kategoria: Karty procesorowe
Wątek zamknięty
[#151] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #141

When packages go missing and you have to to replace them you lose money.


Don't send packages when posting service supplier do not allow you to buy insurance, regular Post services in Poland doesn't allow to insure packages to UK with no clear reason. That's why i'm using courier services providing by default a basic insurance level, it's not cheap (15E), but safe.
[#152] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #140

Jak jest zdolny to moglby sprobowac zrobic klony PCB od Blizzard PPC i Cyberstorm PPC. Pewnie bylyby lepsze od tych z nowego P5 i mialy mase :)
[#153] Re: Cancellation of all TF projects

@Don_Adan, post #152

Ale trzeba przyznać, skilla ma, skoro ot tak potrafi to odtworzyć....
[#154] Re: Cancellation of all TF projects

@WyciorX, post #151

Instead of giving "good advices" post facto read previous comments. After all the troubles with missing items he decided to use 3rd party - a role exxos took - to handle item posting. In which case users from Poland were able to get their orders anyway despite Stephen not providing those directly anymore. And polish users were able to get items in a bulk as well ("mass orders") And as Stephen already stated alternative was UPS and not exactly "best fit" to his daily routine. He chose different approach than your proposal long time ago and it was working ok. So stop trying to make him look bad just because you don't agree with his choices. You don't have to.

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 23:14:10 przez abcdef
[#155] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #154

Najpierw sam naucz się czytać to, na to co odpowiadasz. Odpowiadałem na temat utraconych paczek i zastępowania ich innymi na swój koszt, pewnie zbyt trudne do zauważenia, nie dość, że jest numer posta, na który odpowiadam, to nawet użyłem cytatu, za mało? A może powinienem ci przetłumaczyć na j.polski?


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 01:04:17 przez WyciorX
[#156] Re: Cancellation of all TF projects

@WyciorX, post #155

Odpowiadałem na temat utraconych paczek i zastępowania ich innymi na swój kosz
A na czyj koszt miał paczkę ponowić, klienta? Ogarnij się.
A to zdanie:
Don't send packages when posting service supplier do not allow you to buy insurance

To ... nie wysyłaj przesyłek jeśli usługodawca nie pozwala wykupić ubezpieczenia. Jaki cel ma ta dobra rada gdy Stephen od pewnego czasu nie rozsyła swoich produktów tylko przekazał pałeczkę exxosowi? A odnośnie usług kurierskich wyraźnie pisał
4. Courier option (like UPS) do not do pickup from my house on a schedule.

On point 4 it means that I will schedule a pickup and UPS can only give me a 2 day window. This is no use to me when I work in central Glasgow and can WFH once a week. So in order to facilitate one countries bad postal service i need to take time from my day job.

Czego kurde Ty nie rozumiesz? Czy trzeba Ci to na polski przełożyć żebyś zrozumiał?
[#157] Re: Cancellation of all TF projects

@recedent, post #128

Cieszę się że wreszcie zrobione jak powinno być od początku.
Ale dalej chcę poznać wersję drugiej strony.
Za dużo pracy z klonowaniem płytek żeby ktoś to robił z byle powodu.
Ciekawe co naprawdę zaszło.
[#158] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #156

Weź przestań. Punktów UPS jest w Glasgow około 20.
Co za problem podrzucić jadąc z/do roboty.
Poza tym jak piszą i tak załatwione.
[#159] Re: Cancellation of all TF projects

@swinkamor12, post #158

Dla Ciebie może żaden, to nie znaczy, że dla kogoś innego jest to duży problem. W szczególności jak pieniądze nie są motywem w tym co robisz.
[#160] Re: Cancellation of all TF projects

@recedent, post #128

Użytkownik kamilus napisał:
ale ty jesteś głupi czy niedorozwinięty?

zamilknij lepiej... Czy jest jakiś moderator na sali

Jeśli musisz posilać się translatorem to może lepiej nie bierz udziału w dyskusji


Czy za takie, co by nie powiedzieć dosyć agresywne wypowiedzi skierowane
do mnie i jeszcze dwóch innych użytkowników nie należy się jakieś
pouczenie? Nie mówię o banie, ale może należałoby zwrócić uwagę,
żeby nie używać argumentów ad personam.

Nie przypominam sobie tu na forum takiego zachowania.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 10:51:14 przez mmarcin2741
[#161] Re: Cancellation of all TF projects

@swinkamor12, post #157

He has either photoshopped the boards to make a scam and quick buck or he has found a way to hack JLCPCB and get the gerbers from them.

Really dont understand why someone would clone the TF536 by sanding... for the same effort you could make your own board from combining the TF330 and TF534 sources (which is what i did).

The only reason to do this is hate and scam.
[#162] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #156

A na czyj koszt miał paczkę ponowić, klienta?

I już trzeci raz błyskasz w tym temacie jak Ken jajami. Co robi firma kurierska kiedy zagubi ubezpieczoną paczkę?

Alfabet ci się na f skończył, że nie łapiesz o czym ludzie piszą?

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:33:30 przez WyciorX
[#163] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #161

One final thing about postage... I have no idea why people cannot understand the sequence of events.. Last time...

You guys need to understand. I dont want hassle in my life. when people say "i should have done something from beginning" this is silly. You never do things properly from the beginning.. You adapt as things change. If only 2 people want the board then why would i make a shop.

Anyways here goes...

Jan 2020.

I do not want to anything with TF536 but just to prove it didnt work i get 10 ordered. Really i just wanted to put the design in the bin. No interest in it.

Feb 2020

We get it working and lots of people want it... i think ... FFS ok but its distracting me from TF1260/TF360. Happy to do this but only if hassle is small. Really not interested in boards at this point because i am doing commercial flight training.

March 2020

People hassle me for boards. Mostly i ship to UK or Germany so my process for posting locally works. Suddenly lots of Polish join exxos forum and get annoyed at my system that worked before does not. I do not want to sell the boards. So cancel batch, ship to exxos all the boards i have and say fuckit.

April 2020

People go apeshit at me... Its not like i stole anything from them. Everyone got their money back. I will never screw people over.

----

I think people think i am an Amiga hardware seller. No! i'm just a dude that likes to make shit. I hate shipping. I dont want to deal with it and setting up distribution is work i dont want to do either. I dont want hassle in my personal time. I dont need money, i dont NEED to sell these at all. I am happy just to make them for me.

Saying i needed to have a shop from a start is like saying you shouldnt make cakes without buying a factory.

I will never pay more for postage than the item is worth. Even if someone else is paying. Its simpler for me just not to ship to countries with bad postal services. USA do this to europe all the time and nobody complains.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:48:59 przez terriblefire
[#164] Re: Cancellation of all TF projects

@WyciorX, post #162

W temacie błyskasz to ty, zupełnie ignorując wypowiedzi głównego zainteresowanego. Przez cały temat nic tylko wytykasz, że mógł zrobić to i tamto tak a nie inaczej. Tak, mógł w ogóle nie wykazywać, że coś takiego zrobił, dać parę płytek znajomym i mieć problem z głowy.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:35:12 przez abcdef
[#165] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #164

Które wypowiedzi zignorowałem, rozumiesz do czego służy cytat, bo wydaje mi się że nie? Wypowiedziałem się tylko i wyłącznie w odniesieniu do wysyłania paczek nieubezpieczonych, nie ma to nic wspólnego z faktem, że dystrybucją zajęła się inna instytucja, bo nie do tego się odnosiłem, ale jak dalej nie rozumiesz, to baw się w tłuka dalej.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 12:41:16 przez WyciorX
[#166] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #164

Panowie, weźcie na wstrzymanie albo się umówcie na ustawkę pod jakimś barem w okolicy, OK?

Ustaliliśmy wszyscy, że kolejność była taka:
1. TF wysyła
2. Paczka nie dociera
3. TF traci
4. TF nie chce więcej wysyłać, nie ma czasu na specjalne warunki przesyłek
5. Ludzie się buntują
6. TF zleca obsługę zamówień firmie zewnętrznej

i na tym dyskusję powinniśmy zakończyć.

P.S. Jeśli zobaczę jak ktoś tu kogoś jeszcze wyzywa od głupich, niedorozwiniętych, tłuków itp. to banownica pójdzie w ruch.
[#167] Re: Cancellation of all TF projects

@recedent, post #166

Mnie tam możesz zbanować, bo nie wiem co mam myśleć o człowieku, który przeinacza uparcie rzeczywistość i próbuje ją forsować na innych, TF napisał o punkcie nr6 dawno temu, a dopiero niedawno o punkcie nr3, a więc wypowiedziałem się w kwestii wysyłania i zabezpieczania paczek na przyszłość w ogólnym kontekście, np. wyjątkowych sytuacjach lub do znajomych, do kogokolwiek, wydawało mi się to oczywiste dla wszystkich, ale myliłem się jak widać.


Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 13:00:57 przez WyciorX
[#168] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #163

I think that for most time you're rubbing salt into own wounds. You entered warzone obliviously, carefree and unprepared, nobody warned you. Now with a scars and experience, you know how do do things right more than before. Heads up. Life's to short to wallow in despair.
[#169] Re: Cancellation of all TF projects

@WyciorX, post #167

TF napisał o punkcie nr6 dawno temu, a dopiero niedawno o punkcie nr3

Napisał też dość dawno czemu nie korzysta z usług kurierskich, ale nie przeszkadzało ci to powtórzyć argumentu z kurierem. Wyjaśnił też sprawę z ubezpieczeniem dla przesyłek detalicznych...

a więc tylko i wyłącznie w kwestii wysyłania i zabezpieczania paczek w ogólnym kontekście, np. wyjątkowych sytuacjach lub do znajomych się wypowiedziałem

Zarzucając mu wpierw że głupio postępuje tracąc pieniądze gdy wyraźnie pisał, że w zasadzie TYLKO Z PL były problemy, korzystając z tej samej usługi pocztowej do Niemiec, Francji czy whatever problemu nie było. Zatem nie mógł przewidzieć takiego a nie innego splotu wydarzeń i zareagował na to tak jak powinien, zwracając przedpłaty i przenosząc dystrybucję do kogoś chętnego ogarnąć burdel by nadal było tanio. I w tym momencie wchodzisz Ty, cały na biało pisząc "to nie wysyłaj bez ubezpieczenia, ogarnij kuriera z ubezpieczeniem" ...
I nie... z przebiegu tej dyskusji wcale nie wynikało że chodzi:
więc tylko i wyłącznie w kwestii wysyłania i zabezpieczania paczek w ogólnym kontekście, np. wyjątkowych sytuacjach lub do znajomych się wypowiedziałem

Baaa... Twoje wypowiedzi w tym wątku to... od początku:
instead of spending lonely nights nestled in a soaked pillow, show some rudimental interest into protecting your intelectual property.


If money is no concern, then in my humble opinion, your reaction is totally not collateral to transpired situation
i
choć wydaje mi się, że reakcja Stephena jest przesadzona, tzn, mi by po prostu opasły ręce, jakby ktoś mi zaczął w ten sposób "grozić", ani nie ma to sensu, ani nie niesie za sobą żadnych strat. Wyśmiałbym.

Nie każdy musi podchodzić do własnej twórczości z takim dystansem jak Ty. Ciekawe, że tak ci go brakuje gdy chodzi o publiczne wypowiedzi.
[#170] Re: Cancellation of all TF projects

@recedent, post #43

Najprawdopodobniej jest to po prostu próba oszustwa, a gość nie miał i nie będzie miał PCB. Próbował tylko zdobyć pieniądze i zniknąć, dlatego podał wysyłkę z niemiec by mieć więcej czasu na ulotnienie się.

Most likely, this is just a scam attempt and the dude has not and will not have a PCB. He was just trying to get the money and disappear, so he gave a shipment from Germany to have more time to disappear.
[#171] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #1

Należało podjąć odpowiednie kroki prawne i tyle. Reakcja histeryczna, robienie shitstormu niewspółmiernego do potencjalnie poniesionych strat finansowych. Trochę dziwne to wszystko, czy rzeczywiście sklonowanie produktu z najniższej półki jest warte poniesionego nakładu pracy i daje perspektywę osiągnięcia zysku? Nakład pracy włożony w coś takiego chyba niewiele mniejszy od skopiowania któregoś z Blizzardów PPC?
hide2
[#172] Re: Cancellation of all TF projects

@niebuszewo, post #171

Like I have said (but nobody listens) the money is not the issue for me. Its supporting someone else's half arsed clone that annoys me.

Or even just the rage that i get when i tell some poor soul that i will not do it. Sometimes its just less aggravation to help.
[#173] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #172

Czytam o tym co się wydarzyło i jestem w szoku, zupełnie nie pojmuję jak ktoś mógł zrobić coś takiego, ukraść czyjeś dzieło i próbować to sprzedawać we własnym zakresie. Po prostu nie wierzę.
Rozumiem i popieram to co robi terriblefire i jest mi przykro że coś takiego w naszym amigowskim świecie się wydarzyło, to jest bardzo przykre i smutne. Jestem coraz większym zwolennikiem oryginalnych konfiguracji tylko z fastem ale wysoko cenię jak ktoś robi coś dla innych mimo, że sam nie potrzebuję szybkich dopalaczy. Bardzo cenię i szanuję wszelkich twórców sprzętu, oprogramowania i chętnie jak tylko mogę to wspieram, bo to wspaniali ludzie z pasją ponad wszystko. To jeden z czarnych dni dla Amigi bardzo, bardzo smutny dla mnie.
[#174] Re: Cancellation of all TF projects

@cossack, post #173

Bardzo ciekawy problem, miałem kontakt z osobą ponieważ zainteresowały mnie jego produkty.
Zamiar było odebrać z miejsca produkt w Toruniu, niestety odbioru pod Hamburgiem.
Po powrocie z Torunia, wszystkie Artykuły zniknęły i wielki teatr na Forach.

Ciekawe jednak że Prototyp 4060 od Matze na allegro się pojawić mógł, Karta nie istniejąca i nie ma wytłumaczenia jak się pojawiła.
Czarodziej ten pan.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 15:23:47 przez micromars
[#175] Re: Cancellation of all TF projects

@micromars, post #174

I think he has hacked JLCPCB's front end. Either that or he can magically take things from my hard disk. The files do not exist anywhere else.

I have reported his name and address and email to JLCPCB.

I will no longer use JLCPCB until i know the truth of what happened. Not a big problem because they have become crap lately anyways.
[#176] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #175

There's different problem. At this time you don't really have any solid proof that your design was duplicated other than his (withdrawn) sale offers which might or might not contain photos of real products. That means it's basically impossible to prove ip theft. You can only pass a suspicion of it. Intel gathered here suggest rather scam attempt. In the end effect would be similar - so your name put in the mud (and not only yours it seems). But, as it happens you just lost all leverage against him. He packed his bags and vanished. And I believe that police won't pursue that matter anyway. Well, what's done is done. At least he is scared now. With his card variant purchased and delivered you'd at least have solid proof but it seems that's not an option now.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 16:08:52 przez abcdef
[#177] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #175

To by wiele tłumaczyło, ma kogoś w fabryce płytek gdzie te rzeczy były produkowane.
Jeżeli tak, no to gruba sprawa....
Co do reakcji ppa i wszystkich w amigowym świadku, było nie zdejmować jego ogłoszenia a z nim pisać, składać zamówienia. Na tę chwilę nie ma nawet podstaw aby się z nim sądzić. Bo napisał że coś ma, i zameierza to sprzedawać to nie to samo co wprowadzenie tego do obrotu i spowodowanie komuś straty finansowej. Jak do tego dodamy międzenarodowość sprawy (Steve jest ze Szkocji, koleś jest z Polski, mieszka w Niemczech, fabryka płytek jest.... obojętnie). I wątpię, aby Steve miał jakąś legitną dokumentację patentową.

Przypomniała mi się sprawa Polaka, który wykradł teledysk Depeche Mode kilka tygodni przed premierą i zamieścił na forum. Wtedy była też gruba akcja z policją, interpolem i milionem w odszkodowaniach.

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2020 16:09:20 przez Ralpheeck
[#178] Re: Cancellation of all TF projects

@Ralpheeck, post #177

Dokładnie, popieram. Natomiast co do straty finansowej - samo naruszenie własności intelektualnej jest już przestępstwem, a określenie straty finansowej służy tylko wyliczeniu odszkodowania niejako obok tego postępowania. W polskim prawodawstwie pierwsza część jest opisana m.in. w art. 115 ustawy o prawie autorskim i pokrewnych. I tyle wystarczy by komuś się grunt zapalił pod nogami. Jeszcze do tego pokrycie kosztów postępowania (bo zakładam, że przy mocnych dowodach wyrok skazujący jest formalnością). Problem nr 1 - opieszałość sądów, problem nr 2 - sprawca zamieszkuje inny kraj niż poszkodowany więc znów trzeba ustalić jurysdykcję, problem nr 3 - koronawirus.
[#179] Re: Cancellation of all TF projects

@abcdef, post #178

Nie wiem czy prawnie da się coś zrobić, bo PCB może być traktowane jako część zamienna, a wtedy należało by sprawdzic jakie cechy dla niej są zastrzeżone i czy jakiekolwiek są chronione prawem np. Patentowym.
Jakie cechy są szczególne dla niej?
Może też różnić się od oryginalnej, to że pasuje i działa z całkowitym "produktem" , czyni ją częścią zamienną.
[#180] Re: Cancellation of all TF projects

@snifferman, post #179

bo PCB może być traktowane jako część zamienna

Zasadniczo ochrona layout IC nie dotyczy PCB więc jest to śliska sprawa, natomiast już wsad do CPLD to inna para butów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem