kategorie: A500, A600, Programy, Sprzęt
[#301] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Blendor, post #300

Rozumie że już wiesz czym teraz jest FPGAok, racjaOK Super.
[#302] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@TechNineWonder, post #301

tak przekonałeś mnie , sprzedaje swoje Amigi a mam ich cały pokój i kupuje FPGA
[#303] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Blendor, post #302

To teraz jeszcze poczytaj czym jest emulator sprzętowy jak by cook, racja ICE



Link
[#304] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@TechNineWonder, post #303

przekonałeś mnie kupuje vampire , Amigi wywale na śmietnik , albo zostawie sobie tylko zasilacz do vampira czyt.(Amiga 600)
[#305] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Blendor, post #298

Sam zalozyolem ten temat, matolku i teraz wysil troche mozg i zastanow sie, dlaczego. Czy mi placa czy nie, to nie twoj zafajdany interes.
[#306] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #305

Spoko Skipp, nie ma się co denerwować, wkrótce znów dostanie bana, miejmy nadzieję że na "dożywotkę"
Obejrzałem film z Kioea^Mavi i chyba zgodzę się że SoftFPU działa na Vampirku podobnie jak 882/40-50MHz. Ale może tak jak piszesz, optymalizacja znaczne poprawi osiągi tegoż SoftFPU.
[#307] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@TechNineWonder, post #303

Znowu samobiczowanie czy robienie na złość nostalgikom i sobie samemu?
"Ale to już nie Amiga! A guzik :P To nie Amiga! To emulator bo emuluje sprzętowo! :P ...bo FPGA to emulacja... nie Amiga"

Otóż to wciąż Amiga tyle że dopalona.

PC dzisiejszy to nie ten sam PC co DX486 100MHZ, ale czy ktoś z PeCetowców pławi się niczym sado macho w takich analizach robiąc zygu zygu PeCetowcom chlipiącym na myśl o AT? :)

...litości.
[#308] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Duracel, post #307

Ale co samo biczowanie? Widzisz definicje czym jest ICE czy tak przez wszystkich, wykrzykiwane hasło pod sloganem emulator sprzętowy i teraz porównaj to do definicji FPGA.

I widzisz różnice podpowiem, koło FPGA nie stoi PeCet który wszystkim steruje. Tylko układ jest samo wystarczalny do tego może się programować w locie.


Tylko Win 95 dało by się zainstalować pewnie na i7. Zrób tak z OS 3.9 i AmigaONE.

Pecet z lat 90 jest tym samym Pecetem co dzisiaj. Amiga zakończyła swoją karierę w latach 90.

Tak że zygu zygu trochę słabo.


Wiem że Amigowi znachorzy stwierdzili że FPGA = emulacja. No ale tak nie jest i każda próba udowodnienia że są w błędzie jest nie po ich myśli

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 18:58:05 przez TechNineWonder
[#309] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #297

Widzę skipp że się pogubiłeś... 882 jest koprocesorem a nie emulatorem koprocesora. Gdyby był emulatorem 881 to trzeba by mu wgrać program emulujący 881, a także można by wgrać program emulujący coś innego, a tymczasem to pierwsze nie jest potrzebne, a to drugie nie jest możliwe.

Za to analogia do CD jest bardzo trafna. Czyli ASIC i CD-Audio są gotowym produktem, a FPGA i CD-RW płótnem na którym możemy sobie namalować co tylko chcemy.
Precyzyjną (co do bita/bramki) odbitkę produktu możemy zapisać na dowolnym (byle cyfrowym) nośniku. Można też z takiej odbitki stworzyć prawdziwą replikę ASIC/CD-A.

Mniej precyzyjną "odbitką" jest muzyka zapisana na analogu, lub w przypadku procesora emulator na czymś innym niż FPGA np emulator Motoroli dla Intela. Nie da się z nich uzyskać identycznej repliki oryginału, a jedynie podobną tak bardzo, że jej nie odróżnimy bez oglądania pod lupą.

Gdyby twórcy rdzenia/programu udającego Motorolką/AGĘ na FPGA dysponowali precyzyjną odbitką oryginałów, to po pierwsze nie można by ich nazwać twórcami, a po drugie nie musieliby dedukować jaki powinien być właściwy układ bramek. A zapewne są tam miejsca które można zrealizować na więcej niż jeden sposób.

Jeszcze raz choć inaczej wyjaśnię różnicę między softwarem a hardwarem. Software to informacja i można ją przesłać przez internet, a hardware to materia składająca się z atomów i nie prześlesz jej przez internet. Rdzeń do FPGA można przesłać przez internet, a procesor nie.
A jak ktoś chce to może mi zarzucać że bredzę.

Skoro już (niektórzy) Amigowcy przełamali emocjonalną barierę by montować w Amigach emulatory Motoroli zamiast samej Motoroli, to może wpadną na pomysł że emulator na ARM będzie tańszy i szybszy niż na FPGA. Bo prędzej mi kaktus wyrośnie niż w Amigowym światku jakiś FPGA zamieni się w ASIC-a.

Nie mam pojęcia czym jest VA2000, bo nigdy o tym nie słyszałem.

Krashan - (może będę żałował ale zapytam), do którego słowa z tych jakie użyłem wymyśliłem definicję?
[#310] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@ZbyniuR, post #309

zbyniuR podoba mi sie twoja fachowosc ubierana w slowa dokladnie tak jest jak mowisz ja tak milo nie umiem zazwyczaj najpierw leje po m.....ach a potem tłumacze ale sluchacz ma juz wtedy za mało oleju w lbie bo mu wszystko wybiłem stad utrudniona nauka delikwenta , krashan ty sie lepiej wez za tworzenie hardwaru bo dawno nic nowego i dobrego nie stworzyles

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 19:05:27 przez Blendor
[#311] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@ZbyniuR, post #309

Jeszcze raz choć inaczej wyjaśnię różnicę między softwarem a hardwarem. Software to informacja i można ją przesłać przez internet, a hardware to materia składająca się z atomów i nie prześlesz jej przez internet. Rdzeń do FPGA można przesłać przez internet, a procesor nie.
A jak ktoś chce to może mi zarzucać że bredzę.


To jest myśl tygodnia

Software to informacja i można ją przesłać przez internet, a hardware to materia składająca się z atomów i nie prześlesz jej przez internet.


A co jeśli internet padnie i Core zapakowane w paczkę przyniesie żywy listonosz

To będzie żywy emulator

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 19:07:31 przez TechNineWonder
[#312] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Duracel, post #307

Dodam tylko dla ciemnokumatych.
Karta do Amigi składająca się z procesora Intel Core2duo, ramu, procesora tłumaczącego rozkazy 68k na x86 i odwrotnie. Procesora emulujacego AGA Paul itd.
To byłby emulator sprzętowy.
FPGA to wszechprocesor jak wszechiskra. .... Może być pentium 2 a może też PPC......
W działaniu nic nie emuluje . Po prostu jest tym procesorem który mu się poukładało.

Panie Zbyniu najnowsze procki zanim powstaną w krzemie tez się przesyła przez internet.
FPGA jest człowieku krzemowym procesorem w którym się przesuwa zwrotnice jak na kolei.
Procesor ma zegar taktujacy i działa jak każdy inny procesor. A na jego obudowie nie musi wcale Motorola.

Zapewne docelowo Gunar planuje krzemowy odpowiednik jego cpu.
Ciekawe z jakim zegarem wystartuje. Myślę że to będzie przynajmniej 1Ghz.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 19:24:19 przez Voyox
[#313] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #312

jest tak mniej wiecej 3 fanatykow Emulatora-Vampire na tym forum , i strzegą te forum 24H jaki kolwiek sprzeciw wobec Emulatora to juz są na strazy i dokonują ataku , głownym straznikiem agentem jest Skipp , potem TechWonder cos tam cos tam , i jeszcze kilku był policzył moze zrobcie swoje forum i tam dyskutujcie o Natami , NowejNieAmidze , Emulatorach itd itp a te forum pozostawcie ludziom ktorzy lubią Amigę 85-96
[#314] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Blendor, post #313

A po przeciwnej stronie siedzą zwolennicy i stróże czystości dna Amigi.
Organizują miesiecznice i inne antywiece aby zwalczać każda próbę rozwoju komputera Amiga.
Priorytet aby Amiga była na Motoroli i nie mogła się czasem odświeżyć.
Podejzewam ze wszyscy którzy wymienili kondensatorki w Amigach mają już kłopot ponieważ ich prąd jest juz emulowany ....
[#315] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@ZbyniuR, post #309

Krashan - (może będę żałował ale zapytam), do którego słowa z tych jakie użyłem wymyśliłem definicję?
Po zastanowieniu się doszedłem do wniosku, że nie mam racji. Jakież znaczenie ma taka kłótnia przy sprzedanych chyba już ponad 1000 Vampirach? Chyba niewielkie.

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 19:32:03 przez Krashan
[#316] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@ZbyniuR, post #309

Nie mam pojęcia czym jest VA2000, bo nigdy o tym nie słyszałem.

To jest karta graficzna oparta właśnie na FPGA... W tym przypadku FPGA = GPU :) I znowu ta sama bajka... jak zobaczyłem ceny kart graficznych na zorro to... #RERTR#$@#$@E@!! Tak karta wygląda obiecująco

ps. wkurzające są tylko te zapisy/listy kolejkowe/preordery itp itd Nie to, że nie jestem przyzwyczajony (trochę papieru toaletowego kupiłem jako dziecko , ale to męczy w obecnych czasach...:(

link
[#317] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Blendor, post #313

HAU HAU HAU pieski szczekają, karawana idzie dalej.

Najbardziej fanatyczny strażnik-agent Skipp poleca:

Vampire - AGA games


I nie tobie decydować co wolno mi nazwać Amigą, a co nie. Nie podoba ci się mój wątek na tym forum? Skroluj dalej i nie komentuj. A "atak" przyszedł ze strony fanatyków 85-96, czyli m.in. od ciebie.
[#318] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@skipp, post #317

ale zaraz Skipp ja w Slamtilt juz grałem w 93 roku jak miałem Amige 1200 ja rozumiem ze Vampir Emuluje AGA , Winuae tez to potrafi , bardziej bys nam Amigowcom zaimponował jak by Vampir udzwignał w 20pfs Quake 2 , Quake 3 O to by było cos bo na moich prawdziwych Amigach to ja gram w Quake i Quake 2 z dosc dobrym FPS no ale moje prawdziwe nie emulowane Amigi posiadają FPU
[#319] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #244

Ktos wie ile LE ma Cyclone III uzywany w Vampire 2? Matt Hey podal, ze okolo 40k tylko. Ja przegladalem jakis pdf o Cyclone III, gdzie byly rozne wartosci np. 70k. Jesli to jest tylko 40k, to raczej nie ma zadnych szans na normalne FPU (typu 68040/68060) w Vampire 2, o pelnym 68882 to juz na pewno mozna zapomniec. Tylko jakies bardzo proste/prymitywne FPU moze sie jeszcze w Vampire 2 zmiescic. To by tez tlumaczylo brak FPU w Vampire 2, wybrali za mala FPGA, szczegolnie jesli chcieli jej tez uzyc do testowania modulow do wersji standalone. Tylko mogliby o tym poinformowac, ze normalne FPU, sie tam po prostu juz nie zmiesci. Po prostu blad projektowy zostal popelniony, pewnie cena Cyclone V byla za wysoka. W takim wypadku SoftFPU jest jedynym logicznym rozwiazaniem, nie ma sensu robienie jakiegos superprymitywnego i niekompatybilnego FPU dla Vampire 2. Co prawda zamiast dem na AGA 68060FPU beda to slideshowy.
[#320] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #319

Na początku miał być 10K dla tego cena skoczyła z 90 na 120. Do tego miał być CPU 020 i 64mb ram.

Urgent update:
Design has been changed: Instead 10K LE FPGA we go with 40K LE FPGA who costs lot more.
From March 29, 2015 price of Vampire 600 V2 is changed to 120Eur. Shipping for Europe 5Eur, rest of the world 10Eur.
[#321] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Blendor, post #318

Czy rekopis ksiazki napisany na maszynie z recznymi poprawkami i korekcja bledow ortograficznych to jest juz ksiazka czy, jeszcze nie? Tresc jest w 100% taka sama i tu i tu. Vampire 2 niczego nie emuluje, bo to nie jest emulator. 68060 nie jest ograniczonym emulatorem 68040, 68040 nie jest emulatorem 68030 itd. Tak samo 68080 w Vampire 2 nie jest lepszym emulatorem 68060. To jest po prostu procesor 68k w wersji FPGA a nie ISIC. Jak ktos nie wie co to jest implementacja (68020 jest szybsza i poszerzona implementacja 68000), a myli ja z emulacja, to niech wraca do szkoly i niech sie poduczy. Implementacja moze byc lepsza, gorsza, szybsza lub wolniejsza itp, i tylko pod tym wzgledem mozna oceniac Vampire 2. Kto tego nie rozumie niech wraca do szkoly sie poduczyc.
[#322] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #321

Wmawiasz sobie że v2 to nie emulator.
Tylko że v2 to jest emulator, inaczej zrobiony niż uae ale dalej emulator.
Oczywiście nie ma nic złego w emulacji 68k.
[#323] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Blendor, post #318

no ale moje prawdziwe nie emulowane Amigi posiadają FPU

Jestes pewien, ze nie sa emulowane? Moze 68881/68882, ale na nich to w Quake raczej nie pograsz (co najwyzej poogladasz slideshow), niewazne jak bardzo koszerne sa twoje maszyny. Jak masz 060/040 to skasuj 68040.library i 68060.library i zobacz, co sie stanie. I dare you. I double dare you.
[#324] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@TechNineWonder, post #320

Nie, nie, nie. 10k LE to byl Cyclone I i Vampire 1. I najpierw tg68 core o ile pamietam, a potem bardzo ograniczona wersja Apollo Core. Jesli to jest tylko 40k to nie ma zadnych szans na w miare normalne FPU w Vampire 2. Ale mogli o tym normalnie powiedziec, a nie kombinowac jak kon pod gore. Gdyby w Vampire 2, byl tylko sam procesor to tak, to by sie zmiescilo, ale te nowe moduly zajmuja jednak troche miejsca.
[#325] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@swinkamor12, post #322

Ja sobie nic nie wmawiam. Jak sie nie ma wiedzy w danej dziedzinie to lepiej milczec niz wyjsc na ....
[#326] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #321

Chłopaki dajcie spokój nie ma co się kłócić z naszymi kolegami z forum.
Oni mają swoje racje.Cokolwiek powiemy używając trafnych argumentów,to do nich i tak nic nie będzie docierać tacy ludzie też muszą chodzić po naszej Matce Ziemi żeby było ciekawie
[#327] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@swinkamor12, post #322

Mam wrażenie ze twój mózg to jest emulator albo emulgator. ..
[#328] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@ZbyniuR, post #309

Analogia z CD jest kiepska.
FPGA a ASIC to dwie zupełnie inne rzeczy.
W ASIC masz ścieżki między bramkami, i rzeczywiste bramki które coś robią.
FPGA to parę tysięcy takich samych bloków LE, które w zależności co się do nich wgra mogą emulować takie lub inne bramki.
Oczywiście nie ma nic złego w emulacji 68k.
[#329] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #319

40K LE.

Moje przewidywania odnosnie FPU w tej wersji Vampire sa takie, ze sprzetowo zostanie zaimplementowany jakis podstawowy zestaw komend - na pewno FMOVE, FADD, FSUB, FMUL, FDIV - a reszta bedzie obslugiwana przez SoftFPU wspomagany AMMX i HT. Mam nadzieje, ze zblizymy sie tym predkoscia chociazby do FP40@33, ale zycie i sprzet to zweryfikuje :)
[wyróżniony] [#330] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@swinkamor12, post #328

No to chyba ASICe robione technologią sea-of-gates też nie są prawdziwymi ASICami, tylko emulatorami ASICa. ;)

Emulator byś miał, gdyby zamiast 68k podpiąć jakiś mikrokontroler ARM, którym byś czytał inputy i na bazie wewnętrznego kodu obliczał stan wyjść.

Jeśli masz scalaka typu CPLD lub FPGA, to językami VHDL lub Verilog opisujesz wewnętrzne połączenia. Przy doborze scalaka masz warianty jednorazowego ustawiania (elektronicy lubią tu używać słowa: "programowania") połączeń (OTP) i wielorazowego. CPLD ma ustawiane połączenia podczas uploadowania wsadu i tyle. FPGA ma mniej trwałe połączenia, które muszą być ustawiane za każdym podłączeniem do prądu ściągając wsad z pamięci zewnętrznej lub wbudowanego flasha.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem