kategoria: Programy
[#1] Biblioteki by Cosmos
Witam. Chcialem zapytac co jest grane czy Cosmos ukonczyl przepisywanie systemowych bibliotek ? Tematy są zamknięte w EAB nie mozna tez sciagac załączników.. Co się stało ?

Jak nieiwidomo to prosiłbym kogoś o uzploadowanie ostatnich wersji exec.library , graphics.library scsi.device i ewenetualnie innych nad którymi pracował.

pozdro
[#2] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #1

Tematy są otwarte, ale załączniki poznikały a sam Cosmos ma BANNED pod nickiem... hmmm... znając EAB to miał jakieś zatarczki z modami ;)

[#3] Re: Biblioteki by Cosmos

@Shoonay, post #2

A czy przypadkiem nie chodzi o odwieczną sprawę, że Cosmos najzwyczajniej w świecie łamie prawo autorskie i dystrybuuje komponenty systemowe bez zgody właścicieli?

[#4] Re: Biblioteki by Cosmos

@mailman, post #3

Tym by się raczej na EAB nie przejmowali, jedynie kickstart, krapowate gry ACP-TCP czy pakiety Amiga Forever są cenzurowane.
W sumie Cosmos nie do końca rozprowadzał komponenty systemowe, co jedynie patchował, i w takiej wersji są one nadal na Aminecie np to: http://aminet.net/package/driver/video/gfxlib_428b10

[#5] Re: Biblioteki by Cosmos

@Shoonay, post #4

Tylko, że na Aminecie nie leżą najnowsze.

[#6] Re: Biblioteki by Cosmos

@APC74, post #5

Wiem, podałem to tylko jako przykład w jakiej postaci je rozprowadzał.

[#7] Re: Biblioteki by Cosmos

@Shoonay, post #6

Z tego co widziałem miał pewien zatarg o koncepcję patchowania dos.library z jednym z userów EAB, pewnie sobie powiedzieli po jednym zdaniu za dużo...

[#8] Re: Biblioteki by Cosmos

@altcomputing, post #7

Pokłócił sie z userami i został zbanowany, troche niecenzuralnych tekstów poszło itp. Zarzucali mu głównie zbyt duże mieszanie w kodzie i pełno bugów, a skończyło się na zarzutach że nie umie programować zbyt dobrze i lepiej zeby się za to nie brał. Z tego co wiem dalej pracuje nad opytmalizacjami bibliotek ale jak sam przynaje wciąż są pełne błędów. Póki co jedynie scsi.device(jest na Aminet) działa na pewno dobrze z innymi bibliotekami moga być problemy. wydaje się ze zadanie zoptymalizowania tylu bibliotek trochę go przerosło.

Tutaj nowa dos.library, przepisana przez naszego rodaka. Obserwując komentarze na EAB wydaje biblioteka wydaje się być bez bugów. Ciekawe czy autor - Don_Adan jest na PPA :)

http://wt.exotica.org.uk/files/test/DOS31.lzx



Ostatnia modyfikacja: 17.09.2011 02:15:19
[#9] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #8

łoj kazdego ponosi po alko ;-]

[#10] Re: Biblioteki by Cosmos

@APC74, post #5

Sa już najnowsze wersje bibliotek na EAB.
[#11] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #10

Czy mógłby ktoś mój plik amigaos Rom Update uaktualnić o tą nową exec.library ?Plik prześle na maila. Ktoś chętny ?
[#12] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #11

Moge skompilowac ROM 1MB, ale Amigaos Rom Update to chyba raczej nie bardzo się da.
[#13] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #12

da sie jakoś bo z tego forum ściągnołem taki plik w którym była poprzednia wersja exec.library, niestety po pewnym czasie używania okazało sie że ma pewne wady...dlatego wolałbym nową.Próbuje załadować ją (tą nową exc) przez LoadModules z libs: a potem mam w setpaczu ustawione SKIPROMMODULES exec (żeby starej nie ładowało z Amiga ROM Update) , ale to nic nie dało nadal ładuje sie stara wersja...
[#14] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #13

Dać się pewnie da, ale z tego co zrozumiałem, to przygotowywał to sam autor nowej exec.library dla wcześniejszej wersji. Zakładam, że nie należy to do rzeczy prostych. Potrzebny jest patch, który musi przygotować osoba, która wie co robi.

"Originally Posted by JimmySage
Would it be possible to create a patch file for Amiga Rom Update as you did in the previous version (http://aminet.net/package/util/libs/execlibrary)."


Z punktu widzenia użytkownika, łatwiej jest przygotować REMUSEM nowy kick, niż poprawić Amiga Rom Update.

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 09:59:08 przez Mordimer
[#15] Re: Biblioteki by Cosmos

@Mordimer, post #14

Napisałem do autora, odpisał że się da ale biblioteki są dalej w stadium beta, a więc niestabilne.
[#16] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #15

Napisałem do Cosmosa, odpowiedział ze nie ma żadnego programu do zrobienia Amiga OS ROM Update, a sam skompilował go ręcznie.
[#17] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #16

.... i mam najnowszą exec.library_45.25.16 :]
[#18] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #17

a jak ja załadowujesz ? przez loadmodule ????
[#19] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #18

Używam pod UAE na moim własnym 1MB ROMie.
[#20] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #19

Czy ktoś może mi wskazać, skąd mogę pobrać bibliotekę graficzną od Cosmo? Na Aminecie jest patch do biblioteki, ale u mnie w Libs biblioteki nie ma. Wersja biblioteki z AMigaOS 3.9 to 40.24. Z góry dzięki.
[#21] Re: Biblioteki by Cosmos

@ITU, post #20

ehem... w wersji 42.8 niewinny
[#22] Re: Biblioteki by Cosmos

@APC74, post #21

Wielkie dzięki :)
[#23] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #8

Ja również niedawno trafilem na tą biblioteke i zauwazylem ze autorem jest Polak, brakuje podstawowej informacji co zostało zmienione w tej bibliotece ?
[#24] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #1

Na dniach przypadkiem trafiłem na nowa wersje exec: 45.25.18:

http://cosmosunivers.free.fr/download/
[#25] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #24

Witam. Jak działa ten nowy exec?
Trzeba uruchamiać enforcera lub mmulibrary?
pozdr.
[#26] Re: Biblioteki by Cosmos

@Mikrobi, post #25

Na moich amigach dziala OK, ale moze grysc sie z innymi patchami. Nie trzeba nic wiecej uruchamiac tylko wgrac go poprzez loadmodule.
[#27] Re: Biblioteki by Cosmos

@tom256, post #24

Witam,
Ja dostalem najszybciej tą wersje execa na meila od Cosmosa, a teraz mam juz 45.25.20
Dodał łatke IntAckFix oraz usunął z tej wersji Execa wszystkie łatki dla procka 68060 typu copymemquick060 , ponieważ łatki te zawiera jego poprawiona biblioteka 68060.library .
Dlatego jesli ktos korzysta z pakietu MMUlib Thora i 68060.library z tego pakietu, może sobie odpalać w s-s dodatkowo łatke CopyMem060.

exec.library v45.25.20 (Work in progress)
- with the autovec a very little bit faster !

exec.library v45.25.19 (Work in progress)
- with correct date and I missed some code from IntAckFix

exec.library v45.25.18 (Work in progress)

- fix a small bug in R_AllocMem
- fix R_AddTask
- another & better MMU detection method
- IntAckFix included (Bert Jahn)
- ultrafast autovec
- removed all 060 stuff because now into the 68060.library

Dodatkowo chciałbym poinformować o nowej wersji layers.library V45.19 dla AmigaOS 3.9 68k
którą zrobił Thomas Richter.
link


Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 11:17:37 przez Pawelek
[#28] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #27

Ja dostalem najszybciej tą wersje execa na meila od Cosmosa, a teraz mam juz 45.25.20

To się poodziel z innym amiszkodnikami może.
Tak na marginesie coś nie tak z tymi execami Cosmosa. Nie chcą się spaczować na oryginalnychkickstartach, robią "zwis" systemu przy bootowaniu... mi działa tak jedna na cztery...
[#29] Re: Biblioteki by Cosmos

@Dopuser, post #28

Do pobrania:
exec.library_45.25.20

Jeśli to jest patch to musi sie patchować na oryginale 3.1 lub 3.9, ja nie mialem zadnych problemow. Czesto tez jest udostepniona biblioteka juz w calosci czyli po spatchowaniu.
Wszystkie nowe biblioteki (m.in.: exec.library 45.25.20, dos.library 42.1, scsi.device 46.1, layers.library 45.19, intuition.library 40.86 beta 4, ramlib 41.0, trackdisk.device 40.2, filesystem 45.16 i inne...) ładuje Blizkickiem i mam jeden reset amigi.

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 13:01:21 przez Pawelek
[#30] Re: Biblioteki by Cosmos

@Dopuser, post #28

Pewnie sie gryza z innymi. U mnie z math libraries.

BTW u mnie na A4000D z CS MK II 060/75MHz +1 fps w Quake :D

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 16:11:45 przez tom256
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem