Komentowana treść: MorphOS 3 wkrótce
[#151] Re: MorphOS 3 wkrótce

@przemysław, post #147

Albo dokupic klawiature z HUBem USB ... najlepiej Applowska, aluminiowa ...
[#152] Re: MorphOS 3 wkrótce

@MaveRick, post #151

Ja mam klawiaturę Applowską ale taką przezroczystą z ciemnymi klawiszami. i ma huba USB ale 1.1. Leopard przy klawiaturze PC cały czas krzyczał że mam nie dobrą klawiaturę. Już miałem tego dosyć i kupiłem co było za rozsądne pieniądze i w wersji Amerykańskiej a nie dziwnej.
[#153] Re: MorphOS 3 wkrótce

@ZED^lM, post #150

Tak to jest moja natywna rozdzielczość to jest monitor 22" Samsunga T220 w formacie 16:10, a nie jak te nowsze w formacie 16:9 i gorsze przez to.
[#154] Re: MorphOS 3 wkrótce

@gilban, post #153

Zrozumiałbym gdybyś napisał, że FullHD (1920x1080 - 16:9) jest gorsze od WUXGA (1920x1200 - 16:10), bo przy podobnych rodzielczościach ta pierwsza jednak traci trochę na pionie. W tym co piszesz to jednak akurat rozdzielczość 1920x1080 deklasuje 1680x1050. Ja też wolę format 16:10, ale w porównywalnym przedziale, a nie klasę niżej.
[#155] Re: MorphOS 3 wkrótce

@przemysław, post #154

Tu się z Tobą zgodzę że 1920x1200 jest leprze od 1680x1050, ale nikt nie produkował monitorów 22" z rozdzielczością 1920x1200 za sensowne pieniądze. Z rozdzielczością 1920x1200 monitory były i są ale od rozmiaru 24" i więcej i pewnie już powyżej ceny 1500 zł. A za tę cenę to chyba bym wolał sobie kupić monitor z matrycą PVA.

Po prostu przy rozdzielczości 1680x1050 i monitorze 22" nie widać na nim tego, że ta rozdzielczość jest mała. Z drugiej strony - szczerze ja nie lubię jak na ekranie wszystko, dosłownie wszystko jest małe jak łebki od szpilki.

I jeszcze do gier tak duże rozdzielczości nie są dobre, bo aby grać w natywnej rozdzielczości takiej dużej trzeba mieć super wydajną kartę graficzną, a może i ze dwie.

Wracając do formatu - 16:10 jest jednak wygodniejsze przy przeglądaniu internetu, jak i pracy z różnego rodzaju programami czy graficznymi, czy tekstowymi, bo wysokość ekranu jest wyższa.
[#156] Re: MorphOS 3 wkrótce

@gilban, post #155

Nie zrozumiałeś mnie, już 1920x1080 jest lepsze od 1680x1050 - zarówno w pionie jak i poziomie.
Przyzwoite monitory Della i HP (matowe matryce IPS, można już w CADzie porysować) dla ekranów 22" (16:9) startują od ok. 1000 zł (ZR22w), ekrany 24" (16:10) są od ok. 1300 zł w górę (ZR24w).
Czy coś jest za małe czy za duże to już kwestia indywidualna, ja na lapku 17" mam rodziałkę 1920x1200 (WUXGA), jak usiadłem do 20" 1680x1050 to myślałem, że ikony wyjdą z ekranu i mnie zjedzą (to było ulotne wrażenie ). Dużo też zależy od systemu, manipulacja wielkością czcionek nie wszędzie dobrze wychodzi.
Co do gier, no nie ma bata, ale w natywnej rozdziałce 1680x1050 bez mocnej grafiki też nie powalczysz. Na dobrym monitorze i tak możesz wyświetlić niższą rozdzielczość w proporcjach 1:1, więc na jakości nic nie stracisz, z tym że nie będziesz "walczył" na całym ekranie.
[#157] Re: MorphOS 3 wkrótce

@przemysław, post #156

To strasznie fajnie. A gdyby tak porozmawiać o monitorach i rozdzielczościach w Hyde Parku, albo za pomocą e-maili? Nalegam.
[#158] Re: MorphOS 3 wkrótce

@recedent, post #157

recedent - przecież oni nie ciągną tutaj jakiegoś długaśnego oftopa. Nie padają tutaj żadne wyzwiska. Temat nawet nie jest jakoś specjalnie odległy od meritum (przecież max rozdzielczość sensowna jaką da się wyświetlić na miniaku pod mosem to nie problem trywialny i całkiem oczywisty).
[#159] Re: MorphOS 3 wkrótce

@recedent, post #157

Pamiętaj o tym by wyprosić mamę lub żonę do innego pokoju, jak w trakcie rozmowy nagle zmieni temat rozmowy na inny niż ten, który uważasz za główny.
[#160] Re: MorphOS 3 wkrótce

@wali7, post #158

Co za różnica czy offtop ma 50 postów, czy 5? Gdyby padały wyzwiska, to byłyby bany. Zaś poruszany temat jest na tyle dobry, że zasługuje na osobny wątek. Ba, może nawet na osobną witrynę.

@tszczurek: to zajmujące. Koniecznie rozwiń swoją myśl na forum.
[#161] Re: MorphOS 3 wkrótce

@recedent, post #160

recedent - przecież nie wymieniamy się tu jakimiś niezwykle ważnymi informacjami, nie zarabiamy milionów na wymianie informacji poprzez PPA - w ramach hobby toczymy raczej luźne rozmowy na interesujące nas tematy. To naturalne, że dyskusja się rozwija w różnych kierunkach, to nie wojsko, gdzie pada rozkaz "zająć wzgórze nr 473" i nie ma sensu oraz czasu na zastanawianie się nad biologią dzięwięćsiła przykładowo porastającego rzeczone wzgórze. Ale w innych warunkach może się to okazać całkiem interesujące i rozwijające. Chyba że wybierając się z dziećmi wycieczkę, zapytany "tata, a co to za robak?" odpowiesz "cicho, teraz podziwiamy piękno krajobrazu: tam Giewont, tam Rysy, a tam Mamry" ;)
Chyba że potrafisz przekonująco uzasadnić szkodliwość offtopów (a zwłaszcza w tym wątku) nie odwołując się do zapisów regulaminowych typu "offtopów tworzyć nie wolno".
[#162] Re: MorphOS 3 wkrótce

@wali7, post #161

Odpowiem tutaj.
[#163] Re: MorphOS 3 wkrótce
Swiatek amigowy slynnie z wielkich zapowiedzi, co z tego bedzie to sie okaze na koniec roku, albo pozniej, jak to bywa :)
[#164] Re: MorphOS 3 wkrótce

@1989, post #163

MOS Team jeszcze nie nawalił jeśli chodzi o terminową realizację obietnic. Tylko czy ten nieoficjalny przeciek można traktować jako obietnicę? Hmmmm
[#165] Re: MorphOS 3 wkrótce

@wali7, post #164

No, nawalić nie nawalił (pomijając znane wszystkim "two weeks", ale tu sytuacja była bardziej zagmatwana), najwyżej zwlekał z realizacją obietnicy do ostatniego możliwego terminu ("słynny" Q2 2008 ). Moim zdaniem release jest nieuchronny, co najwyżej niektóre funkcje nie znajdą się w pierwszym wydaniu (vide: działający dźwięk na Efice, który pojawił się dopiero w wersji 2.1, parę miesięcy później)
[#166] Re: MorphOS 3 wkrótce
tl;dr
obstawiam 11.11.2011, 11:11:11, jako date release
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem