kategoria: Programy
[#91] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #90

spatch -oexec.library_45.25.21 -pexec_452521.pch Kickstart31.rom

Twój nowy exec Tworzy się w katalogu bierzącym o nazwie exec.library_45.25.21 i jego można wrzucić w Remusie, loadmodule albo wczytać Blizkickiem.
[#92] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #91

Nie inaczej robiłem
[#93] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #92

Więc może być bug dla konfiguracji A600 - 68000 . Pewnie mało osób albo żadna nie testuje tego execa na tym procesorze.
[#94] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #87

Podobny bug ma również exec.library 44.1 by Piru. W tej wersji również usuwanie dużych plików z RamDisk trwa bardzo długo, jedyna róznica to taka że przynajmniej przekazuje wartość oddanego Fast RAM i na górnej belce Workbencha pamięć free Fast jest wyświetlana poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 09:59:56 przez Pawelek
[#95] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #93

Ale ja mam 680EC020 w ACA620.
[#96] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #95

LoadModule list pokazuje że mam załadowaną bibliotekę exec, ale Sysinfo np pokazuje że wersja biblioteki exec to 40.10
[#97] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #96

SysInfo nie zawsze pokaże załadowany moduł rezydentnie szczególnie exec, dlatego lepiej budować kickstart Remusem i wczytywać caly plik nowego romu 512kb. Sprawdź programem Scout listę Residents.

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 10:50:38 przez Pawelek
[#98] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #97

Ok, w Scout na Resident jest właściwy exec. Tylko czemu nie działa załadowany przez Remusa do Kickstarta
Załadowałem jeszcze graphics.library i to samo. Exec ok, ale graphics nawet w Residents się nie pojawia. Czy muszą być oddzielnie ładowane przez LoadModule, czy mogą być ładowane z jednego polecenia
[#99] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #98

Wersja 45.25.21 musi działać z Remusem. Z jednego polecenia pewnie można, ale sprawdź w dokumentacji programu.
[#100] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #99

Ok, graphics.lib poszło z Remusa, działa ok i stabilnie. Ale wg dokumentacji miało to spowodować że używanie narzędzi typu FBlit czy FText będzie nie potrzebne, ale nic z tych rzeczy. Jak wykomentuje FBlita zaczyna mi znikać pamięć Chip.
Spróbuje od nowa stworzyć kick3.1 z exec'em Cosmosa.
[#101] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #100

Zgadza się graphics.library nie ma jeszcze zaimplementowanych wszystkich funkcji Fblita.
[#102] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #84

Błąd naprawiony :), wkrótce będzie dostępny nowy exec.library 45.25.22
http://cosmosunivers.free.fr/download/


Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 12:13:09 przez Pawelek
[#103] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #102

Ciekawe czy po aktualizacji będzie można bootować z tego exec'a. Jak na razie to jedyna biblioteka którą ładuje z LoadResident.
[#104] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #78

I co?, nie jest szybsza? Mogę zrobić film dla niedowiarków :)

Tak, u Ciebie jest widoczne przyśpieszenie, ale powiem szczerze, jest u Ciebie na starej bibliotece, jak na winuae i p96 przeraźliwie wolno (!). Na moim systemie jest tak wolno na AGA, więc albo mam tak super skonfigurowany system, albo u Ciebie coś nie bangla jak należy.
[#105] Re: Biblioteki by Cosmos

@BULI, post #104

Jakie WinUAE? To jest prawdziwa A1200 Mediator z Radeon 9250 i 68060, nawet napisałem w pierwszej linii konfigurację.

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 17:33:33 przez Pawelek
[#106] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #103

Tak nieśmiało zapytam - jakie kożyści daje nowy exec (oprócz problemów z ram diskiem )?
[#107] Re: Biblioteki by Cosmos

@radekcz, post #106

Problem z RamDisk już naprawiony w wersji exec 45.25.22 (śmiga z ram-handler 44.24), a aktualna wersja u testerów to 45.25.23
Natomiast exec 44.1 by Piru działa dobrze tylko z ram-handler 39.x :)
[#108] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #107

Gdzie tego najnowszego execa można pobrać?
[#109] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #107

chcialbym dostac 45.25.23
[#110] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #109

Wczorej zacząłem testować nowego exec'a i nie widzę różnicy. Muszę jeszcze zaaplikować do romu 3.1 layers.library, bo wychodzi teraz że 3.9 działa szybciej niż 3.1.
[#111] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #109

niestety najnowsza 45.25.25 mi nie dziala zółty ekran
[#112] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #111

Spróbuj najpierw przez LoadResident.
[#113] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #111

Na jakim konfigu ? i czy to byla budowa ROMu przez remusa ?
[#114] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #113

zbudowalem customa przez remusa
a1200 blizzard 1260

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 15:42:37 przez HanSolo
[#115] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #111

Faktycznie u mnie też nie poszła, ale już jest poprawiona 45.25.25 oraz następna 45.25.26 :)
(obydwie działają dobrze)
[#116] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #115

O w d*** !!! działa 45.25.26 juz myslałem ze mam kłopot. dzieki

czy na pewno plik oznaczony jako 45.25.26 to jest ta najnowsza bo jest datowana na 31.08.14 ?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 20:20:40 przez HanSolo
[#117] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #116

Mam głupie pytanie odnośnie tematu - jak np. ładuję bibliotekę przez LoadModule, np. icon.library-46.4-375, to czy muszę najpierw zmienić jej nazwę na icon.library czy system sam sobie z tym poradzi?
[#118] Re: Biblioteki by Cosmos

@_arti, post #117

Loadmodule to raczej nie trzeba zmieniac nazwy. Dla OS3.9 to wystarczy tylko wrzucic do libs: pod nazwą icon.library
[#119] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #105

Jakie WinUAE?

Jako punkt odniesienia obrałem Twój pierwszy filmik z WinUae, bo wiem jak powinno to śmigać!

Tak czy inaczej, sam przyznasz, że to dość dziwne, że u Ciebie jest tak wolno na starej bibliotece, skoro u mnie w tym miejscu jest znacznie szybciej, czyli równie szybko co na nowej (a może i szybciej).

W sumie dysponujemy dość podobnymi "realnymi" konfigami więc można by spróbować jakiś porównawczych testów operujących np na ram dysku bo chyba tu będzie trochę bardziej miarodajnie niż w przypadku różnych transferów i czasu dostępu do HDD.
[#120] Re: Biblioteki by Cosmos

@BULI, post #119

Ja nie robilem zadnych filmow na WinUAE nie uzywam tego, to musial robic ktos inny. Patrz na autorow postow.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem