Komentowana treść: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
[#31] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #27

A może przejmie to ktoś kto będzie chciał skonsolidować środowisko i zacząć na nim zarabiać? Byle to się nie odbiło na Trevorze, który zainwestował kasę w sprzęt i ... no właśnie co dalej, niedokończone stery, itd. oby nie. To będzie nowy początek, trzeba w to wierzyć. A może na kickstarterze zrobią akcję uwalniamy AmigaOS i będzie zbiórka, później jeszcze to samo z MorphOS i wszyscy zamieszkamy w pokoju z napisem Aros+AmigaOS+MorphOS. Na początku może być ciasno, ale co tam.
[#32] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Ender, post #31

Oczywiście skoro nowy początek, to zaczynamy od przeniesienia systemu na procesory SuperH .
[#33] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Krashan, post #32

Tak na serio to nie ma na to środków. Chęci będzie na jeden skok, środków pewnie też na więcej nie, więc skoro nie ma w miarę taniego PPC to albo X86, albo ten nowy ARM 64-bit od Nvidii, ale x86 chyba lepszy, bo powszechniejszy. SH to super procek, ale realnie nie ma szans na jego wykorzystanie, bo teamy wybrały PPC. Być może w przyszłym życiu. OK
[#34] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #23

Póki na amisystemach nie będzie konkretnego zarobku, będzie tak jak jest obecnie, czyli w sumie dziecinada starych dziadków.


Na pierwszy rzut oka tak to wygląda. Faktycznie duże pieniądze pchają rozwój. Ale paradoksalnie hobbystyczne projekty są w stanie przeżyć sytuacje, których nie mają szas przeżyć projekty czysto komercyjne. :)

Amiga przestała być komercyjnie atrakcyjną platformą wiele lat temu, a ciągle istnieje i powstają 3 zupełnie nowe odnogi tej filozofii. A gdzie jest taki na przykład Symbian? :) Jeszcze kilka lat temu był na 80% smartfonów na świecie, a gdy przestał być atrakcyjny komercyjnie to nikt się nim nie interesuje. Myślisz, że za 20 lat wyjdą 3 odnogi Symbiana i w każdym kraju na świecie będą małe społeczności wielbiące i rozwijające go? :)

Coś co przynosi satysfakcję i radochę ma szansę trwać dłużej niż coś co przynosi TYLKO pieniądze.
[#35] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Ender, post #33

Phi tam. Przesadzacie. Kolejne bankructwo w naszym ami-swiatku. Nie pierwsze i nie ostatnie
Komputer przy zyciu trzymaja uzytkownicy. 5 ksywek z EAB i kolejne 5 z PPA zrobilo w ostatnich miesiacach wiecej dla Amigi niz jakakolwiek istniejaca firma.
[#36] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #27

Zgadza się. Pytanie czym jest to spowodowane i czy można to odwrocić.

Spowodowane jest kurczniem się środowiska i przesunięciem zaintresowania tych, którzy zostali, w kierunku retrokomputingu.

Jedyne, co mogłby pomóc, to zapewnienie linii NG sensownej funkcjonalności. To wymaga stworzenia bazy podstawowego oprogramowania i gier na poziomie przynajmniej równym produktom konkurencji. Czy to jest możliwe? Moim zdaniem nie.
[#37] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@_arti, post #35

Nie zgodzę się to właśnie takie " nic się nie stało, amigowcy nic się nie staaałłłooo" powoduje, że mamy to co mamy i jakiekolwiek teksty o tym by to zmienić są gaszone hasłami, nie da się, to tylko hobby, klasyk rulez.
[#38] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@MDW, post #34

Napiszę tak, bo wiem, że MDW, tak jak ja jesteś "fanbojem" Apple. Tam jest kasa i pasja. Inaczej nic wielkiego się nie zbuduje.
Trzy odnogi to jest właśnie nasza największa kula u nogi, która ciągnie resztę środowiska na samo dno. Potrzebujemy rewolucji, którą być może teraz jest szansa zapoczątkować.
[#39] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #38

Napiszę tak, bo wiem, że MDW, tak jak ja jesteś "fanbojem" Apple. Tam jest kasa i pasja. Inaczej nic wielkiego się nie zbuduje.


Ja jestem "tylko" gorącym zwolennikiem Apple. A fanbojem to ja mogę być MorphOSa. :) Mam mało popularne zdanie na temat dzisiejszego świata komputerów. Informatyka się nie udała, jest dzisiaj mieszaniną koszmarnego bałaganu i chińskiej tandety. Ale to już nie temat na rozmowę pod tym newsem. :)
[#40] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Pawelek, post #28

raczej do MorphOS
[#41] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Ender, post #37

Ale to wlasnie juz tylko hobby (i dobrze)... od co najmniej 12 lat
[#42] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #38

Apple działa w modelu w jakims działały Atari, Commodore, Sinclair w latach 80/90. :) To, że odnoszą tak kolosalne sukcesy oznacza albo, że historia zatoczyła koło albo... nie wiem właściwie co. Oni są zaprzeczeniem wszystkich zasad dzisiejszego świata.

Poza tym skoro piejemy z zachwytu nad opensource to nie stawiajmy za przykład Apple, bo oni stoją w przeciwległym narożniku. :) Albo model Apple albo opensource. :) Uważam, że model opensource może być dobrym sposobem na przetrwanie problemów. Tylko to zawsze wiąże się z bałaganem, tysiącem wersji, dystrybucji. Ja bym wolał otwarte źródła ale z twardą ręką na górze, która kierowałaby rozwojem i decydowała o kierunku rozwoju. Nie chcę 100 dystrybucji AmigaOS. Ma być jedna do której każdy może dołożyć cegiełkę. No i prawdę mówiąc jak się ktoś uprze i jest wystarczająco dobry to cegiełkę do takiego MorphOS ma szansę dołożyć. :)

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 12:47:13 przez MDW
[#43] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #38

Potrzebujemy rewolucji, którą być może teraz jest szansa zapoczątkować.

Każda z trzech opcji ma swoją wizję takiej rewolucji. Tu ewentualne bankructwo Hyperionu nic nie zmienia.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 12:54:43 przez Krashan
[#44] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Jeden z forumowiczow na A.org napisal do kuratora sadowego. Otrzymal taka odpowiedz:

"The company announced to start an opposition procedure according to the Belgian Bankruptcy Act. In that case the Court can take a decision to annul the first Court decision which means it is like no insolvency proceeding has even been pronounced."

Po naszemu. Hyperion wniosl sprzeciw. Sad moze anulowac swoja pierwotna decyzje (Tak jakby jej nie bylo)...

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 13:04:32 przez pini
[#45] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pini, post #44

Można ich ratowac kupując masowo os4.1 za 120zl i wspomóc finansowo :)
[#46] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Pawelek, post #45

teraz to musieliby się znaleźć tacy co daliby za AOS tyle co z windows
[#47] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@MDW, post #42

Można połączyć dwa modele. OpenSource na dedykowany (wybrany) sprzęt.
Czy OpenSource to bałagan? Patrząc na takiego Firefoxa jednak nie. Jest fundacja, która czuwa nad wszystkim. Jakiego modelu by nie przyjąć, zawsze jest potrzebny gość, szef, który będzie zarządzał tym i tamtym.

A co do trzech rewolucji, efekt jest taki, że nie mamy żadnej rewolucji. Niestety wszystko idzie w bardzo wolnym tempie, trzema drogami. Chwała wam wszystkim i za to, ale można by to zrobić lepiej. Już teraz są problemy np. z MUI. Zamiast jeden team tworzący ten pakiet, mamy trzy rożne wersje. Nie dość, że prowadzi to do bałaganu, to spowalnia tworzenie softu.
[#48] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #47

I bardzo dobrze, że są trzy systemy, dzięki temu jest porównanie z innymi drogami rozwoju i jest wybór. Nie rozumiem dlaczego ten rozwój ma się gdzieś bardzo śpieszyć, gdzie? Kogo lub co gonić? Ja na przykład dzięki temu, że jest AmigaOS 4 czy AROS utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszą drogą (dla mnie) rozwoju amigowego systemu to MorphOS, pozostałe rozwiązania są nijakie i zwyczajnie jakościowo gorsze.
[#49] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #47

A co do trzech rewolucji, efekt jest taki, że nie mamy żadnej rewolucji. Niestety wszystko idzie w bardzo wolnym tempie, trzema drogami.

Widocznie rewolucja nikomu nie jest potrzebna do szczęścia. Żaden z amisystemów nie powróci do głównego nurtu i zrozumienie tego ułatwia amigowe życie.

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 13:28:26 przez Krashan
[#50] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@grxmrx, post #48

Tylko żeby był jakis nowy laptop do kupienia dla Morphosa , czy ten projekt open Laptopa PPC czy jakos tak ma szanse się pojawić ? Gdzies czytalem o projekcie laptopa PPC. Wtedy dostosowac Morphosa do niego i mamy lidera trójki.
Tu jest link http://www.powerpc-notebook.org/pl/


Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 13:31:49 przez Pawelek
[#51] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Pawelek, post #50

Nie rozumiem, czemu tak się nakręcili na powerpc (linuxowcy), o co im chodzi, szukają problemów do rozwiązania ? (optymalizacja, flash, endiany).

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 13:44:49 przez ede
[#52] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
['] ['] ['] ['] . ['] [']
[#53] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@ede, post #51

a do czego flash jak jest html5 ?
[#54] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@MaaG^dA, post #53

No np. są / były w sieci programy muzyczne tzn. jakieś filtry w czasie rzeczywistym i tym podobne bardzo fajne zabawki. Czasem trafia się jakaś beznadziejna aplikacja flashowa potrzebna do/w pracy a nie raz i w domu trzeba ją mieć i wtedy trzeba klikać na windzie lub od biedy linux x86 (od biedy bo mi to jakoś średnio zadziałało - motało coś). I jakoś nie wszyscy załapali że trzeba w html5 (bo android i wręcz nie wypada inaczej) i wyłazi brak flasha.

O, a na przykład Bitcoinego nie ruszą prędko na ppc.

Osobiście nie mam nic przeciwko powerpc (lubię), niech robią tego lapka, może jakaś wypadkowa tego przedsięwzięcia będzie sprzyjająca nam.

Ps. Mogę jedynie domyślać się, że ten lapek ppc to hobystyczna zajawka ludzi którzy na rzeczy się znają. Bo jeśli nie to, to co ? :)

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 14:46:20 przez ede
[#55] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@strim_, post #29



WOLNE OPROGRAMOWANIE TO KOMUNIZM!!!!!!!!!!11111111111
[#56] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Krashan, post #49

Ciężko się z tym nie zgodzić. Jednak z taki podejściem jesteśmy właśnie w tym miejscu, a nie w innym. Czas leci, środowisko się kurczy, zainteresowania z zewnątrz brak. Pytanie jest czy oto właśnie chodzi w rozwijaniu naszych amisystemów, aby prowadzić je w zwolnionym tempie, ale jednak do całkowitego zaniknięcia?
[#57] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #56

Pytanie jest czy oto właśnie chodzi w rozwijaniu naszych amisystemów, aby prowadzić je w zwolnionym tempie, ale jednak do całkowitego zaniknięcia?

Chodzi o to, żeby dobrze się przy tym bawić i mieć intelektualną rozrywkę. Całkowite zaniknięcie jest i tak nieuniknione w perspektywie wykraczającej nieco poza życie pokolenia „amigowych nastolatków”.
[#58] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Krashan, post #57

Aby przeciwstawć się całkowitemu zaniknięciu, przydałby się system filozoficzny lub religia, coś na kształt Jogi.

MorphOS (amigologia) – jeden z sześciu ortodoksyjnych (tzn. uznających autorytet Jay Miner) systemów filozofii amigowej, zajmujący się związkami pomiędzy ciałem i umysłem.

:)
[#59] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Od paru dni użytkuję nowe Rasperry Pi 2. Jego "moc przetwarzania" jest już znana, kilka artykułów na ten temat już się w blogosferze ukazało. Będąc zarazem amigowcem i fanem RPi (posiadam także poprzedni model) lubię porównywać "NeoAmigi" do Rasperry. W przypadku nowszej, mocniejszej Rpi2 to porównanie nie wygląda najlepiej dla produktów A-EON. Jednak można zrobić tani, wydajny (aktualna Mozilla ESR pod systemem Raspbian "po prostu działa"), hobbystyczny komputer, posiadający otwartą specyfikację, nie oparty na architekturze x86 - który po uwzględnieniu tych wszystkich warunków nie kosztuje ponad 10 tys. PLN.

Obecnie dla mnie to właśnie "Malina" ma w sobie "ducha" który 25 lat temu posiadały Amigi.
[#60] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Teraz czekam tylko na to, kiedy zbankrutuje e lone i będzie git ha ha ha.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem