Komentowana treść: Secret of my Soul - recenzja
[#1] Re: Secret of my Soul - recenzja
Uff, z niecierpliwością czekam na wersję "dla mas" / Full wersję :)
[#2] Re: Secret of my Soul - recenzja
Jak to rozwiną to może faktycznie być kawał dobrej gierki.
[#3] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Baron Althaar, post #2

czy ta gra ma szanse ruszyc pod mos'em czy ktos to probowal odpalic chocby z pod os4emu??
[#4] Re: Secret of my Soul - recenzja

@jimiche, post #3

dopóki itix nie wypusci os4emu z wrapperem do warp3d.library to sie nie da uruchomic (tzn nie zawiesza sie tylko wypisuje komunikat o braku ww. bilioteki)
[#5] Re: Secret of my Soul - recenzja
Pamiętajcie, że Andrzej swój artykuł oparł na pierwszej alpha wersji. Czy ostatnio wydana wersja na OS4.0 wygląda tak samo?
[#6] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Prince, post #5

Zupelnie inaczej wyglada, ale jezeli bedzie moj opis to oczywiscie tylko na eXecu.
[#7] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #6

Inazcej, czyli pewnie nie gorzej. Czekamy na Twoją recenzję, a ja osobiście czekam na wersję pod OS
[#8] Re: Secret of my Soul - recenzja

@rzookol, post #4

A skad osoba nie posiadajaca Amigi One bedzie miala nowa warp3d.library? I czy nowy Warp3D sklada sie tylko z jednej biblioteki? I czy ta biblitek nazywa sie warp3d.library. Nie bylbym tego wszystkiego taki pewien.
[#9] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Prince, post #5

Pamiętajcie, że Andrzej swój artykuł oparł na pierwszej alpha wersji. Czy ostatnio wydana wersja na OS4.0 wygląda tak samo?



Ja nigdy nie odpalałem wersji alpha. Mogę jedynie napisać że na pewno w tej natywnej wersji są już żywe istoty. Z ciekawostek, na jednej ze ścian zauważyłem portret dziewczynki, łudząco podobnej do tej z Silent Hill.

Więcej to już Wam Szaman w stosownej recenzji napisze.

[#10] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Prince, post #7

"Pewnie nie gorzej" - nie ma porownania pomiedzy wersja WOSowa, a ta nowa, o szybkosci dzialania w dowolnej rozdzielczosci (rowniez w okienku na WB) i obsludze Radeona nie wspominajac. Autor gry jest bardzo blisko Hyperionu i osob tworzacych AmigaOS 4, wiec na pewno bedzie chcial wykorzystac wszystkie nowe mozliwosci - pewnie dlatego czekacie teraz na wersje WOSowa (zastanawia sie co poobcinac:)).

[#11] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #8

Dlaczego od niedzieli nie mogę wejść na www.exec.pl? Blokujecie połączenia z zagranicy? ;)

[#12] Re: Secret of my Soul - recenzja

@smith, post #11

Chce przeprosic wszystkich czytelnikow eXeca za te systuacje, ale niestety w tym tygodniu nasza strona nie bedzie online - problem z serwerem. Powrocimy w przyszlym tygodniu. Wiecej (w tym moja kampania wyborcza:)) tutaj - http://www.ppa.pl/forum_ppa/read.php?f=7&i=1010&t=991&ostatnie=1

[#13] Re: Secret of my Soul - recenzja

@smith, post #11

Dlaczego od niedzieli nie mogę wejść na www.exec.pl? Blokujecie połączenia z zagranicy?



To już było poruszane na forum. Do końca tego tygodnia niestety nikt nie wejdzie na eXeca, nawet łącząc się z kraju
[#14] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #8

Mowa o wrapperze (bibliotece mapującej odwołania systemowe na inne API), a nie emulatorze. Gry napisane pod W3D na Pegasosie jakoś działają choć MorphOS nie zawiera W3D, ale inny system graficzny. Przykład - gra Wipeout, w którą można było sobie pograć na ostatnim Amiga Meetingu na Pegasosie wyposażonym w kartę graficzną Radeon 7500.

[#15] Re: Secret of my Soul - recenzja

@ravek, post #14

Malpujacej?
[#16] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #15

tak wraper to cos takiego co malpuje jedno API ale niem nie jest
[#17] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #6

Zupelnie inaczej wyglada, ale jezeli bedzie moj opis to oczywiscie tylko na eXecu.





A ja jak tylko dopadne w lapki nowa wersje WOS, to "updejtne" aktualny opis.



[#18] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #10

Autor gry jest bardzo blisko Hyperionu i osob tworzacych AmigaOS 4, wiec na pewno bedzie chcial wykorzystac wszystkie nowe mozliwosci - pewnie dlatego czekacie teraz na wersje WOSowa (zastanawia sie co poobcinac).



Hmm, czyli uzytkownicy AOS4 na Classicu beda specjalnie dla gry odpalac wersje WOS na AOS3? Czemu nie, ale moze lepiej obciecie detali umozliwic w konfiguracji gry?

[#19] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Andrzej Drozd, post #18

WOS na AOS3



Ups, nie wzialem pod uwage tego ze AOS4 juz emuluje WOSa.
[#20] Re: Secret of my Soul - recenzja

@ravek, post #14

rzykład - gra Wipeout, w którą można było sobie pograć na ostatnim Amiga Meetingu na Pegasosie wyposażonym w kartę graficzną Radeon 7500.



Coś ostatnio często to powtarzasz. A ja tylko przypomnę że jak po pierwszej wersji Pre-release pisałem że USB czy DMA działa, co można było zaobserwować na pokazach, bądź dowiedzieć się z przecieków od betatesterów, to natychmiast zostałem zakrzykiwany że skoro nie ma tego u zwykłych userów to tak jakby wogóle tego nie było. Tak więc stosując filozofię większości mosowców oświadczam że stery dla radeona nie istnieją

A tak na poważnie to myślę że taką gadką to fanów MOSa nie uszczęśliwiasz, a raczej tylko wkurzasz tych ludzi którzy nie wiedzą co gdzie, kiedy i czy wogóle.



Mowa o wrapperze (bibliotece mapującej odwołania systemowe na inne API), a nie emulatorze. Gry napisane pod W3D na Pegasosie jakoś działają choć MorphOS nie zawiera W3D



Może zaraz ktoś mi tu zarzuci że się nie znam, ale zastanawiam się co będzie wart taki emulator (przepraszam wrapper) jeśli np. w Secret of my Soul ktoś zastosuje bumpmapping czy jakiś inny ficzer z nowego Warp 3D, który nie jest dostępny w MOSie lub nawet w samym układzie Voodoo.

Myślę jednak że znacznie lepszym rozwiązaniem od używania OS4 Emu, jest używanie samego OS4 (bez emu) :D

[#21] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #15



Z tym "malpowanym" warp3d wipeout na bppc dzialal szybciej niz z oryginalnym. "Malpowal" tez wszystkie bledy oryginalu. Ciekawy jestem jak dobrze malpuje oryginal warpper dla cybergraphics w os4.



Milego dnia.
[#22] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Mufa, post #20

A tak na poważnie to myślę że taką gadką to fanów MOSa nie uszczęśliwiasz, a raczej tylko wkurzasz tych ludzi którzy nie wiedzą co gdzie, kiedy i czy wogóle.




No i tu musze się zgodzić, sam bym chciał nawet pomóc w tworzeniu MorphOS-a, zgłaszać błędy, etc. Za bardz się nie da bo albo usłyzsze, że coś już pare lat temu (oczywiście w mosie 1.5) było poprawione albo, że to już jest w mosie (1.5) i działa pięknie, a nawet było kilka lub pare lat temu na jakimś pokazie prezentowane.

To dołuje i to bardzo, ale jak kiedyś niektórzy kopali AmigaOS4 (nie wiem czy ktoś pamięta, że ja byłem wtedy i nadal z resztą jestem przeciw takim atakom, ale nie tylko z jednej strony) to było jeszcze można mieć wątpliwości, bo niewiele było dostępne dla użytkowników. Później kolejne mity (i argumenty nie "mosowców", a ludzi którzy doszukują się tego co nie działa żeby dokopać) były i są obalane.

Przykre jednak jest to przypisanie, że "mosowcy" to tacy ludzie. A co jeśli "mosowcy" to dla jednego użytkownicy systemu MorphOS, a dla innych "mosowcy" to Ci, którzy szukają szansy na znalezienie braków AmigaOS4 (choć system jeszcze nie jest w finalnej wersji 4.0)?
[#23] Re: Secret of my Soul - recenzja

@SZAMAN, post #6

Zupelnie inaczej wyglada, ale jezeli bedzie moj opis to oczywiscie tylko na eXecu.


Szaman, a jaką masz kartę graficzną w MicroA1?
[#24] Re: Secret of my Soul - recenzja

@mailman, post #23

Szaman, a jaką masz kartę graficzną w MicroA1?



hehe pewnie 4 megową bo to mA1
[#25] Re: Secret of my Soul - recenzja

@krismiszcz, post #24

Ja pytam poważnie, bo jeżeli ma Radeona innego niż seria 7x, to Somsów póki co nie odpali. Pytam, bo po prostu nie pamiętam jaką ma kartę. Wiem, że Mufa ma Radeona 7500.
[#26] Re: Secret of my Soul - recenzja

@mailman, post #25

Przeciez mA1 ma zintegrowana karte.... Wiec moze miec tylko i wylacznie ta(no chyba, ze sobie zuzyje ten 1 slot PCI :) na jakies Voodoo)

Z tego Co pamietam to w mA1 jest Radek 7000...
[#27] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Masta Krishna, post #26

No faktycznie. Skleroza robi swoje. Nie mogę się w ogóle przyzwyczaić do tego, że grafika jest tam zintegrowana... Wycofuje pytanie.
[#28] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Masta Krishna, post #26

(...) Przeciez mA1 ma zintegrowana karte.... Wiec moze miec tylko i wylacznie ta(no chyba, ze sobie zuzyje ten 1 slot PCI na jakies Voodoo) (...)





Mozesz uzyc (U-Boot) rownlegle 2 kart w MicroAmigaONE: AGP_ATIRadeon7000 i np. PCI_ATIRadeon9200_MACEdition.



[#29] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Amig_OS, post #28

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15962
[#30] Re: Secret of my Soul - recenzja

@Amig_OS, post #28

O, to by było całkiem niezłe rozwiązanie jak dla mnie :) Czy AmigaOS4 już obsługuje tę kartę (2D pewnie tak, a 3D)? Linux pewnie też obsłuży bez problemu (xfree, x.org)? Dobrze, że jest taka możliwość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem