacji i nowości, te będą dostępne na stronie. Jak również wersje demonstracyjne.
[#499] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #498


Nie będę w wątku umieszczał żadnych informacji i nowości, te będą dostępne na stronie. Jak również wersje demonstracyjne.


Tylko skąd ludzie będą wiedzieć, że mają na nią zajrzeć, skoro nie rozpuścisz wieści?

Za dużo kombinujesz nie w tym temacie co potrzeba... Temat wałkowany jest tydzień. Co udało Ci się w tym czasie zrobić w "Komandosach"?
[#500] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #499

Co udało Ci się w tym czasie zrobić w "Komandosach"?

Oprócz porządków i usprawnień w kodzie udało mi się opracować fabułę pierwszych misji oraz zrobiłem szablon elementów graficznych (szachownice 32x32 - kafle, 16x16 - małe obiekty i 16x32 - wysokie obiekty). Będę robił silnik i pełną pierwszą misję z użyciem tego szablonu.

Po zakończeniu pracy nad pierwszą w pełni grywalną misją zamieszczę stronę internetową na serwerze z opisem oraz demem do pobrania. Dopiero wtedy dam znać, wybiorę tileset i roześlę kolegom wiadomość na e-mail lub PW. Chcę, żeby wiedzieli na co płacą.
[#501] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #500

A co jeżeli wybrany tileset nie będzie odpowiadać technicznym aspektom Twojego projektu?
[#502] Re: Zapowiedzi nowych gier

@mailman, post #501

Postaram się znaleźć taki, który najlepiej pasuje, czyli zawiera jak najwięcej elementów występujących w mojej grze. Postać bohatera i przeciwników to może być dowolna postać żołnierza z bronią na wysokość 32 pikseli, dlatego jego będzie wybrać najłatwiej.

Najtrudniej będzie znaleźć taki tileset, który zawiera większość wymaganych obiektów w jednym zestawie (czyli klucze, kartę identyfikacyjną, maszynę, windy, telefon itp). Dlatego też te brakujące elementy najpewniej po prostu dorysuję.

Co do scenerii (korytarze, dekoracje) to tutaj znalezienie pasującej grafiki będzie średnio trudne.
[#503] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Aniol, post #497

Zgadzam się w pełni. Dlatego z jednej strony osoby, które poganiają i wypytują w tonie żądania, powinny zluzować. Z drugiej zaś nie mieszajmy w to pieniędzy. Silnik gry można zrobić na grafice prototypowej, a o ile Hexmage uda się go ukończyć, podmiana grafiki na docelową nie powinna być trudna.
[#504] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #502

A co to oznacza MasterMax w twoim podpisie?
[#505] Re: Zapowiedzi nowych gier

@swis, post #504

[#506] Re: Zapowiedzi nowych gier

@selur, post #505

Wow, 180W. Hexmage, rynny tym lutujesz?
[#507] Re: Zapowiedzi nowych gier

@waldiamiga, post #506

Zawsze miałem problem z wymyśleniem ksywki dla siebie. Zawsze wychodziły jakieś takie sztuczne i dwuznaczne. Nawet "HexMage" to w moim rozumieniu - magik od kodowania w systemie szesnastkowym, ale może też oznaczać.. maga wampirycznego, co jest wbrew moim zamiarom.

"MasterMax" to próba wyjścia z tego schematu, wymyśliłem ją z miesiąc temu. Tak samo nazwa firmy programistycznej "Inner Power". Co do tej lutownicy - nie miałem pojęcia.

Cieszę się jednak, że "HexMage" czy "Hextreme" się już utarło i ludzie ją polubili.

A co do oryginalnego posta, to myślałem już, że chodzi o pytanie o postępy w pisaniu Komandosów. Zapewniam, że postępy są, kod powstaje, ale jeszcze jest za wcześnie by coś zdradzać. szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 06:31:32 przez Hexmage960
[#508] Re: Zapowiedzi nowych gier

@Hexmage960, post #507

Ulala! Nowa ksywa, firma programjstyczna! Dzieje się dużo jak widzę!
[#509] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
[#510] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Zapowiedzi nowych gier
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem