Komentowana treść: MorphOS 3 wkrótce
[#1] Re: MorphOS 3 wkrótce
OK
[#2] Re: MorphOS 3 wkrótce
Ja poczekam, aż będzie obsługiwał PC.
[#3] Re: MorphOS 3 wkrótce
Good, good.
[#4] Re: MorphOS 3 wkrótce

@snajper, post #2

Fantastyczna wiadomość! Fanowski system i fajny oraz tani hardware. Bezkonkurencyjne na next gen amigowym poletku. Game over Hyperion!
[#5] Re: MorphOS 3 wkrótce

@michalmarek77, post #4

tak prawie 500 pln czyni go najtanszym z dostepnych systemow

Ostatnia edycja: 21.09.11 16:18:18
[#6] Re: MorphOS 3 wkrótce

@michalmarek77, post #4

Game over Hyperion!


Hmm... Jak na razie to OS4 ma więcej użytkowników. Zobaczymy czy release MorphOSa 3.0 będzie w stanie choć trochę naruszyć tę przewagę (a życzę tego Teamowi z całego serca, w końcu sam jestem wredną MOSowcą).
[#7] Re: MorphOS 3 wkrótce

@PrzemasIII, post #5

Dolicz koszt hardware'u i będziesz miał najtańszy zestaw na PPC.

Poza tym, na amigakit AmigaOS 4 kosztuje >120 euro. MorphOS kosztuje 111.11 euro.

Ostatnia edycja: 21.09.11 17:16:55
[#8] Re: MorphOS 3 wkrótce

@recedent, post #6

Skąd takie dane? Ilu?
[#9] Re: MorphOS 3 wkrótce
OK

"Aktualizacja systemu ma być darmowa..." wolałbym: będzie darmowa.
[#10] Re: MorphOS 3 wkrótce

@snajper, post #2

Raczej niedoczekanie .

Ostatnia edycja: 21.09.11 17:23:49
[#11] Re: MorphOS 3 wkrótce
Całe szczęście, że informacji nie podano na http://morphos-team.net/news.html bo bym pomyślał, że MorphOS Team się czegoś boi i nie w swoim stylu oficjalnie sieje plotki/nagrzewa atmosfere podniecenia pod publiczkę - wyglądałoby to tak jak w kampanii wyborczej - nikt wam nie da tego co można obiecać...
A tak to równie dobrze, można napisać, że w wersji xyz będzie pełna ochrona pamięci i czego tam dusza zapragnie, tylko trzeba czekać bo czekanie na przyszłość ;)
[#12] Re: MorphOS 3 wkrótce

@Jacek Piszczek, post #7

Racej ale w tej cenia to ja mam XPeka i full wypas zasob netu bez portowania
[#13] Re: MorphOS 3 wkrótce

@deez, post #10

e nieeeee, dobrze jest czekać. To przecież takie amigowe...

... zgodnie z tą definicją, już nie jestem amigowcem
[#14] Re: MorphOS 3 wkrótce

@PrzemasIII, post #12

To chyba Ci się ppa.pl z dobreprogramy.pl pomyliło.
[#15] Re: MorphOS 3 wkrótce

@PrzemasIII, post #12

A ile amigowych programów 68k i PPC pójdzie na tym XPeku natywnie? Jeśli podobnie jak pod Morphosem, to i ja kupię tego XPeka
[#16] Re: MorphOS 3 wkrótce

@Jacek Piszczek, post #8

komputerów SAM sprzedało się jak dotychczas ok. 600 (informacja od Maxa Tretene). Do tego doliczamy AmigaOS4 Classic (wg. Darrena Evelanda najlepiej sprzedająca się wersja, czyli co najmniej tyle samo). Do tego dołóżmy wersję na komputery AmigaOne (pewnie kilkaset sztuk, powiedzmy 300) i Pegasos 2 (niechby i 100). Załóżmy, że margines błędu to 20% i mamy ilość od 1280 do 1920 sztuk. MorphOSa 2.0 zarejestrowało jak dotychczas ok. 1200 (ostatni znany mi numer licencji to 1214).

Może się mylę, ale - wnioskując po relacjach z międzynarodowych imprez - MorphOS ma widoczną przewagę tylko w Polsce.
[#17] Re: MorphOS 3 wkrótce

@recedent, post #16

W Niemczech jeśli nie ma przewagi to właśnie ją zyskuje, poczytałem swobie trochę niemieckojęzyczne sajty, no i jak to gdzieś pisałem, AmigaOne 500 przelała szalę goryczy, mnóstwo negatywnych opinii pod względem tego sprzętu, jak i polityki Hyperionu. Natomiast MorphOS na Powerbook'u - nieskrywane zachwyt - to się po prostu opłaca i amigowy system na lapku jest fajny :)Podobnie Aros .........
Nie wiem czy się mylę, ale największe grono fanó amigi obecnie chyba jest właśnie w Niemczech...w końcu tam ich najwięcej sprzedano :)
[#18] Re: MorphOS 3 wkrótce

@recedent, post #16

Nie liczysz MorphOSa Classic oraz użytkowników 1.4.5 na Pegasosach. Ciężko przy podanych przez Ciebie liczbach mówić o jakiejś przewadze, szczególnie, że to wszystko to tylko szacunki, a nie konkretne dane.
[#19] Re: MorphOS 3 wkrótce
Juz nie moge sie doczekac :) Wiadomosc roku

@Jacek P. A czy wiadomo coś Panie Jacku na temat obsługi WiFi w MiniMacach
[#20] Re: MorphOS 3 wkrótce

@MaveRick, post #19

no właśnie - a jak z wifi w miniakach?
[#21] Re: MorphOS 3 wkrótce
No w końcu może jakiś porządny soft będzie do wypalania cd/dvd, mam taką cichą nadzieję :).
Czy to może będzie szumnie kiedyś zapowiadany BurnIt na MorphOSa ?
[#22] Re: MorphOS 3 wkrótce

@MaveRick, post #19

Na razie nic - w tej chwili w PowerBookach działają jedynie karty WiFi PCMCIA. Jak tylko uda nam się uruchomić wbudowaną kartę to na miniakach też pójdzie.
[#23] Re: MorphOS 3 wkrótce

@deez, post #21

BurnIt przepadł, ciężko powiedzieć co się z nim dzieje. W 3.0 będzie nowy program - Jalapeno, tzn GUI do znanego i powszechnie używanego pakietu cdrecord.
[#24] Re: MorphOS 3 wkrótce

@Jacek Piszczek, post #22

Zaraz zaraz. Czyli do PB trzeba dokupic PCMCI WiFiCard Czy to poprostu wbudowana karta WiFi na wspolnym zlaczu z PCMCIA ...
Co do "Chalapenio" o bedzie tpu Nero (Drug`N`Drop)
[#25] Re: MorphOS 3 wkrótce
No to mamy wiadomość tego dziesięciolecia! Pisałem już to na Facebooku ale powtórzę - jak to nie będzie pierwsza informacja w głównym wydaniu dzisiejszych Wiadomości to się pogniewam na TVP. ;) MOSTeam wymiata. Niedawno nowe SDK ze Scribble i teraz MorphOS 3.0 ze wsparciem dla PowerBooków. Szkoda, że pewnie nie uda mi się uzbierać kasy na PowerBooka z MOS 3.0. No ale jak będę miał na Pegasosie G4 to też będzie wypas.

Tak, jestem fanbojem! I mam nadzieję nim zostać jak najdłużej, bo to lubię. :)
[#26] Re: MorphOS 3 wkrótce

@MDW, post #25

Nie jestes sam. Tez jestem funboyem. MiniMaca z Mosem uzywam do ... ogladania filmow :D :P ... no ostatnio do grania w Heros2 :P . Pasuje mi ladnie do bialego TV LCD ;) Co do PB i MOS3.0 to nie moge sie doczegac kiedy zainstaluje MOSa na PB i pojde usiasc w Starbucks`ie i udawac snoba :P ... ;)
[#27] Re: MorphOS 3 wkrótce

@MaveRick, post #24

Czytanie ze zrozumieniem, narazie wifi na powerbooku tylko z pomoca kart na pcmcia, ale na razie mos na pb jest jeszcze nieudostepnony i tylko elita programistow ma do niego dostęp, wszystko po to, żeby klient dostał jak najlepiej dopracowany soft :).
[#28] Re: MorphOS 3 wkrótce

@MaveRick, post #26

z 5-10 letnim modelem maćka co najwyzej wyjdziesz na biedaka- mac wannabe . bywalcy szybko wypatrzą ten artefakt. moze lepiej daruj sobie ten starbucks? ;)


zawsze mozesz polansowac sie na ulicy samym kubeczkiem z wyzej wymienionej sieci.

a co do samej wiadomosci to ...dobra wiadomosc!

Ostatnia edycja: 21.09.11 18:58:48
[#29] Re: MorphOS 3 wkrótce

@Jacek Piszczek, post #14

nie Moprhos dla mnie jest tak amigowy jak Macbook . Od gier i internetu to ja mam peceta .
[#30] Re: MorphOS 3 wkrótce

@MDW, post #25

z TVP nikt nawet nie słyszał o istnieniu Mosa ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem