kategoria: Programy
[#151] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #150

nie działa mi ona
[#152] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #151

DonAdana dos.library lepsza i działająca stabilnie. Na forum EAB w całym wątku dos.library można wyczytać co bylo zmieniane.
[#153] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #152

i co testowales juz tą od cosmo ? dziala Ci?
[#154] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #153

cosmo wypuscil nowa rtg.library poprawiajaca 2 błedy, do tego nowa workbench.library 45.134 i testowa graphics.library
[#155] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #154

Skąd pobrać
http://cosmosunivers.free.fr/
przestała działać (403).
[#156] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #155

http://leblogdecosmos.blogspot.com/p/coding.html
[#157] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #156

Podziękował ładnie ok, racja
[#158] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #154

Nakłada się wam ten patch na rtg.library (219192 bajty)? Ja mam komunikat incorrect version...

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 19:09:45 przez Pawelek
[#159] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #158

podaj maila wyśle Ci już zpachowane.
[#160] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #159

O tym patchu można zapomnieć, Thomas Richter udostępnił dwa dni temu oficjalnie nowe poprawione wersje bibliotek do testowania:

rtg.library 40.4024 - poprawia videolayers
layers.library 45.21 - działa dobrze z Birdie

http://www.amiga.org/forums/showpost.php?p=774377&postcount=358
Po okresie testowym zostaną opublikowane na Aminecie.

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2014 14:06:17 przez Pawelek
[#161] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #160

layers.library 45.22
http://aminet.net/package/util/sys/layers
- w archiwum również nowa rtg.library
[#162] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #161

Oh yeah !
[#163] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #161

Nowe layers naprawdę przyspiesza wyświetlanie okien. U mnie 3.9 chodzi pod tym względem szybciej niż 3.1. Szkoda, że zrzera więcej ramu to bym się całkiem przesiadł na 3.9.
[#164] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #163

Beznadziejna sprawa z tą exec.library na moim sprzęcie. Udało mi się spaczować i
załadować każdą inną bibliotekę czy device ale przy próbie z execiem kończy się tak
samo - żółty ekran.

Poza tym czy komuś z turbiną Apollo udało się załadować ROM stworzony Remusem?
Jak zbudowałem rom jedno-megowy to remapollo krzyczy że tylko 512 i 256kb łyka,
jak zbuduję 512kb to krzyczy że to nie jest standardowy rom i tez wywala błąd.
Ustawiałem w remusie pliki w kolejności takiej jak są w oryginalnym 3.1, nic to nie daje.

Poza tym za każdym razem gdy bootuję Ami to system się ładuje ale pisze mi żeby użyć opcji
"force" bo rom był już ładowany, a gdy użyję tej opcji, to SS się zapętla i zamiast jednego buta
mam nieskończenie wiele. Coś jest nie tak, tylko co?
[#165] Re: Biblioteki by Cosmos

@Radek_Cz, post #164

Do exec.library używam LoadResident z opcją Force i noreboot (chyba). Gdy załaduję exec do kickstarta to nie wstaje.
[#166] Re: Biblioteki by Cosmos

@Radek_Cz, post #164

zdaje sie że exec.library by cosmo potrzebuje setpatcha 44.39 poza tym najnowsza exec.library 45.25.28, moge podeslac na maila jak ktos chce bo byl jakis blad na prockach 040/060 nie znam jednak szczegulow.
[#167] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #165

Dzięki QkiZ, załadowało execa, ale... Scout pokazuje że mam w pamięci trzy exec.library,
jedna pod adrsem $02F1C09E - to ta od Cosmosa, druga pod $02FF85FE - moduł z BB2
z OS3.9 i trzecia $02FFB5FE tez z BB2, wszystkie mają taki sam priorytet 105.
(jak nie używam OS_Module2 - exec 45.20, to wtedy ładuje mi execa z romu 3.1)

@HanSolo mam setpatcha 44.39, jak możesz to podeślij swoją exec.library zbadam sprawę.

Zastanawia mnie jeszcze ten komunikat od remapollo podczas bootowania, że "Kickstart
already mapped, use force to override". Dziwny jest tym bardziej że nie wyskakiwał od początku,
próbowałem remapollo 1.7 i 1.8 z odpowiednim dla nich Drapem.


Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 20:25:04 przez Radek_Cz
[#168] Re: Biblioteki by Cosmos

@Radek_Cz, post #167

A jak weźmiesz menu Workbench/O systemie to jaka masz datę?
[#169] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #168

Czy komuś udało się stworzyć działający ROM z exec'em Cosmosa? U mnie taki ROM nie startuje ani pod WinUAE ani pod prawdziwą A1200 (sprawdzane z Apollo 1260) - tylko czarny ekran. Z innymi exec'ami nie ma problemu.
Druga rzecz to taka, że zrobiłem sobie taki custom ROM z różnymi najnowszymi elementami jakie udało mi się znaleźć (oczywiście oprócz exec'a) i jeśli chodzi o system to nie zauważyłem problemów z działaniem ale jak odpalam grę UFO to mam tylko tło i muzyczkę a brak jest takich elementów jak tekst, pola do wpisywania teksu czy przyciski. De facto to one chyba istnieją tylko ich nie widać bo gra reaguje jak się naciśnie enter czy kliknie myszką w miejscu gdzie powinien się znajdować przycisk. Który element może być tego przyczyną: graphics, intuition czy layers a może jeszcze coś innego?
[#170] Re: Biblioteki by Cosmos

@dolek, post #169

Mam to samo, dlatego ładuje exec'a z LoadResident.
A co do UFO to nie sprawdzałem. Zaraz spróbuje...
[#171] Re: Biblioteki by Cosmos

@dolek, post #169

robisz rom 512kn czy 1mb ?
[#172] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #171

Raczej ciężko zrobić 512kB ROM ze wszystkimi nowymi dodatkami...
-----------EDIT:
Co do UFO: rzeczywiście jest coś nie halo. U mnie jest inny symptom: gra się normalnie uruchomiła, pola tekstowe działają prawidłowo, ale zaraz po założeniu pierwszej bazy gra się zawiesza, pojawia się Workbench ze zmienioną tapetą i zapętlonym dźwiękiem.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 22:23:01 przez QkiZ
[#173] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #172

Uruchomiłem system bez sekwencji startowej, ze zmodyfikowanym ROMem w maprom i UFO działało normalnie. Pewnie to któryś patch...
[#174] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #172

Mi tez nie dziala 1mb rom, za to mam wszystko co najnowsze w 512kb romie poza workbench.library i icon.library bo te sa z dysku ładowane.Jednak systemu nie odpalimy jesli tych bibliotek nie bedzie na dysku badz dyskietce.Odpuscilem tez sobie king-cona zamiast con-handlera w romie.

btw. cosmo przestal wydawac nowe wersje bo ktos na eab sprzedawal romy z jego praca bez jego zgody.

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2014 23:00:22 przez HanSolo
[#175] Re: Biblioteki by Cosmos

@dolek, post #169

Udało mi się zrobić z wersją 45.24 - działa pod WinUAE.
[#176] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #174

.Jednak systemu nie odpalimy jesli tych bibliotek nie bedzie na dysku badz dyskietce

Masz na myśli workbench.library i icon.library?
[#177] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #171

Mam ROM 512kb, w nim icfind i wbfind do załadowania bibliotek icon i workbench z dysku.

Informacyjnie dodam jeszcze, że miałem też w ROM'ie ramlib w wersji chyba 41 ale musiałem zrezygnować z tego bo niektóre programy nie uruchamiały się (na przykład nowy FileMaster krzyczał, że nie ma bgui.library chociaż była w Libs'ach) Po wrzuceniu starszego ramlib problem zniknął.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 09:41:27 przez dolek
[#178] Re: Biblioteki by Cosmos

@dolek, post #177

To czemu nie zgłaszacie autorowi????? Jak ma błąd poprawić skoro o nim nie wie??
[#179] Re: Biblioteki by Cosmos

@dolek, post #169

Sprzęt z podpisu, UFO AGA wersja zainstalowana na dysku, najnowsze biblioteki Cosmosa i wszystko działa - 10 misji bez zająknięcia, żadnych artefaktów i zwiech.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 10:11:58 przez Jenot
[#180] Re: Biblioteki by Cosmos

@BULI, post #176

zgadza sie mam na mysli te 2 biblio
@tom256 cosmo narazie zaprzestal prac , a don_adanowi zglosilem ten bug co kolego wyzej napisal

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 10:18:13 przez HanSolo
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem