kategoria: Programy
[#271] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #269

Wielkie dzięki! Thanks
[#272] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #269

-dos.library (zoptymizowane przez don_adana) zdaje się ma błąd u mnie nie ładuje w całości polskiego locale (dos.catalog) czy u was też ???

W katalogu OLD w archiwum , które wysłałem szystkim zainteresowanym jest oryginalna dos.library więc ją polecam na razie.
[#273] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #266

Dzięki.
To scsi.device, które jest w archiwum to do wszystkich Amig czy konkretnie A1200?
Bo ja mam Amige 4000 i nie wiem czy jest tam inna wersja czy zastosować tę z Twojego archiwum.
[#274] Re: Biblioteki by Cosmos

@amigowiec0, post #273

do A1200
[#275] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #274

Te do A4000 są gdzieś dostępne czy też krążą w tajnym obiegu?
Możesz je podesłać jak masz?
Dzięki.
[#276] Re: Biblioteki by Cosmos

@amigowiec0, post #275

Niestety nie mam scsi.device do A4000.
Można tutaj ściągnać scsi.evice by Don_adan do A4000 oraz A600 i A1200 trudno ocenić które jest szybsze czy don_adana czy cosmos'a niestety trzeba samemu sobie sprawdzić.

http://wt.exotica.org.uk/files/test/SCSI.lzx

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 21:29:40 przez HanSolo
[#277] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #264

HanSolo skąd bierzesz info o tych bibliotekach? Mógłbyś mi je podesłać, te co wypisałeś w poście.
[#278] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #277

Bo mu pomagam w znalezieniu i poprawianiu błędów. Wysłane na mail z profilu.
[#279] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #278

Dziękujemy ;)
[#280] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #279

Próbował ktoś używać exec.library Cosmosa z WarpOS (emulacja PowerPC pod UAE)? Resetuje mi system przy starcie...
[#281] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #280

Problemy z najnowszym exec.library, na które dotychczas napotkałem (zaznaczam, że nie testowałem starszego):


1. MemTrailer powoduje zwiechę lub guru (losowo) - używam MemTrailer 32 w Startup-Sequence

@HanSolo, to chyba warto byłoby Cosmos'owi zaraportować...


2. Polecenie ShowBoards z jakiegoś powodu nie pokazuje mi Blizzarda PPC pod FS-UAE - jeszcze to sprawdzam, być może to jakaś niekompatybilność z innym patchem.


3. MemOptimizer wywala komunikat:
!! RUNNING UNPATCHED !!!

Couldn't load memoptimizer.library v4.xxx, either it is not available or the required patches couldn't be installed. See documentation for possible issues.

Prawdopodobnie program ostro majstruje przy execu i jest zwyczajnie niekompatybilny z kodem Cosmos'a.


4. Nie działa NewAlert z BlizKick'a (używam własnego KickStartu, stworzonego Remusem) - system zachowuje się, jakby go nie było

@HanSolo, to chyba też warto byłoby zaraportować...


PS. Mam nadzieję, że Cosmos nie obrazi się o rozpowszechnianie jego kodu na tym forum...

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:03:58 przez Cedrat

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 15:14:15 przez Cedrat
[#282] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #281

Ad. 2 - (ShowBoards) wygląda na to, że to też trzeba Cosmos'owi zgłosić...
[#283] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #282

Problem z intuition.library beta 14 (zaznaczam, że nie testowałem poprzedniej bety):

1. Uruchom Remusa
2. Wczytaj plik konfiguracyjny - tytuł okienka odświeża się prawidłowo
3. Wczytaj plik konfiguracyjny o innej nazwie - tytuł nie odświeża się prawidłowo, wygląda jakby poprzednia nazwa pliku nie została "zmazana":



Problem nie występuje na oryginalnej intuition.library, obecność oryginalnej/richterowej wersji layers.library nie ma wpływu na występowanie buga.
[#284] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #281

1.Memtrailer mi działa powinien być on na koncu sekwencji startowej przed endcli ja mam ustawion size=96 nie pamiętam dlaczego tyle ale mi działa.

2.Możesz sprawdzić pod winuae bez jit'a ? Bo generalnie nie powinno sie testować na emulatorze bo różnie to bywa...

3.Memoptimizer nie jest obsługiwany raczej ze względu na to że Cosmo uznaje tylko TLSFMem jako najlepszy - jest on dołączony do archiwum , które Ci wysłałem w katalogu C.

4.NewAlert - zgłosze to mu. A co to robi ?

błąd z intuition.library potwierdzam, choć jest on tylko na workbenchu. Na directory opisie tego nie ma. Też zgłoszę.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 16:55:04 przez HanSolo
[#285] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #284

1. Dalej to samo... jest albo zwiecha, albo Software Failure 8100 0005. Poeksperymentuję jeszcze - być może problem ma bardziej skomplikowaną naturę.

2. Nie używam JIT'a (włączam go tylko sporadycznie), zbyt wiele z nim problemów. Co do WinUAE - będzie problem, Windows skaszanił mi się 2 miesiące temu i jakoś po dziś dzień nie znalazłem dość siły woli, żeby go przeinstalować. Dziwne jest to, że ShowBoards nie pokazuje tylko tej jednej jedynej płyty - Blizzarda (Product ID 110 / $006E, Manufacturer ID 8512 / $2140). Wszelkie Toccaty, UAE expansion boards'y, czy Ethernet A2065 są dalej pokazywane.

3. Memoptimizerem się specjalnie nie przejmuję, to jeden z tych programów, które bez żalu wywalam, kiedy zaczynają sprawiać jakiekolwiek problemy. Być może w wolnej chwili wypróbuję TLSFMem jeszcze raz - dawno temu próbowałem, ale gryzł się z AWeb'em i WHDLoad'em, zdaje się że czytałem też o problemach z WarpOS'em (może to już ponaprawiali).

4. Wiesz co, chyba coś tu pokręciłem. Wydawało mi się, że jest to program, który poprawia wygląd okienek 'Software Failure' - ale teraz okazuje się, że robił to MCP (którego wyłączyłem na czas testów, bo to pierwszy kandydat do sprawiania problemów). Z tego, co teraz widzę, to NewAlert jest na nowych systemach po prostu niepotrzebny.

------

Intuition to kusząca bliblioteka... spadek rozmiaru po optymalizacjach Cosmosa jest tu naprawdę duży, po użyciu icfind i wbfind miejsca w ROMie 0.5 MB robi się już tyle, że można tam spokojnie zmieścić KingCON'a i compactflash.device :)
[#286] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #285

TLSFMem nie gryzie sie juz z awebem , ale to archaiczna przeglądarka . Z NetSurfem działa spoko. WHDLoad też mi działa.

Tak MCP poprawia wygląd guru, możesz zobaczyć jak to u mnie wygląda w galerii "wasze blaty". Mam tam MCP + segtracker + reqattack + Moje localePL w iso8859.
np. http://www.ppa.pl/images/graffiti/waszeblaty/hansolo/57fa136c7ab44.png

W exec.library jest zaimplementowana łatka alert.hook myśle, że to newalert jest nawet niepotrzebne.

Na linuxie możesz zainstalować wine i pod nim Winuae - powinno działać


Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 18:48:56 przez HanSolo
[#287] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #285

2. Tu nawet nie chodzi o boards.library - po wejściu do Early Startup też Blizzarda nie widać.

[edit] Spróbuję z WinUAE/WINE przy okazji (już nie dzisiaj).

----

Przy okazji, mam kolejny problem z nowym intuition - w w/w Early Startup kursor myszy wygląda mi tak:



Wystarczy wziąć gołe moduły z Kickstartu 3.1 dla A1200 i podmienić intuition, żeby otrzymać uszkodzony wskaźnik.

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 18:54:40 przez Cedrat
[#288] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #287

Przy blizardzie PowerPc potrzebny jest jeszcze moduł:Romheader,BPPCFix oraz DummyCDstrap zdaje się z blizkicka. Mógłbyś przetestować z nim czy będzie to samo z showboards ?

Potwierdzam błąd w boot-menu też to mam i jest to wina intuition.library .


Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 19:03:51 przez HanSolo
[#289] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #288

Znalazłem jednak dzisiaj trochę czasu, użyłem WinUAE 3.40 Beta 11, zacząłem od konfiguracji nierozszerzonej A1200, dorzuciłem Blizzarda PPC z 256 MB RAMu (blizzardppc_040_44.71.rom) i zmieniłem procesor na 68040.

Rozszerzony ROM (romheader 45.21 + DummyCDStrap z Remus'a + BPPCFix z BlizKick'a) nic nie zmienia - rezultat jest taki sam. W przypadku exec'a Cosmosa (użyłem modułów z KickStartu 3.1 dla A1200, podmieniłem tylko exec i wyrzuciłem workbench.library - bo brakowało miejsca) mamy:



A jeśli użyjemy oryginalnego KickStartu (żadnych innych zmian w konfiguracji), mamy już widoczną kartę:



ShowBoards nie sprawdzałem - on pewnie tylko wyświetla to, co dostaje z systemu operacyjnego...
[#290] Re: Biblioteki by Cosmos

@Cedrat, post #289

Ok też mu zgłoszę , czeka go trochę pracy...
[#291] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #290

[edit] Problem poniżej już rozwiązany - głupi LoadModule patrzy na główny numer wersji. Trzeba użyć LoadResident...

-------

Jakby mu się mimo wszystko jakimś cudem nudziło... jest jeszcze taki drobiazg z jego KingCON'em. Otóż, w przeciwieństwie do większości innych modułów (w tym scsi.device, czy nowego exec'a) nie da się go 'dorzucić' do oryginalnego KickStartu poleceniem LoadModule; dostajemy komunikat:
con-handler version 40 already resident.
Loading con-handler failed: object already exists

Nie do końca rozumiem, dlaczego - w końcu bez KingCON'a polecenie 'version FULL con-handler' zwraca:
con-handler 40.2 (12.05.93)

a z KingCON'em:
con-handler 40.5


(z góry przepraszam, jeśli marudzę)

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 22:39:48 przez Cedrat

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 22:39:55 przez Cedrat

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 22:40:06 przez Cedrat
[#292] Re: Biblioteki by Cosmos

@amigowiec0, post #275

Ja mam nastepujace biblioteki od Cosmos'a:

exec.library_45.25.29
intuition.library_40.86.b14
workbench.library_45.137

oraz:

scsi.device_43.47w(A4000)
[#293] Re: Biblioteki by Cosmos

@tcz, post #292

A jak ze stabilnością Twojego systemu ?

Ps. Wyszedł nowy pakiet MMUlib Tomasa Richtera z 680x0.library naprawiająca jakiś błąd oraz nowy loadmodule pozwalający na załadowanie dowolnego modułu kickstartu z dysku poza expansion.library i kingcon. Ma to być zamiennik znanego z boingbag pliku Devs:Amiga ROM Update. Dzięki temu można szybciej przetestować dany moduł zanim wypalimy go w romie.

W międzyczasie wyszło nowe icon.library w tym po polsku i workbench.library . exec masz najnowszy, a intuition ma sporo błędów cosmo jest narazie przytłoczony ich ilością, ja na razie używam oryginalnej.
scsi .device też masz najnowsze chyba że chcesz spróbować wersji 50.xx z 2007 pochodzącej z dyskietki rozruchowej od AOS 4.1 - nie mam pojęcie jakie są w niej zmiany,ale jest większa o 1KB od tej cosmosa/don_adana.


Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 15:36:42 przez HanSolo
[#294] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #293

Przydało by się jakieś miejsce z którego można by zasysać takie biblioteki do własnych testów, bo szczerze powiedziawszy - kiedyś chciałem przetestować i kompletnie nie miałem pojęcia skąd je wziąć (poza tym scsi.library, które jest na aminecie, ale tez nie w postaci pełnej biblioteki a zwykłego patcha).
[#295] Re: Biblioteki by Cosmos

@baderman, post #294

Niestety ze wzgledu na prawa autorskie to chyba nikt nie zaryzykuje.
[#296] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #293

A jak ze stabilnością Twojego systemu ?


nie testowane
[#297] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #295

Ja mogę zaryzykować. ;)
[#298] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #293

Problem z bibliotekami Cosmosa jest taki ze zanim usunie stare błędy wypuszcza nowe wersje z nowymi błędami. W sumie z tych bibliotek co wypuścił to na razie chyba nic nie działa bez problemów.

Fajnie ze ktoś nad tym pracuje, tylko że efektem a nowe szybsze ale zabugowane biblioteki :/
Wiec póki co od chyba 2012 roku pomimo mnóstwa włożonej pracy wszytko jet zabugowane.

BTW jak działa graphics.library? Wciąż pełne błędów?
[#299] Re: Biblioteki by Cosmos

@teh_KaiN, post #297

Wysłałem na maila co mam.

@tom
A jakie masz błędy z najnowszą graphics.library ? Cieżko mi stwierdzić , że coś nie działa bo zasadniczo używam trybów RTG, a whdload używa własnych kickstartów.
[#300] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #299

No właśnie chciałem zapytać czy sa jakieś znane błędy w obecnej graphics.library od Cosmosa :)

Z wcześniejszymi wersjami było sporo problemów, a ta biblioteka potrafi naprawde dać kopa Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 21:34:16 przez tom256
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem