[#451] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #447

Czyli pierwsza partia na Wielkanoc a druga na Boże narodzenie.
Swoją drogą bardzo jestem ciekaw czy koszt tłuczenia tego w Chinach jest naprawdę taki atrakcyjny dla takich małych ilości, że nie można by tego tłuc w Polsce lub jakimś innym kraju z naszego regionu.
Nie znam się ale byłem w kilku narzędziowniach w Polsce i były świetnie wyposażone w porównaniu do tego co można było zobaczyć na filmikach, ale może też są zajebiście drogie.
[#452] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@cossack, post #451

Pewnie jest tylko jedna możliwość żeby to sprawdzić - zapytać samemu na ile polska narzędziownia wycenia taki projekt.
[#453] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@recedent, post #452

Mieć SIWZ projektu to można by popytać. Choć przyznam, że nie spędzałem czasu z handlowcami a konstruktorami i operatorami którzy pokazywali co w ilu osiach z jaką precyzją itp. Ogólnie robi to olbrzymie wrażenie. To co widać na filmikach z Chin pachnie 3 światem. Może ktoś ma jakieś doświadczenie i zdecydował się robić coś w Chinach bo taniej niż w Polsce, lub odwrotnie. Relacja Francja - Chiny zapewne wskazuje na Chiny w produkcji, ale czy relacja Polska - Chiny też wskazuje na Chiny? Jest bardzo wiele świetnie wyposażonych narzędziowni ale może są koszmarnie drogie, ale istnieją bo są konkurencyjne wobec podobnych zakładów z Europy Zachodniej, głównie z tych rynków spływają zamówienia.
[#454] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@cossack, post #453

Większość rzeczy robi się w Chinach bo jest po prostu taniej i w ogóle możliwe. W PL (czy innym kraju) nikt się takiego batcha nie podejmie - jeśli nieleci w milionach sztuk to się nikomu to nie opłaca i nikt się tym nie zajmie :)
[#455] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #438

Ktoś coś wie ? Statek dotarł do portu ? Miał być 10 a mamy 12. No chyba że korki były ;)

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 22:33:01 przez ViruS
[#456] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ViruS, post #455

Statek może i przypłynął 10 ale do magazynu (wedle update 33) towar ma dotrzeć 18 i wtedy będą zdjęcia filmy itp. Więc jeszcze trochę czasu do informacji co i w jakim stanie przybyło.
Epopeja klawiszowa pewnie będzie jeszcze miała swoje zwroty akcji, ale trzymam kciuki aby było ich jak najmniej.
[#457] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@cossack, post #456

Nie martw się. Temat jeszcze pociągnie się przez kilka albo kilkanaście miesięcy. Zwrotów akcji będzie jeszcze sporo, może nie jak w brazylijskim serialu, ale np. w Prison break. Okazuje się, że nie wszyscy otrzymają klawisze, bo teraz będzie tylko część wersji. Batch 1 obejmuje tylko niektóre wersje kolorystyczne, o czym ja dowiedziałem się kilka wpisów w tym wątku temu. Gdybym wiedział, że tak to będzie wyglądało, pewnie wybrałbym inną kolorystykę.
[#458] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@misiek2, post #457

Czytałem o tym, i okazuje się że kolor który ja wybrałem jest w tej partii więc takie małe ciche marzenie mam że może je dostanę i w końcu przełożę swoją A1200 do nowej obudowy razem z klawiszami.
[#459] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ViruS, post #458

Maleńki update dla tych co jeszcze żyją :P

Dostałem właśnie maila, że kilkadziesiąt kilogramów klawiszy do mnie wyjechało:

Contents Weight Dimensions
COMPUTER KEYCAPS 10kg 48cm x 47cm x 32cm
COMPUTER KEYCAPS 10kg 48cm x 47cm x 32cm
COMPUTER KEYCAPS 10kg 48cm x 47cm x 32cm
COMPUTER KEYCAPS 10.5kg 48cm x 47cm x 32cm
COMPUTER KEYCAPS 6.7kg 48cm x 47cm x 32cm
COMPUTER KEYCAPS 2.7kg 51cm x 31cm x 27cm

Przewidywany czas dostarczenia to 25 luty. Zatem do końca miesiąca powinienem je mieć u siebie... a potem je wsypię wszystkie do jednego pudła i przywiozę na najbliższe party amigowe - czyli na Amigowisko do Brzeska - tam można będzie składać swoje zestawy*

Oprócz tych 3 osób, które ma dostać swoje obudowy CD32 razem z klawiszami - Ci szczęśliwcy dostaną swoje komplety w całości.


* - chyba, że zdeponujecie na moim portfelu 35 bitcoinów, wtedy nie będę się tak bawił i je po prostu roześlę tam gdzie powinny być :P

Miłego wieczora :)
[#460] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #459

HI Guys and WojT_GL ;)

Our PM @ Warehouse was faster than me to send you the news WojT_GL

You can see the Keycaps delivery video from the link below:



I also sent a photo by email to WojT_GL, about your bulk ;)

Thanks for your patience guys, and big thank you to Wojciech because man, you're getting quite some boxes hehe

Cheers,
Phil


(Next Bulk for Batch#2)
[#461] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@amenophis, post #460

Nice movie OK
Patience in the Amiga world is very important as we know, not everyone can withstand this stress Szok
[#462] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #461

Zeby nie bylo
Bo ludzie mnie pytaja na priv
Nic nie trzeba doplacac. Wszystko jest juz ogarniete
Te 35 bitcoinow to byl zart taki - zebyscie nie mysleli ze jestem jakis taki kega powazny ;)
Przyjdzie to rozesle ;)
[#463] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #462

Te 35 bitcoinow...
No to po co ja kupiłem 8 kart graficznych i płytę z ośmioma portami PCIe 16x.
[#464] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #463

żeby mieć Octosli.
[#465] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #463

No to po co ja kupiłem 8 kart graficznych i płytę z ośmioma portami PCIe 16x.
Po nic, bo żadnej sensownej sumy w BTC byś tym nie wykopał...
[#466] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Krashan, post #465

A tak serio to mam na kompie z "wypasionego" Radeona 2400XT z 256MB, życia by nie starczyło na wykopaliska
[#467] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #466

Ba dum tssssss.......

Just arrived

Noi pięknie - i mam robotę na jakiś najbliższy czas. @Lokaty - chyba się trzeba zadekować w biurze, wziąć flaszeczkę, stos kopert, i jechać z koksem :) Mam tylko nadzieję, że nie będziemy musieli tych sprężynek osobno odliczać :) Nie przyjrzałem się czy są podzielone, czy są wrzucone do tych ogromnych dwóch worów ze sprężynkami (na zdjęciu tylko jeden worek :P)
[#468] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #467

Wypas! Trzymamy kciuki za sprawną logistykę OK
[#469] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #467

Jak wiemy przy czyszczeniu klawiatury i ładowaniu sprężynek do jednego pojemnika potrafią się zlepić w jedną - potem trzeba szukać. Przy takim worku jak dostałeś to może być jak dzierganie bielizny koronkowej
[#470] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #467

Podjechał bym, jak by były wszystkie a po same oryginalne to mi się nie chce, chociaż ciekawość mnie zżera ok, racja
[#471] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@QUAD, post #470

QUAD, masz po drodze przez mój rejon, heh. Tylko mam obawy, że jak będzie wyprawa po klawisze to może powstać małe AmiParty

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 18:16:23 przez Adinfo
[#472] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #471

No to nie będę ryzykował
[#473] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@QUAD, post #472

Ufff
Okazalo sie ze jednak sprezynki sa zapakowane osobno ;) zatem nie bedzie tragedii. Gdyby ktos chcial aby mu wyslac paczke paczkomatem - niech napisze mi maila - latwiej jest mi paczkomatem wysylac ;)
[#474] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #473

Gdyby komuś jakimś cudem okazał się zbędny komplet czarnych klawiszy - chętnie odkupię
[#475] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ViruS, post #458

Witam.
Jakie kolory dotrą teraz a jakie w niewiadomej przyszłości?
Pozdrawiam.
[#476] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #475

[#477] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@misiek2, post #476

Odwiedzilem dziś Wojciecha i jego tajne centrum dystrybucji kryptonim “piwnica”
Klawisze odebrane😍😍

Wielkie dzięki Wojtek że Ci sie chciało 🤘🤘🤘
[#478] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Creep, post #477

[#479] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Creep, post #477

link

Ja tylko dokonczylem co Sordan zaczal ;)

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 19:18:42 przez WojT_GL
[#480] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@misiek2, post #476

Witam.
Dzięki.
Śledzę ten wątek i jakoś tą informację przegapiłem.
WojT_GL mógłbyś zamieścić jakieś fotki?
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 22:11:25 przez ted
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem