[#331] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@marekp, post #330

Następny troll. Zrób chłopie coś sam, później krytykuj.
[#332] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@misiek2, post #331

Następny szeryf. Znajomy mówił mi, że tutaj napiszesz co myślisz i od razu wpier$#$#%.
Widzę miał rację.
W żaden sposób chłopku to co robię na codzień ma się do tego co mam prawo sądzić o problemach z produkcją klawiszy.
[#333] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@marekp, post #332

Po pierwsze: W żaden sposób to co robisz na co dzień nie upoważnia Cię do ferowania tak kategorycznych ocen opóźnień w produkcji. Chyba, że faktycznie zajmujesz się projektowaniem form przemysłowych do wtryskarek i zrobiłbyś to szybciej/lepiej. Możesz natomiast napisać: "moim zdaniem łatwiej jest odtworzyć oryginalne klawisze niż zaprogramować wsad do FPGA".

Po drugie: Wyobraź sobie, że projekt Vampire też ma opóźnienia, a (żeby było śmieszniej) współtworzący go Kipper2k poinformował ostatnio, że na skutek błędu zewnętrznego dostawcy (czyli dokładna analogia z klawiszami) jest mocno finansowo w plecy i nie będzie już robił Vampirów do A600.

Po trzecie: Radziłbym trzymać język na wodzy, bo moderacja na PPA strasznie nerwowa.
[#334] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@recedent, post #333

Witam.
Ja jeszcze czekam na obudowy bo gold jeszcze nie zrobiony i muszę cierpliwie czekać.
Pozdrawiam.
[#335] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #334

Witam.
Podbijam temat.
Są jakieś nowe wiadomości odnośnie klawiszy?
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 20:46:39 przez ted
[#336] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #335

Update jest na kickstarterze
[#337] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #336

Z tego co pamiętam, wysyłka miała być pod koniec lipca
Chyba czekamy dalej co?
[#338] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@lrdmaras, post #337

Zapomniałeś dodać 2018 :)

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 08:20:32 przez zorkadar
[#339] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@zorkadar, post #338

Jak ktoś na forum EAB wspomniał o 2018, to Phil zrobił się bardzo niemiły i zarzekał się, że najpóźniej Q2 2017 klawisze będą:

http://eab.abime.net/showpost.php?p=1127110&postcount=72

I właśnie dlatego coraz bardziej mam dosyć klasyka... mam nadzieję, że w końcu jakaś implementacja FPGA okaże się na tyle dojrzała, że będę mógł się starocia pozbyć (czytaj: odsprzedać z zyskiem).
[#340] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Cedrat, post #339

Witam.
Obudowy jeszcze nie wszystkie zostały wykonane.
Pozdrawiam.
[#341] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Cedrat, post #339

... że będę mógł się starocia pozbyć (czytaj: odsprzedać z zyskiem).


Oj z tym to bym uważał bo się możesz przejechać. "Wymierają Amigowcy" i ceny mogą być różne w najbliższym czasie.
[#342] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Tomski, post #341

Chyba Ty :P Niech sprzedaje jeśli chce.
Potem się kapnie jaki błąd zrobił ale przecież zostanie mu emulator :D


Ostatnia aktualizacja: 06.08.2017 23:41:26 przez Vato
[#343] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Cedrat, post #339

Komputery to nie stare samochody, rozumiem że ktoś zbiera dla pasji , ale dla zarobku ;)
Zamówiłem klawisze i obudowę do A1200 dla zabawy. Z pewnością zapiszę się na Vampire v4 i na a1222. Kto wie czy czegoś nowego nie wymyśli Individial Computers, bo chyba zrozumieli, że na gwiazdkę nie mają nic ciekawego do zaproponowania.
Potem potestuje i zobaczę co sobie zostawić, resztę pewnie sprzedam , ale bardziej z powodu ergonomii miejsca przy biurku, (mam małe mieszkanie). Nie liczę na to że uzyskam taką cenę jak przy zakupie :).
To i tak niewielkie kwoty jakie teraz trzeba wydawać na pc przy rozbudowie ( i jeszcze ci cholerni kopacze bitcoinów).
Emulacja – fajne łatwe i przyjemne, ale ja oprócz amigowego systemu, lubię też posiadać taki dziwny sprzęt ;), emulator może sobie każdy odpalić, ale nie odczuwam przy jego użytkowaniu takiej satysfakcji jak przy sprzęcie Commodore ;). Nawet znajomi potrafią docenić stojącą Amigę na biurku, zawsze budzi podziw ;) – tylko moja żona uważa że to stary pożółkły rupieć. Dlatego zmieniam obudowę, bo nie pasuje do wystroju salonu, inaczej kazałaby mi ją przykryć szmatą ;)
[#344] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #343

Chyba nie do końca rozumiesz - nie wszyscy mają sentyment do starego sprzętu. Ja nie mam - z moją A1200 używam emulatora FDD, karty SD zamiast dysku twardego, w miarę współczesnej myszki optycznej, monitora LCD z porządną matrycą (nigdy więcej TN'ek!), amplitunera, itd.

Potrzebuję po prostu sprzętu, na którym AmigaOS 3.x i stare gry (bo do tych rzeczy mam sentyment) będą działały dobrze - bez charakterystycznych dla UAE i innych emulatorów niespodziewanych spowolnień i nierównej wydajności. Na razie najlepiej się spisuje stary sprzęt, implementacje FPGA mają potencjał - ale to jeszcze nie ten etap.

Jeśli przestanę używać mojej A1200, to chyba lepiej żeby znalazła nową kochającą rodzinę, niż niszczała w szafie?

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 10:54:08 przez Cedrat
[#345] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Cedrat, post #344

No na pewno, i kupca zawsze znajdziesz, kwestia przesycenia rynku. Ale dobry zadbany egzemplarz się sprzeda bez problemu. Co do gier to faktycznie słyszałem , nawet niektórzy twierdzą, że tylko kineskopowy monitor jest wstanie oddać pełna wrażenie z grania na Amidzę.
Niestety jakimś wielkim sentymentem nie darzę gier amigowych ( no może po za Gunshipem i Elite). Sentymentalnie lubię pograć w gry z Atari XL:), ale na szczęście z tak starym sprzętem emulatory dają sobie radę.
[#346] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #345

DEL

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 11:01:01 przez lrdmaras
[#347] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #345

Jest update do "naszej" sprawy:

link


Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 11:01:42 przez lrdmaras

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 11:02:17 przez lrdmaras
[#348] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@lrdmaras, post #347

Przy okazji tego wątku. Czy nowe klawisze to jakiś komplet , czy ze starej zostają jakieś mechaniczne elementy które wymagały by renowacji, tak żeby klawa chodziła jak nowa ?
Nowe kolorki to nie wszystko, czego pragnie moja dusza ;)
[#349] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #348

Tak, jesli sie zrzucales to dostaniesz komplet, tj. nowe klawisze, nowe mloteczki, nowe sprezynki.
[#350] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@sordan, post #349

Super, czyli czekam na nowe ;)
[#351] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #350

A gwiazdka coraz bliżej.
[#352] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@damianx, post #351

Już któraś z kolei...
[#353] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@sordan, post #349

Witam.
A dioda LED do Caps Locka też będzie?
Zamawiam białe, będą pasowały do transparentnych klawiszy i obudowy.
Pozdrawiam.
[#354] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #353

Informacje aktualne są tutaj: link

a to napisał mi Phil 2 października (przekisiło się u mnie w skrzynce):

1) Keycaps campaign & processes:
The last campaign update #16 on kickstarter was on 3rd September with the Keycaps Samples V.2 review PART.1

I'm currently working on Keycaps Samples V2 review PART.2 wich I'm currently editing and will be campaign update #17.

On campaign update #13 the team was expecting our manufacturer to be a bit faster regarding producing and perfecting the second series of molds.
That's the reason why we've expected production could start end September or early October.

Because the team just received the corrected full samples v2 yesterday only we know now that timeline will be stretched again.
>> Keeping a timeline in this industry is very difficult. Because each issue add delays, and each delays are several weeks -

>> Since we now have proper keycaps samples made of 99.99% molds that include all profiles,
The steps detailed below still have to be done & were detailed in campaign update #16:


► After the Team has reviewed these (full sets) samples (v2) there is still lots of work to be done as:

1- Tests using production plastic for final product look has to be done.
2- Keycaps language layouts and overall printing processes
3- Printing samples & colors
4- Pre production keycaps color control - (control on cases matching)
5- Production of a first dozen keycaps sets to check all is good
6- Eventually fix issues found from step 4 to 5
7- Mass Production is scheduled.


The team knows that backers want to get their keycaps asap,
however quality is the main objective here.


2) Keycaps Production:

The team now expects production to start around December / January.


To oznacza, że produkcja nie zacznie się wcześniej niż ok grudnia/stycznia.

Czekamy :)
[#355] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@lrdmaras, post #352

Wykrakałeś.

Gwiazdka 2018 za pasem.

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 10:20:24 przez damianx
[#356] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #354

I jak? Jest jakieś potwierdzenie, ze w grudniu zaczną, czy szykuje się nowy delay?
[#357] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@damianx, post #355

To czekamy dalej...
[#358] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@lrdmaras, post #357

Podziwiam Was serio za to czekanie.
[#359] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@KM, post #358

Witam.
A co mamy robić?
Pozostało nam już tylko czekanie.
Pozdrawiam.
[#360] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@KM, post #358

Co tu podziwiać? Albo w czymś partycypujemy i może się kiedyś uda albo nie robimy nic i... nie mamy nic. Wybór jest prosty.* Przecież te 2-3 stówy, czy nawet mniej, to nie pieniądz.

*) nie dotyczy Fake5 szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem