Komentowana treść: MorphOS 3.3
[#1] Re: MorphOS 3.3
Yeah!OK
[#2] Re: MorphOS 3.3
Jesteście obrzydliwymi byrzydalami. Jak tak można zgapiać z Amigi! :D
[#3] Re: MorphOS 3.3

@Andrzej Drozd, post #2

Ja tak dalej pójdzie to szybciej niż AmigaOS 4.2 będzie MorphOS 4.2
[#4] Re: MorphOS 3.3
"czy czy" ledwo co zanstalowałem 3.2 ;p Brawo MOST!OKok, racja
[#5] Re: MorphOS 3.3
Swietna sprawa jest aktualizacja z PenDriva. Zauwazylem, ze instalka nie pojdzie z PenDriva sformatowanego na NTFS.


Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 16:04:03 przez MaveRick
[#6] Re: MorphOS 3.3
Już po aktualizacji. Jak zwykle zrobiona z partycji systemowej bez wypalania płyty. Jak zwykle żadnych problemów. :)
[#7] Re: MorphOS 3.3
nie zapomnijta zaktualizować sobie podpisów. siedzi, pije i chrupki
[#8] Re: MorphOS 3.3

@snajper, post #7

W imieniu własnym oraz kolektywu chciałbym Ci podziękować za wkład i zaangażowanie w zmianę numeru wersji w naszych sygnaturach. Jeszcz raz dziekuję(my) i czuwaj nad kolejnymi.

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2013 18:03:25 przez RadziN
[#9] Re: MorphOS 3.3
No 3.3 zainstalowany na maszynkach :)
[#10] Re: MorphOS 3.3
To taki głównie bugfixowy release.
[#11] Re: MorphOS 3.3
czy ktoś na szybko może podać ceny najpopularniejszych sprzętów pod
MOS? szybka lista? bo chyba czas na zakupy :) z góry dzięki
[#12] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #11

Najtańsze będą eMaki te 1.25 Ghz, ale mają tylko 32 MB Vram, lepszy ten szybszy 1.42 Ghz (lepszy proc i lepsza grafa Ati9600 64Vram)
Podobnie z Mak Mini, chyba w podobnej cenie słabsze PowerMaki G4, słabsze G5 będą w podobnej cenie co PowerBook G4.

Trzeba było ogłoszenia na PPA przeglądać. ;) Ja tam ciągle zastanawiam się nad tym G5, więc w sumie ... .
[#13] Re: MorphOS 3.3

@Ender, post #12

chyba wolałbym ten nieco mocniejszy, raczej mini makówka, to jednak poręczne

MOSa chce postawić w firmie jako terminal do netu (przeglądarka) i robić lans
[#14] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #13

Wskazówka od "wujka dobra rada" - czasem (szczególnie na eBay) sprzedający nie ma pojęcia, że sprzedaje "silent upgrade", czyli listuje sprzęt jako 1.42 GHz podczas gdy jest to 1.5, z (co bardzo ważne!) 64 MB VRAM. Najlepiej sprawdzić po numerze seryjnym.
[#15] Re: MorphOS 3.3

@recedent, post #14

na pewno przed ewentualnym zaupem się spytam na ppa i posprawdzam wszystko :)

w razie wpadki biedy nie ma - jestem linuksiarzem, a kolejna maszynka ekstra mi się przyda jakby co - Debian pójdzie na wszystkim
[#16] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #11

mam na sprzedaz mdd 1.42 (krecony z 1.25 ale dziala idealnie, juz 2.5 roku) z raadkiem 9000 128 mb vram i zarejestrowanym mosem jakby co
[#17] Re: MorphOS 3.3
Przychodzę z pracy, patrzę, a tu taka niespodzianka :) . Po drobnych bojach, MorphOS 3.3 wylądował na dysku :)
[#18] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #15

Ja mam na sprzedaż maka mini 1.5 GHz z 64 MB VRAM z zarejestrowanym MOSem. Gdybyś był zainteresowany - pisz na priv.
[#19] Re: MorphOS 3.3
Koledzy, odpisane na priv, mój mail: rwks@o2.pl
[#20] Re: MorphOS 3.3
Super, moja pierwsza aktualizacja OK
[#21] Re: MorphOS 3.3

@MaveRick, post #5

Zauwazylem, ze instalka nie pojdzie z PenDriva sformatowanego na NTFS.


OpenFirmware nie obsługuje NTFS.
[#22] Re: MorphOS 3.3
Czy MosTeam planuje wydać Mosa na Powery z singlowymi G5?
[#23] Re: MorphOS 3.3

@Pero, post #22

W tej chwili nie mamy ciśnienia na obsługę większej ilości modeli sprzętu.
[#24] Re: MorphOS 3.3

@waldiamiga, post #1

Po 5 minutach boju update do 3.3 wykonany.
[#25] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #23

Troszkę szkoda, bo jest dużo sprzętu G5 ale nie dwuprocesorowego. Chyba zużycie prądu też jest dużo niższe. A procesor szybszy niż G4?
[#26] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #23

Przy okazji nowej aktualizacji, chcialem zapytać czy może jest "ciśnienie" na obsługe wieloprocesorowości? Od jakiegoś czasu prowadzę małą kampanie w tej sprawie i w moim odczuciu jest dość spore zainteresowanie tematem, ale jednocześnie czuje się niewiarę w przezwyciężenie trudności. Jak sądzę, odpowiednie bounty i kwota mogłyby tchnąć nowe życie w nasze nienajmłodsze już maszyny :)
Kiedyś rozmawiałem z zacnym przedstawicielem MOS-Teamu (rezultatem były wątki na Morphzone) i wyraził się pozytywnie o asymetrycznej wieloprocesorowości jako rozsądnym rozwiązaniu, które jednocześnie pozwoliłoby zachować "zgodność wsteczną". Może to jest właśnie czas na podjęcie dyskusji/decyzji, tak aby nie pogrążyć się w stagnacji?

... zapomniałem podziekować za nowy release - regularność i jakość budzi respekt.
[#27] Re: MorphOS 3.3

@Zbysiuk, post #26

http://www.osnews.com/story/27287/AROS_research_on_SMP
[#28] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #23

A u kolegi iMac G5 stoi i czasem smutnie spogląda na A1200/040 stojącą obok bo też by se amigowatego systemu spróbował...

;D
[#29] Re: MorphOS 3.3

@hrw, post #28

To raczej kiepska motywacja dla nas: było jęczenie o więcej modeli - dodaliśmy iBooki, więcej PowerBooków, G5... ale nie przekłada się to na rejestracje tego sprzętu specjalnie.
[#30] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #29

w Polsce cena na pewno odstrasza - jesteśmy biednym krajem

za granicą? hm... ja w ogóle jako zainteresowany alternatywnymi systemami nie widzę specjalnie działań promocyjnych na rzecz MOSa... jakbyście funkcjonowali wedle reguły, że dobry produkt sprzedaje się sam,
ale te czasy niestety minęły

bardziej agresywny marketing, jakieś działania cenowe (kolejne) i dojdziecie szybko do 3 tys
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem