kategoria: Karty procesorowe
Wątek zamknięty
[#241] Re: Cancellation of all TF projects

@selur, post #234

A co złego jest w zarabianiu, byciu obrotnym, zaraz mu łatkę Janusza przytykacie.
Kupić coś za 29 zł, a sprzedać za 476 zł to jest sztuka.
Kiedyś kupiłem 3dfxa 5500 PCI za 32 funty.
Poleżał w szufladzie 2 lata, nabrał mocy i sprzedałem za 136 funtów.
O gdybym teraz sprzedawał to chyba ponad 250 funtów by było.
Czy już jestem Januszem?
[#242] Re: Cancellation of all TF projects

@MariuszK, post #239

ludzie na allegro nie kupują jak szczury tylko rozmawiają i to godzinami zanim cokolwiek kupią i są informowani poprawnie a mnie znają od 15 lat . również pozdrawiam
[#243] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #228

Buduję sprzęt na płytkach PCB od autorów tych projektów z firmy Niemieckiej produkującej PCB i odprowadzającej tantiemy dla tych którzy te projekty

JLCPCB niemiecką firmą nie jest... a widziałem ich oznaczenia (numer zamówienia i user id) na jakichś Twoich płytkach więc coś chyba nie ten tego.
Też zdarza mi się czasami wyprodukować kilka sztuk czegoś na sprzedaż, robię przede wszystkim dla siebie, ale wiadomo, że zawsze jest więcej płytek, elementów itd.. Sprzedając coś zawsze wspominam kto jest autorem projektu, bo uważam, że należy się wykazać choć taką elementarną przyzwoitością jeśli korzysta się z cudzej pracy. To tak a propos Twojej troski o środowisko i jego ogólny dobrostan od młodszego o 10 lat kolegi.
[#244] Re: Cancellation of all TF projects

@fazior, post #238

Masz rację , my sprzętowcy ( a jest nas niewielu w Europie Pzsjonatów ) tylko składamy udostępnome projekty (kupujemy a nie kopiujemy )
[#245] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #228

Skoro pojawiasz się w wątku (chyba mogę używać formy bezpośredniej przyjętej na ppa), odpowiadasz na zarzuty i dowodzisz że oferowane karty istniały, to przepraszam za pomówienie. Nie chciałem Cię oczerniać, napisałem to, co nasunęło mi się po stwierdzeniu faktu, iż oferujesz na Allegro karty, których według mojej wiedzy nie mogłeś mieć. Zresztą sam to przyznałeś. Słabo to wygląda (w kwestii "sondowania rynku").
Reasumując, odwołuję moje słowa o próbie oszustwa.
Pozdrawiam.

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 22:31:13 przez wali7
[#246] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #240

Przecież ten Prometeusz jest na Alterze Max, także niewspieranej i nieprodukowanej od 15 lat. Nie wiem gdzie tu przyszłościowość (nie licząć wparcia mostków pcie).
[#247] Re: Cancellation of all TF projects

@Kilos, post #243

Może i masz racje , ja zakupuję w Niemczech w paru miejscach a gdzie oni to produkują nie wnikam nie mój interes :) myślę że skoro sprzedają PCB to już na pewno tantiemy dla twórcy są naliczone :) sama produkcja PCB tyle kasy nie kosztuje . A twórcy projektów umieszczeni są na każdej PCB i każdy wie kogo to produkt o nas nikt nie pamięta ile czasu spędzamy żeby to ożyło. pozdrawiam
[#248] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #245

Proszę nie róbcie większego smrodu niż jest.
Bo nam się więcej pożytecznych ludzi obrazi i pójdzie na działkę pomidorki doglądać.
Uważam że wielu ludzi wystawia rzeczy których nie ma.
Potem kończą aukcję i nikt nie wie co to było.
No słabe to, ale korporacje robią gorzej, nazywa się to, celowe postarzanie produktu.
Po to aby się popsuł po określonym czasie.
[#249] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #245

Spoko wali7 nie jestem z tych obrażalskich , mam dużo projektów HESE
( rodzynków pokazuje moim kolegom Amigowcom jak mnie odwiedzają z całej Polski ) oczywiście nie wszystkie na sprzedaż. też cię pozdrawiam.
[#250] Re: Cancellation of all TF projects

@WojtekX, post #248

Ależ nic nie zamierzam więcej robić.
Publicznie przyznaję się do błędu, jednak z zastrzeżeniem prawa do wytłumaczenia się. OK?
Jeśli kogoś publicznie nazwałem oszustem, a rozwój sytuacji wskazuje, że się myliłem, to chyba wypada przeprosić. Co też uczyniłem :)
[#251] Re: Cancellation of all TF projects

@michal_zukowski, post #246

ale jest lepiej oprogramowany , ale czy coś jest lepsze to każdy musi sobie odpowiedzieć sam , ja podałem swoje zdanie . pozdrawiam
[#252] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #250

To ja w tym momencie kończę , życzę wszystkim na tym forum i nie tylko owocnej pracy dla naszej Przyjaciółki . Do zobaczenia może znowu za parę lat . Zabieram się do nowego projektu.
Pozdrawiam wszystkich bez wyjątku.
[#253] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #233

Akurat od Waliego proszę sie odwalić, bo (wygląda na to) że to ja wywołałem Pana do odpowiedzi.

To jest jedyna karta która nie istnieje zdjęcie znalazłem gdzieś w sieci dla wysondowania czy takie cudo ma w ogóle sens bytu ( było widać na aukcji że zmieniam ceny i konfigurację ) chodzi o to że bez sondażu nie warto zakupić PCB i części strata pieniędzy i prywatnego czasu na składanie. Ale popieram Matzego za jego wkład dla Amigi ma świetne pomysły oczywiście kibicuje mu od lat. Pozdrawiam

wow. Czyli sprzedaje Pan coś czego nie ma. Oszust albo kłamca.
Jednak ta opini Januszy nam się należy w Europie.
Jeżeli tak wygląda wkład w to środowisko, to gratuluję samopoczucia. Rozumiem że nic swojego Pan nie wymyślił, jedynie cudze projekty na sprzedaż?

I nie ma to nic wspólnego z Danielem i aferą tf. I z Allegro zniknęly aukcje bo Niemcy sobie tak zażyczyli :)

Gratuluję poczucia humoru. Chyba traktuje nas Pan jak tych frajerów od płytki której "nie ma". Obczaimy, może ktoś to kupi.

Wow. powiem tylko wow.
Dorian, fajny cytat, co powiesz na ten?

Ludzie, którzy chcą zawsze pouczać, przeszkadzają częstokroć innym w nauczaniu się.
[#254] Re: Cancellation of all TF projects

@Dorian3d, post #226

@Dorian3d
Ja kupiłem u niego na aukcji jedną rzecz do amigi.
Dostałem co kupiłem na 2 dzień wszystko zgodne z opisem .
Rozmawiałem z nim o amigach kilka razy przez telefon ogólnie z 3h.



@Zeno65
ludzie na allegro nie kupują jak szczury tylko rozmawiają


:)

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 23:55:48 przez Ralpheeck
[#255] Re: Cancellation of all TF projects

@Ralpheeck, post #254

"ludzie na allegro nie kupują jak szczury tylko rozmawiają OK


trudno sie dziwic, wciagu 10 lat Janusze podniesli wartosc Amig o 1000%.
A1200 kupilem lata temu od jakiegos amigowca z PPA za nieco ponad 200 zl, dzis na gieldzie PPA A1200 chodza po jedyne 2000 pln

Nawet najwiekszy farmer cebuli z PPA - Holdys jakis czas temu sam stwierdzil "ludzie powariowali z tymi cenami" ok, racja
[#256] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #242

To chyba mówimy w tym momencie o 2 różnych allegro. Jeżeli opis oferty jest rzetelny, a zakładam że taki jest - to o czym ja mam rozmawiać ze sprzedawcą godzinami? Jakbym chciał z kimś porozmawiać to bym zadzwonił do kolegi którego dawno nie widziałem albo dalekiej rodziny.
Allegro chyba nie służy do "sondowania rynku", a jako platforma sprzedaży - przynajmniej nie słyszałem żeby tak o sobie mówili... "Platforma gdzie przesondujes cały rynek, żebyś wiedział czy ci się opłaca coś sprzedać."
Ta oferta to było jawne oszustwo, niezależnie czy karta w niej oferowana istniała lub nie - tu nikt nie zmieni mojego zdania.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 07:49:29 przez MariuszK
[#257] Re: Cancellation of all TF projects

@MariuszK, post #256

Ok i've found where this guy works. Its a CAD/CAM setup that looks like it has equipment that could be used to remove PCB layers very accurately and scan them. I think this guy is using expensive equipment at his work to do this.

Interestingly the listed customers of this business usually have requirements to only use businesses that act with integrity. :D

Unfortunately the only option to stop this guy is to get him fired.
[#258] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #257

Unfortunately the only option to stop this guy is to get him fired.


Damn, firing somebody from work - it's not my cup of tea.
Especially in todays economical climate.
[#259] Re: Cancellation of all TF projects

@mmarcin2741, post #258

Damn, firing somebody from work - it's not my cup of tea.
Especially in todays economical climate.


Indeed. It would be last resort. I'm guessing given that the customers of this company are being especially affected by Coronavirus that this guy is pirating Amiga boards to top up his salary. Maybe he was desperate to make some cash.

But his actions have just caused him to get shut down on Amibay. There are much better ways to approach using your skills to make money on Amiga.

Still he will be back the first chance he gets I expect. So i guess my approach to stop is correct.
[#260] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #259

He made it personal so things got personal.

I do hope this can get resolved in some amicable manner.

Turns out playing with fire is a terrible idea ;) I'll get me coat...
[#261] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #259

Przepraszam, co to za psycho drama po angielsku? Jakaś primadonna przyszła się wyżalić? To może ja też założę wątek po hiszpańsku gdzie będę narzekał że ktoś mnie źle potraktował bo nie dał zniżki na płytkę do amigi? A może wjedę na forum zagraniczne i będę tam po polsku lał farmazony?
[#262] Re: Cancellation of all TF projects

@Aurel, post #261

Akurat ja terribblefire rozumiem, sprawa nadal nie jest wyjaśniona, ktoś sprzedaje jego twórczość bez jego zgody no i ten ktoś jest Polakiem więc napisał posta na PPA. Jedyny problem z całym wątkiem na PPA był taki, że sprzedający nie miał tu konta :D i większość osób stąd nawet nie wiedziało o kogo chodzi.

To nie są tanie rzeczy...

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 10:41:18 przez michal_zukowski
[#263] Re: Cancellation of all TF projects

@Aurel, post #261

Przeczytaj uważnie od samego początku
A jak nie rozumiesz - to nie zabieraj głosu
Możesz też poprosić rodziców żeby Ci wytłumaczyli
[#264] Re: Cancellation of all TF projects

@michal_zukowski, post #262

The user is from Germany. But he posted his illegal advert here on PPA...

I dont get why this is so difficult for you to understand @michal_zukowski

I have stated this at least 5 times now.

Also I will expect price of Amiga things to keep getting higher. Just like antiques.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 11:22:46 przez terriblefire
[#265] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #264

But I am very disappointed in how (some) people have behaved on this forum towards me. Users jumped on the racist thing. If you ask yourself who has done the most to make Polish people get cheap Amiga accelerators I would surely be in the top 5. But this doesn't matter to many it seems. Just accuse me of nasty things because ... ?

Seems very easy to trigger some people here about racism. Just breath wrong...

My markup on a TF536 is less than £10 (40 PLN). To develop the board it costs me 3000-4000 PLN in parts. Probably another 1000 PLN in boards i give to people to test for bugs.

Then think about all the time I do not spend with my family while I work on this.

My wife is says why are people angry at the price you sell it for. Its less than it costs to make.

Then you see people just are angry at how expensive things are... LOL. Sorry but if you think that then I have no words. This is as cheap as it got while someone actually continued to develop stuff. Now i see intentions to take away the things that feed the development. So development stops.
[#266] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #264

Hi Terriblefire, sorry to hear what has happend to you.

I just wanted to make you aware that google translate is not always your best friend . Michal_zukowski is understanding your point - and in his post he tried to explain it to another user who came to read last posts and did not understand what it is all about. I guess google translator must have lost the meaning when you translated from polish.

And - I do not know how to put it into nice words... Do not take too personally that some people here have appeared to be attacking you here. This is polish forum, and in the same way as you have problem understanding things written in polish - many guys here have similar problem with english, and use google translate which does not always give accurate translation.

Plus, many of people probably (me included ) actually had "WTF is it all about?" moment when you started posting things here. I've heard about TF cards that they exist - but with my limited amount of time that I have for Amiga hobby, I was not informed about your project too deeply. So I did not know who you are (and that it is actually you, the creator), how you operate, and what actually this fuss is all about. I had no idea about sales postings here, on other portals, amibay, that you talked about. Only after reading entire thread and doing additional research, I came to understanding :).

So... take into account that many people do not follow all projects closely, plus, they did not understand what it is all about, plus, add that they had to use google translate... and there disaster happens . And it still happens as it looks new users come to read last posts and have similar "WTF?" moment.

So.. please do not take things too deeply; I know even if you say things do not bother you as you did projects for your own learning and fun etc - well, they bother you, this is understandable. But please, do not give up your work and future projects because of one stupid guy. I hope you will be able to resolve this situation, and continue your good work .
[#267] Re: Cancellation of all TF projects

@APair, post #266

Well i accept we have lost some things in translation...

But the accusations of me being responsible for the actions of the British Empire etc are clear even through the translations.

Others have shouted that i throw toys out of a pram.. this is what a bully says when you stick up for yourself.
[#268] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #264

The user is from Germany. But he posted his illegal advert here on PPA...

What was illegal about it?
He was selling pcb's wich fits to TF536.
We don't know if it was cloned or made it from revers enginering.
[#269] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #267

Maybe it's because media in the UK demonizes immigrants from Poland
coming over to the UK to work.
By the way, most Brits are proud of British Empire and its
achievements - posts about that were hidden/deleted
anyway.

Here, two Britons who actually were in Poland talks
about their experience:



Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 13:21:23 przez mmarcin2741
[#270] Re: Cancellation of all TF projects

@mmarcin2741, post #269

Zarówno "UK" jak i "Poland" piszemy z wielkich liter. Zakładam, że to tylko niedopatrzenie?

@terriblefire: People accusing you of "racist" behaviour did this because they believed there was no valid reason to refuse shipping cards to Poland. But you've justified your decision well. Moreover - you did "outsource" the shipping to an external entity that handled the shipping for you (including shipping to Poland) so I don't think anyone thinks like that anymore.

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 13:22:25 przez recedent
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem