[#541] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #540

Czemu mnie to nie pasuje?
Za długie mocowania dali, czy mam jakąś podstawkę klawiatury niekompatybilnoo ?

[#542] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@banan666, post #541

Masz to samo co ja - wyciagnij te ze starych klawiszy i wstaw je do nowych
[#543] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@peceha, post #542

Heh, to normalne, ale czemu zrobili je za długie?
[#544] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@banan666, post #543

Wojt dostal dwa rodzaje ale z pierwszymi paczkami rozeslal tylko po jednym (nie wiedzial ze to sa 2 rozne "modele"). Pozniej, listem, dosle do Ciebie ten drugi rodzaj.
[#545] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@banan666, post #541

Dokladnie o tym pisalem w wyzej
Dopiero Creep
Zwrocil na to uwage ze sa dwa zestawy dystansow. Dosle listem te drugie ktorych nie masz, ale dopiero jak wysle calosc klawiszy
Juz ostatnia partia jutro bedzie
Dzisiaj pozno wrocilem z biura i nie mam sil ;)
[#546] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #545

Ja to przełożyłem ze starych.

Także możesz dosłać te inne lub nie ,jak uważasz.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 10:56:58 przez damianx
[#547] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #545

Dzięki WojT_GL, paczka właśnie dotarła OK
Pytanie do tych co już dostali klawisze - czy u Was też klawisz "N" ma inne nachylenie niż pozostałe (litery)?
Sprawdziłem - litera "N" ma takie nachylenie jak w rzędzie liter A-L, a nadruk jest z dolnego Z-M.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 13:14:56 przez Adinfo
[#548] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #547

U mnie klawisz N jest ok.
Klawisze J i F nieco odbiegaja od pozostalych, sa bardziej wklesle na srodku a na krawedziach (gorna i dolna) wystaja w gore od pozostalych. Ale jest to zauwazalne tylko z jednego kierunku patrzenia , no i moze troche pod palcem.
Tu widac klawisz F
[#549] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@peceha, post #548

Może klawisze F i J są takie by design? Żeby wyczuć pod palcami miejsce oparcia wskazujących palców dla pisania 10palcowego? Modern klawiatury zawsze te klawisze mają wyróżnione.

Adinfo - zrób fotkę tego klawisza N i wyślij mi na maila. Pewnie zostanie wymieniony :)
[#550] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #549

Spoko - sprawdziłem też białą strzałkę do góry - jest dużo wyższa niż "te oryginalne". Zapodam za parę chwil zdjęcia aby wyjaśnić o co chodzi (coś podobnego się dzieje jak zamieniamy w klawiaturze DE miejscem Z oraz Y).

Jeszcze jedna uwaga dla pozostałych: nie patrzycie na krzywiznę "klawiszy" - ta "czarna matryca" nie jest zbyt prosta i ma krzywe otwory na klawisze - stąd może to na pierwszy rzut oka wyglądać.

Klawisze F i J jak dacie w miejsce gdzie powinny być - to jest poprawnie.



Porównanie będzie dopiero możliwe jak zapodam zdjęcie oryginalnej klawiatury A1200.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 13:43:02 przez Adinfo
[#551] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #550

Uzupełnienie - na zdjęciu wyżej widać też, że białe strzałki boczne i dolna są też niższe niż strzałki szare, w tym również strzałka górna biała jest nieco wyższa niż szara. Dlatego powstaje spory uskok przy białym zestawie - takiej klawiatury oryginalnej z białymi strzałkami nie widziałem - musiał by to ktoś sprawdzić u siebie.
Szare strzałki wystają dużo bardziej niż pozostałe klawisze jak patrzycie z przodu. Sprawdzę to na spokojnie w oryginalnej klawiaturze.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 13:52:39 przez Adinfo
[#552] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@peceha, post #548

J i F tak ma być, w oryginale też tak jest, żeby wyczuć gdzie mają być palce wskazujące na klawiaturze, w pc często mają takie dzyndzle żeby wyczuć pod palcem
[#553] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@QUAD, post #552

To jest OK OK
[#554] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #550

Profil klawisza wydaje się być prawidłowy, jednak oznaczenie naniesione zostało wadliwie.
[#555] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #550

Ta litera N wygląda na literę Z, ale fakt, nadruk ma w niewłaściwym miejscu
[#556] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@peceha, post #548

Klawisze F i J są profilowane do pisania bezwzrokowego, kładzie się na nich palce wskazujące lewej (F) i prawej (J) dłoni.
Klawiatury kupowane w sklepach mają najczęściej wypukłą linię w dolnej części i tak samo w 5 na klawiaturze numerycznej. Niestety w zwykłych klawiaturach to potrafi się zetrzeć i szuka się po klawiszach na około tego wypustka. Amiga na szczęście ma przyjemny i czytelny profil tych klawiszy który nie pozostawia wątpliwości pod palcem nawet po latach pisania bezwzrokowego.
[#557] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Mandi, post #555

U mnie klawisz N jest taki sam jak klawisz J.
Bardziej mnie natomiast zastanawia "prawidłowa" wysokość strzałek kierunkowych.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 14:36:21 przez Adinfo
[#558] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@makarsky, post #554

Właśnie wydaje mi się, że nadruk jest po prostu w złą stronę - chyba o tym pisał też Phil, więc ten klawisz pewnie powinien być obrócony (a nadruk umieszczony inaczej) - pewnie małe chińskie rączki jak przekładały do nadrukowania, to upuściły jeden klawisz i go obróciły przy ponownym wsadzaniu. Stąd pewnie taki problem, który dotyczy ułamka klawiszy i będzie poprawiony. Sam jak wyjmowałem kilka zestawów do zdjęć, napotkałem się z tym, że wypadał klawisz z podstawki i trzeba go było włożyć. Wiecie jak ktoś przenosi kilkaset sztuk do labelowania, to pewnie gdzieś przy okazji kilka razy coś upuścił i stąd ten case.
Może ktoś inny, kto już przełożył klawiszki sprawdzi jak u niego to wygląda i da znak (ja dzisiaj sprawdzę na kilku zestawach, które będę pakował).
[#559] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #558

Tak też zrobimy na spokojnie. Do testu przełożyłem odwrotnie N - to już zupełnie nie pasuje. Wygląda to raczej na klawisz przeznaczony pod F i J a nadruk jest N.

Sprawdź (porównaj) strzałki szare oraz białe - bo tu coś faktycznie jest na rzeczy z ich wysokością.
[#560] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #559

Oczywiście wiecie i rozumiecie, że ja tu tylko służę jako przepakowywaczka i chętnie rozwiążę wszystkie Wasze problemy, tak długo, jak długo będą się sprowadzały do przekazania Philowi listy braków/niedoróbek i przesłania ich od niego do Was. Sam nie mam wpływu na jakość produktu, czas dostarczenia, itp :) (Pewnie Phil też nie, choć włożyli w proces QA wiele pracy i wysiłku, to zawsze jakiś bug wyskoczy).
[#561] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #557

Witam.
Są dwa komplety kursorów: jeden dla A600 a drugi dla pozostałych wersji klawiatur.
Pozdrawiam.
[#562] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #561

Bardzo możliwe, że stąd wynika różnica w ich wysokości OK
Zapomniałem, że mamy uniwersalne zestawy

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 15:19:51 przez Adinfo
[#563] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #562

Czyli strzałki w zestawach klawiszy dla A1200 są niewłaściwej wysokości?
[#564] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Jacques, post #563

Dajcie mi chwilę - mam przed sobą klawiaturę A1200 (leżak magazynowy z Eureki) i tu są białe klawisze kursorów - widziałem też zdjęcia białych w Internecie).
W A600 mam szare klawisze. Zaraz posprawdzam wysokości tych białych oryginalnych i tych z Kickstartera. Tylko muszę wyjąć inną klawiaturę do testów. Nie chcę nikogo w błąd wprowadzić.

Sprawdziłem - białe kursory - lewa, prawa i strzałka w dół mają poprawną wysokość. Natomiast strzałka w górę jest około 1mm wyższa.

Jeszcze jedno: u mnie klawisze wypadają po włożeniu (stare wchodzą ciasno) - nowe jestem w stanie wyjąć delikatnie bez wysiłku. Sprawdzę w innej klawiaturze.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 18:02:57 przez Adinfo
[#565] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Jacques, post #563

Spróbuj z drugim kompletem, w pakiecie są dwa rodzaje. Też tak myślałem na początku.
[#566] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #560

WojT_GL dziękuję Ci bardzo za klawisze które otrzymałem. Oczywiście już są zamontowane w Amidze, w związku z tym musze się podzielić kilkoma uwagami.
1. Klawisz E jest jakiś inny co widać na załączonym zdjęciu.
2. Klawisz Enter z klawiatury numeryczne ma skazy które wyglądają kiepsko.
3. Część klawiszy z mojego zestawu ledwo się trzyma w płycie po zamontowaniu. Stare trzymały się prawidłowo, a nowe potrafią wypaść przy byle zaczepieniu (w razie czego sprawdzę dokładnie które, najgorzej jest z Y).
4. Do klawisza spacji i tak trzeba było plastiki z oryginału przełożyć bo te miałem o wiele wyższe niż te które były w woreczkach.

Przekładałem klawiaturę niemiecką na angielską. Ogólnie jestem zadowolony i czekam na ewentualną wymianę klawiszy w przyszłości.

link
[#567] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ViruS, post #566

Ciemne kursory pasują do A600 - sprawdziłem, mimo niewielkiej różnicy w wysokości np. górna jest niższa niż w oryginale - pomijalne.

Podsumowując co zauważyłem do tej pory jak dla mnie:
1. Klawisze bardzo słabo siedzą w młoteczkach - jestem je w stanie wyjąć podważając jednym palcem albo dwoma bez wysiłku i nacisku - sprawdzone w A1200 i A600.
2. Klawisz N - omyłkowo wydrukowany na formie klawiszy F/J
3. Kursor "góra" za wysoki (1mm) - odczuwalna różnica przy pracy, prawdopodobnie to jest nadruk na formie z innego klawisza.

Do jutra postaram się sprawdzić jak się trzyma cały komplet klawiszy - które ewidentnie wypadają.

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 18:35:01 przez Adinfo
[#568] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #567

Ostatnia partia przygotowana do wysyłki:



Przygotowałem też brakujące stabilizatory dla tych, których adres pocztowy miałem - reszta dostała maila (albo jakkolwiek inaczej info), aby mi dosłać adres:




Zacznę kolekcjonować wszelkie uwagi dotyczące klawiszy, ale.. chciałbym je przyjąć MAILEM (wjancz@gmail.com) - inaczej coś mi może uciec. Przygotuję Google Doc z zestawieniem i każdy będzie mógł go sprawdzić (udostępnię do odczytu, będziecie mogli zweryfikować czy Wasze zgłoszenie jest).
[#569] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #568

Uwagi sumarycznie podeślę.

Po ile plastików do "dłuższych klawiszy" powinno być w woreczkach? - ja mam 10 wyższych (akurat do A1200 mi nie pasują) i w drugim woreczku 9 niskich + 1 wysoki (ten jeden nieodpowiedni). Całkiem inne są w oryginalnej spacji mam dwa całkiem wysokie - takich w zestawie nie ma z tego co widzę (Czyli musimy przełożyć z tej oryginalnej). Z tych słabo trzymających klawiszy to głównie białe kierunki, szeroki Del, szeroki Help oraz niektóre klawisze numeryczne (to jeszcze jutro wieczorem sprawdzę).
[#570] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #568

Ja nie załapałem się osobiście na zbiórkę, ale dzięki uprzejmości Piotrka "peceha", który odstąpił mi zestaw czarnych klawiszy, również i moja A1200 z kompletem nowych, czarnych 'zębów' zyskała całkowicie nowe oblicze



Na plus:
- odmłodzony, 'agresywny' wygląd
- plastik klawiszy jest ok - nawet całkiem przyjemny w dotyku
- nic nie 'wylata' - wszystkie klawisze dobrze siedzą i odbijają

Niestety są mankamenty:
- klawisz "1" ma nieprawidłowy profil (widać nawet na zdjęciu wyżej)
- strzałka na klawiszu "Return" ma jakiś 'paproch'
- na klawiszu "/" (część numeryczna) brak przedniego labela "Sys Rq"
- kilka klawiszy ma inną 'fakturę' niż pozostałe (są jakby mniej zmatowione)

Wojtek, w sprawie powyższych mankamentów będę pisał do Ciebie bezpośrednio, żeby nie robić z Piotrka proxy.

Piotrek, jeszcze raz WIELKIE DZIĘKI!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem