kategoria: Programy
[#211] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pinto, post #209

wyslalem Tobie i @ferinstormowi
[#212] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pinto, post #209

wyslalem Tobie i @ferinstormowi
[#213] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #212

Zapomnialem dodac informacje tym co wyslalem te biblioteki ze przy budowaniu custom roma 1mb nie trzeba dawac po exec.library by cosmo modulu 1mb rom a w drugiej czesci kickstartu musi byc romheader na poczatku ale nie ten z blizkicka tylko poprawiony prze cosmo.Jak ktos chce to moge podeslac ten romheader, ale mowie z gory nigdy nie robilem custom kicka 1mb wiec nie wiem czy to bedzie dzialac tym bardziej ze ani apollo ani blizzard nie mapuja do fast ramu kickow wiekszych niz 512kb.
[#214] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #213

Jeszcze raz dzięki za przesyłkę. Do kickstartu extended nie daję romheadera i działa bez problemu, przynajmniej pod WinUAE. Działa bez problemu tylko z exec 45.24, więc może jednak ten romheader jest konieczny przy nowszych wersjach? Dlatego poproszę romheadera

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 12:06:51 przez Pinto
[#215] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #213

Poproszę i ja co masz na jkremski@tlen.pl Protestuję na prawdziwej Amidze.
[#216] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pinto, post #214

Ja się w ogóle dziwię, że Ci zadziałało bez romheader, w tym pliku jest tylko zawarty skok do execa, który znajduje się w połowie kickstartu zamiast na początku jeśli jest dokładany extended ROM.
[#217] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #213

Chyba znowu o czyms zapomnialem ten exec.library cosmosa albo graphics.library wymaga chyba setpatcha w wersji 44.39. Jak ktos nie ma moge podeslac.
[#218] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #217

Bardzo bym prosił..
[#219] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #217

Mnie rownież
Danke :)
[#220] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #212

@HanSolo
wyslalem Tobie i @ferinstormowi
Ja dostałem wiadomość, ale nie ma w niej ani pliku z bibliotekami ani linka do nich.
[#221] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #217

Ja też poproszę SetPatcha, bo bawię się w podmianę exec.library i mam tylko czarny ekran.
[#222] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #217

Też poproszę. Dzięki z góry:)
[#223] Re: Biblioteki by Cosmos

@SuperBuster11, post #221

Setpatch 44.39 nie jest potrzebny dla nowszego execa.
Wersja 44.39 ma wyłączone patchowanie funkcji graphics.library (czyli do użycia z nową graphics.library)
- Disable R_WriteChunkyPixel
- Disable R_WritePixelLine8
[#224] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #223

Mam exec 45.25.02. Jak go uruchomić? Dodanie na początku s-s zawiesza komputer podczas bootowania. Mam OS3.9.
[#225] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #217

Doszło. Dzięki.
[#226] Re: Biblioteki by Cosmos

@SuperBuster11, post #224

a na jakiej amidze ? tej z opisu ? jak tak to moze nie zadzialac bo scsi.device cosmos'a jest do a600/1200 a exec.library powinna dzialac, nie wyslalem jednak pliku najnowszego "bonus a3000", ale na stronie don_adana jest w archiwum z jego modulami.
[#227] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #226

A3000. Używam scsi.device 43.45. I przy okazji, nie wiesz dlaczego gdy próbuję zainstalować np. Lightwave na dysku DH2 (Work w moim przypadku) to instalator wyświetla komunikat "not enought memory" - wiem co to znaczy, ale nie wiem dlaczego. To samo było gdy próbowałem parę dni temu przeskanować dysk za pomocą SFSSalv. Mogłem tylko sprawdzić partycję systemową.
Używam SFS 1.279, dysk podzielony na 3 partycje, 2 GB i 2 x 7GB
[#228] Re: Biblioteki by Cosmos

@SuperBuster11, post #227

Niektore programy nie instaluja sie na partycjach wiekszych niz 2GB.
Zainstaluj LW na max. 2GB Patrycji, a pozniej recznie przekopiuj na Work i zmien assigny (jesli trzeba). Moze zadzialac, ale nie musi zalezy czy LW sprawdza ile wolnego miejsca jest na danej Patrycji, max moze byc 2GB wolnego dla czesci programow, bo jak jest wiecej to traktuja to jako ujemna wartosc.
[#229] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #201

Błąd uniemożliwiający pracę z Fusion występujący od wersji exec.library 45.23.28 do 45.25.28 został naprawiony.
Było to spowodowane dwoma wersjami funkcji:
- R_RemTask_FPU
- R_RemTask_noFPU
które zostały spowrotem zastąpione jedną RemTask.
[#230] Re: Biblioteki by Cosmos

@Pawelek, post #229

a masz tego execa ? Mozesz wyslac ?
[#231] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #230

Ktoś miał by i mógł ewentualnie podesłać tego execa 45.25.28? znalazłem jakąś prastarą wersję.
Rozumiem, że patche podmieniające CopyMem/Quick typu CMQ060 są zbędne w tym wypadku.
Robię customa 1MB do GBA 1000, z tego co wyczytałem 1MB_ROM jest zbędny, bo jest wbudowany w execa, nie mam tylko pewności co do romheader_45.21 czy jest wystarczający do tej wersji execa i który setpatch najlepiej z tym zagra jeśli ktoś mógł by podpowiedzieć.
[#232] Re: Biblioteki by Cosmos

@Kilos, post #231

Podaj maila wyśle ci wszystko co mam najnowsze do romu.Cosmo już nie udostępnia swej pracy o ile w ogóle nad czymś jeszcze pracuje. Najnowszy exec to 45.25.30 cały czas wymaga on łatki na ()copymem oraz ()copymemquick z tym że wyszła nowa łatka na te funkcje nazywa sie ona CMQ&B040_xxxx i ma możliwość pewnej regulacji w zależności od potrzeby.Możliwe warianty to 1024,2048,4096 i 8192. Wyśle to też.
1MB rom jest niepotrzebny już, natomiast romheader 45.21 jest. Nie testowałem jednak romu 1MB wiec nie wiem czy to działa.
Dodatkowo prześlę ci najnowszy action replay do rom-u HRTMon2.36 do gierek.
Setpatch 44.40 będzie również w archiwum go go najnowsza graphics.library do czegoś potrzebuje.
[#233] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #232

djay[maupa]o2.pl dzięki z góry, chciał bym uniknąć dodatkowych resetów więc chce co się da zapakować do romu włącznie z MuMove4K, chyba powinno się udać...
[#234] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #232

Ja się zatrzymałem na wersji .26. Wyślę Ci wiadomość prywatną z adresem emailem, to i mi wyślesz, co?
[#235] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #232

A czy te libs'y oraz inne pliki nadają się bezpośrednio do wgrania w odpowiednie katalogi na dysku i będą widziane przez system? Czy to są tylko wersje do Kicka?
[#236] Re: Biblioteki by Cosmos

@Tomski, post #235

można mieć je na dysku i wgrywać przez loadmodule bądź loadresident, ale znacznie lepiej je mieć w romie. Jesli chodzi o workbench.library i icon.library to je można wrzucić do libs, ponieważ w archiwum są moduły "icfind" i "wbfind" je wrzucamy do roma i one nam z dysku twardego wczytają (oszczedzamy miejsce w romie) .Plik "do_wysyłki.rar" z resztą zawiera katalog "c" , "libs" i reszte plików które służą do wrzucenia do romu (poza ew. plikami readme czy guide). Przypomne też że moduł z "Amiga ROM Update" o nazwie ROMUpdate_44 jest niepotrzebny. W archiwum jest wszystko co musibyć wrzucone do custom kickstartu poza 2 bibliotekami matematycznymi, bo używam HSmathLibs, należy je sobie wyłuskać z oryginalnego kickstartu 3.1. Dodam jeszcze że zamiast oryginalnego input.device są w archiwum 2 pliki: gameport_keyboard_40 oraz input.device v50 z pakietu poseidon (gdyby ktoś chciał mieć działającą klawiaturę na usb w bootmenu) - oba muszą się znaleźć w kick-u. W razie jakiś pytań służe pomocą.

aha dos.library u mnie nie chce wczytywać polskiego ani żadnego innego języka więc komunikaty są po angielsku, mam nadzieję że kiedyś don_adan to naprawi bo jego biblioteka jest mniejsza niz oryginalna.

Aha nr 2 graphics.library wymaga AGA i 020+ oraz setpatcha 44.40 z katalogu c

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 23:03:01 przez HanSolo
[#237] Re: Biblioteki by Cosmos

@QkiZ, post #234

Masz juz na mailu.
[#238] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #236

A czy taki custom kick można wczytać przez RemApollo?
[#239] Re: Biblioteki by Cosmos

@Tomski, post #238

iewiem czy remapollo nie sprawdza sumy kontrolnej jak nie to można pod warunkiem że kick ma 512kb a nie 1MB
[#240] Re: Biblioteki by Cosmos

@HanSolo, post #239

A wiesz może gdzie można znaleźć jakiś samouczek jak zrobić taki custom kick? Jaki soft, etc?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem