Komentowana treść: MorphOS 3.3
[#31] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #29

Raczej nie jest to jęczenie a raczej pytanie. Bo jak dzisiaj zasiadłem do allegro i tablicy to się okazuje dość dużo tego sprzętu po dobrych cenach. Nie chodzi mi o sianie fermentu bo jestem zarejestrowany userem od systemu 1.4.5 aż do obecnego i tak dalej zostanie, tylko takie zadałem sobie pytanie. A tak sobie myślę, że MosTeam nie po to wydał system na 2xG5 aby w przyszłości nie uruchomić drugiegi procka. Za dobrzy jesteście na to chłopcy!
Pozdrawiam i życzę duuuuużo wytrwałości w wysłuchiwaniu takich pytań!
[#32] Re: MorphOS 3.3

@Pero, post #31

To jest ciagle praca u podstaw. Jeszcze wiele czasu uplynie zanim sie zacznie "krecic". Faktem jest, ze system jest ciagle rozwijany i budzi nadzieje na przyszlosc - wierze, ze to sie uda, inaczej by mnie tu nie bylo :)
[#33] Re: MorphOS 3.3

@Zbysiuk, post #32

aby system budził nadzieje na przyszłość musi być pisany na sprzęt, który jest w produkcji (ACube?), nawet jeśli bazę dla ludu mają stanowić tanie maki-zombiaki
[#34] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #33

A czemu system ma w ogóle "budzić nadzieje na przyszłość"? Od rozbudzania nadziei to chyba nie ten obóz :)
[#35] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #33

z tego co się oriętuję to port MOSa na Sam460 jest w drodze
[#36] Re: MorphOS 3.3

@michal_zukowski, post #16

A skąd masz aż tyle vram w mini?
[#37] Re: MorphOS 3.3
Dziękuję za kolejną aktualizację!
[#38] Re: MorphOS 3.3
Niestety dalej nie działa sieć poprzez acces pointa Edimax 7206 APG. Katalog Mosys/NET musi być z wersji 2.7
[#39] Re: MorphOS 3.3

@recedent, post #34

Ja tu nie mowie, ze budzi powszechne nadzieje, ale ze moje :)

Myslalem też, ze przy okazji aktualizacji pojawi się jakiś zalążek nowego systemu wydruku, ale nie....

Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie znajdę opis bootowania systemu z partycji i z USB? Pamietam, ze na forum byla dyskusja na ten temat - z gory dziekuje.

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 21:03:56 przez Zbysiuk

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 21:09:37 przez Zbysiuk
[#40] Re: MorphOS 3.3

@XoR, post #35

w drodze czy nie w drodze?
jest jakies oficjalne info?
[#41] Re: MorphOS 3.3

@Zbysiuk, post #39

Czy może mi ktoś podpowiedzieć gdzie znajdę opis bootowania systemu z partycji i z USB?


Z USB? Choćby tutaj.
[#42] Re: MorphOS 3.3

@Adam_K, post #36

MDD oznacza "Mirrored Drive Doors" - to nie Mini.
http://www.everymac.com/systems/apple/powermac_g4/specs/powermac_g4_1.25_mdd.html
[#43] Re: MorphOS 3.3

@recedent, post #41

Dzieki, wlasnie tego szukalem i pieknie poszlo :)
[#44] Re: MorphOS 3.3
Upgrade do 3.3 zrobiony :)
Wolałem zrobić to z płytki - zawsze zostanie pod ręką w razie czego :)
[#45] Re: MorphOS 3.3

@XoR, post #35

Port na Sam jest wstrzymany i ciężko powiedzieć, czy kiedykolwiek wyjdzie.
[#46] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #45

Pewnie jak to we wspaniałej amispołeczności - ktoś powiedział coś głupiego, zrobił się mały kociołek, ktoś się następnie obraził, stwierdził że to ma w dupie, i tak oto mamy brak portu na Sam ;)
[#47] Re: MorphOS 3.3

@tszczurek, post #46

A może jednak ma powstać nowa SAM, więc port na starą nie ma sensu. Po co zaraz taki pesymizm, czarnowidztwo.
[#48] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #45

jakie są powody wstrzymania portu na SAM? czy mamy się zadowolić zgadywankami i spekulacjami?

wczoraj na stronach anglojęzycznych widziałem wypowiedź developera MOS który stwierdzał że port będzie
[#49] Re: MorphOS 3.3

@Ender, post #47

A może jednak ma powstać nowa SAM, więc port na starą nie ma sensu.


Jest to jeden z najbardziej bezsensownych powodów jakie istnieją. ;)
[#50] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #48

[#51] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #50

Gdzieś niedawno czytałem że MOS ma 2 tys rejestracji na świecie. W tym ze 60% na makach. Nie wiem od ilu lat można go rejestrować, ale szału nie ma. Ciekawe o ile więcej mają ściągnięć. Bo pewnie większość korzystających zadowala się niezarejestrowanym. Może powinni skrócić te pół godziny działania przed spowolnieniem, albo zrobić wyłączenie zamiast spowolnienia? ;) A może takie coś zamiast zachęcić ludzi do rejestracji zniechęci do jego używania? A może większość uważa że MOS się nadaje tylko do zabawy przez pół godziny, raz na kiedyś od święta, po czym wracają do czegoś praktyczniejszego?
[#52] Re: MorphOS 3.3

@ZbyniuR, post #51

"A może większość uważa że MOS się nadaje tylko do zabawy przez pół godziny, raz na kiedyś od święta, po czym wracają do czegoś praktyczniejszego?" - czyli tak samo jak AROS czy AOS
[#53] Re: MorphOS 3.3

@Jacek Piszczek, post #50

'With all the additional issues showing up in public and the rather sparse feedback we received from customers regarding our plans to support ACube's hardware, it's not even sure if that will ever see the light of day anytime soon ... "

To sorry, nie jest żadna informacja.

Slaby feedback i ilość rejestracji nie jest wynikiem tego, że team zrobił porty, a źli uzytkownicy nie rejestrują.

Ostatnio niezaleznie od siebie rozmawiałem z dwoma inżynierami, amigowcami i oni nie wiedzieli nawet, że coś takiego jak MOS istnieje. Jak powiedziałem i wyjaśniłem, to oczy im się otworzyły szeroko,

taaaak? naprawdę? i można to postawić na tanim maku? taaaak? nie możliwe? i jest to kontynuacja amigi? aaaa? o kurcze... super....


po prostu marketing macie żaden, w środowisku dawnych amigowców nie istniejecie i nie wykorzystujecie mody i fali nostalgii za amigą w żaden sposób

wszyscy was wychwalają jacy to was super programiści a ja was opieprzę, za bycie beznadziejnymi marketingowcami, sam zrobiłem w tym względzie tyle roboty na rzecz MOS w moim otoczeniu, że zaczyna mnie denerwować wasz tumiwisizm w tej materii
[#54] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #53

Nie przesadzaj, wystarczy wspomnieć, że MorphOS to rozwinięcie AmigaOS3.x to od razu zlecą się szczekacze, którzy oskarżą o "żerowanie" na marce.

Co do portu na Sam460, ja osobiście wolę aby energia została włożona w rozwój systemu i poprawianie zauważonych błędów niż marnowanie zasobów na wsparcie jakże niszowej maszyny jaką jest Sam460.
[#55] Re: MorphOS 3.3

@pampers, post #54

a wiesz kogo obchodzą jakieś waśnie z ppa w normalnym świecie? czy to co kto definiuje jako (neo)amigę?

dokładnie nikogo

piszę to co piszę, gdy widzę narzekanie, jak mniemam developera, jaka to mała ilość rejestracji, itp. - i to narzekanie to jest bzdura,

nie wystarczy robić dobrego systemu - trzeba go jeszcze promować, aby w ogóle przeżył
[#56] Re: MorphOS 3.3

@tszczurek, post #46

Przestań pie..zrzędzić
Tak bardzo boisz się żeby twoja genialna teoria o kłótliwych Amigowcach nie padła, że sam nadrabiasz za innych swoją "budującą" postawą- no pogratulować samokrytyki.
[#57] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #55

A wiesz kogo obchodzą jakieś neoamigi w normalnym świecie? Dokładnie nikogo. Obudź się z amoku.
[#58] Re: MorphOS 3.3

@BULI, post #56

Tak w gwoli przypomnienia, każdy z nas ma tu zadanie domowe do odrobienia. Można przecież siac "dobrą nowine" pośród braci komputerowej i ... nawracać. Nie ma lepszej metody na początku rozwoju każdego takiego ruchu Od jakiegoś czasu męczę mojego brata i nawet kupił PB - może będą z niego ludzie... :)
[#59] Re: MorphOS 3.3

@pampers, post #57

po pierwsze nie jestem w amoku jak to piszesz, jestem pasjonatem komputerów, tak samo neo-amig jak i np. haiku czy linuksa i patrzę na to na zimno

jest duża grupa ludzi mająca odruch wymiotny na Win8, nie rozumiejąca snobowatości i wybombanych cen Apple i tęskniąca za czymś innym, czy to Linux, czy coś innego

każdy z dawnych amigowców, któremu mówię, że jest jakaś kontynuacja, ożywia się, interesuje sprawą, wypytuje, obchodzi to ich więcej niż można by się spodziewać, żaden z nich nie ma pojęcia o MOS

to jest dowód ignorancji twórców tego systemu i marketingowego opierdalctwa, zamykacie się w niebieskim getcie, patrząc na sąsiadów z sąsiedzniego czerwonego getta a gdzieś potencjalnych nowych userów macie gdzieś i taka prawda

zabawne jest narzekanie, że mimo zwiększenia bazy sprzętu jest mało rejestracji

a skąd ludzi mają wiedzieć o MOSie?
[#60] Re: MorphOS 3.3

@rwks, post #55

Chyba nie do końca zrozumiałeś post Franka - sugerował, że z płytami Acube są problemy, które ciągle wychodzą na jaw.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem