[#1] monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali
Nie znalazlem dzialu MONITORY - a moze by sie przydal, byloby latwiej zebrac potrzbne informacje niz grzezbac w tym jednym watku o monitorach bez SD

Ale do tematu. Kolega Norbert zachecil mnie do przeprowadzenia kilku testow na tym monitorze w trybach PAL i NTSC.

Zdjecia z programu testujacego zapodam pozniej a teraz tylko chce pokazac jak wygladaja tryby HIRES LACED i HIRES - nie ma ZADNYCH ucietych pikseli - obraz jest ostry i do tego... wielki szeroki uśmiech




jedyny mankament co do trybu HIRES to taki by go uzyskac nalezy najpierw otworzyc tryb 1280x512 jesli tego sie nie zrobi to monitor otworzy HIRES ale sam sie ustawi w rozdzielczosci 640x200 wiec bedzie to fatalny efekt.

WADY:
jak dotad nie jestem w stanie ustawic LORES na calym ekranie - zawsze monitor wchodzi w tryb gdzie LORES zajmuje dwie dlugosci ekranu wiec trzeba uzyc AUTOSCROLL w SCREENMODE

tak samo zachowuje sie LORES LACED - ALE!!! udalo mi sie go otworzyc tak jak trezba - tylko nie wwiem co wtedy zrobilem wczessniej.
Tutaj dowod:


INTERLACE-u brak na tym monitorze , nic nie mryga, jest za to efekt "grzebienia" jak przy skandoublerze.
Monitor zapamietuje ustawienia dla poszcegolnych trybow.

dodano:
zdjecia wykonalem dla ustawienia KEEP ASPECT RATIO w monitorze - jest jeszce FILL ALL oraz ONE TO ONE. Ustawiajac FILL ALL bedzie zdecydowanie mniej czarnego dookola - dotego mzna uzyc opcji ZOOM by jeszce powiekszyc ekran widzialny

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 14:20:48 przez peceha
[#2] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #1

no i pozadany szeroki uśmiech PAL LORES

[#3] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #2

DbPal też możesz wrzucić ? Jak dotąd wygląda to super ;)
[#4] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@mikecios, post #3

Dplpal i pozostale tryby "monitorowe" jak najbardziej.

Problem jest tylko z tymi PALowskimi bo monitor wybiera nie wlasciwy tryb do ich wyswietlania i moga byc powiekszone. Ale jak widac mozna go "zmusic" by wszedl w te wlasciwe
[#5] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #4

i na koniec najnowsze dziecko amigowej rozrywki:
[#6] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #5

oraz superfrog


ale np gra PONG zostala przycieta od dolu - wiec nie wiem od czego zalezy jaki tryb sie wlaczy - w SUPERFROG-u podczas intra zaraz po wlozeniu dyskietki obraz byl rozciagniety i uciety ale pozniej juz bylo ok.
[#7] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #1

Czy dobrze zrozumiałem i nie widać migotania w trybach interlaced?
[#8] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #6

"w SUPERFROG-u podczas intra zaraz po wlozeniu dyskietki obraz byl rozciagniety i uciety ale pozniej juz bylo ok"

pozniej tzn. kiedy? w czasie trwania calego intra czy tylko przez pierwsze sekundy?
[#9] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #7

Ja pamietam jak wygladalo migotanie z trybow "laced" na Tv -tu tego nie widze, moze i jest zauwazalnw ale nie dla mnie - zreszta przyjrze sie ponownie jak wroce do domu
[#10] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@selur, post #8

Może to intro, albo jakiś obrazek jest w nietypowej rozdzielczości
[#11] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@selur, post #8

Nie precyzyjnie napisalem. Obraz byl rozciagniety podczas tego intra (z bootblocka pewnie). Po wcisnieciu myszki intro zniknelo i pojawila sie dyskietka z napisem accesing disk i ona, ku mojemu zdziwieniu juz nie byla znieksztalcona, tak jak i cala reszta ktora przyszla wkrotce szeroki uśmiech
[#12] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Norbert, post #10

Amiga ma w sumie dwa standardy dla Lowresu 320*200 (dla NTSC) i 320*256 (dla PAL).
Intro w SUPERFROGu jest w 320*200 a sama gra w 320*256 wiec pewnie dlatego obraz sie rozjezdza.
[#13] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #11

A to nie wiem co masz za intro na bootblocku..
[#14] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@selur, post #13

Byc moze nie z bootblock-a tylko to intro nalezy do gry tak jak piszesz ( zdjecie dam poznie)j natomiast znalazlem na fonie fote tej dyskietki z napisem gdzie juz wszystko jest ok
[#15] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #14

Nie rozumiem, po co szukacie monitora do Amigi, skoro za chwilę będzie Vampir (Stallone z HDMI) i będzie można podłączyć normalny monitor, więc nie lepiej poczekać? Ja czekam na samodzielnego Vampira, bo liczę na fajną Amigę do gier (grania i robienia) i nic więcej. Chyba, że cena mnie "zabije".

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 18:33:51 przez KM
[#16] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@KM, post #15

A to będzie w cenie monitora ?

Ten monitor bedzie pasował do Vampira Stallone

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 19:02:31 przez Norbert
[#17] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@selur, post #12

chyba podalem bledna informacje z tym rozciagnieciem -> napis CRYSTAL byl tak nisko ze pomyslalem iz obraz jest rozciagniety. Intro wyglada tak (czyli chyba dobrze):



natowmiast Turrican jest uciety u dolu, ale wyglada na to ze tylko obraz samej rozgrywki bo demko i napisy wygladaja OK:



Wiec jak tam uwazacie - czesc gier bedzie wyswietlana wlasciwie - czesc bedzie przycieta.

Co do migotania w trybach LACED - NIE MOGOCZE !!!

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 20:01:26 przez peceha
[#18] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #9

Jak nie migocze z interlaced to bardzo na plus, jednak 21" to sporo za duży do amigowania.
[#19] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #17

A jak Ty go podłączasz, ze złącza video masz przelotkę na VGA zwykłą ?
[#20] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Hellena, post #19

znalazlem schemat na internecie - zwykla platanina kabli, bez zadnych rezystorow i innej elektroniki.

Kupilem:
- DB23 (tak sie chyba nazywa - a propo, byly w kutnie w sklepie elektrycznym dostepne w duzej ilosci)
- VGA
- kabelek (tasemke taka) gdzie druty prawie nie maja izolacji i sa ze soba posklejane bokami

zanioslem to do elektryka co naprawia rozne rzeczy w garazu by to polutowal do odpowiednich pinow. Zaplacilem 10zl i dziala :)
[#21] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Hellena, post #19

Na allegro jest trochę tych monitorów mają złącze DVI i VGA [url=Zobacz ofertę: Monitor 21 cali LCD INFOTRONIC L2130S FV http://allegro.pl/showItem2.php?item=6832135632]link[/url]
[#22] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Wlasnie dlatego ze nie miga, obraz mam juz ustawiony PAL HIRES LACED z OVERSCANEM ale przycietym do 720 w poziomie (bo monitor w taka rozdzielczosc sie ustawia - wiec usunalem te 4 piksele z 724), obraz rozciagniety od krawedzi do krawedzi a w pionie 566 - i wyglada bajecznie
No i najwazniejsze - ROZMIAR - 21 cali powala, naprawde , mam obok benka 19 cali i nec-a 17 cali ... oba biednie wygladaja :)

Dodatkowa zaleta (chyba) jest metalowa obudowa - planuje go rozkrecc i dac do polakierowania na kolor amigi - mysle ze wyjdzie super

tak to wyglada - zdjecie tego nie oddaje



Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 21:27:15 przez peceha
[#23] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #22

Mam 19" i jest dla mnie za duży. Do oglądania filmów dobry ale nie do amigowania.
[#24] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

...Do oglądania filmów dobry...


hahaha, no to mi pomysl zarzuciles szeroki uśmiech
Prosze bardzo, oto teledysk na 21 calach na amidze w 4 kolorach - oczywiscie nagralem tylko czesc , okolo minuty, i radze podglosnc by slychac bylo dzwiek.

Kurde - az mi sie przypomnialy lata 90 tamtego wieku - wszystko to meczylem na amidze - teraz PC wykonal 80% roboty, o kurde

Oczywiscie nie bylobyproblemem uzyc wiecej kolorow ale jakos tak mam - odkad pamietam zawsze uzywalem 4ech.

[#25] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #24

Wlasnie robie testy tego monitora na A600 (Super72 superhireslaced 800x600 4 kolory) i wydaje mi sie ze zostanie na dobre z moja A1200. Monitor ma faktycznie wbudowany flickerfixer i pare innych ciekawych opcji (ale o tym pozniej). Trzeba sie troche nagimnastykowac by zminimalizowac pionowe pasy (takie jak w Benq/Nec). Przepraszam za brak polskich liter
[#26] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #25

[#27] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #26

Kupiłem przed chwilą na allegro.
[#28] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@SuperBuster, post #27

Oczywiście potrzeba zwykłej przelotki rgb->vga? Może i ja się skuszę bo wygląda to całkiem ciekawie.
[#29] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@amper, post #28

Tak.

Wieczorem wrzucę jakieś foty z A1200.
[#30] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #25

W PAL Hires Laced tez dobrze wyglada no i Amiga nie jest tak obciążona jak przy rozdzialkach vga
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem