[#601] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #600

Rozpakowałem klawiszki Jenota, bo akurat dzienne światło (bo sam byłem ciekawy).
Wg mnie nie wygląda to tak jak na Twoim zdjęciu - kolor tu na zdjęciu jest taki jak w rzeczywistości - oczywiście trochę przekłamany bo to soczewka w iPhone, ale zawsze.
Na pewno nie ma takiej drastycznej różnicy noi nie ma różnych odcieni, a już na pewno nie wpada w brąz.
Być może Twoja jakoś pechowo była wtryskana kiedy wcześniej był inny kolor i się granulat rozjaśnił? Napiszę do Phila, ale podeślij jeszcze ze 2-3 zdjęcia w świetle dziennym i sztucznym


[#602] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Dorian3d, post #594

Witam.
Tak się składa, że mam obudowę translucent do C64 i tak jak na tej fotce ona nie wygląda.
Nie jest ona taka gładka i przezroczysta.
Pozdrawiam.
[#603] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #602

Bo to nie fotka tylko render i nie przedstawia oryginalnej obudowy z zmatowieniem powierzchni. Fotki są na mojej stronie
[#604] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #568

Dziękuję, klawisze dotarły. Dobra robota.
Zabrałem się dziś za montaż, wszystko szło gładko do momentu gdy wypinałem 'Caps Lock' i nieszczęśliwie wyłamałem młoteczek/klips (Ten od Caps Lock jest niebieski i całkiem inny, niż pozostałe w klawiaturze) i teraz czeka mnie rozkręcenie całej klawiatury i jego wymiana
Czy ktoś może mnie poratować i ma go na zbyciu?
[#605] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@jarzbi, post #604

Jeśli ktoś będzie zbywał młoteczek, to ja z kolei chętnie przytulę gumkę do led'a do takiego caps locka z A1200.
[#606] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #601

Te faktycznie wyglądają ok. Jak będziesz miał możliwość to spróbuj jeszcze zobaczyć jak ten zestaw prezentuje się "w słońcu".
[#607] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #568

Moje dotarły w czwartek, ze wzgledu na nieobecność obejrzę dopiero dziś.
Dzięki WojT_GL za całą akcję :)
[#608] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #601

Wojt,
wlasnie dostalem list z pozostalymi uchwytami - dzieki.
[#609] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@peceha, post #608

Witam.
Wczoraj koperta dotarła?
Czym należy posmarować te uchwyty na druty?
Pozdrawiam.
[#610] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #609

Dzis kolo poludnia.
Ja tych uchwytow niczym nie smarowalem.
[#611] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #609

Witam.
Zamiast pierwszego pytajnika powinna być kropka.
Moja pomyłka.
Już się nie dało poprawić.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 21:34:52 przez ted
[#612] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #611


Klawisze dotarły, wymieniłem na nowe i podobają mi się, komputer zyskał, pożółkłe i beżowe klawisze poczekają na lepsze czasy.
Dzięki wielkie za zorganizowanie zbiórki ogarnięcie wysyłki.
Jakość plastiku oceniam bardzo dobrze, resztę trochę mniej, nie jest to wierna kopia, nadruk też nie jest mocną stroną, ale naprawdę wyglądają bardzo dobrze, dużo lepiej niż stare oryginalne. Najbardziej mnie bolą klawisze F i J to jest to co mi się bardzo podobało w 1200, przyjemnie było oszukać tych klawiszy w nowych jest inny profil ale opuszek nie wpada tak głęboko w klawisz i nie czuć go tak wyraźnie. Dodatkowo 5 w numerycznej nie ma na środku wypukłej kropki a szkoda. Jak nie kropka to mógł być lekko profilowany jak F i J.

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 23:07:17 przez cossack
[#613] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@cossack, post #612

Hej.
Rozumiem, że już wszyscy przesłali swoje uwagi do klawiszy, które otrzymali? Chcę to ostatecznie przesłać do Phila, zaznaczę mu jednak, że są jeszcze osoby, które nie otrzymały klawiszy, bo czekają na drugą turę. Zakładam, więc, że ewentualnie jeszcze po drugiej turze może się pojawić jakiś niedorobiony klawisz ;)

Dajcie znać czy jeszcze ktoś coś planuje dosłać?
[#614] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #613

Sprawdzę i jak coś jutro podeślę uwagi
[#615] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #613

Co do mojego oryginalnego oraz czarnego zestawu klawiszy kompletne uwagi przesłałem w poniedziałek e-mailem + prośbę z pytaniem do Phila czy problem z ledwo trzymającymi się klawiszami w następnej produkcji da się jakoś rozwiązać (niektóre wypadają same, inne ledwo się trzymają) aby sprawdzili czy mogą z tym coś zrobić.

Postaram się w tym tygodniu poeksperymentować z tymi najluźniejszymi klawiszami - małe paseczki taśmy kaptonowej w celu poprawienia mocowania klawiszy w młoteczkach. Powinno to rozwiązać problem z ich wypadaniem.
[#616] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #615

Phil odniósł się do tego problemu wypadających klawiszy - i teorii dotyczącej tego, że być może tacki deformują klawisze.

Wj: ensure the keys do not come out easily from keyboard. As currently some of people experience the cases, that keys are to loose and they come out to easy


Phil: We're aware of this.
But this issue isn't as straight as you might think.

In fact, the issue comes from Commodore keyboards directly!
There are very tiny differences amongs the keyboards switches stem-mounts.. and on some keyboard the hole is a tiny little be more "wider" than other conventional keyboards.

I have the exact same issue on one of my keyboard where a couple keys come of easily.
But all the other keyboards are ok.
So there is not simple solution here and we can't change our keys stems at all, as it would jeopardize other backers who in return will not be able to plug their keys on their keyboard..

Its a chicken in egg issue.

WJ: According to keys - one guy have a theory, that it may be the plastic tray which is used for holding keys during shipment can make it... so when they put keys on track and it (keys) are not yet solid, it may break them somehow and make loose later. But this is only theory :)

Phil: Currently I'm struggling to understand where this could come from on our side.
The thing is, when keys are assembled on the trays they're cold for long time already.
So there is absolutely no chances that the tray could be responsible.

On the other hand, the tray itself is manufactured from the same stem model, to exactly fit the key mount.
And that's easy to control since if this would not be the case, keys would fell off right..


So far and through the tests I've made, it might comes from the original keyboards, since they had been many different manufacturers who made these keyboards for Commodore back in the days.
I did had some issues with original keys too in fact.
[#617] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #616

Phil odniósł się do tego problemu...
- podziękuj mu za solidne wyjaśnienie OK
[#618] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #613


W jednej z moich klawiatur 8ka wyglda tak. Przesunieta do środka. W drugiej CD32 wszysko jest ok.
[#619] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Raul, post #618

Możesz zapodać zdjęcie - chodzi o cały klawisz 8 czy o nadruk ósemki?
[#620] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #619

Nadruk
[#621] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #620

Cześć
Phil przysłał ogólną informację na temat klawiszy, które "wypadają" - niektórzy zgłaszali takie problemy (nie jest tego wiele w całej kampanii, sam Phil ma ten przypadek również w swoim zestawie).

General issue with my keys - they are to loose and come out easily, mostly keys

Sadly this seems to be due to Commodore having worked with several different keyboard manufacturers back in the days.
Switches stems width seems to slightly be not equal on the overall of all keyboard.
The team heard about this issue from around a dozen people for now, where no other backers having this issue!
I myself (Phil) have the issue too but with 2 keys only - and while trying them on different keyboards, they don't always present the issues.
- It might also be due to keyboard age etc..

A pretty weird and difficult issue to address.

Our molds are new,
All keycaps are made the same and issued from the same molds.
Nothing can be done on our side that wouldn't jeopardize a lot of Amigans with non-fitting keys.

Wygląda zatem na to, że ten problem nie zostanie zaadresowany
[#622] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #621

No to mamy wyjaśnienie. Dobrze, że rozeznali sprawę.

Rozumiem, że z reklamację pozostałych problemów (zdeformowana spacja, zły profil klawisza, niepoprawny nadruk, zła wysokość klawisza) nie będzie problemu.
[#623] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Adinfo, post #622

Reszta nie podlega dyskusji :)
[#624] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #590

@WojT_GL
...Jesli jakis klawisz ma konkretna skaze lub wade to wtedy wysylasz jego zdjecie do mnie na maila z opisem wad i dostaniesz poprawione...


Potwierdzam odbiór przesyłki, w której znajdowały się poprawione klawisze. Dziękuję za pamięć i miły gest. Jeśli jestem winien za przesyłkę, to proszę podać kwotę. Wtedy ją wpłacę na konto. Pozdrawiam szeroki uśmiech
[#625] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@p0su, post #624

Ku mojemu zaskoczenie dostałem dzisiaj przesyłkę z poprawionymi klawiszami. Dzięki
[#626] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ViruS, post #625

Wiadomo coś o dostawie kolejnych klawiszy?
Czekam na light gray z tej najpierwszej tury...
[#627] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@vojo, post #626

Też czekam. Mam nadzieję, że dożyję dostawy. Póki co od zamówienia mija kilka lat. W tym czasie zdążyłem mocno posiwieć .... tyle to czasu już schodzi.

Nieco wk.%% jest że wspólne zamówienie (oczywiście wiele miesięcy po zamknięciu zbiórki) podzielił na dwie tury, przy czym posiadacze pierwszej tury chyba już zapomnieli kiedy dostali te klawisze. Dostali nawet poprawione klawisze, ponieważ część była spitolona.
Na etapie zamawiania nie było żadnej wzmianki, że rożne kolory będą w rożnych terminach. Pewnie wybrałbym szybszą realizację kosztem preferowanego koloru albo sobie całkowicie odpuścił temat.

Jest taki wpis sprzed 23 dni

Hi D.......,

In fact it all depends on manufacturers schedules as we're clearly no their own customers. The most important thing is to get these keycaps done properly. We don't want to rush things to make sure we'd reach pre-CNA. Before or after isn't important. It how they're made that is.

Our keycaps set is a crazy thing to manufacture. Few understand this really. So many diff profiles on the same panel etc.. but we're almost there. Thank you for your confidence D......, really appreciated.

Cheers.

Thank you


Czyli jak zwykle ściema goni ściemę i zero konkretów.
[#628] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@vojo, post #626

Jak 3 dni temu wieść niosła na pejsbukach - fabryki zwalniają z powodu koronawirusa. Znowu wszystko się przeciągnie.
[#629] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@tboniasty, post #628

fabryki zwalniają z powodu koronawirusa


Jak to miło z jego strony, że tak się znalazł. Inaczej trzeba byłoby wymyślić inną wymówkę...
[#630] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@recedent, post #629

OK
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem