Komentowana treść: Pożegnanie z Genesi
[#1] Re: Pożegnanie z Genesi
właśnie, niech MOS-Team założy firmę i sprzedaje MorphOS'a 1.5 to może się w końcu coś ruszy.
[#2] Re: Pożegnanie z Genesi
A ja juz myslalem ze pojawienie sie MAC Mini, zmieni ich poglady i byc moze wroca do wspierania MOSa. Okazuje sie jednak wypieli sie na ten system ostatecznie.

Coz do tworzenia OS4, MOS-teamu pewnie nie przyjma, bo tez nic poza emulacja WOSa nie mieliby dis do zaoferowania. Tak wiec o ile wogole chce sie tym ludziom jeszcze cos robic w tym temacie, to chyba jedynym wyjsciem jest sprzedawanie MOSa 1.5.

To jednak na szczescie nie moje zmartwienie, ja wybralem dobrze.

[#3] Re: Pożegnanie z Genesi

@Mufa, post #2

W odpowiedzi na komentarz #2


Coz do tworzenia OS4, MOS-teamu pewnie nie przyjma, bo tez nic poza emulacja WOSa nie mieliby dis do zaoferowania.



To "przyłączenie się do OS4" to była figura retoryczna pana Bucka. Wtłaczanie się w ciasne ramy i ograniczone możliwości OS4 byłoby dla każdego programisty z MOS Teamu krokiem wstecz, więc to raczej nie nastąpi.
[#4] Re: Pożegnanie z Genesi

@Grzegorz Kraszewski, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3

Mam nadzieje, ze i programisci MOSTeamu zrozumieja, iz zgodnosc w dol ponad wszystko to slepa uliczka....
[#5] Re: Pożegnanie z Genesi
No cóż. Pozostaje jedynie powiedzieć: "MOSie - spoczywaj w spokoju" :(. Ciekawe kiedy niektórzy dorosną...
[#6] Re: Pożegnanie z Genesi

@Marek Szyprowski, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


To co teraz BBRV ogłosił formalnie było prawdą od września 2003, wtedy bowiem Genesi faktycznie wstrzymało finansowe wsparcie dla MOS-a. I jakoś nie zatrzymało to jego rozwoju. To co możemy dziś przeczytać jest tylko publicznym przyznaniem się Genesi do spraw sprzed ponad roku. I ten fakt również nie zatrzyma rozwoju MorphOS-a.
[#7] Re: Pożegnanie z Genesi

@Grzegorz Kraszewski, post #3

W odpowiedzi na komentarz #3




Wtłaczanie się w ciasne ramy i ograniczone możliwości OS4 byłoby dla każdego programisty z MOS Teamu krokiem wstecz, więc to raczej nie nastąpi.



Nie wiem czy dla kazdego. Bo jak zapewne wiesz nie tylko Ty zmieniles front. Byli tez tacy co opuscili MOS-team i pracuja teraz na rzecz "konkurencji".

[#8] Re: Pożegnanie z Genesi

@Grzegorz Kraszewski, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


A czy w MOSTeamie pogodzono sie juz z sytuacja? A jak tak, to co MOSTeam planuje na przyszlosc? Kiedy oficjalny update (bo ten nieoficjalny widac, byl robiony w duzym pospiechu, przez co moze byc - przynajmniej dla mnie jedynie ciekawostka przyrodnicza...). Co dalej?
[#9] Re: Pożegnanie z Genesi

@Mufa, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Osobiste decyzje programistów to jedno, a zaawansowanie techniczne systemów to drugie. Zaawansowanie to trudno czasem porównać, bo widać wyraźnie, że oba zespoły mają nieco inne priorytety, niemniej uważam, że MOS w wersji "niedoszłe 1.5" jest z przodu. Zwłaszcza jeżeli patrzy nań programista, a ja w OS4 nieco zajrzałem z punktu widzenia programisty (mam taką możliwość) i nie bardzo mi się spodobało to co tam zastałem.
[#10] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #8

W odpowiedzi na komentarz #8


Który nieoficjalny? Ten co ponoć w sieciach P2P leżał a potem nikt go nie mógł znaleźć? Co do stanowiska MOS Teamu to problem leży w podziale wewnątrz. Część ekipy uważa, że wobec sytuacji należy przejść do hobbystycznego modelu rozwoju. Mniejsza część natomiast usiłuje przeforsować rozwój komercyjny, problem w tym, że na dziś to wygląda w stylu "być może firma X byłaby zainteresowana" a więc żaden konkret. Na to jeszcze nakładają się osobiste animozje między panami Schmidtem i Gerberem. Niestety wydaje się, że u niektórych programistów raptowny rozwój zdolności informatycznych w wieku lat dwunastu odbywa się kosztem zatrzymania rozwoju emocjonalnego w tym właśnie wieku...
[#11] Re: Pożegnanie z Genesi

@Grzegorz Kraszewski, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6


Krashan - albo jestes niepoprawnym optymista albo wiesz cos o czym my nie wiemy. Fakty sa takie jakie widzimy (nie majac pelnej wiedzy) tworzymy pesymistyczny wariant. Zycie uczy innego - bez kasy to mozna, dlubac w nosie niestety
[#12] Re: Pożegnanie z Genesi

@Grzegorz Kraszewski, post #6

W odpowiedzi na komentarz #6

I ten fakt również nie zatrzyma rozwoju MorphOS-a.


Czyli dalej będą pokazy 1.5, publiczne chwalenie się co to nowego jest i wielkie oczy na pytania userów, kwitowane odpowiedzią "u mnie działa" albo "nie rób workarounda, bo 1.5 i już to poprawiono". :( Czemu ma to służyć?
[#13] Re: Pożegnanie z Genesi

@Grzegorz Kraszewski, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Który nieoficjalny? Ten co ponoć w sieciach P2P leżał a potem nikt go nie mógł znaleźć?


Tak ten

Niestety wydaje się, że u niektórych programistów raptowny rozwój zdolności informatycznych w wieku lat dwunastu odbywa się kosztem zatrzymania rozwoju emocjonalnego w tym właśnie wieku...


No wlasnie, caly czas powtarzam, ze w teamie brakuje przywodcy z prawdziwego zdarzenia...



[#14] Re: Pożegnanie z Genesi
Teraz piłeczka leży po stronie MOS Team .Oni muszą bardzo szybko zdecydować jaki mają przyjąć model rozwoju Morphosa . Wydaje mi się że jedynym wyjściem jest otwarcie kodu i utworzenie luźnej organizacji ochotników programujących dla przyjemności (sławy?).

Natomiast Genesi jest w lepszej sytuacji . Pagasos zawsze może pozostać w ostateczności platformą dla Linuksa . Jeśli tylko cena będzie dobra... :)
[#15] Re: Pożegnanie z Genesi

@ems, post #14

W odpowiedzi na komentarz #14


dla linuxa ;) - po tym widać jak bardzo różnią się mentalności Polaków i ludzi z zachodu (żartuję trochę). W Polsce mało kto to kupi dla linuxa a tym bardziej jako server (jednoprocesorowa maszynka bez tylu sterowników co x86) ale bbrv dopiął swego - fanatycy amigowi zaczną wysprzedawać pegazy a kupią je linuxowcy i bedzie jeszcze więcej linuxa (bo bsd trochę olali i portu nie ma).

Zgroza - jak bym chciał mieć linuxa na ppc to bym dobrego Maca na allegro kupił za względne grosze. A linuxowemu genesi życze jednego:

Kernel panic!!!
[#16] Re: Pożegnanie z Genesi

@rzookol, post #15

W odpowiedzi na komentarz #15


Do linuxa mac tez jest srednim rozwiazaniem, nie wszystkie peryfaria sa takie same jak do pcuja mimo, ze na tym samym chipie. Co do mentalnosci na zachodzie, na liscie widze ze jest podobnie jak w polsce. Wcale sie tak bardzo nie roznia... A widzialem na ktoryms forum gostka, co kupil kilka pegazow do firmy - do pracy pod MOSem, a dokladniej do uzywania pagestreama.
[#17] Re: Pożegnanie z Genesi

@Mufa, post #7

W odpowiedzi na komentarz #7


Przeciez Krashan sam powiedzial wyraznie, ze robi to dla tego ze Genesi obiecalo mu stala pensje, coz rzeczywistosc okazala sie bardziej szara. I tak prysly wizje o zlotych gorach.



PS.

Ludzie ciagle zapominaja, ze nikt nikomu bez powodu nie da kasy na piekne oczy. Momo to cigle znajduja sie naiwni na tzw. kredyty oparte na systemie argentynskim, marketowe promocje etc.



W chwili obecnej bardziej sprawdil sie system finansowania OS4 polegajacy na przekazywaniyu pieniazkow z kazdej sprzedanej A1/mA1. Malymi kroczkami ale do celu.



Zycze powodzenai w dlaszej pracy calemu MTeam.
[#18] Re: Pożegnanie z Genesi

@Amig_OS, post #17

W odpowiedzi na komentarz #17


No coz, zlotych gor nie dostal, pare wyplat jednak mial no i sprzet... Czy to go usatysfakcjonowalo - nie wiem, ale jak widac bardzo niezadowolony nie jest, oczywiscie, jak kazdy wolalby wiecej, ale i tyle dobrego zawszec to lepiej niz nic.
[#19] Re: Pożegnanie z Genesi

@Marek Szyprowski, post #5

W odpowiedzi na komentarz #5


No cóż. Pozostaje jedynie powiedzieć: "MOSie - spoczywaj w spokoju" : ( . Ciekawe kiedy niektórzy dorosną...



Ale przeciez nie powiedziano nic czego bysmy od dawna nie wiedzieli. Ja i tak uwazam, ze to pozytywny news. Genesi olalo MOSa juz jakis czas temu i juz to "obgadalismy" w komentarzach. Fajnie, ze przynajmniej nie beda przeszkadzac w rozwoju, a nawet nieco pomagac. A co dalej bedzie z MOSem to zalezy od MOSTeam, a nie od Genesi. Wiec moze jeszcze mu nie rob pogrzebu. Tym bardziej, ze nowa wersja (w przeciwienstwie do "innych systemow") jest gotowa. :)
[#20] Re: Pożegnanie z Genesi

@MDW, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19


Tym bardziej, ze nowa wersja (w przeciwienstwie do "innych systemow") jest gotowa.


Dokladnie... Nieoficjalny update pokazuje w sumie glownie zmiany w MUI i innych zwiazanych z widokami rzeczy, szkoda tylko, ze robiony tak na predce i nie zawiera wszystkich niezbednych rzeczy (w mojej myszce nie dziala kulka przez usb, biblioteki matematyczne nie sa wkompilowane i brak jest emulacji wos-a....) dlatego powrocilem do starego 1.4.2 czekajac na oficjalne dystro (ew nieoficjalne, ale lepiej zrobione :))
[#21] Re: Pożegnanie z Genesi
Panowie , to naprawdę wbrew pozorom dobra wiadomość! :)Teraz kiedy producenci sprzętu używają standardowych podzespołów nie ma potrzeby łączyć w jednej firmie produkcji komputerów z systemem operacyjnym do niego . Teraz czas na mądrą decyzję MOS Team . Czyli na otwarcie kodu . Wtedy będzie dobrze . Będą chętni , będzie rozwój .
[#22] Re: Pożegnanie z Genesi


Niech wypuszcza za 60-80 euro i zarabiaja na update'ach... ktore beda nawet po 10 euro za sztuke co 3-4 miesiace. Uzytkownicy i tak kupia (a jak ktos stwierdzi, ze mu nie potrzebny, to poczeka na nastepny itd.), jakas kasa z tego bedzie i motywacja do dalszej pracy. Mysle, ze to sie moze udac. Co wy na to?



...No ale jak ktos zauwazyl - potrzebny jest silny przywodca.
[#23] Re: Pożegnanie z Genesi

@ems, post #21

W odpowiedzi na komentarz #21


Teraz czas na mądrą decyzję MOS Team



No, to już pozamiatane. Kaplica. ;)
[#24] Re: Pożegnanie z Genesi

@MDW, post #19

W odpowiedzi na komentarz #19

Naprawdę nie widzisz tego, że dla użytkowników w tym momencie MOS umarł zupełnie? Teraz nie będzie już przeszkód w tym, aby system ten mógłbyć rozwijany - ale jako hobby w kole wzajemnej adoracji, której userzy nie są potrzebni (bo po co? - tylko jęczą, chcą update'ów i znajdują tylko same znane bugi).

Nie wierzę również, że uda się znaleźć kogokolwiek o zdrowych zmysłach, kto chciałby zainwestować w MOSa. Są inne systemy alternatywne, oferujące znacznie więcej i nie obciążone "wyznaniami dzieci z piaskownicy".
[#25] Re: Pożegnanie z Genesi

@Grzegorz Kraszewski, post #10

W odpowiedzi na komentarz #10


Który nieoficjalny? Ten co ponoć w sieciach P2P leżał a potem nikt go nie mógł znaleźć?



Są tacy, którym się to udało. :D
[#26] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


Nieoficjalny update pokazuje w sumie glownie zmiany w MUI i innych zwiazanych z widokami rzeczy,



Oj, nie tylko. Ten update cechuje znacznie poprawiona stabilność systemu (kernela?) względem 1.4.2.



biblioteki matematyczne nie sa wkompilowane



Fakt, ale te z os3.x działają bezproblemowo.



brak jest emulacji wos-a



No, niestety.
[#27] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #20

W odpowiedzi na komentarz #20


U mnie rolka w myszy usb dziala. Braku emulacji WOSa nawet nie zauwazylem, ale to chyba najwiekszy brak. Biblioteke mathieeesingbas.library, ktorej brak w boot.img mozna spokojnie zastapic tym co bylo w jakims pakiecie bibliotek matematycznych. Chcesz to Ci podesle.
[#28] Re: Pożegnanie z Genesi

@mcbarlo, post #27

W odpowiedzi na komentarz #27


obliczenia robic na emulacji? dziekuje - postoje... Zreszta - brak obslugi rolki w myszy dyskwalifikuje z gory... Wiem ze u niektorych to dziala, ale u mnie nie....
[#29] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #28

W odpowiedzi na komentarz #28


To tylko jedna biblioteka, poza tym wcale nie widze zeby cos dzialalo wolniej.



Na beta2 swego czasu byl programik do rozpakowywania boot.img - moze tym by sie cos zdzialalo?
[#30] Re: Pożegnanie z Genesi
Szczerze mówiąc jestem zażenowany tym, co tutaj czytam. Nie dość, że okradacie moich kolegów i mnie z naszej pracy to jeszcze bezczelnie się do tego przyznajecie. Brak słów.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem