Komentowana treść: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
[#121] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@autumnlover, post #120

celne uwagi nt. wydarzen wokół hyperionu można zaobserwować w domenie exec:
http://blog.exec.pl/
[#122] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Ferin, post #105

Poza tym to gratuluję sensacyjnej nazwy njusa, chociaż do "bankructwa AmigaOS" trochę wam brakuje


A co w niej sensacyjnego? Faktem jest, że firma Hyperion Entertainment widnieje we wpisach jako bankrut więc nie rozumiem tego zaklinania rzeczywistości.

Zainstalowałem AROSa chodzi bardzo ładnie i to na tanim x86 którego każdy ma w domu. Może być całkowicie odwrotnie, pierwsza dwójka zdechnie, a AROS wyjdzie na prowadzenie.


Z tego co widzę na zagranicznych forach to nie Ci źli niebiescy tylko Arosowcy próbują najwięcej "ugrać" na tym wydarzeniu. Argument o tym, że "AROS chodzi bardzo ładnie na tanim x86, który każdy ma w domu" można sobie wsadzić w buty. Ja akurat mam nie mam w domu taniego x86 tylko drogiego i AROS nie chodzi - i co mam teraz robić downgrade sprzętu?
[#123] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
To jest po prostu darmowa reklama, im głośniej o firmie tym lepiej
[#124] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Hellena, post #123

W przypadku Hyperionu może masz i rację, nie ma przecież żadnego potencjalnego inwestora czy partnera którego takie info by wystraszyło.
[#125] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Moim zdaniem trzeba wrócić do tego, czym była Amiga, tak jak już to mowie od lat, Amiga to procesor Motorolą plus układy specjalizowany taki laptop, jak chcesz nowy komputer, to nie rozbudowujesz go, tylko kupujesz nowy, właśnie dzisiejsze czasy, kiedy ludzi jest stać na nowe kompy, są wymarzonymi czasami dla odrodzenia komputera Amigi, tylko że muszą się znaleźć osoby, który to zrobią, oczywiście, jeśli mowie o motoroli czy specjalizowanych układach to chodzi mi o nowoczesne układy na dzisiejsze czasy, zaleta Amigi było to, że pomimo tego, że nie miała najlepszych układów, to jej siła było to, że te wszystkie układy się uzupełniały.
[#126] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #125

oczywiście, jeśli mowie o motoroli czy specjalizowanych układach to chodzi mi o nowoczesne układy na dzisiejsze czasy, zaleta Amigi było to, że pomimo tego, że nie miała najlepszych układów, to jej siła było to, że te wszystkie układy się uzupełniały


Widzę, że wreszcie załapałeś :) Może w takim razie podejdą Ci produkty A-EON - z grubsza spełniają założenia o których mówisz.
[#127] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #125

Spójrz w kalendarz i sprawdź który mamy rok, bo chyba Ci zegarek stanął w połowie lat 90
[#128] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pamp3rs, post #122

więc nie rozumiem tego zaklinania rzeczywistości.

Zaklinaniem rzeczywistoci jest powyższy news. Przenosząc tą sytuację bardziej na nasz grunt wygląda to tak. Sąd pierwszej instancji ogłosił bankructwo Hyperionu na wniosek powoda. Ponieważ decyzja nie jest prawomocna nie ma bankructwa. Może, i pewnie nastąpi od niej odwołanie. Jeśli Hyperion przekona sąd do swoich racji będzie tak jakby sprawy w ogólenie nie było. Bankructwo nastąpi po ewentualnym uprawomocnieniu decyzji sądu.
Mnie kiedyś w sporze z policją sąd skazał zaocznie na grzywnę bo nie zgodziłem sie na mandat. Po wysłuchaniu i obejrzeniu dowodów sąd złapał się za głowę (dosłownie) i uniewinnił. Niestety systemy prawne z uwagi na ilość spraw zaczynają działać z automatu. A jak jesteś niewinny to przecież sie odwołasz.

A co do radochy z rzekomego bankructwa to radocha nie ma koloru. Są indywidualne, małostkowe zachowania bez klasy. Akurat ta część niebieskich developerów, którzy zazwyczj lubią dokopać czerwonym niewiele mówi. I to jest kolejny dowód na to, że to burza w szklance wody. Nie od dziś wiadomo, że wielu z nich zna się z czerwonymi, współprcuje ze sobą, pomimo różnic koloru. Takie wieści szybko się rozchodzą

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 10:49:20 przez pini
[#129] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pini, post #128

Sąd pierwszej instancji ogłosił bankructwo Hyperionu na wniosek powoda. Ponieważ decyzja nie jest prawomocna nie ma bankructwa. Może, i pewnie nastąpi od niej odwołanie. Jeśli Hyperion przekona sąd do swoich racji będzie tak jakby sprawy w ogólenie nie było. Bankructwo nastąpi po ewentualnym uprawomocnieniu decyzji sądu.


Możesz podać źródło skąd czerpiesz te informacje?

Czy szanująca siebie oraz swoich klientów firma dopuszcza do takich sytuacji? To pytanie retoryczne tak jakbyś nie wiedział..

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 11:01:55 przez pamp3rs
[#130] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #125

O, to kup sobie peceta, bo dzisiejsze pecety garściami czerpią z Amigi klasycznej.
Albo inaczej, wymyślono koło na nowo i dzisiejsze pecety wyglądają jak kontynuacja Amig klasycznych.pomysłOK
[#131] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pamp3rs, post #129

Możesz podać źródło skąd czerpiesz te informacje?

Te informacje są na stronie, od której wszystko się zaczęło, oraz uzyskano je od kuratora sądowego zajmującego się sprawą. Dokładnie sytuacja wygląda tak, że jakiś bank zgłosił wniosek o uznanie Hyperionu za niewypłacalny i teraz sąd rozpatrzy zasadność tego wniosku. Więc z jednej strony nikt jeszcze nie zbankrutował. Z drugiej zaś bank nie występowałby z takim wnioskiem bez mocnych przesłanek, więc Hyperion niewątpliwie ma jakiś problem. Hyperion odwołał się od tego wydanego niejako automatycznie wyroku. Jeżeli odwołanie zakończy się sukcesem to faktycznie z prawnego punktu widzenia „nie było sprawy”.
[#132] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pamp3rs, post #129


To pytanie retoryczne tak jakbyś nie wiedział..


Oj, oj, oj...klasyczny foch, nie irytuj się. Co ma wspolnego "szanujaca sie firma" do "zaklinania rzeczywistości" newsem. Zmieniasz temat
A i na to Hermans dał odpowiedź. Czy prawdziwą? Tego nie wiem....

Nie mam czasu na taki poziom dyskusji. Poszukaj sobie cytatu na A.org z kuratora sądowego...

PS. O, Krashan mnie uprzedził. Pełna zgoda...

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 11:21:41 przez pini
[#133] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Andrzej Drozd, post #130

Nie wyglądają, bo opierają się na całkiem innej filozofii niż Amiga, dlatego ważne jest, żeby wrócić do tego, czym była Amiga, czyli produkować duże i małe Amigi, problem jest taki, że nawet nie wiadomo do kogo należą prawa Amigi, których wartości jest pewnie bardzo mała. Co najważniejsze to, co się teraz dzieje z tym, co pozostało Amiga, weryfikuje rynek i tak więc on jest bezlitosny i można zaklinać rzeczywistość.
[#134] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #133

Jaka to jest ta całkiem inna filozofia?
Jeśli chodzi o powrót, to wciąż nie ma mocnego procesora 68k na poziomie Pentium 4, 2 GHz. Technologia FPGA wciąż jeszcze raczkuje.
[#135] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pini, post #132

Co ma wspolnego "szanujaca sie firma" do "zaklinania rzeczywistości" newsem


Tytuł newsa może odrobinę na wyrost,
jednak prawdziwe zaklinanie rzeczywistości odbywa się na execu,
gdzie szamani powciskali łby do piachu i twitują radośnie, że fajnie jest i kompletnie nic się nie dzieje, nie ma w zasadzie o czym pisać, no, może o nowej dyskietce Cloanto ;)

Poziom wiarygodności jak ruskiej telewizji,
u nas tak bywało za komuny (starsi może pamiętają).
.
[#136] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Andrzej Drozd, post #134

Dlatego mowie o filozofii Amigi, gdzie system nie opiera się na szybkości procesora, tylko układów specjalizowanych dlatego procesor może być o mniejszej częstotliwości, kluczowa sprawa są układy specjalizowane, trzeba porosty wyeliminować słabości Amigi, czyli pamięć słowa szybsza magistrala specjalizowany i układ 3d,i jakiś dobrym układ muzyczny.
[#137] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pini, post #132

Oj, oj, oj...klasyczny foch, nie irytuj się. Co ma wspolnego "szanujaca sie firma" do "zaklinania rzeczywistości" newsem. Zmieniasz temat
A i na to Hermans dał odpowiedź. Czy prawdziwą? Tego nie wiem....


Foch, irytacja? Mylisz mnie z kimś.

Krashan - dzięki za trochę więcej informacji niż dowiedziałem się od kolegi Piniego.

Czy tytuł newsa jest na wyrost czy nie, cała ta sytuacja mocno pachnie amatorką i jest po prostu śmieszna.
[#138] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #136

Zależy do czego.. do pogrania w superfrogga.. pewnie wystarczy.
Jednak chcąc mieć komputer nie tylko do pogrywania w proste (technicznie) gierki - owszem klasyk wystarczy. Jeżeli jednak chcesz mieć bardziej zaawansowane gry czy korzystać z programów użytkowych - tu niestety oprócz układów specjalizowanych (które owszem mogą odciążyć mniej lub bardziej procesor) - musisz mieć i "moc" na samym CPU - od choćby "głupie" renderowanie 3D, generowanie muzyki wielokanałowej .. itp.
[#139] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@rePeter, post #135

Poziom wiarygodności jak ruskiej telewizji,
u nas tak bywało za komuny (starsi może pamiętają).


Ale newsa nie dał nie tylko eXec, ale i AmigaWorld, Amiga.org, Amigans.net, AmigaImpact, Amiganews.itd idt. itd. W zasadzie poza PPA (i amiganews.de) takiego newsa nie dał nikt. Pytanie czy 95% miportali to "ruska telewizja", czy może po prostu nie szukają na siłę sensacji, tylko wolą poczekać na ostateczne wyjaśnienie sprawy.

De facto gdyby Hyperion sam uznał że jest niewypłacalny i złożył wniosek o bankructwo, sprawa byłaby jasna i wówczas rzeczywiśnie można, a nawet powinno się dać newsa "Hyperion zbankrutował", w tej sytuacji na takiego newsa jest zwyczajnie zbyt wcześnie.
[#140] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@agawa, post #139

To pewnie dlatego, ze my jesteśmy niebiescy i źli. mofce!
Z oczywistych powodów zawirowania prawno-finansowe wokół ulubionej firmy prawdziwych amigowców są kompletnie nieważne. Logiczne? Oczywiście AmigaOS 4.0
[#141] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
[*] RIP AmigaOS :(
Może jakaś nowa firma przejmie ten system i go unowocześni, bo jak dla mnie to rozwój zatrzymał się jakies 25 lat temu.
[#142] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@powerzx, post #141

Może jakaś nowa firma przejmie ten system i go unowocześni, bo jak dla mnie to rozwój zatrzymał się jakies 25 lat temu.

Jeżeli tak uważasz, to chyba nie znajdzie się firma, która byłaby w stanie go dla Ciebie unowocześnić...
[#143] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@powerzx, post #141

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby najwięksi malkontenci z tego forum, założyli spółkę i pokazali prawdziwy rozwój systemu. A później grabili kokosy ze sprzedaży (odp. nie jest skierowana do powerzx, tylko ogółu nas).

Rozwój wszystkich amigowych systemów, można przyrównać do stanu środowiska. Ogólnie nie wygląda to najlepiej.

Jeżeli Hyperion padnie, to pewnie Amiga OS również (jak ktoś miał jeszcze jakąś wizję rozwoju i widział potencjał, tak w dniu dzisiejszym to czysta nostalgia, a powrót do mainstrem i zarabianie na tym, to marzenie ściętej głowy). A za kilka lat Morphos i Aros, bo jak starzy Amigowcy nie zaczną magicznie masowo powracać, to skąd mają przypłynąć nowi użytkownicy? (a starzy powoli zaczynają odchodzić) Obecnie na świecie jest tyle rzeczy do robienia, tyle systemów i innych ciekawostek, że bez wiedzy na tema historii Amigi, nikt takimi niszowymi systemami się nie zainteresuje (a czas i życie ucieka). Jesteśmy gatunkiem na wymarciu niestety.

Żeby jakoś ratować sytuację naszej niszy, musiało by się zebrać kilka ogarniętych osób, zrobić super dopracowany film na YT, gdzie by się przemyciło idee naszego hobby. YT to potężne narzędzie, tylko czy ktoś ma pomysł, chęci i możliwości żeby to zrobić. I drugie pytanie, jak to zrobi, to czy nie znajdą się osoby, które będą uważały się za pokrzywdzone i nie pójdzie za tym wielki hejt (jak to u nas bywa).

W dalszej przyszłości pozostanie jedynie klasyk i jego klony, zabawa na nim (dla jednych ciupanie w SuperFroga, dla innych robienie nowych SuperFrogów i demek).
[#144] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@MaaG^dA, post #138

No i tutaj się mylisz, właśnie dlatego Amiga była taka genialna, bo miała układy specjalizowane dzisiaj wszystko, co to się dzieje w grach czy programach, robią układy specjalizowane, musisz zrozumieć to, że producenci procesorów walczą o przetrwanie na rynku i musza wymyślić coraz nowe sposoby marketingowe na to, żeby je sprzedawać. Kiedyś w dawnych czasach, żeby zagrać w jakaś nowa, super grę trzeba było kupić nowy komp, a teraz szybkość komputerów jest już taka, że nie trzeba tego robić. Dzisiaj Amiga powinna być komputerem, który potrafi odtwarzać filmy, można na niej słuchać mp3 itd. itp.mieć dobra przeglądarkę, jakieś dobry edytor, program graficzny to wszystko jest, tylko trzeba to wszystko połączyć.
[#145] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@pini, post #128

Nie jestem dobrze zaznajomiony z niuansami belgijskiego prawa ale czy bez prawomocnego wyroku sądu może on wyznaczyć kuratora, który siada na firmowe konto i zabezpiecza aktywa na potrzeby wypłaty środków wierzycielom?
[#146] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@flops, post #143

Jeżeli Hyperion padnie, to pewnie Amiga OS również


Wg mnie może być zupełnie odwrotnie. Jeżeli Hyperion padnie i znajdzie się ktoś, kto dalej pociągnie temat AmigaOS to system może tylko na tym zyskać. Dla mnie dotychczasowy "rozwój" systemu przez Hyperion to kompletne nieporozumienie.
[#147] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@recedent, post #145

Ja też z tym prawem zaznajomiony nie jestem. Odpowiedź kuratora wiele wyjaśniła. Ale wracając do Twojego pytania. U nas komornik też może siąść na koto, bez ogłoszenia upadłości. Wystarczy nie reagować na wezwania. Po prostu posiadanie osobowości prawnej powoduje, że odzyskanie należności może być realizowane tylko poprzez upadłość, gdy podmiot nie ma środków na koncie, z majątku firmy.
Tu najprawdopodobniej Hyperion jest coś komuś winien.
Podobno w Belgii może mieć to miejsce nawet w przypadku drobnych kwot. Ale to już inna bajka i ciężko to będzie zweryfikować. Napewno wizerunkowo to wygląda bardzo źle.

Jeżeli miałbym gdybać a baaardzo mi się nie chce, to skoro jak twierdzi Krashan, sprawa dotyczy banku mogło być tak. Koniec roku, do spłacenia kredyt lub rata. Brak środków na koncie, brak reakcji na monit, realizacja przez bank weksla do umowy kredytowej. Wniosek o upadlość by weksel zrealizować. Stąd cały cyrk w styczniu. Ale proszę, nie ciągnijmy tego bo to może być g.... prawda. Zobaczymy co bedzie dalej...i już.
[#148] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #144

"Dzisiaj Amiga powinna być komputerem, który potrafi odtwarzać filmy, można na niej słuchać mp3 itd."
Na Amidze kośćmi AGA podłączonej do tv hd i odtwarzaczem blueray/dvd i dźwiękiem 7+1 napedzanej procesorem 68060 ? Chyba żartujesz. Tu nawet taki miniak się poci (H.264)...
[#149] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@MaaG^dA, post #148

Mowie o układach specjalizowanych na dzisiejsze czasy które, będą umieć uciągnąć mp3 czy film ja nie wiem, czasem mam wrażenie, jakbym pisał do ściany, nikt nie chce wracać do klasycznej Amigi z motorola 68020 ;).
[#150] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #149

Drogi SzaryWilku, takie układy oczywiście istnieją we współczesnych komputerach, również w komputerze AmigaOne X1000. Znajdują się one na specjalizowanych kartach (graficznej, muzycznej), które to stanowią nieodłączną część współczesnego komputera (ewentualnie tkwią wewnątrz SoC). Kłopot w tym, że Ty ten komputer negujesz bez względu na to, czy spełnia wymagania, które mu stawiasz, czy nie. Piszesz, że "wszystkie komputery naśladują rozwiązania z Amigi", korzystając ze specjalizowanych kart, np. graficznych, ale jednocześnie twierdzisz, że ani PowerMac, ani SAM460ex, ani A1Xk nic z Amigą współnego nie mają. Chcesz na Amidze oglądać filmy na YouTube i słuchać OGG i wiesz, że na AGA i 020 fizycznie nie dasz rady. Ale jednocześnie odrzucasz myśl, że dowolny system NG wszystko to potrafi przy pomocy - zupełnie innych co prawda - ale układów specjalizowanych. Jesteś niepoprawny w swojej ignorancji i ciągle powtarzasz te same dyrdymały, dlatego dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu. Szkoda tylko, że ciągle śmiecisz swoimi komentarzami.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem