[#121] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #120

1
[#122] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #100

z trzech batalionów czołgów, tylko jeden jest zdolny do walki.


Czy czołgi mają jakikolwiek sens na współczesnym polu walki w sytuacji, gdy zaczajony za krzakiem piechur z Jawelinem może zero-jedynkowo je niszczyć? Czy aby znowu nie przygotowujemy się do POPRZEDNIEJ wojny?
[#123] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Daclaw, post #122

Czołg jest czołgiem dopóki ma paliwo, bez niego jeśli jeszcze ma amunicję to jest bunkrem, a bez niej jest już tylko pułapką.
[#124] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Daclaw, post #122

W sumie jakby kazdego faceta uzbroic w jednego jawelina , jednego pioruna, dac mu plecak z prowiantem na 3 miesiace i rower gorski to mozna by prowadzic partyzantke przez 10 lat
[#125] Re: AmiParty 28 - obecny status

@Zetar, post #30

Kolejne newsy z zagranicy i z Polski.
https://wolnemedia.net/andrzej-duda-na-szczycie-nato
[#126] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Daclaw, post #122

Czy czołgi mają jakikolwiek sens na współczesnym polu walki w sytuacji, gdy zaczajony za krzakiem piechur z Jawelinem może zero-jedynkowo je niszczyć? Czy aby znowu nie przygotowujemy się do POPRZEDNIEJ wojny?


Na dzisiejszym polu walki, najważniejsze jest rozpoznanie. Stosowanie czołgów w taki sposób jak robią to rosjanie nie ma żadnego sensu. Wjazd kolumną czołgów do miasta, po kilku minutach brak łączności z oddziałem, tak to się niestety kończy. Ruskie nie odrobiły lekcji z poprzednich konfliktów. Tak czy inaczej czeka nas III wojna światowa.

Czołg jest czołgiem dopóki ma paliwo, bez niego jeśli jeszcze ma amunicję to jest bunkrem, a bez niej jest już tylko pułapką.


Czołg jest czołgiem jeśli jest wykorzystywany jak czołg.

Kolejne newsy z zagranicy i z Polski.
https://wolnemedia.net/andrzej-duda-na-szczycie-nato

Są to przypadki złapanych ludzi którzy kolaborowali z ruskimi, i tak łagodnie ich traktują.



Ostatnia aktualizacja: 25.03.2022 20:39:11 przez _Skiba
[#127] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #126

Są to przypadki złapanych ludzi którzy kolaborowali z ruskimi, i tak łagodnie ich traktują.

Czyli można tak traktować człowieka?

A tu kolejna ciekawa opinia człowieka, z którą zgadzam się
[#128] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Zetar, post #127

rosyjski ambasador p******i straszne głupoty, a komentujący mu przytakuje. Do tego straszy Polaków, mówi o nas - oni. Nazywa nas "polaczkami". Na bank jest Polakiem...
Super filmik żeby próbować nas przestraszyć. Należymy do Nato i co może spadać, to nie bomby tutaj, tylko na Petersburg i Moskwę jak twardogłowi z russiji przesadzą. Nas nie wystraszysz :)
Polecam sprawdzić: [url=loser.com]loser.com[/url]

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2022 23:28:10 przez flops
[#129] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Zetar, post #127

Sądząc po tym co polecasz, zastanawiam sie czy zaglądasz też na kanał "dziad WSZEWIED", bo wydaje mi sie że ci sie tam spodoba.
[#130] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #129

Hmm, Zetar, Zetar... To ten sam Zetar, który wklejał wrzutki o płaskiej ziemi, promował teorię o "znikniętych stuleciach", a potem dyskredytował szczepionki na SARS-CoV-2?

Zaczynam chyba widzieć pewien schemat...
[#131] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@flops, post #128


Czyli można tak traktować człowieka?

Rozumiem, że rosjanie lepiej traktują choćby cywili na Ukrainie??
rosyjski ambasador p******i straszne głupoty, a komentujący mu przytakuje. Do tego straszy Polaków, mówi o nas - oni. Nazywa nas "polaczkami". Na bank jest Polakiem...
Super filmik żeby próbować nas przestraszyć. Należymy do Nato i co może spadać, to nie bomby tutaj, tylko na Petersburg i Moskwę jak twardogłowi z russiji przesadzą. Nas nie wystraszysz :)

Za dużo się bronić nie będziemy, bo w sumie nie mamy czym. Za nim NATO przyśle dywizje, może już być po wszystkim.
Kacapy już się szykują, i nie tylko na nas
[#132] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #131

Nie zaatakują nas, spokojnie.
1
[#133] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Hubez, post #132

Paranoicy żyją mniej spokojniej za to dłużej. ;)
[#134] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #133

Czy ja wiem? Zakładam, że człowiek żyjący w ciągłym strachu przed wyimaginowanym zagrożeniem ma cały czas podwyższony poziom kortyzolu. Czyli statystycznie rzecz ujmując - pożyje zdecydowanie krócej.

@Skiba:

Czym niby nas zaatakują? Puszczą na nas rezerwy strategiczne, a w tym czasie Ukraińcy zrobią kontratak i dotrą do Moskwy?
Poza tym - najpierw muszą skoncentrować wojska, przygotować logistykę, szpitale polowe, zapasy amunicji i paliwa. Tego nie da się nie zauważyć, więc będzie czas ogłosić mobilizację. I z naszych etatowych 144 tysięcy wojaków zrobi się pół miliona. Co znaczy, że Ruskie muszą puścić na nas ze dwa razy tyle swoich (ciekawe skąd ich wezmą?). Poza tym - muszą się liczyć z tym, że w razie konfliktu siły NATO będą totalnie dominować w powietrzu. Zapowiada się więc krwawa łaźnia. Chyba, że "atak" oznacza 1 taktyczną głowicę nuklearną małej mocy wymierzoną w Warszawę (bo może sobie zakładają że przy tak "ograniczonym" ataku nuklearnym nikt nie będzie ryzykował pełnoskalowej atomowej zagłady).

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 10:21:14 przez recedent
[#135] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #134


Poza tym - najpierw muszą skoncentrować wojska, przygotować logistykę, szpitale polowe, zapasy amunicji i paliwa. Tego nie da się nie zauważyć, więc będzie czas ogłosić mobilizację. I z naszych etatowych 144 tysięcy wojaków zrobi się pół miliona.

Oczywiście, będzie pół miliona dodatkowej piechoty bez cięzkiego sprzętu, którego ruscy mają pełno.
Chyba, że "atak" oznacza 1 taktyczną głowicę nuklearną małej mocy wymierzoną w Warszawę (bo może sobie zakładają że przy tak "ograniczonym" ataku nuklearnym nikt nie będzie ryzykował pełnoskalowej atomowej zagłady).

I tego powinniśmy się najbardziej obawiać.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 10:49:51 przez _Skiba
[#136] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #135

pół miliona dodatkowej piechoty bez cięzkiego sprzętu, którego ruscy mają pełno


Mają tak samo "pełno" jak my mamy kilkaset T-71M w rezerwie mobilizacyjnej.
Co im pomogło jak do tej pory "pełno" ciężkiego sprzętu na Ukrainie?
[#137] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #136

Jak ta wyglada cala ladowa "nowoczesna" armia radziecka, to te Abramsy, ktore mamy zakupic od spiacego Yo Joe, rozniosa ja w drzazgi...




a zeby bylo bardziej tragicznie, to tak Ruskie woza sie na defiladach... mozna wiec sobie samemu porownac "sile propagandy" i sile ognia w polu



Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 11:51:39 przez selur
[#138] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #134

I z naszych etatowych 144 tysięcy wojaków zrobi się pół miliona. Co znaczy, że Ruskie muszą puścić na nas ze dwa razy tyle swoich (ciekawe skąd ich wezmą?). Poza


podobno ruskie mają powiedzenie: "wrogowi kiedyś naboje się skończą, nam żołnierze nigdy".
[#139] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #136


Mają tak samo "pełno" jak my mamy kilkaset T-71M w rezerwie mobilizacyjnej.

T-72M i M1 które występuje w WP to około 300szt, około 50% na chodzie. Rezerwa mobilizacyjna jest już w sumie nie do urzytku. Po "rozpracowaniu" przez Tuska całej linii technologicznej (poszła na złom,w 75% była zmodernizowana, można było montować tzw powerpacki) służącej do modernizacji i napraw silników czołgów z rodziny T-72. Więc naprawy i przeglądy silników "Twardych" i pozostałych T-72 mamy z głowy. Wątpie aby Serbia czy rosja nam w tym pomogła.
Co im pomogło jak do tej pory "pełno" ciężkiego sprzętu na Ukrainie?

Sprzęt jest żle wykorzystywany, a rosja jest dość mocno zacofana. Przy konflikcie na pełną skale, nie zdąrzymy z podawaniem jawelinów, i raczej przegramy. Izrael uzywa swoich czołgów Merkava IV w miastach i nie straciła jak dotąd żadnego.
Jak ta wyglada cala ladowa "nowoczesna" armia radziecka, to te Abramsy, ktore mamy zakupic od spiacego Yo Joe, rozniosa ja w drzazgi...

Do naszych Abramsów kupiliśmy amunicję z 1994, i żaden z krajów NATO nie chce nam sprzedać nowoczesniejszej. Taka amunicja nie będzie skuteczna w starciu z czołgami typu T-90M czy T-80BW no i T-72B3.
a zeby bylo bardziej tragicznie, to tak Ruskie woza sie na defiladach... mozna wiec sobie samemu porownac "sile propagandy" i sile ognia w polu

T-14 to jest udany czołg.



Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 13:45:55 przez _Skiba
[#140] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #139

Myślałem że mamy Leopardy a nie Abramsy.
[#141] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #140

Pisałem o zakupię od Amerykanów Abramsów z ich amunicją z 1994 roku.
Co do Leopardów czy to w wersji A4 A5 czy PL sytuacja jest taka sama, brak nowoczesnej amunicji.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2022 19:35:06 przez _Skiba
[#142] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #141

Amunicję jest znacznie łatwiej przystosować, zrobić, więc może sami będziemy produkować.
Ale jak tak dalej pójdzie, nie będzie komu w russiji dowodzić. Generałowie padjaą jak kawki, szojgunek z zawałkiem w szpitalu, a reszta pewnie się zastanawia, czy nie zatruty i kiedy przyjdzie na niego kolej :)
[#143] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@flops, post #142

Spokojnie Panowie, nie ma opcji żebyśmy zostali zaatakowani. Wspomnicie moje słowa.
1
[#144] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@flops, post #142





A co do przewidywania przyszłości to moja szklana kula pokazuje że następnym celem Zgredka będą podobnie jak Ukraina nie należące do NATO Szwecja i Finlandia, bo to rozproszy pomoc militarną zachodu, oraz chaos uchodźców na więcej krajów, a politycy i sztaby NATO nadal będą debatować zamiast włączać sie do akcji. A mając południe Finlandii i szwedzką Gotlandię kraje nadbałtyckie są już otoczone. A wtedy zacznie się jatka. Traktaty traktatami a na wojnie wszelkie chwyty są dozwolone. Na razie raczej zakładają że Włodziu nie jest na tyle szalony by ryzykować wymianę grzybków, ale jak już zobaczą grzybki u siebie lub u sąsiadów to myślę że niektóre państwa NATO zamiast sie stosować do zasady wszyscy za jednego, zadeklarują neutralność albo nawet przejdą na stronę Ruskich. I sytuacja na frontach zacznie sie zmieniać jak w kalejdoskopie, i mało kto będzie sie orientował co i gdzie sie dzieje i kto jest po której stronie. Bo nie dość że stan sie będzie często zmieniał to w dodatku wiadomości będą tonąć w masie dezinformacji. Najmniej prawdopodobne wydaje mi sie to że Puti sie podda lub wycofa, nawet z pistoletem przy jajach, bo będzie wolał zdechnąć niż stanąć przed sądem.
[#145] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Hubez, post #143

Patrząc na obecną sytuację, to też tak uważam. Porażka na Ukrainie + trzesące się dzisiaj ręcę ławrowa, szojgu w szpitalu. Wygląda że zbliża się koniec władzy w russiji.I czas na zmiany. A nawet jak nie, to są za słabi, żeby ryzykować.
[#146] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@flops, post #145

Amunicję jest znacznie łatwiej przystosować, zrobić, więc może sami będziemy produkować.

Przy tak zróżnicowanym sprzęcie jest to naprawdę utrudnione.

Co do samych czołgów, to wielka szkoda, że nic nie wyszło z koreańskimi K2. Mieliśmy je produkować w Polsce, otrzymać całą technologię od Korei. Było to ważne, bo dzięki temu nasz przemysł zbrojeniowy mógł się bardzo mocno rozwinąć, i mielibyśmy serwis modernizację na miejscu. A tak na dzień dzisiejszy mamy T-72, PT-91 (bardzo mocno utrudniony serwis) Leopardy w trzech wersjach, A4,A5 brak części, wersja PL zmodernizowana w PGZ ale bez serwisu, żołnierze mają sobie sami serwisować czołgi :D no i Abramsy, które będą naprawiane....hmmm jak się popsują to będą stały według mnie.
Chaos mamy wielki na naszym podwórku.

Co do przyszłości, to nie wygląda to tak, że ruskie nie ruszą na Europę. Bo w sumie co im zostało. Coraz więcej sprzętu ląduje na Białorusi, a to co mają w obwodzie i u naszych wschodnich sąsiadów w zupełności wystarczy do agresji na nasz kraj.

Jest też mała nadzieja, że to wszytsko jeb...e na wschodzie. Sprzedaż lub wymiana ropy na alkohol co ma niby miejsce na Białorusi, dezercje, odmowa walki z Ukraincami. Oby to wszystko było prawdą.

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 10:22:55 przez _Skiba
[#147] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@_Skiba, post #146

Na Białoruś dociera Polska TV, a do Rosji raczej nie.
Ale myślę że raczej sie szykują na republiki bałtyckie, to tam są Rosjanie których trzeba wyzwolić spod władzy zachodnich imperialistów. Oraz bratnie narody które tęsknią do zbliżenia z moskiewską władzą, gdzie panuje radość i prawda. A Poljaki niech sobie gniją w tym zachodzie. ;)
[#148] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@ZbyniuR, post #147

Ale myślę że raczej sie szykują na republiki bałtyckie, to tam są Rosjanie których trzeba wyzwolić spod władzy zachodnich imperialistów.

Ale to dla nas też oznacza wojne



Ostatnia aktualizacja: 27.03.2022 14:45:25 przez _Skiba
[#149] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@recedent, post #130

Hmm, Zetar, Zetar... To ten sam Zetar, który wklejał wrzutki o płaskiej ziemi, promował teorię o "znikniętych stuleciach", a potem dyskredytował szczepionki na SARS-CoV-2?

Zaczynam chyba widzieć pewien schemat...


redaktorek sprawdził kilka moich postów i już mnie zaszufladkował. Dobrze, że nie wspominałem, że uprawiam ogródek, a także śpiewam. Jeszcze by mnie bardziej pogrążył i uśmiechnął się. Próba nieudana, a wskazująca na intelektualną biedę i może strach przed utratą zarobku? Czyżby redaktorek też dostawał pieniążki za promowanie wojny, jak i eksperymentów na ludziach zakazanych w Polsce Konstytucją?

Rozumiem, że rosjanie lepiej traktują choćby cywili na Ukrainie??


Zastanów się proszę, dlaczego tak jest. Że żołnierze ukraińscy chowają się za cywilami, jak dziewczyny to co? Mają żołnierze rosyjscy nie denazyfikować tych celów? Przecież to jest wojna, a widzę, że większość tu chciałaby aby w Polsce mieć taki stan. Podjudzanie do wojny powinno być karane wieloletnimi robotami w kamieniołomach, bez możliwości apelacji.

Dlatego ja apeluje do rozsądnych ludzi, bo widać, że polskojęzyczni politycy nimi nie są i już otrzymali rozkazy z zachodu, aby nie dać się wciągnąć w wojnę z Rosją. Wojna to ogromne zło, a kto myśli inaczej to przekupna.
[#150] Re: Ruskie znowu wszczynaja wojne swiatowa

@Zetar, post #149


Zastanów się proszę, dlaczego tak jest. Że żołnierze ukraińscy chowają się za cywilami, jak dziewczyny to co? Mają żołnierze rosyjscy nie denazyfikować tych celów? Przecież to jest wojna, a widzę, że większość tu chciałaby aby w Polsce mieć taki stan. Podjudzanie do wojny powinno być karane wieloletnimi robotami w kamieniołomach, bez możliwości apelacji.

Masz w 100% rację co do wojny, ale nie słyszałem jeszcze o żadnym przypadku choćby wśród uciekinierów z Ukrainy, w którym ktoś by opowiadał o takim "zasłanianiu się". To jest propaganda rosjan, i nie za bardzo im to wychodzi. Do Polski uciekło już ponad 2,5mln ludzi, duża część z wschodniej Ukrainy. Gdyby to co mówisz było prawdą, pewnie uciekli by do rosji, bo w końcu bliżej!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem