[#211] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@_arti, post #208

również dodałem swój.
[#212] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@_arti, post #1

Jestem spóźniony o rok hii możesz podać link do producenta i do samej obudowy
[#213] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@_arti, post #1

[#214] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@_arti, post #208

O, Arti, jakoś przeoczyłem, że miałem podać maila w arkuszu. Dodałem teraz, mam nadzieję, że nie za późno .
[#215] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@_arti, post #205

Ja trochę niezorientowany
1. Można się jeszcze zapisać na obudowę do A500 ?
2. Czy są dostępne także klawisze?
3. Ile kosztuje?
4. Kiedy to ma przyjechać do Polski?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2019 09:21:38 przez Kefir_Union
[#216] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Kefir_Union, post #215

+1 do pytania

zib. pisałem do gościa odpowiadającego za kickstarter w sprawie kupienia obudów poza kampanią. Odpowiedział że jak najbardziej jak tylko wyślą backersom to będą sprzedawać je onlinowo
[#217] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Kefir_Union, post #215

Mogę się wypowiedzieć tylko jako jeden z chętnych, którzy czekają na obudowę - o szczegóły musielibyście dopytać organizatora zbiórki. Z tego co wiem:

1. Lista chętnych poszła do "autora projektu obudowy do A500" i wpłaty. W produkcji i tak będzie więcej sztuk niż lista z ppa (to tylko fragment całości - przecież Polska nie jest jedyna + indywidualne zamówienia, które na pewno poszły) - trudno powiedzieć co z osobami z poza listy - jakie będą zasady i możliwości.

2. Klawisze to osobny temat - to są te same co do A1200 - bo to są zestawy co pasują do wszystkich modeli Amigi (oprócz niektórych niekompatybilnych typów klawiatur z innymi młoteczkami). Nie pamiętam aby z klawiaturami były w jednym zestawie również klawisze (za odpowiednio większą cenę).

3. Odkupiłem sztukę z "kolejki na liście" więc mnie to kosztowało około 350zł (nie jestem pewny jaka była kwota zbiórki - wskoczyłem awaryjnie na miejsce osoby, która zrezygnowała).

4. Czekamy na realizację i produkcję - trudno powiedzieć kiedy te obudowy się pojawią - to może być za rok może dłużej - to nie zostało jeszcze określone.

Przypuszczam, że zanim produkcja ruszy to będzie można jeszcze zmienić kolor, który został wstępnie wybrany - ale też nie chcę wprowadzać w błąd, poczekamy zobaczymy.

Jak pisałem wyżej - lepiej dopytać organizatora zbiórki z ppa, nie chciałbym wprowadzać zamieszania i podawać nieprawdziwych informacji.
[#218] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #213

[#219] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #218

Szczeliły dwa latka. Tyle w temacie. Pozdrawiam!
[#220] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Michciu, post #219

Stooo lat, Stooo lat!

torcik
[#221] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@_arti, post #208

Dawno nie zaglądałem, to lista na brakujące klawisze A1200 z przed ok 3 lat ???
Bo nadal czekam na swoje czerwone klawisze :( Oświeci mnie ktoś na czym to stoi?
Pozdrawiam
[#222] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@dotmod, post #221

pewnie już nie zrobi
[#223] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@dotmod, post #221

Update kampanii na kickstarter lub indiegogo
Coronavirus i stojace w chinach fabryki? Mialo byc w grudniu 2019 ale sie jakby wykokosilo. Update w tej sprawie byl w watku o zbiorce klawiszowej
Ja czekam na pomaranczowe - aczkolwiek teraz bardziej czekam az swiat wyzdrowieje :)
[#224] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@WojT_GL, post #223

Inicjatywa i akcja mi się bardzo podoba, ale od dawna niesmak budzi robienie takich rzeczy u kitajców wiedząc jak wyglądają narzędziownie, obrabiarki prototypownie w warunkach polskich. Nie mówiąc już o tym, że żaden transport, żaden nowy rok czy nawet wirus nie wpłynął by znacznie na terminy bo te zakłady dalej normalnie pracują.
To taka moja prywatna opinia jestem zdania że warto więcej trochę wydać ale robić na miejscu, w tym przypadku na miejscu to UE.
[#225] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@cossack, post #224

Przynajmniej w przypadku obudów do A1200 jak tam kiedyś było wspominane o kosztach, to tak popatrzyłem i wyszło by podobnie albo taniej, za to samo w PL, w fabryce 10km od mojego domu. Od zrobienia formy, aż po wytłaczanie. I nie trzeba latać na drugi koniec świata, bo to też koszty i terminy dużo dużo szybsze.
[#226] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@flops, post #225

;) Proponuję następną akcję zrobić u nas w takim razie - i wykonać to w kraju ;)

ja tu nikogo nie atakuję ani nie bronię- ja tu tylko jestem proxy pomiędzy Philem a Wami, i nie mam na tym żadnego biznesu.
Poza tym, że na razie leży mi w piwnicy kilka obudów w kolorze CD32 - czekają na klawiszki do nich i wysłanie do odbiorców.

Życzę Wam zdrowia.
[#227] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@WojT_GL, post #226

A kubki też masz? szeroki uśmiech Ja cały czas czekam ale mam wątpliwości czy to się dobrze skończy.
[#228] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@PrzemasIII, post #227

Kubki to nie u mnie :) do obudów z A1200 i klawiszy były tylko żelki i lizaki :P
[#229] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@WojT_GL, post #226

ooo, a to bardzo dobre wieści akurat, bo na taki zestaw czekam :)
[#230] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@WojT_GL, post #226

Ja na te kampanie patrzę z dwóch stron. Pierwsza to jest ta nasza lokalna czyli zorganizowanie i realizacja zbiórek i tutaj serce rośnie jestem pełen podziwu i wdzięczności za pracę włożoną w obsługę i komunikację i trzymanie ręki na pulsie. Zupełnie inne mam wrażenia jeśli chodzi organizatorów kampanii.
Ogólnie sam nie podjął bym się takiego projektu bo cieszą mnie inne rzeczy niż produkcja plastiku. Żałuję jednak, że po tak emocjonalnych zbiórkach jest to co jest.
Na całe szczęście to dla mnie jest zabawa, zapłaciłem i coś może kiedyś się z tego wykluje.
Lubie brać udział w zbiórkach i chętnie się podepnę pod coś robionego u nas.
Tu nie chodzi o to, że mam ciśnienie i czegoś potrzebuję, ale naprawdę po tylu kampaniach w dzisiejszych czasach nie da się mając środki znacznie przekraczające cel zbiórki zrobić coś zgodnie z własnym planem? To jest bardziej ciekawość niż pretensja.
[#231] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@cossack, post #230

A na to pytanie na końcu to ja już niestety nie mogę odpowiedzieć. Trzeba by zapytać Phila :)
[#232] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@WojT_GL, post #228

W wersji bundle CD32 miał być kubek :p
[#233] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@cossack, post #230

Mnie dziwi inna rzecz. Jest historia rzeczy których nie dowieźli, ale i historia rzeczy które się udały. Ja rozumiem, że obudowa do A500 to większa rzecz, i choć robili już dla A1200, to mogą się zaciąć. Ale brak klawiszy, gdzie wszystko co trzeba dawno jest - trzeba po prostu przejść znany proces (bo przećwiczony wcześniej) - to jest dla mnie co najmniej zagadkowe.
[#234] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@baderman, post #233

Maja formy do klawiszy a nie ma klawiszy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:55:00 przez Dorian3d
[#235] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #234

Trzeba zbiórkę zrobić na nowe 😉
[#236] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@QUAD, post #235

OK
[#237] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #236

Witam.
Znalazłem na FB:

Dear Amigans,
Just to inform you guys that we got feedback from our warehouse in UK : They're resuming work. 😀
 This concerns new Amiga 500 cases 𝗢𝗡𝗟𝗬.
𝑁𝑜𝑡 𝑡ℎ𝑒 𝑘𝑒𝑦𝑐𝑎𝑝𝑠 𝑝𝑟𝑜𝑐𝑒𝑠𝑠𝑒𝑠 𝑎𝑡 𝑎𝑙𝑙 - 𝑡ℎ𝑜𝑠𝑒 𝑓𝑜𝑙𝑙𝑜𝑤𝑠 𝑎 𝑡𝑜𝑡𝑎𝑙𝑙𝑦 𝑑𝑖𝑓𝑓𝑒𝑟𝑒𝑛𝑡 𝑙𝑖𝑛𝑒 𝑜𝑓 𝑝𝑎𝑟𝑡𝑛𝑒𝑟𝑠 𝑎𝑛𝑑 𝑓𝑎𝑐𝑡𝑜𝑟𝑖𝑒𝑠, 𝑎𝑙𝑙 𝐶𝑁 𝑏𝑎𝑠𝑒𝑑.
As a result of this news we already flooded our PM with a couple emails related to:
- CnC Proto fitting tests & Protocols
- Timeline on molds tooling followed by mass production.
We won't get all answers straight away because;
- Fitting tests needs to be finalized first to make sure there are no flaws in the overall design of our compatible A500 case.
- Once we're sure all is good with CnC proto, it'll green-light Molds tooling and we'll get a timeline for this (usually a month in duration).
- And only once molds are done and production tests have been finalized, we'll get our timeline on mass production of your cases + tank mouse replacement shells.
This comment 𝒄𝒐𝒏𝒕𝒆𝒏𝒕 will be shared in our upcoming campaign update as to inform all contributors directly. Said update will be published next month following our regular schedule.
Since this is the first real good news we had since January, we thought we couldn't wait to share this. And I'm personally excited to see these tests being finalized and our molds to take shape!
We now need to wait for keycaps schedule, however we might be in for still quite some time so it seems.
Thank you for your patience guys.
Please stay safe.
The A1200net Team.

—————-
Tak więc jest nadzieja, że obudowy otrzymamy jeszcze w tym tysiącleciu.
Pozdrawiam
[#238] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@ted, post #237

Ale że-nu-ła To są żywe kipny z ludzi, którzy finansują te crowdfunding'owe kampanie. Steve Jones wypuścił w krótszym czasie dwie kampanie (drugą uzupełniającą) na swoje Checkmate 1500 Plus i te już od dawna stoją ludziom po domach. A więc - da się! Nic dodać, nic ująć - daliśmy się wpuścić w maliny. Ktoś mi zarzuci "skoro jesteś taki mądry, to sam spróbuj pociągnąć taką akcję!". Ludzi trzeba szanować, uczciwość okazać, nie umiem, TO się nie biorę za taką akcję!!! Powinien oddać kasę tym, którzy chcieliby się wycofać.

Chłopaki, głowa do góry! "The molds take shape"!OK
[#239] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Michciu, post #238

Ja zapłaciłem za 3 sztuki.
Takie zbiórki mają to do siebie, że jak nie wypalą, to nie ma zwrotu.

No, a że gość ma nas głęboko w d...e to inna sprawa.
Nie było przymusu, więc daliśmy się zrobić na własne życzenie.
[#240] Re: [zbiórka] nowe obudowy dla A500

@Dorian3d, post #239

Takie zbiórki mają to do siebie, że jak nie wypalą, to nie ma zwrotu.


No jacha, to jasne jak słońce. To my oceniamy ryzyko, ale przyznacie, że po sukcesie obudów/klawiszy A1200, każdy brał nową kampanię za pewnik. A u gościa nastąpiło totalne rozprężenie. Nie zgodzę się z tym, że nie mamy prawa zgłaszać naszych wątpliwości i niezadowolenia, zwłaszcza, że ocena ryzyka na podstawie poprzedniej kampani wypadła pozytywnie. To nie było na zasadzie "shut up and take my money!".
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem