kategoria: Karty procesorowe
Wątek zamknięty
[#211] Re: Cancellation of all TF projects

@Ralpheeck, post #210

Nie ktoś tylko chyba autor całego zamieszania (chyba że co mi się pomyliło).
[#212] Re: Cancellation of all TF projects

@Ralpheeck, post #210

On miał więcej interesujących rzeczy w ofercie:
- istniejące dopiero w fazie prototypu mostki PCI od hese - coś koło 10 sztuk
- jakieś sprzęty od Matze, też nieudostępnione, także kilka sztuk
Wszystko miało dopisek "wyprzedaż prywatnej kolekcji".
Śmierdzi oszustwem na kilometr.
[#213] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #212

no ale skąd te zdjęcia?
[#214] Re: Cancellation of all TF projects

@michal_zukowski, post #213

Może porobił jakieś makiety tych kart.... co to za problem pomalować pędzelkiem czarny laminat.
Dla mnie najbardziej ciekawe jest skąd miałby dostać płytki i niezbędną dokumentację produktów, których twórcy jeszcze nie udostępnili.
I ogólnie, "prywatna kolekcja" złożona z kilku-kilkunastu sztuk prototypowych konstrukcji.
Cudotwórca.
[#215] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #214

byl juz taki jeden cudotworca w amiswiatku, zwal sie Salvadore.... dali dali jak mu tam bylo?

...ten magik od Phase 5
[#216] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #214

Raczej po prostu kupil pierwsze wersje tych kart na a1k.org. Moze nie bylo limitu sztuk? Lub kupil na konta innych uzytkownikow lub multikonta. Ewentualnie kupil jedna karte i sklonowal. Skoro obecnie sa dostepne PCB do prawie wszystkich modeli Amig metoda reverse engineering, to nie jest to takie trudne, jak jakies 10 lat temu.
[#217] Re: Cancellation of all TF projects

@Don_Adan, post #216

tylko że hese swojego mostka PCI w wersji dla A4000 jeszcze nikomu nie sprzedał....
poza tym przeciw niemu przemawia fakt, że nagle pokasował to wszystko

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 01:02:18 przez wali7
[#218] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #217

Jednak byłbym ostrożny co do oceny tego pana.
Zdjęcia wyglądały autentycznie, pisałem trochę z nim przez Allegro Lokalne i koleś nie wyglądał na oszusta, miał jakąś tam wiedzę w temacie. Wiedział też rzeczach, które nie są wcale tak powszechnie znane ok, racja
[#219] Re: Cancellation of all TF projects

@BULI, post #218

OK... to jednak dziwne.
W sumie dopóki nie ma oszukanych, to nie można pisać o oszustwie. Racja.
[#220] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #219

Zawsze możecie zadzwonić i zapytać ;)

Na tych aukcjach był na dole numer telefonu, nadal można go odnaleźć.
Google wskazuje firmę deweloperską z Kazimierza. Ta osoba jest jej właścicielem.
Ciężko mi uwierzyć, że ktoś kto zajmuje się deweloperką i prowadzi firmę od 23 lat (sprawdziłem),
a konto na allegro posiada od 15 lat i 5 miesięcy.. podał prawdziwy numer telefonu, a jego dane każdy może sprawdzić - zajmował by się
takimi przekrętami/oszustwami na allegro.
Ciężko w takiej sytuacji od ucieczki ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:13:52 przez Raybeez
[#221] Re: Cancellation of all TF projects

@Raybeez, post #220

O ciekawe, ja kiedyś sprzedawałem A500 do dewelopera z Kazimierza (wysyłałem paczkomatem, więc albo numer telefonu albo email musiał być dobry), a zgadzają się z tym co znalazłem w google. Utkwił mi w pamięci dlatego, że to był deweloper. Niestety OLX trzyma wiadomości tylko przez 4mc :(, ale o ile to pan Zenon i numer 605xxxx16 to będzie ten Gość.


ps. chyba nikt nie jest tak głupi aby przy wałkach podawać swoje dane ale wszystko się zgadza.


Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:35:38 przez lopezpb
[#222] Re: Cancellation of all TF projects

@lopezpb, post #221

Suddenly i feel like we should all have a very big Amiga meetup in a place near Hamberg, Germany. Maybe to play some baseball together. :)
[#223] Re: Cancellation of all TF projects

@terriblefire, post #222

Good idea. Tell Jans to rent a stadion for us and eat the bill :)


Co do tego gościa z Kazimierza, to Nie jestem pewien czy to ten sam. Bound czyli Daniel D działał w okolicach Torunia.
[#224] Re: Cancellation of all TF projects

@Ralpheeck, post #223

Kaźmierz, nie Kazimierz. 140 km do Torunia. Chociaż Poznań jest znacznie bliżej.
[#225] Re: Cancellation of all TF projects

@Krashan, post #224

Zgadza się Kaźmierz, moja pomyłka.
[#226] Re: Cancellation of all TF projects

@BULI, post #218

Jednak byłbym ostrożny co do oceny tego pana.

Dodam od siebie
Ja kupiłem u niego na aukcji jedną rzecz do amigi.
Dostałem co kupiłem na 2 dzień wszystko zgodne z opisem .
Rozmawiałem z nim o amigach kilka razy przez telefon ogólnie z 3h.
Powiem tak :
Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą.
[#227] Re: Cancellation of all TF projects

@Dorian3d, post #226

Kradzież to kradzież i nawet stała linia konferencyjna tego nie zmienia.
[#228] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #217

Witam wszystkich Forumowiczów Amigi . Skoro już mnie zaczynacie oczerniać " wali7" to w elektronice siedzę dłużej niż niektórzy żyją na tym świecie mam już 57 lat i przez 30 lat dla środowiska Amigi robię więcej niż komuś się zdaje . wszystkie sprzęty które sprzedaję są Autentyczne i Fizyczne !! nie FOTOMONTAŻ .
Buduję sprzęt na płytkach PCB od autorów tych projektów z firmy Niemieckiej produkującej PCB i odprowadzającej tantiemy dla tych którzy te projekty tam wrzucili a nie z kradzieży za wszystko płacę grubym Euro i wykorzystuje swój wolny czas na budowę tych urządzeń żeby coś się wreszcie działo a nie przez 25 lat tylko obietnice i narzekania . Buduję nowości dla siebie a przy okazji dla innych , więcej to taniej . Nie udzielam się na forach wolę kontakty osobiste z prawdziwymi pasjonatami Amigi ( mam ich wielu ) i to dla nich poświęcam swój prywatny czas . A co do zawieszenia aukcji to sprawka Niemców który oskarżyli mnie o niby kradzież jednego z projektów na które mam wszystkie kwity . ( nie kopiuje PCB od innych a je zakupuje z legalnego źródła . Tak że na przyszłość za nim o kimś coś złego napiszecie to należy się zastanowić a nie pisać żeby tylko zaistnieć . Życzę wszystkim mniej stresów a więcej pracy TWÓRCZEJ dla naszego Środowiska. Pozdrawiam Wszystkich.szeroki uśmiech
[#229] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #228

Pare pytan:
- dlaczego ten prometheus taki drogi, niewiele tanszy niż Mediator, a Mediator jest z vat więc wychodzi taniej, no i ma na razie większe możliwości, nie mówiąć że koszt materiałów to max 700zł
- screenshoty z karty RadeonHD pod Prometheusem wyglądały jak screen z Agi a nie z screenmode z Radeona, a to ze widac bylo karte w pci scanie to wiadomo, bo kazdą bedzie widać
- troszkę wiecej wyjaśnienia o sprawie z terriblefire by się przydało
[#230] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #228

Dzieki za wyjaśnienia. Pogratulować tylko zaangażowania,
ale i umiejętności technicznych.
Proszę się trzymać. Wiadomo, że taka konkurencja
z pana strony nikomu z tzw. Zachodu nie jest potrzebna.
[#231] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #228

A ode mnie pytanie:
- skąd płytka do TK60 A4000 Matzego w wersji 0.2a, skoro on zna tylko jedną osobę która ją posiada - on sam.
[#232] Re: Cancellation of all TF projects

@wali7, post #214

"wil7" skąd ty takie mądrości bierzesz ? powiem żenada , a znałem cię z lepszej strony .
Po prostu jak jesteś sprzętowcem , masz wiedzę i odpowiedni sprzęt to kupujesz PCB (nie kradniesz jak ty myślisz ), części i składasz hobbystycznie , niektórzy są prawdziwymi pasjonatami , jesteś już długo w środowisku Amigi i ty to powinieneś wiedzieć . Mimo to pozdrawiam.
[#233] Re: Cancellation of all TF projects

@MariuszK, post #231

To jest jedyna karta która nie istnieje zdjęcie znalazłem gdzieś w sieci dla wysondowania czy takie cudo ma w ogóle sens bytu ( było widać na aukcji że zmieniam ceny i konfigurację ) chodzi o to że bez sondażu nie warto zakupić PCB i części strata pieniędzy i prywatnego czasu na składanie. Ale popieram Matzego za jego wkład dla Amigi ma świetne pomysły oczywiście kibicuje mu od lat. Pozdrawiam
[#234] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #232

"Po prostu jak jesteś sprzętowcem , masz wiedzę i odpowiedni sprzęt to kupujesz PCB (nie kradniesz jak ty myślisz ), części i składasz hobbystycznie ..."

a pozniej opychasz na Alledrogo jakiemus jeleniowi, ktory takiej wiedzy nie ma i zgarniasz kase na czyms, co zostalo zaprojektowane przez kogos innego ok, racja


albowiem

prawdziwi hobbysci robia cos dla srodowiska a Janusze byznesu robia jak zwykle pod siebie.
OK
[#235] Re: Cancellation of all TF projects

@Raybeez, post #220

Masz rację jak ktoś potrzebuje mojego nr telefonu wystarczy poprosić mam taki sam od 20 lat
i niczego nie muszę się wstydzić. Pozdrawiam Serdecznie
[#236] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #233

"...dla wysondowania czy takie cudo ma w ogóle sens bytu"

bo jak kazdy Janusz musi wiedziec, ze na tym na pewno zarobi, inaczej tego nie DOTYKA

takze pozdrawiam panie JANUSZU
[#237] Re: Cancellation of all TF projects

@selur, post #234

Proszę nie obrażać tego środowiska . Pozdrawiam
[#238] Re: Cancellation of all TF projects

@mmarcin2741, post #230

Jaka konkurencja? Czy ten człowiek coś wymyślił, zaprojektował? Jeśli nie, to żadna konkurencja dla Matze czy TF.
[#239] Re: Cancellation of all TF projects

@zeno65, post #233

Czyli... kupując kartę TK60 do A4000 zostaje automatycznie oszukany?!?!
bo:
To jest jedyna karta która nie istnieje zdjęcie znalazłem gdzieś w sieci

O czym wcale nie było mowy w opisie oferty!



Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 22:10:25 przez MariuszK
[#240] Re: Cancellation of all TF projects

@michal_zukowski, post #229

Powiem tak Prometheus nie jest drogi ( byłby tańszy jak ktoś by to produkował seryjnie a nie chałupniczo ) mówisz o Mediatorze no niestety nie jest lepszy od produktu HESE ( mam oba )
Hese dobrze odrobił lekcje na tym mostku i ma przyszłościowy produkt , atuty to brak instalacji sterowników dla kart PCI wystarczy wrzucić w katalog DEVS sterowniki od kart PCI , karta PCI /USB zwykła PC a nie Amiga do tego jako jedyny mostek obsługuje adapter na karty PCI-E/PCI możliwość lepszych kart graficznych za parę złotych teraz testuję ATI HD 3450/256Mb za 2,99 PLN , mostek PCI-E/PCI 70PLN między ATI 9250/256Mb to przepaść , czy teraz nadal twierdzisz że Mediator jest tańszy , nie ujmuję nic Mediatorowi ale to konstrukcja z końca lat 90 tych . pozdrawiam jeżeli mogłem pomóc .
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem