[#31] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #29

a możesz nakręcic jakiś filmy i wrzucic na jutuba?
[#32] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #25

Co do pionowych pasow to mozna je wyeliminowac w 100%
Jesli dasz autotuning to monitor cos tam sobie ustawi - ale ....
co pewien czas zalaczaja sie czestotliwosci niedostepne przy manualnym strojeniu - i przy tych wlasnie wartosciach pionowe pasy (oraz efekt "pogrubiania" od PHASE) nie wystepuja wogole.
Tez uzywam 800x600 i by szybko ustawic te "nieosiagalne" ustawienia uzywam w wbstartup program do zaczerniania krawedzi workbench-a a dodatkowo uzywam overskanu bez overscanu szeroki uśmiech - mam na mysli ze rozmiaru obrazu nie zmieniam a jedynie przesuwam go calkowicie w prawa strone i tym sposobem pozbywam sie poziomych lini ktore czasami pojawiaja sie przy lewej krawedzi.

Gdy juz mam tak wszystko ustawione wtedy daje auto-tune. Zazwyczaj po pierwszym razie monitor wskoczy w wyzsza czestotliwosc i jest miodzio :) czasami jednak zadarza sie ze musze powtorzyc auto-tune (monitor pamieta ustawienia ale programy typu dPaint potrafia go wyprowadzic z rownowagi i bez auto-tune sie nie obejdzie).

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 19:24:40 przez peceha
[#33] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #32

Ale fajnie że bierze 100Hz z DVI.
[#34] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Risc, post #33

Co do DVI sie nie wypowiem bo uzywam tylko DSUB.
Kupilem na allegro konwreter DVI-D 24+1 (M) - VGA (F) ale monitor nie wykrywa sygnalu.
[#35] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #34

Po co Ci adapter DVI-D ( tylko sygnał cyfrowy ) na VGA skoro w tym monitorze Masz DVI ?
nie prościej podpiąć kablem DVI to co Masz na DVI a VGA to co na VGA ?

Adaptery z cyfrowych interfejsów DVI-D i HDMI na analogowy VGA szczególnie te tanie za 30-50 zł są strasznie kłopotliwe, często padają, nie zawsze chodzą, a jak już chodzą to najczęściej robią jakieś cienie, artefakty czy falowanie obrazu, dopiero jakiś markowy ( I-tec czy Dell ) chodził mi bez zarzutów, ale kosztował sporo więcej niż ten monitor :(
[#36] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@UJP, post #35

Tu akurat potrzebny jest adapter vga do dvi-d nie odwrotny.
Mimo tego i tak obraz z Amigi wyświetli się tylko wtedy jeśli sygnał będzie zgodny z vga. PAL nie wyświetli.
[#37] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@UJP, post #35

Kupilem te przejsciowke bo gdzies tu wyczytalem ze po VGA monitor przelacza sie w najblizszy tryb zgodny z czyms tam a przez DVI wyswietli to co ma podane -> chcialem sprawdzic jak to wyglada w realu.
[#38] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #32

Kojarzysz nazwę tego toola do zaczernienia?

Co tam 800x600. Mam 1024x768



Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 21:26:32 przez tbone
[#39] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #38

chyba to - nie mam jak teraz sprawdzc
Pokaz w jaka rozdzielczosc wskakuje monitor przy 1024x768. U mnie zawsze ustawial sie w jakiejs dziwnej 1150 w poziomie (czy cos takiego) a w pionie nie pamietam ale obraz wychodzil poza ekran (i zrezygnowalem z tego trybu)
[#40] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #39

Użyłem też bblank, ale Auto tune mi brzydszy obraz wygenerował niż na manualu było.

Dla 1024x768 mam phase 5 i frequency 1449
Dla 800x600 najlepszy obraz mam dla phase 5 i frequency 1022.

To phase 5 to pewnie przez to, że mam Blizzarda
[#41] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #40

Też się zastanawiam nad tym monitorkiem, rozumiem że boot menu też pokazuje ?
Wstawcie trochę fotek z odpalonych demek, gier np: (pinball fantasies) i wb
z góry thx
[#42] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #40

800x600 na 100% bedzie idealne - jesli za pierwswzym razem autotune nie wslkoczyl w te wyzsza czestotliwosc to wciskaj uruchamiaj go raz za razem - efekt gwarantowany - ZERO pogrubien od PHASE a monitor sam wypelni caly ekran obrazem workbencha ok krawedzi do krawedzi - zadnych zabaw czestotliwoscia i phase (zreszta jesli wtedy ruszysz czestotliwosc/phase to obraz momentalnie sie pogorszy i nie wrocisz juz do tego "ostrego" - potrzebne bedzie ponowne autotune)
[#43] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@BlackTiger, post #41

tak - wyswietla boot menu ale wskakuje w rozdzielczosc 640x200.
By miec cale 640x256 lub 320x256 trzeba niestety samemu recznie otworzyc ekran 640x512 a potem do resetu monitor bedzie wyswietlal prawidlowo powyzsze rozdzielczosci - inaczej bedzie je zle dobieral

dodalem:
czyli "boot menu" w 640x256 jest chyba nie mozliwe.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 21:56:36 przez peceha
[#44] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@michal_zukowski, post #31

Zaraz wrzucę.

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 22:05:23 przez tbone
[#45] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #42

U mnie kiepsko to wygląda na Auto tune
[#46] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #43

ważne że można z niego korzystać, a jak się ma sprawa ze smużeniem w szybszych grach np pinballe lub platformówki
[#47] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #44

No faktycznie u Ciebie 800x600 wyglada zupelnie inaczej niz u mnie - ja mam wypelniony caly ekran, nie uzywam przesuniec poziomych ani pionowych - tyle ze tego nie uzyskasz bez zaczernienia krawedzi bo przy szarych monitor wybiera inne ustawienia (dodatkowo nie zapomnij o przesunieciu ekranu w overscan calkowicie w prawo). Jak juz to zrobisz to przyciskiem uruchom autoscan (nie probowalem z Menu, ale nie wiem czy to moze miec znaczenie)

Na drugim filmie nie moge zobaczyc jaka jest rozdzielczosc monitora/ O to mi chodzi (u mnie wlasnie tak wskakuje przy HIGFX)
[#48] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@BlackTiger, post #46

Co do gier to ja nie odpowiem bo prawie nie gram szeroki uśmiech ale gdy wlaczylem Alladyna kiedys tam to byl zauwazalny taki jakby efekt "grzebienia"
[#49] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #44



[#50] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #49

w 800x600 mam czestotliwos duzo wyzsza - nie mam jak sprawdzic bo nie ma mnie w domu - moge tylko powiedziec ze takiej wartosci jak u mnie wskakuje nie da sie ustawic recznie . ona jest o jakies 50 wyzsza niz to co mozesz ustawic w menu strzalkami.
Co do 1024x768 to pokaz mi te zakladke co ja dalem na zdjeciu wyzej - tam gdzie jest rozdzielczosc monitora szeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 22:20:14 przez peceha
[#51] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #50

Nie masz może jakichś "podkręconych" definicji monitora czy są to stockowe Monitors z WB?
[#52] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #51

nic nie podkrecalem. Ten obraz wskoczyl mi kiedys przypadkowo i potem siedzialem pare godzin by dojsc co ja wlasciwie takiego zrobilem. Po wyeliminowaniu wszytkiego zostalem z "bblank" i overscan-em -> teraz gdy jakis program namiesza cos z ekranem ze monitor straci ustawienia to momentalnie potrafie wymusic na nim te wartosci z "poza skali".
tu masz przeklejone zdjecie z innego watku. Tak u mnie wyglada 800x600 - zauwaz ze wypelnia caly ekran bez zadnego grzebania w ustawieniach, do tego nie ma zadnych pionowych pasow (tego na zdjeciu nie zobaczysz)
[#53] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #25

Rozważam zakup tego monitora, używałbym go do swojej 600tki, wystarczyłobymi 640x512 HiRes Laced by mieć jakąś ładną tapetkę i „kolorowe”ilkony”. Będzie to w miarę wyglądać czy szukać jakiegoś konwertera Scart Hdmi?
[#54] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Bartek2075, post #53

640x512 bedzie wygldac fajnie (nie bedzie migal obraz) jedyne co moze Ci nie odpowiadac to "temperatura kolorow" (nie wiem czy to jest odpowiednia nazwa). U mnie ten monitor gdy dostaje sygnal PAL to wyswietla bardzo "zimny" obraz - mozna to oczywiscie zniwelowac ustawieniami do pewnego stopnia.

To porownanie jest do obrazu w rozdzielczosci 800x600 i tylko na ekranie workbench-a. Jesli przy grach tez "oziembia" kolory to jest to niezauwazalne wg mnie.

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 07:28:03 przez peceha
[#55] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #54

A600 to 640x512 w 16 kolorach. Spróbuję tak ustawić A1200.
Zimny odcień? Ja mając obok hp 23 cale, o takiej samej temperaturze barwowej, mam wrażenie, że obraz na Infotronicu to trochę żółtaczka

Muszę pokombinować z tym 800x600 bo przy autotune i nawet czarnej ramce widzę, że w trakcie procesu wyłapuje jakby jakąś krawędź. Ruszałeś może opcje strojenia kolorów? Ja tam grzebałem, a w pewnym momencie monitor prosił o podanie samego czarnego sygnałum, a go nie podałem. Może to przez to...
[#56] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #55

Kurde ten monitor wydaje się być najlepszą opcją do amigi dzięki obsłudze szerokiej ilości częstotliwosci wyświetlania obrazu z przyjaciółki.
Jak tak dalej pójdzie to ceny szybciutko poszybują za ten monitor,także chyba trzeba kupić póki jest tani pomysł
Jeśli chodzi o temperaturę barw to zimny odcien dla mnie jest jedynym akceptowalnym.
Nie nawidzę zbyt ciepłej barwy z przewagą czerwieni,także to dodatkowy atut monitora :)
[#57] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #29

Tak wygląda 800x600 (widać lepiej pionowy scanline):


Różne wersje ustawienia fazy i częstotliwości:




Paski dla 1024x768 (najlepiej wyglądające wg mnie ustawienie):


Także jakości Indivision się nie spodziewajcie (chyba, że uda się komuś wstrzelić w idealne 800x600), ale sam wbudowany flicker fixer jest naprawdę fajny

W opcjach jest też coś takiego jak obraz 1:1 (czyli obraz zajmuje na panelu dokładnie tyle pikseli pion/poz. ile wpada przez wejście vga). Normalnie ustawione jest skalowanie do pełnej matrycy.
[#58] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@FeRu, post #56

Na razie mozna wyrwac za 129 zl z wysyłką, tyle zaplacilem. Maja jeszcze kilkanascie sztuk, więc brać, póki są. Uwaga, mają jakieś modele z grubszą ramką bez literki S w nazwie modelu. Trzeba przy zamówieniu zaznaczyć, ze chodzi o model z cienką ramką, bo nie wiadomo, czy ten z grubą, działa tak samo.
[#59] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@SuperBuster, post #58

Aukcja już zniknęła, więc wrzucam mail do Pani, z którą się kontaktowałem:

a.grucza [małpa] grupanicro.com
[#60] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #57

Te paski co masz przy 800x600 to u mnie tez sa widoczne ale tylko przy recznym strojeniu - jesli jednak wskoczy ta wyzsza czestotliwosc to te paskudstwa znikaja - moze ja mam cos uszkodzone w swoim egzemplarzu szeroki uśmiech skoro potrafi wskoczyc na zakresy "niedostepne" szeroki uśmiech
Zreszta jak bede w domu sprawdze to na drugim monitorze (mam dwa takie ) i zobacze czy faktycznie ten jest jakis inny.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem