[#91] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@fazior, post #90

Ale jest genialny, w Picasso można sobie machać suwakami dowoli /prawie/ a on i tak to wyświetli.


OK
[#92] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@BULI, post #91

Najdziwniejsze jest to, ze tak sie podjaralem tymi suwakami od czestotliwosci w picasso96mode i ten tego... kupilem dzisiaj dodatkowe trzy te monitory. W sumie jeden do indi w a1200, drugi do drugiego wampira a trzeci do powermaca - bedzie robil za zapasowy, jakby sie ktoremus z pozostalych trzech cos wydarzylo, naprzyklad jakby mi sie blat zarwal pod ciezarem tego muzealnego szrotu :D. Kurde mam tu juz 8 monitorow, trzy w drodze - jestem zryty, baba mnie zabije.
[#93] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@fazior, post #92

baba mnie zabije.


Możliwe, że nawet monitorem. Dostałaby dodatek za ironię.
[#94] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@recedent, post #93

Zależy od gabarytów szanownej małżonki czy uniesie
[#95] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@fazior, post #92

Wisz, nawet jak się któryś zepsuje to myślę, że docenią tą masywną obudowę.. na złomie
[#96] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@BULI, post #95

Połowa jego wagi to stojak. Mam jeden i blat wygięty w banana.
[#97] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Risc, post #96

Mam akurat jeden stojak odczepiony od monitora wiec wlasnie wsadzilem go na wage lazienkowa.
Pokazalo... 5.9 kg
[#98] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Risc, post #96

Mam jeden i blat wygięty w banana.


[#99] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@mikecios, post #94

Nie od parady ma ksywę Pączula, dała by radę:). A wracając do monitora, fajnie że z oryginalnych amigowych gnatów łapie obraz - w a600 mam wampira podpiętego pod dvi a gnaty amigowe pod dsub (gierce whdload w ten sposób odpalam), ale to nie to. PAL jako miły dodatek rządzi, ale to jest monitor dla wampirycznych amig, amig z gfx, tudzież indi. Do grania w palowe gierce odpada, wolę 1084:).

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 21:54:31 przez fazior
[#100] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@fazior, post #99

Do grania w palowe gierce odpada, wolę 1084:)


OK ok, racja
[#101] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@fazior, post #99

Nie od parady ma ksywę Pączula, dała by radę:)
Ba, mogłaby faziorem rzucić w monitor, zamiast monitorem w faziora.
[#102] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Krashan, post #101

Buhaha, a Krashan znowu się nabombił w pociągu
[#103] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@fazior, post #102

Raczej nie dożyjemy takiej chwili cool
[#104] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@Krashan, post #103

...chyba że przejdziesz na Islam ;)
[#105] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #86

Nie udało mi się tego odtworzyć.

Czy będzie dla Ciebie problemem zrobić kopię partycji systemowej i wrzucenie gdzieś na neta? Sprawdzę u siebie czy na Twoim sofcie mój Infotronic załapie.
[#106] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #105

Jutro wieczorem dopiero bede mial mozliwosc - wiec wtedy podam linka.
[#107] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #105

link
tylko sciagnij z aminetu bblank i wrzuc do wbstartup
Wykomentowalem user-startup z ss a programy ktore sa wykonywane w ss znajduja sie w c
LoadDB zastapilem LoadWB - wiec wszystko sie uruchomi.
Zapomnialem tylko ze BBLANK mialem na innej partycji wiec musisz go sobie wrzucic do wbstartup.

W tym archiwum partycji systemowej nie ma pliku AUX bo windows wywala blad (niedozwolna nazwa)
[#108] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #107

Podziękował OK Jutro przetestuję
[#109] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #107

Niestety mam dwa czarne paski z lewej i prawej. Grzebanie w overscanie nie pomaga. BBlank też wrzuciłem. Masz farta bo wstrzeliłeś się w jakiś fajny egzemplarz (może mają inny fw?).
[#110] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #109

To tez zależy do jakiej Amigi podłączasz monitor.
Zauważyłem różną jakość obrazu zależności od podłączonego komputera

ps.
Aż spróbuję jak jest u mnie

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 15:39:56 przez Norbert
[#111] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #109

FW mam takie:




i zraz po uruchomieniu WB monitor wskakuje na takie parametry (zwroc uwage na FREQUENCY, ktora jest nieosiaglana w recznym dostarjaniu)




Calosc wyglada tak przy powyzszych ustawieniach:



Teraz zobacz co sie stalo gdy wybralem FREQUENCY inacisnalem strzalke w lewo (czyli zmniejszylem jej wartosc o 1).
W rzeczywistosci FREQUENCY wskoczylo na cos bardzo duzo nizszego i obraz sie spartolil (i nie mam w tej chwili recznej mozliwosci dostrojenia FREQUENCY do wartosci jaka byla wczescniej - ale moge uzyc AUTOTUNE i wtedy wszystko gra)



Porownaj sobie obrazek ostatni i 3ci od dolu - juz na pierwszy rzut oka widac roznice w jakosci obrazu (ostatni ma wwyrazne pionowe pasy i wymaga dostarajania pozycji - gdy jednak monitor dziala na wyzszej czestotliwosci to sam z auomatu wypelnia caly ekran i pozycja pozioma i pionowa sa ustaawione na 50)

Mam jejszce jeden taki monitor w domu i juz kiedys pisalem ze sprawdze czy zachowuje sie tak samo (czyli dobrze :) ) ale lezy on rozkrecony i czeka w kolejce do malowania - jakos nie bardzo mi sie go chce skladac w tej chwili...

A byc moze jest tak jak Norbert napisal: ze amiga jest temu winna...

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 17:03:57 przez peceha
[#112] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #6

Taki monitor działa z Amigą.?NEC 1570
[#113] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #111

Testowałem na dwóch A1200. Było tak samo.
Jutro sprawdzę wersję fw monitora.
[#114] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #113

No dobra, za jakas godzine zglosze sie z wynikiem z drugiego monitora.
Sam jestem ciekaw czy to ten moj aktualny jest jakis naznaczony, hehe.

@Norbert
sprawdziles u siebie?
[#115] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #114

Jako ze w Kutnie godziny najwyrazniej leca bardzo szybko wiec wracam z wynikami.
Jak widac na obrazku monitor zachowuje sie identycznie jak poprzedni.
Oczywiscie zaraaz po uruchomieniu i wgraniu WB musialem dac AUTOTUNE bo sam wskoczyl w te nizsze czestotliwosci ale potem juz za kazdym razem uruchamial sie poprawnie.

Nie mam pojecia jak dziala to automatyczne strojenie ale moze monitor potrzebuje jakis punktow odniesienia na ekranie (bo zauwazylem, ze gdy mam grafike w tle to odrazu wskakuje na wlasciwe parametry a jak tlo jest czyste to AUTOTUNE nie zawsze sie wstroi - oczywiscie to co teraz napisalem moze byc czysta herezja szeroki uśmiech )

Moze faktycznie Amiga ma znaczenie...




Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 08:54:49 przez peceha
[#116] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #115

Mam ten sam fw. Tak jakby monitor wykrywał szerszy ekran niż widać? W pionie jest ok.

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 17:16:24 przez tbone
[#117] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #116

Rozumiem ze sprawdzasz to na mojej partycji systemowej?
I AutoTune niec nie pomaga? Nawet jak dasz jakies tlo na WB albo otworzysz kilka okien jedno obok drugiego by wypelnic ekran?
BBlank u mnie chodzi caly czas - uruchamiany jest z user-startup -> czyli on juz chodzi zanim monitor wyswietli obraz.
Czasami (naprawde nie jest to czesto, zazwyczaj gdy jakis dPaint czy inny program pootwiera swoje ekrany w innych rozdzielczosciach) to po resecie monitor gubi to "dobre" ustawienie i musze ponawiac AutoTune. W innych wypadkach nie zdarzylo mi sie by raz ustawiony uruchomil sie z innymi parametrami.

Nie ma znaczenia czy uzywam kabla takiego:

czy takiego z allegro za chyba 50zl.
[#118] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@peceha, post #117

Hmmm mam pewną koncepcję dlaczego u mnie się to źle tune'uje. W tygodniu wdrożę mały fix na skąpstwo Commodore i napisze jakie są rezultaty.
[#119] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #118

Miałem nosa



Jest ideololo i co ciekawe nie trzeba robić wygibasów z overscanem Fix kosztował 5 groszy i nie wymagał rozbierania Ami

Peceha, tak z ciekawości - jaką masz rewizję płyty głównej?


Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 09:06:27 przez tbone
[#120] Re: monitor INFOTRONIC L2130S - 21 cali

@tbone, post #119

Wsadziłeś gdzieś pięciogroszówkę zamiast kondensatora? :P
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem