[#91] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@selur, post #90

kurczę - i w końcu wydało, że wali7 to mój drugi nick.

[#92] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@snajper, post #91

Chwila poczekaj! Pałkę i worek kamieni już mam, jeszcze Sofixy założę (bo tam zima), i lecę, a po drodze jakieś mołotowy zorganizuję, bo zapalniczkę też mam. A ty słoniaki weź, mogą sie przydać. ;)
Czeba sie spieszyć bo Ruskie szybko padają. Jeszcze z tydzień i po nich. ;)

Jak wyliżą rany to może sie spełni przepowiednia rybaka Johansena, że Ruskie w 2027 grzybki "zasieją" na Skandynawii, a wtedy Chińczyki Syberię im zabiorą. Nawet Nostradamus pisał że Smok z Wielbłądem Ruską chabetę dobiją. Tylko kto jest wielbłądem? Kazachstan, a może Iran?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2022 21:11:11 przez ZbyniuR
[#93] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #92

[#94] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #93

Rewelacja Panie ... pali jedyne 700 litrow/100km prawie tyle co samolot
[#95] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@selur, post #94

Czy ktos jeszcze ma watpliwosci, co do tego kto jest wrogiem Polski ?

Wot i przemowil KAZNODZIEJA...




Ostatnia aktualizacja: 14.03.2022 18:28:53 przez selur
[#96] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@selur, post #95

Jeśli komuś sie wydaje że dawno nie było wojny, to proponuję ten film, 4500 lat historii z punkcikami na mapie gdzie i kiedy odbywały sie bitwy, oraz tabelka jakie kraje najczęściej je wygrywały.

Podobno od czasu 2WŚ nie było na świecie ani jednego dnia w którym gdzieś na świecie nie trwałaby wojna.
1
[#97] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Rafael/ARMO, post #83

Trochę głupawo powtarzać niby po polsku "Sława Ukrainie" ... bo "Cлава Україні" po polsku to znaczy "Chwała Ukrainie" ...


https://joemonster.org/filmy/116290/Tam_dzis_jest_moj_ojciec._Dziennikarka_TVN24_pokazala_nagranie_od_taty - no, ale to można jeszcze uznać za chałupnicze tłumaczenie.

za to wikipedia - mimo że na samym początku podane jest tłumaczenie na "Chwała Ukrainie" - mówi:
Początków istnienia hasła upatruje się w twórczości ukraińskiego wieszcza narodowego Tarasa Szewczenki, który w wierszu „Do Osnowjanenki” z 1840 roku (z drobnymi zmianami w 1860 r.) napisał:

Nasza duma, nasza pieśń
Nie umrze, nie zginie
Ot gdzie ludzie, nasza sława
Sława Ukrainie!


ta forma wielokrotnie pada tam też w:
"Sława Ukrainie i głównemu atamanowi Petlurze"
"Sława Ukrainie – Ukrainie sława!"
"Sława Ukrainie – Kozakom sława!"
"Sława Ukrainie – na wieki sława!"
itd.

i może rzetelność informacji podawanych przez wikipedię jest nieraz wątpliwa (tutaj np. przeczytać możemy, że "słowa użyte w oryginale przez Szewczenkę to „Sława Ukrainy” a nie „Sława Ukrainie”") - ale podobnie jest z tłumaczeniami google translate. ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2022 12:49:35 przez snajper
[#98] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@snajper, post #97

Patrząc na to co się dzieje w naszym kraju i za wschodnią granicą, zastanawiam się czy my od trzydziestu lat czekamy na start operacji szturmu na Berlin?
Kto w tym MONie dowodzi? Dlaczego dwie najlepsze dywizje cały czas są rozlokowane na zachodzie?
Po powstaniu ZBIRu po kilku godzinach przeciwnik siedzi w Warszawie. A my ruszamy z zachodu?
Artykułem piątym ich nie pokonamy!
[#99] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #98

Sugerujesz, że w Wojsku Polskim siedzą dyletanci, a Ty masz od nich większe kompetencje w zakresie obronności?

Po powstaniu ZBIRu po kilku godzinach przeciwnik siedzi w Warszawie


Wystarczy, że powstał ZBiR i od razu przeciwnik ma rozśrodkowane przy granicy wojska gotowe do szturmu? Przygotowane linie zaopatrzeniowe z materiałami pędnymi i amunicją? Co więcej - my nic o tym nie wiemy ani z własnych ani sojuszniczych źródeł wywiadowczych? No to ten podpisany papierek ma nielichą moc, muszę powiedzieć.
[#100] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #99

Sugerujesz, że w Wojsku Polskim siedzą dyletanci, a Ty masz od nich większe kompetencje w zakresie obronności?


Na papierze jest ładnie, ale w koszarach wiele rzeczy wygląda słabo. Ostatnio rozmawiałem z pancerniakiem, stweirdził, że z trzech batalionów czołgów, tylko jeden jest zdolny do walki. Brak części, polityka poprzedników zrobiła swoje.

Wystarczy, że powstał ZBiR i od razu przeciwnik ma rozśrodkowane przy granicy wojska gotowe do szturmu? Przygotowane linie zaopatrzeniowe z materiałami pędnymi i amunicją? Co więcej - my nic o tym nie wiemy ani z własnych ani sojuszniczych źródeł wywiadowczych? No to ten podpisany papierek ma nielichą moc, muszę powiedzieć.


Jest potrzebna dyslokacja polskich dywizji, rosjanie stacjonujący w Brześciu czy Grodnie są zagrożeniem dla nas, w szczególności patrząc na teren nizinny, czy na drogi szybkiego ruchu A2 i S8, czy na to że nie mamy w tym miejscu większych silniejszych jednostek. To nie ukraina gdzie nie ma dróg, a czarnoziem pochłania rosyjski sprzęt. Odległość granica białoruska - rogatki stolicy to mniej niż 200km. Warszawa jest w zasięgu jednostek zbiru. Zakupy czołgów , myśliwców, okrętów bez szczelnej ochrony przeciwrakietowej i lotniczej nie ma sensu!
[#101] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #100

rosjanie


Rosjanie

ukraina


Ukraina

Zakupy czołgów , myśliwców, okrętów bez szczelnej ochrony przeciwrakietowej i lotniczej nie ma sensu!


A rozmieszczanie jednostek przy granicy bez szczelnej ochrony przeciwrakietowej i lotniczej (i bez oznak koncentracji wojsk przy granicy przez przeciwnika) ma sens?

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 09:01:25 przez recedent
[#102] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #101

rosjanie piszemy z małej litery!
A rozmieszczanie jednostek przy granicy bez szczelnej ochrony przeciwrakietowej i lotniczej (i bez oznak koncentracji wojsk przy granicy przez przeciwnika) ma sens?

Nigdzie nie napisałem , że mają stac przy samej granicy. Myśle, że Kielce, Mława, Mińsk Mazowieski, Tczew czy Radom to rejony odpowiednie do nowej lokalizacji dla 11 Dywizji Pancernej, 12 Dywizje Zmechanizowaną też można przesunąć bardziej na wschód.

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2022 09:20:47 przez _Skiba
[#103] Re: AmiParty 28 - obecny status

@WojtekX, post #21

Gdzie są obrońcy rosyjskiej racji stanu? Kopara opadła, czy odcięty internet w Moskwie :)
[#104] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@selur, post #1

A Chiny siedza,patrza i zawijaja to w sreberka....
[#105] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #102

rosjanie piszemy z małej litery!


a to od kiedy? Jeśli już coś zaczynamy z małej, to "putin". Znaczna część Rosjan nawet nie wie, co tam się dzieje w wielkim świecie, a reszta jest od lat karmiona propagandą, w którą święcie wierzy.
Pojmany_rosyjski_czolgista_opowiada_swojej_mamie_o_toczacej_sie_wojnie_i_sukcesach

Ja tam ruskich nie lubię i nigdy nie lubiłem (pierogów też nie), ale taki np. Szwajcenegier nawet nie tyle wykazuje wobec nich większy margines tolerancji, jak i pała miłością do narodu. W dodatku stara się nawrócić samego putlera. Na co oczywiście szanse są niewielkie, bo nawet gdyby putler powiedział "oj, przepraszam, miałem gorszy dzień :c" (wizja putlera przeglądającego w bunkrze internety, co tam Szwajcenegier albo Musk "no cho tu, wyskocz!" mają do powiedzenia, wydaje mi się być średnio realna), to raczej nie skończy się na "no, no! Ale żeby mi to było ostatni raz! " - jednak zawsze może okazać skruchę celem uniknięcia cierpień piekielnych.



Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 04:27:28 przez snajper
[#106] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@snajper, post #105

...


Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 18:27:52 przez Elvis
[#107] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@snajper, post #105

Opinia niemieckiego miliardera (poszukiwanego w USA) 25min po polsku.
[#108] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #107

Nic nowego w sumie nie powiedział.
Już w ubiegłym roku, w listopadzie oglądałem kilku analityków którzy podawali termin rozpoczęcia działań w Ukrainie. Wszyscy wskazywali drugą połowę lutego 2022.
Ciężkie czasy nadchodzą niestety.
[#109] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #108

A czy mówili coś o kolejnych latach albo jak długo ta zadymka potrwa?
[#110] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #109

Wygląda, że nie tak długo. Patrząc na straty rosjan i jakie zamieszanie robi się na górze w rosji, bo na wakacje nie można jechać na swój jacht. Nie może to już długo trwać, z trzy miesiące i będą jakieś zamiany. Podobno już na swoich wydają wyroki także zaczęło się.
[#111] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@flops, post #110

Konflikt według mnie ma trwać długo, bo tak został zaplanowany. Nie wierze, że rosjanie nie mieli informacji o ilości wojska zmobilizowanego przez Ukraine. Kto rozpoczyna wojne z przeciwnikiem w polu siłami równymi lub nawet mniejszymi? Tu nic ogólnie nie trzyma się kupy. Teraz się to tłumaczy, że putin został okłamany przez wywiad? Wątpie w to wszystko. Jeśli zależałoby rosji na szybkie zakończenie tego, to by to zrobili. Przerzucanie oddziałów drogą morską z okręgu Wschód z Charabowska do Murmańska?? Za ile one dotrą na Ukrainę?? Ogólnie to ma trwać i możliwe, że przerodzi się w konflikt globalny lub większy lokalny, co by było na ręke anglosasom!

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2022 20:59:38 przez _Skiba
[#112] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #111

Jeśli został zaplanowany na długo, to skąd wzięły się problemy z zaopatrzeniem jednostek frontowych?

Kto rozpoczyna wojne z przeciwnikiem w polu siłami równymi lub nawet mniejszymi?


Ile z tych sił siedzi na związanych zachodzie Ukrainy, bo w każdej chwili bratnia Białoruś może wbić klin od północy i odciąć możliwość pomocy od strony polskiej granicy?

Teraz się to tłumaczy, że putin został okłamany przez wywiad? Wątpie w to wszystko.


W Rosji masz obecnie kulturę totalnego kłamstwa. Co jeśli ktoś uwierzył we własne łgarstwo i na podstawie tego wyciągał analizy? Pamiętasz casus Czarnobyla?
Jako oficer wywiadu miałbyś jaja powiedzieć Włodzimierzowi P. że Twoim zdaniem wojsko jest zdemoralizowane, nieprzygotowane i niewystarczająco wyposażone do przeprowadzenia operacji wojskowej, którą sobie zaplanował?
1
[#113] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #112

Jeśli został zaplanowany na długo, to skąd wzięły się problemy z zaopatrzeniem jednostek frontowych?

rosjanie zawsze mają z tym problem.
Ile z tych sił siedzi na związanych zachodzie Ukrainy, bo w każdej chwili bratnia Białoruś może wbić klin od północy i odciąć możliwość pomocy od strony polskiej granicy?

Temat północnej granicy, formowania zapór, przeszkód i minowania terenu zaczął się dopiero po około 1,5 tygodnia konfliktu. Wtedy pojawiały się pierwsze przesłanki na uderzenia z tego kierunku. Armia Białoruska nie uderzy, razem z kacapami będą pilnować zachodnich granic.

W Rosji masz obecnie kulturę totalnego kłamstwa. Co jeśli ktoś uwierzył we własne łgarstwo i na podstawie tego wyciągał analizy? Pamiętasz casus Czarnobyla?
Jako oficer wywiadu miałbyś jaja powiedzieć Włodzimierzowi P. że Twoim zdaniem wojsko jest zdemoralizowane, nieprzygotowane i niewystarczająco wyposażone do przeprowadzenia operacji wojskowej, którą sobie zaplanował?

Tak mówią media, a prawdy się nie dowiemy. Ja twierdze ,że konflikt będzie się powiększał i ma trwać. Ponad 75% kacapów popiera atak na Polskę, ponad 48% Polaków popiera zwiększenie zaangażowania NATO na Ukrainie, w tym misję pokojową która wiadomo jak może się zakończyć. Dziwi mnie ta obustronna blokada medialna na tak wielką skale w Europie i rosji, takie rzeczy się jeszcze nie działy.
[#114] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #112

Dokładnie. Szef wywiadu po prostu bał się powiedzieć prawdę, a może nawet mówił wcześniej, ale nikt go nie słuchał. Nawet na tej pseudo "konferencji" było widać, że on nie był za wojną, ale go przycisnął putler.
Niestety żadnej misji pokojowej nie będzie, bo to nie na rękę wielu krają co mają ogromne biznesy zależne od rosji. Taka prawda, rządzi pieniądz, a kraje zachodnie nie mają czegoś co się nazywa moralność, albo honor.
Bo każdy wie, że jakby USA i EU twardo rozmawiało, to by wojna w ogóle się nie rozpoczęła.
A jakby Nato miało się zmierzyć z rosją, to za tydzień byliby w Moskiwe, taka prawda.
[#115] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@flops, post #114

A jakby Nato miało się zmierzyć z rosją, to za tydzień byliby w Moskiwe, taka prawda.

Przy pełnej mobilizacji rosji, trwałoby to kilkanaście miesięcy. 35 dywizji cieżko pokonać w tydzień.
[#116] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@flops, post #114

Niestety żadnej misji pokojowej nie będzie, bo to nie na rękę wielu krają co mają ogromne biznesy zależne od rosji.

Jeszcze tego nie wiadomo, rzecznik Białego Domu przekazał, że będzie to omawiane podczas czwartkowego szczytu.
[#117] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #116

A ja sie martwię że to początek trzeciej wojny, bo konflikt sie rozwlecze na parę lat wciągając stopniowo coraz więcej państw, a Puti przecież nie po to wydawał tyle kasy na gotowość głowic żeby ich nie użyć. Jeśli uzna że nie wygra (a może już uznał), to postara się wciągnąć do piekła jak najwięcej krajów którym czegoś zazdrościł. Myślę że następne będą republiki nadbałtyckie albo Skandynawia. Oczywiście narodowi powie że to NATO zaczęli aby zorganizować pobór, a ochotnicy z krajów arabskich im pomogą.

USA wiedzą że upadek potencjalnego sojusznika Chin z którym mają kurs kolizyjny na horyzoncie jest dobry, więc w końcu sie zaangażują, a w międzyczasie przejmą ruskie rynki zbytu dla swojego gazu, chociaż będą tak kombinować i czekać aż inne kraje NATOskie rozmiękczą niedźwiadka. Choć jak ruszy scenariusz Sacharowa to... gaz im nie pomoże.

Wprawdzie Chiny nie są zadowolone że ich rynki zbytu sie leją zamiast ich towar kupować, a jedwabny szlak w rozsypce, co im spowolni rozwój, to myślę że długo sie będą trzymać z boku, bo gdzie dwóch sie bije tam trzeci chapnie syberyjskie złoża. A gdy USA będą już dość mocno zaangażowane w Europie to Tajwan też sobie capną. Choć będą kombinować by jak najmniej go rozwalić, bo nie chcą odejść z hukiem ani przejąć ruin jak Puti, tylko zbudować potęgę na lata.

A co do nas, to mam nadzieję że jasna panienka królowa Polski, sprawi że tym razem większość walk nie będzie sie działa nad Wisłą. A po upadku sąsiadów wyjdziemy z tego obronną ręką tak jak to zapowiadało wielu wieszczów. Byle żadnych świństw nie robić to niedobitki sąsiadów będą nas lubić, Allah pomoże, nasza Bozia też, a to co zostanie z Europy będzie nasze.
[#118] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #117

A ja sie martwię że to początek trzeciej wojny, bo konflikt sie rozwlecze na parę lat wciągając stopniowo coraz więcej państw, a Puti przecież nie po to wydawał tyle kasy na gotowość głowic żeby ich nie użyć. Jeśli uzna że nie wygra (a może już uznał), to postara się wciągnąć do piekła jak najwięcej krajów którym czegoś zazdrościł. Myślę że następne będą republiki nadbałtyckie albo Skandynawia. Oczywiście narodowi powie że to NATO zaczęli aby zorganizować pobór, a ochotnicy z krajów arabskich im pomogą.


Samo użycie głowic atomowych nie jest tak proste, wiele osób na kremlu musi się na to zgodzić. Na szczęście klucze mają trzy osoby więć sam putin nic nie zrobi. Co do ataku na Polskę i kraje bałtyckie, to juz o tym mówił ławrow, że po upadku zsrr Polska, Litwa, Łotwa i Estonia to kraje bezpańskie które nie mają swego pana. Nasi politycy jak i europejscy nie za bardzo potrafią odczytywać intencje kremla, lub nie hcą tego robić. Preludium do ataku na Europę, będzie powszechna mobilizacja w Rosji!


USA wiedzą że upadek potencjalnego sojusznika Chin z którym mają kurs kolizyjny na horyzoncie jest dobry, więc w końcu sie zaangażują, a w międzyczasie przejmą ruskie rynki zbytu dla swojego gazu, chociaż będą tak kombinować i czekać aż inne kraje NATOskie rozmiękczą niedźwiadka. Choć jak ruszy scenariusz Sacharowa to... gaz im nie pomoże.

Chiny nie mogą pozwolić na to, żeby rosja upadła, bo po prostu zostaną sami. Może się zdarzyć tak, że kacapy staną się "wasalem" Chin. Same Chiny nie mogą pozwolić na zniszczenie Europy, bo to jest przeciez ich największy rynek zbytu. Nie po to budują nowy "jedwabny szlak" do Europy. Nikomu to co się dzieje nie jest na ręke.
Wprawdzie Chiny nie są zadowolone że ich rynki zbytu sie leją zamiast ich towar kupować, a jedwabny szlak w rozsypce, co im spowolni rozwój, to myślę że długo sie będą trzymać z boku, bo gdzie dwóch sie bije tam trzeci chapnie syberyjskie złoża. A gdy USA będą już dość mocno zaangażowane w Europie to Tajwan też sobie capną. Choć będą kombinować by jak najmniej go rozwalić, bo nie chcą odejść z hukiem ani przejąć ruin jak Puti, tylko zbudować potęgę na lata.

To co pisałem wyżej
A co do nas, to mam nadzieję że jasna panienka królowa Polski, sprawi że tym razem większość walk nie będzie sie działa nad Wisłą. A po upadku sąsiadów wyjdziemy z tego obronną ręką tak jak to zapowiadało wielu wieszczów. Byle żadnych świństw nie robić to niedobitki sąsiadów będą nas lubić, Allah pomoże, nasza Bozia też, a to co zostanie z Europy będzie nasze.

Jeśli sąsiedzi upadną, to nas tez nie będzie. Na manewrach Zapad zawsze jest ćwiczony atak jądrowy na Warszawę. Staniemy się europejska pustynią

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2022 08:35:13 przez _Skiba
[#119] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #118

Pustynią? - Oj tam, nie jest prawdziwym Polakiem ten kto nie wierzy w jasną przyszłość Polski. :)
1
[#120] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #119

Z takim rządem jest to realne
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem