Komentowana treść: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
[#211] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte
Ktos cos wspomnial o kompabitylnosci binariow miedzy mosem 1.45 na peg'u a a 1.5 na efice, wydaje mi sie ze o ile obie wersje osa beda kompabitylne ze saba (biblioteki etc.) to nie powinno byc problemow, bo chyba binarki z mosa na klasyku i pegu sie zgadzaja? W koncu efika ma tylko wyzej taktowany procek od dopalek ppc, myle sie?
[#212] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@freak, post #211

Binarki są zgodne, chyba że ktoś skompiluje pod G4 albo z na stałe włączonym AltiVecem. Większość rzeczy kompiluje się jednak pod 603, np. co mogę powiedzieć o swoich rzeczach, Reggae jest kompilowane pod 603 (na razie nie miałem sygnałów o problemach z Reggae na klasykach z PPC), jest też w wielu klasach kod AltiVec-owy, ale uruchamiany tylko po wykryciu AltiVec-a. Co do procesora to w zasadzie się zgadza, MPC 5200B ma rdzeń 603e, obudowany tylko układami peryferyjnymi scalonymi w jednej kostce.
[#213] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@Grzegorz Kraszewski, post #212

Fajnie, tak wiec przy "eleganckim" kodzie nie ma mowy o krzaczeniu.

// Off topic.
Czy można zamówić Efikę z odpowiednią większym rozmiarem ramu np. 512?
Na stronie głównej bPlanu coś o tym pisze, ale nie probowalem sie pytać (ekhm :D), ma ktoś jakieś info na ten temat?
[#214] Re: AROS dla Efiki - prace rozpoczęte

@freak, post #213

nie ma co porownywc zm68k gdzie lista rozkazow a nawet zachowanie niektorych instrukcji(np. slawetne clr.b na rej sprzetowaych) bylo inne.
to sa dosyc nowe procesory i roznia sie rdzeniem/technologia i cachem.programowanie ich sie nie zmienia.co do altiveca,nalezy go traktowac jako cos w rodzaju fpu,jest to uzywasz,nie ma uzywasz normalnie.

co do ilosci pamieci to tez uwazam ze powinno byc wiecej,no ale z tym pytaniem goto bplan :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem