Komentowana treść: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
[#1] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
ciekawe czy powstanie przed udostępnieniem mosa dla efiki?
[#2] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
No wreszcie.
[#3] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
Zapowiada się ciekawie :) Pewnie AROS będzie pierwszy :P
[#4] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Drako^lM, post #3

Ja coś czuję, że MOST zadziała ambicjonalnie i udostępni system gdy zbliży się termin realizacji Bounty. I chyba na to właśnie liczy Genesi. Taka sobie teoria spiskowa :)
W końcu MOS na Efike już jest... Trzeba go tylko dobrze sprzedać...
[#5] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@FOrest, post #1

a czy ktos juz sprawdzal czy ten mos dostepny na klasyki na efice dziala, bo na pegazie dziala
[#6] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #5

kernel z classica działa na pegazie?
[#7] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
Oby bounty arosowe było kopniakiem dla Most-u do wydania mosa 1.5 na Pega, Efikę lub być moźe na Classica(chcę w to wierzyć)
[#8] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Sir_Lucas, post #7

MOS1.5 już niedługo będzie.
[#9] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Arbuz, post #8

Za 1,5 tygodnia.
[#10] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Arbuz, post #8

serio ;)
[#11] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
To teraz podzielimy sie na trzy obozy. Fajnie, bedziemy sie ciekawiej tluc :P
[#12] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Andrzej Drozd, post #11

skąd ten wniosek?
[#13] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Andrzej Drozd, post #11

:D ..ewolucja nam pokaże.. ja przypuszczam że zakończy się to walką z wiatrakami, jak SCO vs. Linux.
[#14] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@FOrest, post #12

Zartowalem. Ogolnie to ciesze sie ze bedziemy mogli uzywac dwoch amigowych systemow pod PPC. Cos czuje ze Arosa doczekamy sie wczesniej niz mitycznego AOS4 i Samanthe :)
[#15] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Andrzej Drozd, post #14

mnie wystarczyłby jeden byle rozwijany...
[#16] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
Ja rowniez nie moge doczekac sie mosa na efike. Uzywanie klasyka meczy mnie juz powoli, teraz jest dla mnie raczej maszynka do gg, poczty, przegladania netu na tyle ile ibrowse pozwala i czasami zrobienia czegos w starutenkim tvpaincie. Niestety ale coraz czesciej zeby cos zrobic na kompie korzystam z pecetow wspolokatorow:/ i zauwazylem ze zaczalem sie rozgladac za wszedobylskimi i coraz tanszymi laptopami;) Na razie nie planuje zakupu, czekam (tak powinien miec na nazwisko chyba kazdy amigowiec;) na efike z mosem. Niby nic wielkiego ale dla kogos kto dotad uzywal nawet rozbudowanej a1200 to juz cos. Tak wiec mam nadzieje ze juz niebawem, za 2 tygodnie, pojawi sie na ppa nius, ze wlasnie ukazal sie mos1.5 na efike a firma efunzin rozpoczela sprzedaz tego malenstwa:)
[#17] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@luk, post #16

Niby nic wielkiego ale dla kogos kto dotad uzywal nawet rozbudowanej a1200 to juz cos - jeśli masz/miałeś naprawdę wypasioną A1200 to cudów po efice się nie spodziewaj oprócz niewielkich wymiarów i kilku zintegrowanych podstawowych urządzeń oraz procesora z nieco większym taktowaniem nie ma tam nic specjalnego co mogłoby powalić posiadacza wypasionego classica. Dużo więcej niż na A1200 na niej nie zrobisz.
[#18] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Kiv_Master, post #17

Oo widze znawca efiki i mosa sie odezwal.tak,okaze sie ze soft mosowy 1.4x dziwnym trafem nie bedzie dzialal na efice z mosem.Co do szybkosci to na pewno bedzie szybciej niz na wypasionym klasyku.waskie gardla klasykow robia tu kolosalna roznice.

[#19] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@AmiChris, post #18

A gdzie ja napisałem że soft mosowy nie będzie działał? Pisałem tylko o sprzęcie. Co do prędkości to jak pisałem nie ma się co spodziewać cudów, procesor jest oparty na rdzeniu 603 czyli tym co BlizzardPPC do tego ma nie ma cache L2, więc jak to jest czy efika będzie tak zabójczo szybka w porównaniu do classica? Zobacz film z pokazu efiki prędkość odświeżania okien etc., zobacz testy przepustowości pamięci, a poza tym możliwości rozbudowy też ma marne, pamiętam jeszcze te komentarze jak to niewiele można rozbudować mAmigaOne, jeśli tak, to co powiedzieć o efice? buuu!
[#20] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Kiv_Master, post #19

brednie

Ostatnia edycja: 14.03.07 19:56:52
[#21] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Kiv_Master, post #19

A czy używałeś na codzień Mosa 1.4.5 na Classicu i na Pegazie???????

Czy z czystym sumieniem możesz powiedzieć: TAK empirycznie to wszystko sprawdziłem.



Bo Ja tak, codziennie to robie i wiem że jesli by ktos mnie zapytał to jestem wiarygodnym źrodłem informacji????

A TY???????????????????????????????



Ostatnia edycja: 14.03.07 20:04:08
[#22] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Kiv_Master, post #19

porównajmy:
audio 16 bit vs paula
radeon 8500 vs bvisionppc
szybszy kontroler vs wolniejszy kontroler ide
usb vs brak usb (mało kto to ma)
gniazda ps/2 (korzystanie ze scrollera) vs standardowe złącze
procek 1.5x/2x szybszy vs standardowe 603ev
100mbit lan vs 10mbit lan (np. na pcmcia)

wielkości pamięci są powiedzmy równe (128 i tu i tu) ale prędkość w efice będzie większa (u mnie w klasyku simmy chodzą tylko na 70ns więc różnica bedzie jeszcze większa)

cena 500zł vs 1100zł

już nie mówiąc o stabilności

Ostatnia edycja: 14.03.07 19:57:59
[#23] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Kiv_Master, post #17

Dużo więcej niż na 1200 na niej nie zrobisz


Żebyś się nie zdziwił :)
[#24] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Kiv_Master, post #17

Heh, napisalem, ze jak dla mnie efika "to juz cos", nigdzie nie wspomnialem w moim komentarzu ze "spodziewam sie cudow". A co do roznic miedzy klasykiem, "wypasionym" mniej lub bardzie, a efika to nie chodzi mi tu tylko o taktowanie procesora, ale o jakas, ze tak sie wyraze, normalnosc w uzywaniu komputera, o to ze jak bede chcial kupic karte gfx to wybiore sie do normalnego sklepu a nie bede jej szukal po komisach i gieldach (chociaz kiedys mnie to jaralo i chyba nadal cos z tego zostalo;), przy zakupie dysku nie bede sie zastanawial na ile partycji go podzielic i martwic sie tym ze wykorzystuje zaledwie 10% jego mozliwosci. Moglbym tak wymieniac dalej (pomijajac chyba tylko kwestie zakupu obudowy;), takich roznic jest wiele i chyba wlasnie o to mi chodzi, chyba dlatego tak czekam na nowy sprzet. Plyta mojej a1200 ma juz kilkanascie lat, ciesze sie ze jeszcze dziala, bardzo fajnie ale to tylko kwestia czasu kiedy to wszystko zacznie sie zwyczajnie rozpadac ze starosci. A chce amigowac dalej, to fajne hobby i fajne srodowisko;)
[#25] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@luk, post #24

Dobrze gadasz :) OK OK
[#26] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@rzookol, post #22

a ja bym jeszcze dorzucił:
- szybsza pamięć niż w klasyku
- magistrala pamięci 64 bity a nie 32
- brak context switchów... a wirtualny 68k będzie bardzo szybki, skoro
na 603e 160 MHz śmiga
- mniejszy pobór mocy Efiki
- możliwość wepchania tego nawet w obudowę czytnika CD, a jak się to
uprze, to wejdzie np. do obudowy A600 :) i sporo miejsca zostanie

A minusy Efiki? Jak każdy sprzęt Efika ma je również, moim zdaniem:
- za mała pamięć - dla nowych wypasionych programów pod MOSa 128 MB to
niedużo, ale jeśli używać Efikę z MOSem do odpalania głównie softu
AmigaOS3, okazjonalnie np. Sputnika to jednak starczy z
naddatkiem. Zresztą może w MOSie1.5 będzie coś na kształt pamięci
wirtualnej? (o tym nic nie wiem, to tylko moja dywagacja)
- USB1.1 - lepszy byłby 2.0... ale jednak USB1.1 a brak USB to dużo
większa różnica :)

No i cena :)
oraz nowa, stabilna płyta na gwarancji i pod serwisem
producenta, a nie dziesiąty kolejny posiadacz, z którego siódmy
znalazł ją na śmietniku
[#27] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@luk, post #24

Grafa do kupienia w normalnym sklepie
Facet znajdź specyfikację Efiki poczytaj i dopiero wróć tutaj pogadać.
[#28] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@TomK, post #27

9250 można bez problemu kupic :)
[#29] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@rzookol, post #20

A co jest w tym nieprawdziwego?
[#30] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Sir_Lucas, post #21

A czy używałeś na codzień Mosa 1.4.5 na Classicu i na Pegazie??????? - nie mówimy o używalności mosa w dodatku na pegazie tylko o parametrach kalkulatora naukowego efika. Parametry efiki są znane i można ocenić jej prędkość.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem