Komentowana treść: Procesor 68070 wersja alpha już działa!
[#1] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!
no ot jeszcze z dwa lata i plyta bedzie :P
[#2] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@PrzemasIII, post #1

Ja jestem w ciężkim szoku. Może jednak wreszcie powstanie następca Amigi klasycznej, kompatybilny z nią w dół i poszerzony o nowe możliwości. trzymam kciuki :)
[#3] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@OSH, post #2

Wszystko fajnie.. tylko po co ?
[#4] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@OSH, post #2

Następca, ale i tak sto lat technologicznie za innymi murzynami z branży. ;)
Swoją drogą ciekawe do ilu Mhz oni podgonią te "070". Stawiam na nie więcej niż 300.
[#5] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!
WOW
[#6] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MaaG^dA, post #3

W skrócie: żeby nie kupować pega lub coś po os4.1 (pisałem ze skrót) - a jednak mieć nową / starą ami. Czyli np. dla mnie :)
[#7] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!
Pełen podziw i respect dla tych zapaleńców
[#8] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!
Marzenie Szarego Wilka powoli sie spelnia
[#9] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@Lorak, post #8

Moje tez
[#10] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MaaG^dA, post #3

A po co AROS, po co MorthOS, po co efiki, pegi? Masz przecież PCta i Linuxa oraz Windows. Tam zrobisz wszystko, wydajnie, szybko, tanio.
[#11] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@Fazior, post #9

heh i moje
[#12] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MinisterQ, post #4

Z wypowiedzi tworcow (forum) wynika ze do 400 mhz bedzie mozna podkrecic :) . Dla mnie jednak kluczowy bedzie slot pod dopalke .
[#13] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@Bagheera, post #10

AmigaOS4, MorphOS, a nawet AROS są rozwijane. AmigaOS3 nie jest i nie będzie rozwijany i to jest wystarczający powód do tego żeby nie interesować się sprzętem, który ma pod jego kontrolą pracować.

Dożyliśmy czasów kiedy sprzęt jest tylko mało istotnym dodatkiem do systemu. To software rządzi swiatem i przynosi największe zyski. Mam wrażenie, że dzisiaj tworzenie sprzętu sprawia firmom znacznie mniej problemów niż tworzenie softu/systemów.

Trochę denerwuje mnie podejście części amigowego świata. Przez kilkanaście ostatnich lat było marudzenie, że nie ma natywnego, rozwijanego systemu na szybkie Amigi. Jak powstały dwa i się prężnie rozwijają to ludzie tego nie kupują i teraz nagle się podniecają jakimś kawałkiem zmulającego sprzętu (bo jak nazwać to 68070 w dzisiejszych czasach?), który będzie wymagał koszmarnie połatanego i nierozwijanego od wielu lat AmigaOS3. Jak ja sobie pomyślę, że miałbym wrócić do tego bałaganu, MCP, gryzących się łat i zrezygnować ze wszystkiego co oferuje MorphOS (czy AmigaOS4) to od razu myślę o zmianie hobby (najprawdopodobniej na duży samochód z ogromnym silnikiem - min. 5 litrów/350 KM, hehe).
[#14] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@PrzemasIII, post #12

Dla mnie jednak kluczowy bedzie slot pod dopalke.

Czy nie uważasz, że to jest trochę bez sensu? W momencie planowania kupna sprzętu od razu myśleć o tym jak go rozbudować? To chyba jest wystarczającym dowodem na to, że sprzęt ten jest wielokrotnie za wolny. To jest AmigaClassic. Na tej platformie i tak większości rzeczy się nie zrobi więc wyścig sprzętowy nie ma sensu. To jest platforma do kultywowania historii, a nie używania nowinek, bo nowy system na tym nie działa. To jest po prostu odpalaczka SuperFroga. :)
[#15] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MDW, post #13

AmigaOS4, MorphOS, a nawet AROS są rozwijane. AmigaOS3 nie jest i nie będzie rozwijany i to jest wystarczający powód do tego żeby nie interesować się sprzętem, który ma pod jego kontrolą pracować.


czy scala multimedia chodzi pod ktoryms z wymienionych przez ciebie systemow?
[#16] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MDW, post #14

Masz sporo racji dlatego mam nadzieje ze beda dostepne dopalki . Zakup natami pewnie bedzie tanszy niz A1200+060+sloty pci + karty, no i to zawsze bedzie kanapka .
[#17] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@smackme, post #15

czy scala multimedia chodzi pod ktoryms z wymienionych przez ciebie systemow?

Nawet gdyby chodziła to używanie jej w dzisiejszych czasach byłoby bez sensu. Nie wspiera ona zupełnie żadnego z obecnie używanych standardów i nie jest rozwijana. W przeciwieństwie do Hollywood, który na tych systemach działa natywnie, jest prężnie rozwijany i oferuje znacznie większe możliwości. Żeby było śmiesznie to nawet podobno importuje prezentacje Scali.
[#18] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MDW, post #17

MDW, moja kablówka używa Scali do dziś ! :)
[#19] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@R-Tea, post #18

No kurcze ludzie w koncu bedzie mozna kupic prawdziwa ami juz sie nie moge doczekac,murzyn jest zadowolony,murzyn kupic amige.
[#20] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MDW, post #13

E tam przesadzasz i histeryzujesz ;)
Dla mnie super wiadomość! Im więcej tym lepiej!!!
[#21] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@SzaryWilk, post #19

pewnie z 2 kafle bedzie kosztowac ale trudno :)
[#22] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MDW, post #13

@ MDW
Jak ja sobie pomyślę, że miałbym wrócić do tego bałaganu, MCP, gryzących się łat...

No i do FastATA wystającej i zachaczającej o żyrandol ;)
[#23] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!
Jeżeli to ma być kompatybilne z 68000, i znacznie szybsze niż 68060, to dla mnie wykorzytują pomysł/technologie Hitachi.
(Hitachi 6309 http://pl.wikipedia.org/wiki/Hitachi_6309 )

Wiem, teoria spiskowa.

PS. Zastanawiam się, czy nie zrobiliby lepiej gdyby napisali bardzo dobry, wręcz fantastyczny emulator procesorów rodziny M68K, zamiast ładować tyle kasy i czasu w projektowanie procesora? No i ilu ich tam ten procek projektuje? Chyba, że tak jak napisałem wyżej to będzie "mutant" łaczący pewne cechy CISC z RISC.

Ostatnia edycja: 25.02.09 21:37:39
[#24] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@ender, post #23

Z pewnością ...

Śmiesznie się robi ... generalnie wystarczy wsadzić peceta (przemysłowego) z UAE i powiedzieć że to Amiga i już się zaczyna histeria, przecież chodzi Superfrog ... Przecież PGA to SPRZĘT ... ;) Gdzie indziej ktoś marzy o emulacji AGA w MorphOSie, bo przecież "procesor już jest" ... że niby Trance? Ciekawe, czy wogóle Trance (albo Petunia) jest w stanie emulować 68000 w sposób pozwalający odpalać pięćsetkowe łamańce ... nie szkodzi, emulację CPU można ot tak pożyczyć z UAE ... zaraz, trzebaby dodać jakiś dialog do konfiguracji RAMu, chipsetu ... o kurde, to wygląda jak UAE ;) i nawet obraz wyświetla identycznie ... ale co tam, wreszcie jest PRAWDZIWA AMIGA a nie tam żaden emulator ... a teraz chęć dopalania NatAMI ... najlepiej PowerPC 603e/604e, a za kilka lat G3/G4 jak już będą dostatecznie klasyczne ("koszerne"?) ... ugryzę się w jęzor i napiszę tylko: wiele sprzeczności w Was.

Ostatnia edycja: 25.02.09 21:50:06
[#25] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@ender, post #23

Co tu za głupie puste linki na wikipedię dajesz?
[#26] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@Dzban, post #25

Skasuj ostatni znak z podanego linka.
[#27] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@PrzemasIII, post #21

a dopalka z jakims powolnym ppc 604 ew pochodnym drugie tyle .... normalnie CUDO
[#28] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@Hareton, post #24

Wiesz wydaje mi się, że spora cześć pewnie chciałaby zamiennika klasyka, który może w końcu pewnego dnia "zejść z komputerowego świata", ale pytanie za jaką kasę. Nie wierzę, że tłum ludzi rzuci się na Natami jeżeli będzie kosztowała 2000zł. Zobacz Minimiga cena odstrasza.
Co do ostatniego zdania w moim poprzednim poscie, to zastanawiam się czy oni chcą wskrzesić CISC w wydaniu Motoroli, czy eksperymentują z innym typer procesorów. Te 400MHZ, które gdzieś się pojawiły nasunęły mi na myśl dawną współpracę w dziedzinie procesorów firm Motorola i Hitachi, to wszystko. Osobiście chciałbym aby stare gry/programy były w nowych wersjach. (Ręcznie rysowana grafika, ale w rozdziałce min. 800x600 z odpowiednią oprawą muzyczną i całość wydana na CD/DVD, na któyś z istniejących systemów).
Nie przecze, że kiedyś zastanawiałem się nad rozwiązaniem, które ma mieć teraz Natami i wydawało mi się to sensowne (nowe procesory zgodne z M68K, ale uważam, że w tej chwili, to raczej zbędny luksus).
Najlepiej by było procesory 68060 uczynić tańszymi w produkcji i tym samym bardziej dostępnymi, by móc je wykorzystywać do produkcji kart turbo dla fanów klasyków lub w celu sklonowania i zmodernizowania (szybszy procesor) klasyka.
[#29] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@MDW, post #13

"...i to jest wystarczający powód do tego żeby nie interesować się sprzętem.."
A dla mnie wręcz przeciwnie, bardzo mi się podoba ten projekt i na pewno się skuszę kiedy (jeśli) wyjdzie. Nie jest mi potrzebny system ani 3.X ani 4.x ani inny "super" sprzęt w rodzaju "nowych" amig. Chcę móc odpalać natywnie superfroga (no może niekoniecznie ;) stare i nowe demka i różne nierozwijane programy. Czyli kultywować historię... - tzn. dla uniknięcia nieporozumień - nie mam nic przeciwko innym wizjom amigi i tego do czego ją można/należy używać. Podziwiam ludzi którzy trwają przy "nowych" rozwijanych systemach - mi niestety do codziennego funkcjonowania to nie starczy..
[#30] Re: Procesor 68070 wersja alpha już działa!

@R-Tea, post #18

Maniacy!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem