Komentowana treść: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
[#61] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@autumnlover, post #59

nie tylko rpi... ja mam jakąś plytke z armem i.MX6 4x1.2Ghz, sata, gigaethenet, usb, dvi. więc zupełnie używalny... tylko nie ppc - a arm. więc się da...
[#62] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@autumnlover, post #59

Ja od ponad roku używam RaspberryPi jako czegoś co robi z telewizora coś naprawdę przydatnego. Ale przyznam się, że gdybym mógł się cofnąć w czasie to na pewno bym tego nie kupił. To taka świetna zabawka dla majsterkowiczów. Mnie interesuje czysto użytkowa strona tego urządzenia. I nie jest to zbyt wygodne. Oczywiście jakoś to sobie pokonfigurowałem (Raspbmc) i jakoś to działa. Jednak z ergonomią i wygodą to nie ma nic wspólnego. I jak podsumowałem sobie wszystko to wcale tak "za darmo" nie wyszło. Cena jest porówynalna z jakimś gotowym urządzeniem tego typu, które można postawić pod TV i używać. Dwójki na pewno nie kupię. A jak padnie jedynka to kupię coś innego.
[#63] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@MDW, post #62

Jednak z ergonomią i wygodą to nie ma nic wspólnego.


Owszem, i dlatego od momentu jak zobaczyłem że Rpi2 nadaje się do roli zwykłego "komputera na desktop" jeśli chodzi o wydajność, to chodzi mi po głowie wpakowanie jej do małej wieży, w oparciu o płytkę z tworzywa sztucznego posiadającą zarówno otwory do montażu Pi2 jak i standardowe otwory o rozmieszczeniu microATX. Dodatkowo umieściłbym wewnątrz hub Pimoroni, zewnętrzną "kartę dźwiękową" i inne interfejsy. Co tylko się da wyprowadziłbym na zewnętrzne standardowe gniazda pecetowej obudowy, na przykład wyjścia USB z Pimoroni - dał na standardowe "śledzie USB" przykręcone z tyłu obudowy. No a w miejscu gdzie w obudowie PC znajduje grill zasilacza - umieściłbym "zaślepkę" z tworzywa, z zamontowanym gniazdem DC takim by podłączyć do niego zasilacz od huba Pimoroni zasilającego również samo Pi.

Sorry za offtop :)
[#64] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@autumnlover, post #63

Nie jestem zainteresowany takim desktopem. Mam już hobby, a na komputer użytkowy to się nie nadaje (w mojej definicji). :)
[#65] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Wyrazy kondolencji świeżo upieczonym nabywcom produktu amigo-podobnego pod tytułem X1000
[#66] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Zdaje się pierwszy raz fakty dokonane wyprzedziły zapowiedzi.
[#67] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Duracel, post #65

Masz w sygnaturce systemów AmigaOS 4 a cieszy cię upadek firmy która go rozwija. Nie czujesz w tym niekonsekwencji?
[#68] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@adam_mierzwa, post #67

Widać Duracel jest zainteresowany upadkiem AOS4. Było nie było, też zainteresowanie
[#69] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
ciekawe czy to odkreca czy nie. co do amigaos to IMO raczej jest jasne co sie stanie: wroci automatycznie do amiga inc.
[#70] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@adam_mierzwa, post #67

Zapraszam do odsłuchania wydania specjalnego podcastu, gdzie z Adamem Zalepą komentujemy bieżące wydarzenia: http://radzikpl.blogspot.de/2015/02/amiwigilia-wydanie-specjalne-2-amigaos.html
[#71] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Duracel, post #65

Czytam ten wątek, jak również ten na AmigaWorld i naprawdę nie mogę zrozumieć części postów, jak chociażby ten zacytowany. Nie wiem, jak kogokolwiek może cieszyć upadek firmy związanej z naszym środowiskiem. Można nie lubić Hyperionu, uważać, że tylko Amigi 68k są tymi prawdziwymi, ale na litość boską...
[#72] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@aszu, post #71

A co to zmieniło dla 80 procent uzytkowników z forum! NIC! Używamy 30 letniego sprzętu do zabawy a hyperion nie miał dla nas żadnego znaczenia. To 80 procent ma amigę 1200 z 060 lub 030 a powrót do amigi dał nam możliwość realizowania młodzieńczych marzeń na które kiedyś nie mieliśmy środków. Kolejne bankrutctwo nic nie znaczącej firmy.
[#73] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Sosabowski, post #72

Niby tak... ale jednak, gdyby to okazało się prawdą, byłoby żal, tym bardziej że gdzieś wewnętrznie bliżej mi było jednak do AmigaOS niż do MorphOS, nawet jeżeli nie używam żadnego z nich. Jakoś newsy o AmigaOS powodowały u mnie więcej emocji niż o MorphOS, w sumie nawet nie wiem czemu :/
[#74] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Sosabowski, post #72

Miałem na myśli mentalność i oraz podejście do pewnych rzeczy. Jasne, można spełniać marzenia sprzed iluś lat, ale można również starać się coś zrobić dla społeczności. Ja mam takie małe urządzenie o nazwie OpenPandora, działające na linuxie. Tam społeczność jest jeszcze mniejsza niż Amigowa, ale wszyscy trzymaja się razem, nie ma kłótni ani sporów, a do tego ukazje się mnóstwo softu. Jasne to inna sytuacja, jednak odkąd pamiętam, czyli tak od połowy lat `90 Amigowcy jak nikt potrafili się kłócić i dzielić. Ja kibicuje każdej inicjatywie, od Hyperionu, przez A-Eon, MorphOS aż po twórców gier, jak objechany na tym forum Gorluth, tak więc moim zdaniem jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, to smutna sprawa.
[#75] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@vojo, post #73

Oooo sieet!!

Ten kto kupił ze 2 lub 3 sztuki systemu Amiga OS 4.1 FE ten za 1-rok lub za 2 lata może sprzedać na Allegro i zgarnąć nieeeezłą kaske .

Ten kto kupił - jest teraz PODWÓJNYM zwycięscom.

ja się wachałem i teraz mam . Ech !!
[#76] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Piotr Myszkowski, post #75

Nic straconego, możesz motyla nabić na patyk i za rok sprzedać jakiemuś kolekcjonerowi - czysty zysk.
[#77] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
O kur zapiał. Się dzieje. Jakby wojen opodal było mało.
Cóz, mam nadzieję, że wyjdzie z tego jeno jakieś zamieszanie, z którego też zawsze może wyniknąć coś pozytywnego.

Tak patrzę na tego njusa teraz - jeszcze dokładnie nic nie waidomo, a tytuł "Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała" - trochę przysłowiowym TVN'em zajeżdża :/.

PS. a jak w ogóle amigowa firma w tych czasach może zbankrutować? Przecież kto mógł, zrobił to >10 lat temu

Cóż, ponoć w chińskim słowo "kryzys" ma tego samego krzaczka oznaczającego zagrożenie, jak i szansę.
[#78] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Teraz, spadną ceny płyt głównych? Jeśli powstały by nowe mobo do Amigi. zamienniki tzn. np: dostajemy taką nową płytę do np: Amigi 600 z PPC i AmigaOS 4. Właśnie to może być zwykły "chłyt marketingowy". $$ z projektu można pozyskać na produkcje np: Miliona płyt głównych. Nowe mobo mogło by obsługiwać trzy systemy, część produkcji dla aktualnych posiadaczy Amigi, resztę trzeba by rozpowszechnić.

W takim wypadku diametralnie wzrasta liczba nowych użytkowników.
[#79] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@rolpho / D6, post #77

Ale jednocześnie chińskie przysłowie mówi "obyś nie żył w ciekawych czasach". Takie ruchy, zamęt, itp. tworzy nowe idee, ale ubija całą masę starych, a jakoś nie jestem pewien, czy Amiga znalazłaby się po stronie ofiar, czy beneficjentów.
Z innej beczki, czy w takim razie bankructwo Commodore było dla Amigi pozytywne? (nie chodzi mo o jakieś tam aspekty, tylko globalnie: tak, czy nie)
[#80] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@wali7, post #79

Cóż, oczywistym wydaje się, ze nie było - ale kto wie co stałoby się w jakimś świecie równoległym, gdyby nie zbankrutowało (może np. micro$oft wykupuje C= i inkorporuje parę świetnych rozwiązań do najnowszego Łindous 96, dzięki czemu Amiga mogłaby się historycznie przysłużyć tej wspaniałej platformie ).

PS. Po latach wydaje mi się, czysto subiektywnie, że bankructwo C= jakie by nie było, było po prostu nieuchronne, skoro ci ludzie nie myśleli poważnie o technologii, którą po prostu kupili, a o robieniu kasy. Zmieniła się rzeczywistość (jak zawsze, w odróżnieniu do tych ludzi, którzy chcieli ją zaklinać)... Zresztą powoli każda korporacja kojarzy mi się po prostu z korporacjonizmem i korporatokracją

PS. co do "bankructwa" Hyperionu - to wydaje mi się jakąś groteskową przerysowaną akcją. Ciekawym kto odwalił im taki numer? Cóż, w naszym pięknym kraju nie takie firmy padały wykańczane przez np. pojedynczego #@$% urzedasa, wskutek nie złożenia w terminie formulaża WTF-pińcet lub nie zapłacenia podatku od niedostanej od kontrahenta kasy etc. więc raczej analizowałbym na chłodno takie "sensacje", bo to naprawdę TVN'em ciągnie patrząc na nagłówek njusa
[#81] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@wali7, post #79

Z innej beczki, czy w takim razie bankructwo Commodore było dla Amigi pozytywne?

Byłoby, niestety, wydarzyło się za późno.

Gdyby miało miejsce np. w 1989 roku, to ktoś miałby szansę wykupić technologię w miarę jeszcze na czasie (wraz z zaawansowanym projektem np. A3000) i mógłby sprawy popchnąć sensownie dalej, gdyby miał wizję.

Tym czasem możliwość taka pojawiła się dopiero 6 lat później, kiedy świat już uciekł o całą epokę technologiczną do przodu. Escom jakoś tam próbował, ale co oni mogli zdziałać z taką schedą...?
[#82] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Daclaw, post #81

Temat bankructwa C= jest oczywiście tematem rzeka. Bez wątpienia mozna dopatrzeć się jakichś (?) pozytywów, albo podać alternatywne okoliczności (np. wcześniejsze bankructwo)... właśnie dlatego prosiłem o jednoznaczną odpowiedź TAK|NIE.
Bo z historii alternatywnych, to mi się wydaje, że dla Amigi lepiej by było, gdyby wykupiło ja Atari, a nie C=... ale to już całkowity oftop...
[#83] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Daclaw, post #81

Byłoby, niestety, wydarzyło się za późno.

Masz rację. :) Nigdy tak na to nie patrzyłem ale faktycznie gdyby Commodore zbankrutowało znacznie wcześniej to byłoby chyba lepiej, bo Amiga jeszcze mogłaby się podnieść.
[#84] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@MDW, post #83

A kto by tą Amigę uratował?
[#85] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@radzik, post #84

Microsoft ?
[#86] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Moim zdaniem bankructwo Hyperiona czy e one, dla nas jako amigowcow nie ma znaczenie, teraz widze, że te firmy niby amigowe tak naprawdę są, tym samym czym było commodore, czyli kolesiami którzy, chcą zarobić jak najwięcej kasy, mnie osobiście cieszy, że to my sami amigowcy staramy się cos robić, żeby zbudować nowa Amigę, najważniejsze jest środowisko, kłótnie są dobre tylko ważne, żeby za tym cos szlo, a nie tylko kłócenie się dla kłócenia, najważniejsze to jest działanie i organizowanie się no i co najważniejsze propagowanie Amigi.
[#87] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #86

Wiesz, każdą firmę można określić jako „kolesi, którzy chcą zarobić jak najwięcej kasy”, na tym polega kapitalizm.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 11:33:52 przez Krashan
[#88] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Krashan, post #87

Może się złe wyraziłem, kolesie, którzy chcą w jak najkrótszym czasie zrobić kasę, nie zważając na nic poza tym.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 12:01:27 przez SzaryWilk
[#89] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #88

A są firmy, które tego nie chcą?
[#90] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Amnes, post #89

Sa,ogolnie kapitalizm polega na tym zeby firma jak najdluzej dzialania a nie jak najszybciej sie dorobic,bo tez tak mozna,tylko ze potem to sie w wiekszosci przypadku konczy tak jak z hyperionem.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem