Komentowana treść: Pożegnanie z Genesi
[#151] Re: Pożegnanie z Genesi
jeszcze raz ja - dziękuję bardzo za udostepnienie update 1.5 na MZ - to dobry ale trochę ryzykowny ruch, jak za tydzień będe miałe pega to zobacze. ps. i niech ktoś te biblioteki co ich brak wytnie z poprzedniego mosa - przecież to jest do zrobienia ps2. nienormalność trzeba leczyć szokiem ;)
[#152] Re: Pożegnanie z Genesi

@Mufa, post #146

W odpowiedzi na komentarz #146


Ja rozumiem ze zdecydowana wiekszosc z Was, po kolejnym zawodzie jest wkurzona rozczarowana i nie ma zamiaru kolejny raz ryzykowac.



Ja wlasnie tak uwazam. Nie wladuje sie w kolejna partyzantke chociaz kusi baaardzo. Na otarcie lez kupie sobie wypasionego peceta i jakis nietypowy samochod (ktos cos poleca poza VW Garbusem?). :) Kazda ami-platforma w koncu pier..... chocby nawet miala tak duze wsparcie jak mial na poczatku Pegasos i MorphOS.
[#153] Re: Pożegnanie z Genesi

@Mufa, post #146

W odpowiedzi na komentarz #146


Mufa niech ci ludzie z Amigaworld.net darują se te kondolencję.

Jeżeli właściciele aos4.0 chcą choć trochę skorzystać na przejściowych kłopotach MOS'a to powinni szybko przeportować aos4 na Pegasosa, puścić wersję demo i wtedy może coś by wyrwali, tak ze stu userów mos'a.

Mnie nikt nie przekona to wydania 3k pln na płytę z jednym slotem pci (bo teraz mam zajęte dwa) i dotego nie do końca sprawną.

To że w MOSteam są jacyś ludzie zupełnie oderwani od rzeczywistości nie znaczy jeszcze, że zawsze będą mieli tam decydujące zdanie.

Jak mawiali starzy Rosjanie

Pożywiom uwidim

[b]
[#154] Re: Pożegnanie z Genesi

@rzookol, post #148

W odpowiedzi na komentarz #148


os 3.1 był używany przez dziesięć lat, taki sam schemat może spotkać mosa,



Nie ta skala, nie ta ilość. Ludzie (w tym ja) są już zmęczeni kolejnymi wzlotami i upadkami.



szczególnie że programistów zajmujących się nim jest bardzo dużo:



Było dużo. Z chwili na chwilę jest ich coraz mniej.



zamiennik ambienta się pisze, tcp/ip można przecież napisać



Zobaczymy czy Maagowi się będzie chciało to w tej sytuacji dalej ciągnąć dla garstki pozostałych. Co do TCP/IP - jasne. Wszystko można napisać.



no i przydało by się udostępnienie sterów do 3d dla readeona oraz pełnej dokumentacji programistycznej



Kolejny dobry żart w tym wątku...



ale słyszałem, że są problemy z przekompilowaniem Basiliska bo nie ma dostępnego api do obsługi mmu)



Nie ma i nie będzie. MOST nie raz się wypowiadał w tej sprawie. To tylko jeden z wielu kretynizmów które mnie irytowały.



Nie wiem czy podziwiać coponiektórych za te przejawy optymizmu, czy żałować...
[#155] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #150

W odpowiedzi na komentarz #150




Przy 3.1 byla nadzieja na zmiane sytuacji i kilka razy tylu aktywnych developerow, teraz sytuacja jest diametralnie inna..



Dokładnie, było znacznie wićcej developerów i userów. Ale przede wszystkim nie było zadnej preznie rozwijajacej sie konkurencji.

Ja wiem ze zaraz powiecie ze ta konkurencja tez moze zaraz popasc w klopoty. Ale popatrzmy realnie oboz OS4 ma zdecydowanie bardziej wywazona polityke ekonomiczna. Nie rozdaje za darmo systemu, nie zaniza cen sprzetu, a tym bardziej na masowa (jak na amigowe warunki) skale go nie rozdaje, tak jak to czynilo Genesi.

Genesi moze i prowadzilo dobra sluzaca ekspansji polityke, ale jak na warunki ..... firmy o potensjale Microsoftu.

Wydaje sie ze Hyperion i Eyetech, znaja swoje miejsce w szyku i wiedza dobrze na co moga sobie pozwolic, dodatkowo maja jeszcze inne atuty. Dlatego jestem spokojny, o to ze przynajmniej w ciagu najblizszych 3 lat katastrofy nie bedzie.
[#156] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #150

W odpowiedzi na komentarz #150


I to jest w tym wszystkim najsmutniejsze. Zostanie sam MOST ze swoim systemem... i parę wkurzonych osób (już nawet nie na wydaną kasę - tylko na zaprzepaszczenie takiej energii i włożonej pracy..)
[#157] Re: Pożegnanie z Genesi

@rzookol, post #151

W odpowiedzi na komentarz #151


nie wiem jak, w poprzedniej wersji byly one w boot.img...
[#158] Re: Pożegnanie z Genesi

@MinisterQ, post #154

W odpowiedzi na komentarz #154

Kolejny dobry żart w tym wątku...

Nie ma i nie będzie. MOST nie raz się wypowiadał w tej sprawie. To tylko jeden z wielu kretynizmów które mnie irytowały.


A czy ja mówiłem że "oficjalnie" ;)


Nie wiem czy podziwiać coponiektórych za te przejawy optymizmu, czy żałować...

Mam 9 komputerów - pegasos bedzie dziesiąty. To co się bedzie dało zrobić na pegu to zrobie a jak nie to pozostają 3 pecety, mac i pozostałe (w tym a1200 ppc do os4 ;) )
[#159] Re: Pożegnanie z Genesi

@Mufa, post #155

W odpowiedzi na komentarz #155


Jedna tylko mała uwaga: problem jest w samookreśleniu MOST i to on ma teraz problem.. bo Genesi/bplan raczej będą robic swoje - czyli produkować i sprzedawać pegasosy.. tylko komu ? bo bez mos-a to raczej amigowce go nie kupią...
[#160] Re: Pożegnanie z Genesi

@MaaG^dA, post #159

W odpowiedzi na komentarz #159


A po wyjsciu minimaca i linuxowce go nie kupia....
[#161] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #157

W odpowiedzi na komentarz #157


to może z arosa przekompilować ja się da
[#162] Re: Pożegnanie z Genesi

@Kaczus, post #160

W odpowiedzi na komentarz #160


Ja się ciągle zastanawiam nad kupnem Pegasosa . W ostateczności może być linux . A Morphos byłby na pamiątkę . Jest jeszcze inna możliwość . Sam system może być martwy tak jak BeOS . Ale jednocześnie obudowywany nowymi wersjami sterowników .
[#163] Re: Pożegnanie z Genesi
jak już część osób dzieli się mosem1.5 to może ktoś by wersję dla classika wypuscił ?
[#164] Re: Pożegnanie z Genesi

@Mufa, post #155

W odpowiedzi na komentarz #155




Dokładnie, było znacznie wićcej developerów i userów. Ale przede wszystkim nie było zadnej preznie rozwijajacej sie konkurencji.




Preznie to sie rozwija taki linux czy windows. Zaden z amigowatych systemow nie rozwija sie "preznie", kazdy co najwyzej kustyka powolnie z jednego dolka w inny szukajac dla siebie niszy w ktorej uda mu sie przetwac z garstka uzytkownikow.



Smutne, ale prawdziwe. Nawet jesli wyjdzie jeszcze wspanialsza "nowa amiga" to czym przyciagnie nowych uzytkownikow? Egzotyka? Minimalna iloscia programow? Niemala cena, ktora wbrew przekonaniom niektorych z was nie jest wcale mala dla ludzi zyjacych za zachod od Polski?

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem