kategorie: A500, A600, Programy, Sprzęt
[#241] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #238

Heh a skąd, nadinterpretujesz i to srogo. Ja też pisałem o stosunku prędkości sprzętu do użytego na nim oprogramowania. Nie da się utworzyć analogii "prędkościowej" między zestawem win3.1/i7 a vampir v2/Os3.1, ponieważ ten drugi zestaw można "zmęczyć" bez problemu istniejącym oprogramowaniem.
[#242] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #239

No niestety, ale obawiam się że nie grozi nam wysyp oprogramowania skompilowanego pod
"apollo i jego ficzery wykorzystujące
fuzję i inne bajery" - poeta:). Choć mam nadzieję, że się mylę i zasypie nas fajny sofcik wykorzystujący w pełni Apollo Core.
[#243] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@fazior, post #241

Przykro to mówić, ale pod Win3.1 powstało o całe piekło więcej wszechstronnego oprogramowania, niż pod AmigaOS (dowolny) po dziś dzień.
[#244] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@UJP, post #223

Wlasnie, ktos wczesniej napisal, ze Vampire bedzie mialo "jakies FPU", no i ma jakies, najgorsze z mozliwych, ale jest. Wolniejsze nawet od zewnetrznego 68882, jesli porownuje sie MHz, czyli 50 MHz vs 100 MHz. Zreszta to pewnie zalezy jeszcze od benchmarku FPU, bo podobno sa tez takie ktore licza ilosc "fnop", w takich Vampire powinien byc nawet wysoko. Ciekawe czy do Apollo Core, tez bedzie dolaczane Soft FPU?
[#245] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #196

Wtedy Amiga od C= będzie tylko drogą i zajmującą miejsce przedłużką do zasilacza.
Trochę bez sensu.
Dlatego powstały Amigi NG ppc nie przywiązane do tego zbędnęgo kawałka krzemu jakim jest chipset.
Ale widać że Amiga NG 68k dzielnie kroczy tą samą ścieżką co dwadzieścia lat wcześniej Amiga NG ppc.
Czyli założenia były prawidłowe.
[#246] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@rePeter, post #151

To samo mam z klasykiem. Nie znajduję uzasadnienia (być może WYŁĄCZNIE DLA MNIE) aby wydać na klasyka więcej niż 50zł.
[#247] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Don_Adan, post #244

Skopiowalem z forum Apollo, nim Gunnar wywali nieprawomyslny post:



Marcus Sackrow

Posts 26
29 Jun 2017 16:40

Gunnar von Boehn wrote:

The SOFT-FPU is right now as fast as 68882, maybe 2 times faster.

I'm not sure where you got that information.
But the FMath test on a 68882/50 Mhz finish in 1.51 s. The Screenshot here shows 9.74 s.
[#248] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@swinkamor12, post #245

Ty serio tego nie ogarniasz? 20 lat temu PPC to był pełnoprawny, nowoczesny procesor, rozwijany i z perspektywami. Wcześniej zastosowało go Apple, co dawało jakąś gwarancję nie wpadnięcia w marginalny klimat.

Teraz kombinuje się z jakąś sprzętowo-programową emulacją nie wiedzieć czego. Nisza w niszy, już na samym starcie. Co tu w ogóle porównywać?
[#249] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Daclaw, post #243

To po co siedzisz na tym forum i bredzisz.
Złóż sobie 386SX z 2mb ramu i korzystaj z tych dobroci pod win 3.1

Dodatkowo zachowujesz się jak rasowy troll. Torpedujesz i krytykujesz inicjatywę rozwoju 68k.
PPC umarło i Apple nic na to nie poradziło. 68k zmartwychwstało za sprawą Gunara a Tobie pianą z ust się toczy. Amiga ma się źle przez takich zrzedliwych troll jak ty...ok, racja

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2017 22:15:06 przez Voyox
[#250] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Daclaw, post #248

Po tych dwudziestu latach, 68k jest tak samo wolny jak był, a ppc dalej szybszy niż 68k i uae.
I raczej się to nie zmieni.
[#251] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #249

Tylko że dalej 68k jest dwa razy wolniejsze od dwudziestoletnich kart ppc do Amigi.
[#252] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@swinkamor12, post #251

ZIEW.
[#253] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #249

wg. Ciebie każdy kto nie fascynuje się rozwojem dawno wymarłego 68k jest trolem ? istnieje tylko Twoja prawda ? jak to "Twoje cudowne" 68k ma się odrodzić to się odrodzi .. a jak ma zdechnąć to zdechnie.. przez te swoje "wyzwiska" możesz sam sobie zaszkodzić ..
[#254] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Daclaw, post #243

Ale wiesz co jest w tym wszystkim najlepsze? Że całą tą miodność IT o której piszesz można mieć w Amidze np: dzięki Golden Gate już o PC-TASK i innych emulatorach nie wspomnę.

A teraz zrób to w drugą stronę

Czyżby twoje piekiełko zamarzło



Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 11:54:18 przez TechNineWonder
[#255] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@sanjyuubi, post #226

Osobiście uważam, że powinna powrócić linia linuksa na 68k (to by wymagało MMU),


uClinux nie potrzebuje MMU.
[#256] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@lukzer, post #253

Chłopie pisze to już kolejny raz. Na jakim my jesteśmy forum?
Z tego co wiem to o Amidze. Dla mnie głównie 68k. PPC jako dodatek.
Jesli ci nie pasuje to idź się zalić na Onet. Tam mnóstwo lewakow się udziela.
Wyzwiska... człowieku zwiększ dawkę leku...

Zgłosisz mnie za "mowę nienawisci"? Śpioch

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 14:19:25 przez Voyox
[#257] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #256

Dajcie już "hopy" spokój, bo mnie oko kole od czytania tej szarpaniny. Każdy z nas ma inną wizje rozwoju Amigi. Zarówno systemowo jak i sprzętowo. Wszystkie systemy jak i sprzęt są do tyłu i po części martwe. Nic na to nie praktycznie nie poradzimy. Jeśli ktoś mimo wszystko próbuję jakąkolwiek gałąź Amigowania rozwijać to chwała mu za to, nawet jeśli wygląda przy tym jak Syzyf.
[#258] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@kwaku85, post #257

Zgadza się. Ale dodam małe ale....ok, racja
Amiga to 68k, głównie. Pecet do dziś został x86 i to nie ważne jak procesor jest wewnętrznie zaprojektowany. Przetwarza kod x86.
Amiga wystartowała z 68k, po drodze jej się przytrafiło PPC. Przyszedł czas na powrót do korzeni.
Ja temu kibicuje bo tak to widzę, jest w tym pewna logika. I mnóstwo ludzi chce takiego rozwoju.
Retro powrót do przeszłości i start na nowo, odkryć co już odkryte i sprawdzic jak to i owo zadziała na szybkim 68k. Wiem ze środowisko PPC może czuć się zagrożone, ale trudno. PPC miał swoje 5 minut. I zdaje się paliwo się wyczerpało. 2 czy 3 programistów nie wystarczy. Pisanie sterowników to gehenna.
Wiec po co shadery i inne bajery jak Amiga PPC ma biede obsłużyć w całości Radeona 9000Pro.....
[#259] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@TechNineWonder, post #254

A teraz zrób to w drugą stronę

http://www.bigbookofamigahardware.com/bboah/product.aspx?id=41

Nie trafiło do szerszego odbiorcy zapewne dlatego, że niedługo potem programowe emulatory (Amithlon, UAE) wyprzedziły oryginał i takie zabawy straciły sens.
[#260] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Daclaw, post #259

Ale słabo przeczytałeś opis:

standard PC running Windows 95/NT or from a DEC Alpha station


Jeśli dla Ciebie Win3.1 to to samo co Win95 to fajnie już o stacji DEC Alpha nie wspomnę. Po za tym w 386 lub 486 PCI to nie był raczej standard.

Po za tym na Amidze można było użyć PC-TASK SoftWin pod Mac, etc i nie trzeba było niczego dokładać. Czego raczej pod 386 lub 486 nie zrobimy:)

No chyba że czegoś nie wiem, może emulowałeś Amige pod 486 na Win3.1
Dalej twierdze że mrozi.


i takie zabawy straciły sens.


Widzisz i tutaj Amiga znowu tryumfuje, bo jestem zdania że z Golden Gate można i dzisiaj dobrze bawić się na Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 23:36:03 przez TechNineWonder
[#261] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Voyox, post #256

>Zgłosisz mnie za "mowę nienawisci"? Śpioch
Za młody synku jesteś na Heroda.

Wyzwiska... człowieku zwiększ dawkę leku...
A Ty słaby bimber wciągasz. A nie... tam piją taką rudą wódę na myszach pędzoną.

Z tego co wiem to o Amidze. Dla mnie głównie 68k. PPC jako dodatek.
Oj, Ci od NG mogą się obrazić, albo zdziwić, albo oba na raz.

> Tam mnóstwo lewakow się udziela.
Gdyby nie Ci "lewacy"* tak Ci nienawistni prawdopodobnie dzisiaj pasałbyś gęsi, a karbowy lałby Cie po pysku za to tylko, że czapki przed Jaśnie Panem Dziedzicem nie zdjęłeś. A o Preston byś nawet nie przeczytał, bo nikt nie nauczyłby Cię czytać.

Czego nikomu nie życzę.
M.
* Oczywiście mam na myśli osoby lewicowe w poglądach:
"Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort"
[#262] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@moneo, post #261

Grubo... ale cisza

Zdrugiej strony ten wątek zbytnio oddalił się od tematu. Dla ostudzenia atmosfery proponowałbym go zamknąć, bo ta "dyskusja" do niczego nie prowadzi, a na pewno nic nie wnosi w rozwój Amigi czy Vampira...

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 00:21:47 przez PWS
[#263] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@moneo, post #261

Gdyby nie Ci "lewacy"* tak Ci nienawistni prawdopodobnie dzisiaj pasałbyś gęsi, a karbowy lałby Cie po pysku za to tylko, że czapki przed Jaśnie Panem Dziedzicem nie zdjęłeś. A o Preston byś nawet nie przeczytał, bo nikt nie nauczyłby Cię czytać.

Taaa... a Kopernik była kobietą!

Krótko mówiąc, następny lewicowy bredzisław się objawił...
[#264] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Dopuser, post #263

A co Twój światopogląd/wiara czy kogoś innego ma wspólnego z Amigą??? Bo nie kumam tego jadu...
[#265] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@TechNineWonder, post #255

Tylko, że to jest kastrat dla mikrokontrolerów i ma stary kernel, a Amiga jako mikrokontrolera raczej nie będziesz chciał używać. MMU jest ważnym elementem procesora (choć pewnie 99% PC-towców nie wie nawet co to jest, tak jak FPU), w dzisiejszych czasach każdy system, który ma ochronę pamięci z niego korzysta.
[#266] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #262

Właśnie widzę jak zwykły przykład dot. nadmiaru mocy lub niewykorzystywania potencjału może rozniecić pożar pomimo że, żadnego porównywania, ani nawet wzmianki o wyższości jednego nad drugim nie było.
[#267] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #262

A mało to już podobnych wątków zamykano?
Minie tydzień, może miesiąc i kolejny news rozpęta takie tematy na nowo.
Trzeba by forum zamknąć, aby to towarzystwo tak lubujące się w marudzeniu na to czego nie używają się rozpierzchło.

A propo, natknąłem się na cytat który trafnie opisuje sytuację:
"Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych ludzi jak ten, komu nic do tego." - Victor Hugo
[#268] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #262

Zamykanie gęby jeszcze nigdy nie ostudziło żadnej atmosfery.
Skoro temat uporczywie wraca, to najwidoczniej jest ważny dla jakiejś części środowiska.
Może podniecanie się byle czym, jak dzieci i powtarzanie bredni rodem z MA nie przystaje niektórym do rzeczywistości i poziomu jakiegoś rozwoju?

Uważam, że redefinicja pojęć, której część środowiska uporczywie się domaga to rzecz ważniejsza, niż cielęcy zachwyt nad następnym wspomagaczem suwania ikonek.

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2017 07:35:32 przez Daclaw
[#269] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@Daclaw, post #268

Niestety nadal ta dyskusja zmierza do poziomu argumentacji o "wyższości świąt wielkanocnych nad świętami bożego narodzenia"... cześć ludzi już taka jest że "nikt ich nie przekona że czarne jest czarne, a białe jest białe"... a bicie piany do niczego nigdy nie doprowadziło (nie chyba że chodzi o "bicie piany - samej w sobie" to wtedy sorry róbmy to nadal bo w tym jesteśmy dobrzy).
[#270] Re: Nadchodzi Vampire Core GOLD3 (integracja Paula/ECS/AGA z HDMI)

@PWS, post #269

Ech a Twój wkład w dyskusję to ocena jakości dyskusji:). Z rzeczy bliżej tematu, właśnie dostałem potwierdzenie że mój wampir 500 został wysłany, trzeba odkurzyć CDTV:).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem