[#511] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #498

To czerwone nie przyjechały w tej partii, czyżby moje zamówienie będzie nie kompletne teraz ???? :(
[#512] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #508

Dzięki!
Sprawdzałem dwa razy.
Za to miałem lizaka w pudełku ; )
[#513] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #509

Hi Guys,


I'm very glad that you're about to receive Batch#1, with among it the keycaps sets you are waiting.


Please let me share some quick information:

Some of you might find some keys that are:
- mislabeled or wrongly printed
- missing key
- upside down key
- blurry labels.


More than 100.000 keys were produced.
We know we have around 0.5% of issues.
We do have a good QC, but still some are going through.


If you notice any issue

  • - Please send photos & comments by email to WojT_GL
    - WojT_GL will then collect and summerize the data.
    - All keys with issues will be replaced of course.



Thank you for your understanding,

Cheers,
Phil
[#514] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #509

sorry double post

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 07:41:41 przez amenophis
[#515] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #509

Moje dojechały :)
Bardzo dziękuję Wojtku i czekam na kolorowe. Podeślij ile dopłacić na kolejny paczkomat.

Przy okazji, ogólne wywołanie, odkupię od kogoś jeden nadmiarowy zestaw. Klawiatura mojej 4000D trochę by odmłodniała.
[#516] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@pekdar, post #515

Oryginalne mogę Pogonic w razie co
[#517] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@QUAD, post #516

Ja również dziękuje, przy okazji dostałem też obudowę w kolorze cd32 ;). Niektórzy się czepiali jakości plastiku, ale ja uważam że nie jest tak źle. Klawisze nie dobiegają mocno od tych jakie mam w taniej klawiaturze logitecha. (może, to nie poziom Commodore, ale jest ok).
Co do obudowy no to mogło być lepiej, ale też do przyjęcia. Nie podoba mi się ziarno powierzchni (jak mniemam specjalnie zrobione) i nad napisem amiga jest taki widoczny cień jakby do wycięcia na jakąś dziurę (trochę to widać). Przy okazji ktoś wie do jakiej marki stacji dyskietek jest dołączony przycisk , bo do mojej nie pasuje ?
[#518] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dotmod, post #511

Bracie, na czerwone poczekamy jeszcze z rok ... no cóż kto czeka temu będzie dane ...
[#519] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@biax, post #518

Dostałem dzisiaj wiadomość na skrzynkę:
A1200NET - Keycaps Campaign#2 now open on IndieGoGo
https://www.indiegogo.com/projects/new-compatible-keycaps-for-amiga-classics-2#/
To co nowa lista? - może osobny wątek założyć pod to?
[#520] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #519

Jestem chętny. Chciałem się zapisać ale swoją kartą kupić nie mogę.
[#521] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #519

też jestem za zakupem
[#522] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #517

Co do przycisków, to się postaram dowiedzieć u Phila jak wygląda ta sprawa z dodatkowymi przyciskami :)

I teraz tak - dzięki uważności Michała (Creep) okazało się, że dostarczyłem (do tych, do których już wysłałem) tylko jeden zestaw stabilizatorów (takie małe białe dupsy). Z nowej kampanii wynika, że mają być dwa, i rzeczywiście w mojej paczce są również dwa różne. W związku z tym, że były 2 woreczki strunowe z białymi dupsami i 2 pełne worki ze sprężynkami. Myślałem, że to po prostu tak popakowane, bo się nie zmieściło. Ale teraz się przyjrzałem i faktycznie jedne są grubsze a drugie cieńsze.
Przeliczę wszystko, ale zakładam, że wyjmowałem po prostu z jednego woreczka i do wszystkich wysłałem tylko jedne. Zatem spodziewajcie się jeszcze przesyłki pocztowej z drugimi dupsami. Z tego co wiem to niektórzy już zamontowali swoje klawiszki więc chyba te dupsy nie były im potrzebne (ktoś wie po co są dwa różne rodzaje?).

Co do zbiórki indiegogo - ludzie mnie tu dopytują czy będę maczał palce w zbiórce. Szczerze powiem, że jeszcze nie wiem, ale zapytam Phila na początek, czy będzie możliwość grupowej zbiórki ;)

Pozdrawiam!
[#523] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #522

Wojtek - dzięki serdeczne za doprowadzenie akcji do końca.
Dziś odpakowałem swoje dwa zestawy (CD32 + org) - wyglądają naprawdę przyzwoicie. Też z moim odczuciu to nie ta sama gładkość/jakość co w oryginale ale ważne że są.
W moich pudełkach było po 1 woreczku ze sprężynkami +1 ze stabilizatorami. Nie montowałem jeszcze więc nie wiem czy faktycznie czegoś nie brakuje. Mam tylko jedno narzędzie do zdejmowania klawiszy ale przynajmniej jest. Na pewno przyda się jakiś spinacz do wypychania klawiszy z podstawki bo ciężko wymontować np. taki nowy enter bez odłamania czegoś.

Dwie rzeczy jakie zauważyłem:
- na jednym z przycisków z klawiatury numerycznej (/) nie ma napisu SysReq jaki jest w oryginalnej A1200. Tak to widocznie miało być.
- przyciski Alt są różnie profilowane. Np. w wersji CD32 dostałem dwa "płaskie" a z kolei w oryginalnych jeden jest "płaski" a w drugim dolna część klawisza jest wyższa. Wydaje mi się, że w oryginale oba były płaskie.
[#524] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@jimmy, post #523

@jimmy

- jeden wyciągacz przysługuje bez względu na liczbę kompletów - tak dostałem (51 sztuk wyciągaczy, tylu ilu było w grupie - a zestawów było 90)
- każdy dostał po jednym woreczku stabilizatorów - bo nie wiedziałem, że są dwa różne :) zatem drugie doślę pocztą
- jeśli chodzi o braki w klawiszach - pisał o tym Phill - zatem zgłoś mi po prostu na maila informację o tym jaki kolor i jakie braki (np. brak SysReq na klawiszu /) oraz ten fakt z różnymi klawiszami Alt w wersji CD32.

Po zebraniu tych "niepoprawnych" klawiszy - wysyłam informację do Philla, a on przyśle poprawione klawisze (pewnie z drugim Batchem). Ponoć jakiś ułamek procenta całej partii ma jakieś drobne niedoróbki
[#525] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #524

Dostałem informację od Philla:
- jest możliwe zgłoszenie grupowe do kampanii na indiegogo - jeszcze jednak nie wiem czy się wezmę za organizację, zakładam osobny wątek i tam sprawdzimy ile osób byłoby w ogóle zainteresowanych,- nowy wątek
- przyciski do stacji - powinny zostać wysłane razem z drugą partią klawiszy (już są zapłacone formy wtryskowe, teraz Phil potrzebuje opłacić produkcję klawiszy - jak mówi, ze swojej kieszeni, chyba nie zostało to po prostu uwzględnione w pierwszej produkcji)
- w przypadku niepoprawnych klawiszy, jeśli takie dostaniecie, proszę o uzupełnienie informacji o braku również zdjęciem, aby było widać o co dokładnie chodzi - o tu dokładnie pisał Phill o tym problemie info
- jeśli chodzi o obudowy A1200 - nie planuje się kolejnych kampanii indywidualnych, teraz już tylko będzie możliwość zakupu u dystrybutorów (Sordan, szykuj się :))



Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 20:43:34 przez WojT_GL
[#526] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #524

Wojtek - co do ew. poprawionych klawiszy, brakujących stabilizatorów, ponownych przesyłek - dajmy sobie czas. Proponuję by zebrać w tym wątku generalne uwagi do klawiszy - tak by każdy sprawdził swój zestaw. Wiele rzeczy może wyjść dopiero przy montażu klawiszy a nie każdy zrobi to już teraz.
Jak już każdy sprawdzi swoje zestawy - zbierzesz jedną listę i poczekamy na paczkę z poprawionymi klawiszami + przyciskami do stacji dysków.
Czekaliśmy tak długo na nowe obudowy i klawisze, że dodatkowe kilka miesięcy już tak dużej różnicy nie robi - przynajmniej dla mnie.
Przeprowadziłeś z sukcesem polską zbiórkę obudów i klawiszy poświęcając sporo prywatnego czasu i też pewnie funduszy. Należą Ci się wielkie podziękowania i szacunek.

To zacznę listę
[#527] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #522

Wojtku,

Jeżeli coś trzeba dosłać to ja poproszę aby to poszło razem z kolorowymi klawiszami. Nie będziemy się ganiać po paczkomatach ;)
Wybieram się na wiosenny SACP, jeżeli będziesz to możemy na wizji pozałatwiać sprawy :D ;)
[#528] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@pekdar, post #527

Paczka dotarła ,wygląda że wszystko w komplecie.
Klawiatura przełożona.
[#529] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@damianx, post #528

Kolejna partia do wysyłki

[#530] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #529

Wielkie dzięki Wojciechu za super akcję! Klawiszki są u mnie w całości. Masz u mnie na SACP flaczki i piwo,ewentualnie jeśli reflektujesz coś mocniejszego.
[#531] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Grisza, post #530

Grisza wreszcie będzie na SACP ;)
[#532] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #529

Wysyłasz jakoś w kolejności z listy? Jeśli tak to na jakim numerze jesteś? :)
[#533] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Raybeez, post #532

Wysyłam wg liczby obudów oraz ... od góry.
Tzn im ktoś więcej miał tym wcześniej dostaje.
Dzisiaj poszła 3cia partia. Ale... została ostatnia, więc się załapiesz - do piątku powinieneś mieć.
potrzebuję tylko zapakować ostatnie 20 zestawów :) Niestety ze względu na to, że nie wszyscy podali adresy i nie śledzą wątku jest to utrudnione, aby to logistycznie zorganizować. Czasem pakuję zestaw a potem się okazuje, że nie mam adresu :) Muszę potem doszukiwać się, dopytywać, itp. A to wydłuża proces i komplikuje logistykę. Ale zmierzamy już do szczęśliwego końca :)

.... jedynie w perspektywie jest to, że oprócz kilkunastu sztuk, które zostaną z pierwszej partii produkcji i przyjdą we wrześniu... dojdzie pewnie jeszcze ze 100 z nowej kampanii :)
[#534] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #533

Czesc Wojt

melduje, ze swoje 2 zestawy otrzymalem.
Faktycznie te male plastiki wciskane do klawiszy w zalaczonym woreczku byly nieco inne (dluzsze) co na poczatku uniemozliwilo mi zamocowania klawiszy ze stabilizatorami.
Na szczescie, bardzo latwo dalo sie wyjac plastiki ze starych klawiszy, ktore to idealnie pasuja do nowych - tak wiec "gra gitara".

Dzieki za cala akcje !! Pierwsza klasa!! (a Amiga... jakbym sie cofnal te 20 pare lat, hehe)
[#535] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@peceha, post #534

Dzięki za info - nowe przesyłki zawierają już dwa komplety stabilizatorów (krótkie i długie).
Te co zostaną po prostu popakuję do kopert i roześlę pocztą. może się przydadzą Wam na kiedyś :P
[#536] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #517

W kwestii przycisków do stacji dysków dołączonych do obudów to mam dwa pytania
1. jak kolega, do jakiej stacji ten przycisk pasuje (może ktoś przypomnieć, czy zmuszony będę przejrzeć wszystkie wątki związane z tematem? )
2. Czy jeśli odkupiłem obudowę to też dostanę przyciski jeśli będą dosłane ?
[#537] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ViruS, post #536

Witam
Do mnie też wczoraj paczka dotarla z klawiszami i zaległą obudową w kolorze CD32.
Pozdrawiam.
[#538] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ViruS, post #536

1. jak kolega, do jakiej stacji ten przycisk pasuje (może ktoś przypomnieć, czy zmuszony będę przejrzeć wszystkie wątki związane z tematem? )

Do wysokiego Chinona FB-354 rodem z A500, zamiast FZ-354 (A1200/A600)

Ja się dodatkowo mocno wk... gdy się okazało, że poprawione przyciski dostaną tylko osoby z kampanii, a kupowałem z późniejszego wypustu obudów na Amiga Store, ale tutaj ani Phil, ani Amiga Store się nie poczuwa...

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 13:56:19 przez Jacques
[#539] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Jacques, post #538

Dzięki Ci za informację, przynajmniej wie gdzie ten przycisk wcisnąć. co do drugiej części to nie powiem żeby mnie to cieszyło :/ może _arti dostanie więcej to się podzieli :)
[#540] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Jacques, post #538

Miałem taką samą sytuację. Zakupiłem w zeszłym roku czarną obudowę w Amiga Store - no i patrzę, że jest tylko przycisk od stacji od A500 . Zakładając, że w tej sytuacji niczego nie ugram zakupiłem na A. od Pana M. przerobioną stację ALPS z dorobionym czarnym przyciskiem. Co prawda nie ma on takiego ziarna jak obudowa ale praktycznie nie widać tego, że jest z innego plastiku - więc jest gitara

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 19:09:17 przez dante
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem