Komentowana treść: MorphOS 1.4.5 dla klasyków
[#241] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Sventevith, post #240

TinyGL wszedl w MOSie 1.4, ale jest to dosc prosta wersja w porowananiu do tego co dzisiaj potrafi (Tiny zostalo mu juz tylko w nazwie ).
[#242] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@marcik, post #241

Aha bo mi sie TinyGL miesza z MiniGL :P Czyli wersja dla MOS 1.4.5 TingGL ma mniejsze mozliowosci i obsluguje tylko voodoo 3 ??
[#243] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Mufa, post #233

No nie wiem, o ile mie wiadomo to na Twoje pytanie dotyczące okien w Reaction odpowiedział Ci Szaman.


Skończ już z tym ReAction, bo akurat to pytanie nie było nigdy przeze mnie zadane na eXecu.


Na inne pytania odpowiedzi znajdują się tu Dodam tylko od siebie że ponieważ FAQ z natury rzeczy zawiera krótkie i zwięzłe odpowiedzi, chciałem niektóre z nich rozszerzyć.


I bardzo dobrze, że są. Tylko, że chronologia tych wydarzeń jest trochę inna. Więc odpowiedź nie na temat.


Konkretnie zabrałem się za pisanie artków takich jak przegląd playerów muzycznych, czy viewerów obrazków, chciałem też zaktualizować przegląd playerów animacji, jako że przez te kilka miesięcy trochę się pozmieniało.


I świetnie. Trzeba pisać, bo inaczej nic z tej naszej amigowości nie zostanie. Nawet "odświeżane kotlety" stanowią historię. Za te kilkanaście(dziesiąt) lat będzie co czytać i co powspominać. Każdy z przyjemnością czyta rzeczowe teksty, zwłaszcza o czymś nowym.


Kto wie może to jeszcze dokończe, choć czasami zastanawiam się po co.


Chociażby dla siebie. Zawsze są jednak ludzie, którzy to przeczytają, a wcześniej czy później docenią.


Na priv? Najpierw robisz dym na forum publicznym, a potem chcesz iść na priv? Jeżeli masz coś do mnie to zapraszam do kontynuowania wątku tutaj


Jak chcesz, to Twoje podwórko, tylko nie mów mi potem że specjalnie sieję destrukcję na łamach PPA.


Już zasiałeś, więc...?
[#244] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Mufa, post #238

Rafał, od początku powtarzam - spójrz na siebie. Przecież każdy zazwyczaj z Tobą normalnie rozmawia, wymienia poglądy na forum, zadaje pytania i uzyskuje odpowiedź bez żadnych awantur i tym podobnych (jako przykład - wiele wątków, przy czym jako ostatni może wymienię ten o Hereticu). Wielu z całą pewnością nie jest Twoim przeciwnikiem i nie chce Cię stąd wyrzucić (nie wypowiadam się za wszystkich, a raczej za siebie, choć pewnie wielu się z tym zgodzi). Bana z całą pewnością nie dostaniesz. Postaraj się jednak nie siać zamętu, tam gdzie on nie jest potrzebny. Zwróć uwagę kto i jakim postem rozpoczął ten brednioserial, od czego to się zaczęło i właściwie po co? Po takim zachowaniu odwracasz sytuację o 180 stopni i wysuwasz argumenty o chamstwie. Dziwisz się, że ludzie tak reagują? Sam napisałeś, że nie będziesz nadstawiał drugiego policzka. W tej sytuacji walnąłeś kogoś w policzek, więc nie spodziewaj się, że właśnie ten ktoś go nadstawi.
[#245] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@mailman, post #244

Jak widzę, ja się chyba też nie doczekam odpowiedzi, jaki chamski komentarz zamieściłem, zdaje się, że Mufa się zaognił na "straszenie Mufą dzieci", ubzdurał sobie kolejną rzecz i pisze w zapaere, może ktoś inny powie mi skąd on to ma? I czemu do mnie tu miesza?

Tak, jak rekordowy, to na maxa. Niech ludzie wiedzą, co ich może spotkać i jak nie należy się zachowywać.

Nawet znajomy z Tokyo się nieźle ubawił.
[#246] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Sventevith, post #242

Samo TinyGL nie zajmuje sie obsluga kart a robi to za podrednictwem Rave3D ktore w MOSie zmienilo sie w API do pisania sterow.
[#247] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków
Przez kilka dni z powodu pecetowych wirusów byłem/jestem offline.

Nieoczekiwanie dowiaduję się o gorącym "newsie"... Czytam i własnym oczom nie wierzę jak szczeniacko można się zachować!

Nie napiszę jakie osoby mam na myśli aby nie zaostrzać sytuacji.

Ktoś (nie pamiętam i nie chcę wnikać kto) śmiał się ze "szczeniaka" na innym forum, nie chę nikogo obrażać, ale tutaj jest również popis szczeniackiego zachowania (nie jednej osoby).



Jeżeli tak ma wyglądać przyszłość Amigi, to "duch" AMIGI już umarł. Jesteśmy tylko SZCZENIAKAMI kłócącymi się kto ma bardziej kolorowe kredki! Sorry Panowie, ale pewne rzeczy powinniśmy zachowywać dla siebie (lub mówić o tym prywatnie).



Nie ma solidarności dla Amigi, na tym poziomie nie oczekiwałbym nowego wspólnego systemu i jednej lini hardware'u. Bardzo szybko dwa obozy się rozejdą... Chcemy, ale nie możemy

[#248] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Prince, post #247

Tak obserwuje i z tych wszystkich komentarzy nie wiele się dowiedziałem jak mos chodzi na 604 i 603. Mało napisane reszta to kłótnie i przepychanki.
[#249] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Domik, post #248

Jest watek na forum tam bardziej na temat pisza...

Rzookol jak juz dojdzie do siebie ;) to napisze *cos*

Czekamy...sam jestem ciekaw :)
[#250] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Domik, post #248

Widocznie MOS Classic suxx na tyle ze nie warto o nim nic pisac



A tak powaznie, tez bym sie chetnie dowiedzial czegos konkretnego ;)
[#251] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Domik, post #248

reszta to kłótnie i przepychanki.


A ja? Dupami tu sypię i taki niezauważony...
[#252] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@Baron Althaar, post #251

Bo PPA to portal niekulturalny i zly, i tu nikt na cos takiego nie zwraca uwagi... ;)
[#253] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@marcik, post #246

A w tym mosie jest Rave3D ktore obsluguje karty BV/CV lub voodoo3. Czy Warp3d sams ie odwoluje do sprzetu czy za posrednictwem Rave3d ??

[#254] Re: MorphOS 1.4.5 dla klasyków

@wali7, post #226

Skalowanie ikon było już w wersjach Zapkowych....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem