[#571] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #570

Czy jest szansa, że poprawność kompletów i jakość klawiszy z następnej zbiórki będzie lepsza, czy Phil coś pisał na ten temat?
[#572] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Jacques, post #571

Na razie nic nie pisał, ale mogę do niego skrobnąć, czy będą mieli dokładniejsze QA. ale obawiam się, że może być problem - pamiętajcie jak wygląda proces produkcyjny... w każdym procesie produkcyjnym (który nie jest linią uruchomioną na lata, w której są standardy QA i ciągłe sprawdzanie i odrzuty) będzie to tak wyglądało. Koszt musiałby być zdecydowanie większy gdyby trzeba było każdy zestaw oglądać i odrzucać klawisze, które nie spełniają normy (albo zbudować maszynę do weryfikacji :))
[#573] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@sordan, post #1

Hej,

Jak komuś pilnie zalezy na nowych klawiszach to mogę odsprezedać zestaw w kolorze oryginalnym. Kontakt na priv.

Pozdrawiam
Tomek
[#574] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@sobi1, post #573

Poszło PW.
[#575] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Jacques, post #574

Jednak zrezygnowałem, także ktokolwiek inny chce, niech pisze śmiało do Kolegi sobi1.

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 10:54:45 przez Jacques
[#576] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Jacques, post #575

Przyszła moja obudowa cd32 (zamówienie poza waszą zbiórką), ale nie widzę emblematu cd32. Czy tak ma być? Mam dokupić? Bez sensu?
[#577] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Ralpheeck, post #576

ja dostałem ze zbiórki i jest emblemat. Inna sprawa że i tak wolę mięć napisane A1200 :). Jak ci się nie uda odzyskać swojej to odstąpię.
[#578] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Newhousik, post #577

Update - wszystkie obudowy zostały wysłane oraz wszystkie brakujące plastiki (stabilizatory) również.
Te osoby, które zadeklarowały taką chęć, dostaną wszystko na Amigowisku, a reszta dostanie z drugim batchem (Ci którzy nie chcieli dwóch przesyłek).
Proszę każdego o sprawdzenie, czy dostali wszystko i o sukcesywne przysyłanie "uwag" do klawiszków na mojego maila.

W weekend wypiję szklaneczkę whisky i ostatecznie podejmę decyzję o tym, czy uruchomię drugą zbiórkę :) Jak widać zainteresowanie jest duże, ale jednak zajęcie jest zajmujące nieco (jakbym policzył ile czasu na to wszystko spędziłem, to będzie dobrych kilkadziesiąt godzin, żeby wszystko policzyć, ogarnąć Excela, komunikować z Phillem, a potem popakować i rozesłać - mówię tutaj o obudowach CD32 i klawiszach). Był fun, więc jest ok, wszyscy (prawie) zadowoleni, a ja lubię zadowalać ludzi - więc pewnie się podejmę (jedynie potrzebuję jeszcze przekonać moją żonę, że to dla dobra świata :)).
Zapowiada się, że we wrześniu będzie dużo ciekawiej, bo oprócz klawiszy z nowej zbiórki, będzie jeszcze dosyłka tych kolorów z pierwszej zbiórki, oraz... reklamacji, które trzeba będzie porozdzielać :)

Dopsz... znikam na chwilę przemyśliwać :)
[#579] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #578

Podziwiam, bo wiem ile mi zajęło spakowanie i wysyłka 9 myszek
[#580] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #578

Jeszcze raz wielki szacun !
Ja mam problem znaleźć 1h żeby odpalić amigę , a ogarnięcie takiego projektu w swoim wolnym czasie... naprawdę respect!
[#581] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #578

Dzisiaj do mnie dotarła przesyłka.
Dzięki wielkie za wszystko. U mnie w zestawie był chyba komplet (klawiatura, extractor, dwie spacje, woreczek ze sprężynkami, dwa woreczki z białymi elementami). Dzięki również za małą słodycz, córka doceni :D.

Wspaniała robota, jak już wielokrotnie mówiłem. Szacunek ludzi ppa! :D
[#582] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@baderman, post #581

Też dziś dostałem, wszystko jest, jak się prezentują zobaczę w weekend jak któryś komplet zmontuję :) Dzięki!
[#583] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Raybeez, post #582

Mały update z moim emblematem:

The first 73 cases that were shipped out from warehouse did not had their badges in the parcel.
We apologize for the inconvenience.

A padded letter was sent by post a couple days later with your badge in it and you should receive in shortly.

If for any reason you still don't have it within next 10 days, please let us know.
...


Taka sytuacja

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 14:51:09 przez Ralpheeck
[#584] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Ralpheeck, post #583

No ja to rozumiem :) wiem jak to jest... jak pakujesz coś a potem się okazuje, że do pudełek które już wysłałeś zapomniałeś czegoś włożyć. Wkładasz to potem do koperty i wysyłasz ;)
[#585] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #584

Dziś dostałem, paczki jeszcze nie otworzyłem, DziękiOK
[#586] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #578

Info z fejsa

Please note the points below:

- A1200NET Keycaps set is NOT exclusive to the Amiga 1200. It is in fact a set or replacement keys compatible with the Amiga 500/600/1200/2000/3000/4000.

- Our set is NOT 100% perfect replica of the Original A1200 keyboard either and there is a very good reason why:
To avoid people trying to sell them a "Rare - Brand NOS - Commodore Keycaps" on ebay for crazy prices.

- Our replacement set of keys is inspired from ALL variations of ALL Amiga classic computers. And these variations implies: Labels/ Positions & Font used!

Therefore:
1- "Sys Rq", isn't missing at all. In fact it is only available on Amiga 1200.

2- Dot Mark exists on A500 & A1200, however rarely on A2k, A3k & A4k. Some have it.

3- F/J do NOT have any dot mark. Commodore keyboards had F/J using a different profile than neighbor keys...
Ours as well. They have a different profile than neighbor keys, however different than Commodore's too.

Thank you.
[#587] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@sobi1, post #586

Z tym "Sys Rq" to faktycznie nawet na zdjęciach z nowej kampanii widać, że klawisz "/" na numerycznej nie ma tego labela od przodu.



Czy ktoś wie o co chodzi z tym "Dot Mark exists on A500 & A1200" - o jaki dot mark chodzi?
[#588] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #587

Na klawiaturze numerycznej na klawiszu 5 na srodku jest taki dziubek ktory wskazuje pod placem ze to jest piatka ;)
[#589] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@WojT_GL, post #584

Dziękuję za poświęcony czas, który przeznaczyłeś na zbiorowe zamówienie oraz dostarczenie paczki. Nawiązując do tego projektu, to mam kilka uwag:

Brak narzędzia do zdejmowania klawiszy (Keycaps Remover Tool). Na szczęście zamówiłem dwa zestawy klawiszy, tak więc użyłem narzędzia z drugiej paczki

W obu paczkach znalazłem tylko jeden woreczek z białymi (za długimi) elementami. Tak więc używam aktualnie, starych klawiszy funkcyjnych.

Klawisz „Shift” (lewy) - jest z skazą, posiada zarysowanie.

Klawisz „F” oraz „J” - posiadają inny profil. Możliwe że ten efekt, jest zamierzony. Ponieważ w współczesnych klawiaturach, oba te klawisze wyróżniają się od pozostałych. W celu nadania punktu odniesienia dla rąk, by móc pisać bez patrzenia na klawiaturę.

Klawisze z części numerycznej:
Klawisz "/" - Brak w dolnym profilu napisu "Sys Rq" (Występuje on w Amidze 1200)
Klawisz "5" - słabo się trzyma, zawadzenie palcem powoduje jego wypadanie

Liczę się z tym, że przy tak dużym przedsięwzięciu może dojść do pomyłek.

PS. Dziękuję autorowi za wkład w ten projekt oraz za żelki Haribo
[#590] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@p0su, post #589

Dzieki za informacje - czesc odpowiedzi masz w PW (choc w tym watku tez jest) a reszta uwag - odpowiedzi znajdziesz ciut wyzej - na to co napisales. Jesli jakis klawisz ma konkretna skaze lub wade to wtedy wysylasz jego zdjecie do mnie na maila z opisem wad i dostaniesz poprawione we wrzesniu ;)

Trzeba tez przede wszystkim podziekowac sordanowi ktory cala te akcje zapoczatkowal i wynegocjowal z Phillem odpowiednia cene. Ja dokonczylem tylko jego dzielo i ogarnalem logistyke ;)
[#591] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #570

No to łyżka dziegciu, do mojego, ogólnie pozytywnego wcześniejszego nastawienia do mankamentów klawiszy...

Dzisiaj chciałem dokładnie przyjrzeć się klawiszom i porobić zdjęcia klawiszy z mankamentami, żeby wysłać uwagi do WojT'a. Patrzę wyszło ładne słoneczko, to myślę sobie, że przy naturalnym świetle najlepiej będzie widać mankamenty klawiszy. I... się nie myliłem...

Wyciągnąłem Amigę na biurko w momencie kiedy świeciło słońce i oniemiałem zanim jeszcze zacząłem się tym klawiszom jakoś dokładniej przyglądać
Okazało się, że część klawiszy wpada jakby w odcień szary, a część wpada jakby w ciemny brąz. Widać to całkiem dobrze na zdjęciu poniżej (można kliknąć żeby powiększyć).



Jak przekładałem klawisze to przy sztucznym świetle nie zauważyłem tego. Pomieszczenie było mocno oświetlone i światło odbijało się od Amigi i klawiszy. Przyjrzałem się zatem zdjęciom zrobionym po przełożeniu i jak światło padające na Amigę i klawisze nie jest mocne to też widać różnicę - choć nie rzuca się to tak w oczy jak przy świetle dziennym.



WojT, czy mógłbyś się dowiedzieć od Philla, czy w takiej sytuacji w ogóle jest sens wypisywać mankamenty poszczególnych klawiszy, czy należy od razu zgłosić, że cały komplet jest do wymiany?

Szczerze mówiąc nie wiem, który z tych "odcieni czarnego" jest prawidłowy, ale który by nie był to do wymiany jest około połowa klawiszy tylko z tytułu nieprawidłowego koloru. Do tego dochodzą inne mankamenty, których też kilka znalazłem i niekoniecznie będą się one pokrywały z klawiszami w nieprawidłowym kolorze.
[#592] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #591

Witam.
Tak wygląda mój zestaw translucent.

link

Ogólnie jest dobrze.
Napisy na klawiszach są widoczne zwłacza pod "niskim" kątem.
Trochę za lekko wchodziły w zatrzaski.
Dla mnie jedynym mankamentem jest to że powinny być dwu-kolorowe.
Klawisze funkcyjne, schift-y, alt-y, enter itp powinny być z lekko ciemniejszego plastiku.
Wyglądałyby lepiej.
Pozdrawiam.
[#593] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #592

Sorry, ale wygląda tragicznie.
[#594] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@sordan, post #593

w c64 jest super
[#595] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #591

Też się chętnie dowiem czy to jednostkowy przypadek i u innych czarne klawisze są jednolite i co na ten temat powie Phil.

Wpisałem się na listę drugiej kampanii, ale dobrze byłoby rozwiać te wątpliwości, bo jeżeli tak ma to wyglądać...
[#596] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@ted, post #592

Jakość nadruku jest rzeczywiście taka tragiczna, czy to po prostu szum na zdjęciach? Czy mi się zdaje, czy prawy klawisz Amiga ma krzywy nadruk?
[#597] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@Dorian3d, post #594

Obudowa obudową, ale klawisze równie nieczytelne jak te w A1200. Białe litery/znaki powinny mieć czarną obwódkę dla kontrastu, jak zauważył Ted.



Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 14:36:29 przez tbone
[#598] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #591

To jest zestaw czarnych? Chyba wyleczyłeś mnie z udziału w drugim batchu...
[#599] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@tbone, post #598

Tak to jest zestaw czarnych. Zdjęcia są zrobione aparatem z S9+ więc kolory są dobrze odwzorowane.

Widać, że obudowa w świetle dziennym również wpada w odcień szarości. Jeszcze jakby klawisze były w jednym odcieniu to pewnie nie było by tak źle, no ale tak jak to teraz wygląda to tragedia.
[#600] Re: 100 zestawów nowych klawiszy do Amigi 1200 - zbiorowa zbiórka z Kickstartera

@dante, post #599

Wysle zapytanie do Phila oczywiscie
Wydaje minsienjednak ze to przypadlosc jednego kompletu - moze ktps inny wrzuci fotke. Jak ja patrzylem na dwa zestawy czarne to nie widzialem takich problemow - byly czarne
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem