Komentowana treść: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
[#151] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@recedent, post #150

Bardzo drogi kolego,zobacz jak wyglada amiga 500,600,1200 jak wyglada duza amiga 2000,3000,4000 potem wez x1000 amiga one i porownaj ;).amiga x1000 to zwykly pecet.
[#152] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #151

x1000 to może i "pecet".. ale przynajmniej youtube i inne filmy sobie obejrzysz.. a na super A4000 to nie za bardzo...
[#153] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #151

Śmieszny jesteś. Znaczy co, gdyby za kolejne 11 tysi producent pospawał własną, unikalną obudowę w stylu... No właśnie. Duże Amigi nie miały jakiegoś konkretnego stylu przecież? Ale - powiedzmy w stylu A4000T (która to zresztą była zwykłą pecetową obudową big tower naprędce przystosowaną do montażu Amigi - vide przycisk "Turbo" w obudowie), to wtedy piałbyś z zachwytu, że to prawdziwa Amiga jest? Żenua...
[#154] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #151

To układy maja być specjalizowane ale czym maja się różnic od dzisiejszych kart graficznych twoim zdaniem? Czy radeony geforecey sound blastery to nie układy specjalizowane? Co trzeba w nich zmienić żeby pasowały do Twojej wizji Amigi?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 23:00:20 przez Amnes
[#155] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@recedent, post #153

Wspomnijmy jeszcze o slotach umożliwiających wkładanie kart w takich "dużych Amigach".
[#156] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Amnes, post #154

No jak to?! Muszą być zaprojektowane i wyprodukowane przez właścicieli marki Amiga
[#157] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@adam_mierzwa, post #155

ISA w A2000 ? Czy co to tam było.
[#158] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@ede, post #157

Zorro,no prosze kupowac ta "prawdziwa amige" x1000 za 15 tys ;) zycze powodzenia.Moze le one nie zbankrutuje ;).

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 23:16:19 przez SzaryWilk
[#159] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@recedent, post #153

A co łączy Amigi? Zastosowany chipset i system, który z niego korzysta. Proszę zobacz na CDTV - chipset Amigi można w praktyce dostosować do dowolnej konstrukcji. Jest wiele płyt głównych, które łączy zastosowany chipset. To jest niezmiennik.

Dla mnie Amiga kojarzy się jednoznacznie - możesz na niej używać X-Copy, zastosowanie znajdzie PowerPacker, DiskSalv, LZX, Amiga E. Dla niej dedykowane jest 99% programów na Aminecie. Dla niej dedykowane były czasopisma poświęcone Amidze typu Amiga Format, Amiga Power itd. To się skończyło w momencie wejścia tzw. NeoAmig i moim zdaniem NeoAmigi nie zasługują na miano nowych modeli Amigi, mimo że mają "Amiga" w nazwie komputera i systemu.

Wiele ludzi oszukuje się, że korzysta nadal z Amig podczas gdy w ich domostwach gości PC, konsole do gier, tablety itp. Ciekawym czemu tak przyczepiono się do nazwy Amiga w odniesieniu do tych komputerów? No, akurat MorphOSa to nie dotyczy, tutaj uczciwie mówicie, że system tylko wywodzi się od Amigi.

Moim zdaniem należy oddzielić grubą kreską Amigę i "systemy neoamigowe" i rozwijać oba projekty równocześnie niezależnie. Mi nie odpowiada żaden system neoamigowy, bo na żadnym z nich nie będę mógł realizować swojej pasji. Poszperam w sieci? Zabiorę na wycieczkę jako laptop? Jeśli komuś to pasuje to nie widzę tu nic zdrożnego. Zapominacie jednak panowie o tym, do czego Amiga była używana w latach jej największej popularności. Teraz jako "system do portowania" nie znajduje u mnie zastosowania.

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 23:36:47 przez Hexmage960
[#160] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #158

W sumie to jest parę fajnych opcji na pozbycie się 15 tysi. X1000... nie, raczej nie. ;)

@ Hexmage960, Amigi łączy np. Parnet, Sarnet czy co tam jeszcze Ethernet ;)








Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 23:42:59 przez ede
[#161] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Amnes, post #154

Co trzeba w nich zmienić żeby pasowały do Twojej wizji Amigi?


Kolega nie odpowiedział, ale ja wiem o co mu chodzi i nawet mi także marzy się taka Amiga.
Chodzi o bardzo szybki komputer bazujący na procesorze 68k (może to być oczywiście proc w FPGA), na którym można odpalić zwykły Workbench 3.x bez żadnych emulatorów.

Przypuszczam też że chodzi o kontynuację AmigaOS 3.x, np. z numerkiem 3.9.x. Nikt też by się nie obraził na AOS4 w wersji 68k na takim komputerze lub po prostu jakąś wypasioną dystrybucję AOS3.9 którą można odpalić teraz tylko na WinUAE.

Mit Natami wciąż żyje. Może kiedyś dojdzie do skutku.
Zaczekamy albo już całkowicie zdziadziejemy przy swoich klasykach, posiłkując się pecetami.
[#162] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@recedent, post #150

Tak wracając do tych układów specjalizowanych w pecetach, to mam takie dwa stare biurowe komputery, jeden z prockiem 3 GHz i drugi z 2.6 GHz i do żadnego nie wkładałem dodatkowej karty graficznej lub dźwiękowej. To wszystko jest już na płycie głównej. Normalnie tak jak w Amigach klasycznych.
Brakuje tylko procka 68k w miejscu Pentium i możliwości odpalenia WB prosto z dyskietki.szeroki uśmiech
Technicznie te biurowe pecety są bardziej podobne do Amig klasycznych niż np. X1000.pomysł
[#163] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@agawa, post #139

No i to jest właśnie sedno sprawy, typowa logika PPA, coś tam słychać o niepowodzeniach w obozie czerwonych to zaraz Pan Rosa i/lub Pan Murdzek aż się trzęsą z radości żeby prawdziwej Amidze dokopać publikując niesprawdzone wiadomości, bo się przed laty a niebieskiego motyla zdecydowali.
[#164] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Kiv_Master, post #163

trzęsą z radości żeby prawdziwej Amidze dokopać publikując niesprawdzone wiadomości

po pierwsze to nie amiga, bo hyperion nigdy nie mial licencji do tej marki, po wtore wiadomosc jest niestety sprawdzona.
[#165] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Kiv_Master, post #163

Tzn. ktoś z PPA dokopuje prawdziwej Amidze z Commodore?pomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
Ja myślałem że to C= dokopało Amidze i to raz na zawsze.
[#166] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@recedent, post #153

Śmieszny jesteś.

osmiele sie byc zdania szarego wilka. czescia corporate identity firmy commodore a przez to produktu amiga bylo wzornictwo obudow. raz lepsze, raz gorsze, ale w wiekszosci wypadkow nie takie znowu zle w porownaniu do tego co bylo oferowane i wtenczas i potem. nie jest to na pewno punkt technicznie nejwazniejszy, ale odpowiednio do swego wzornictwa technicznie nudna zawartosc skrywaja z mysla o pecetach wymyslone skrzynki ukrywajace hardware na ktorym odpala os4.
[#167] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Andrzej Drozd, post #165

Tzn. ktoś z PPA dokopuje prawdziwej Amidze z Commodore?pomysłpomysłpomysłpomysłpomysł
Ja myślałem że to C= dokopało Amidze i to raz na zawsze.

interesujace ze ppa jest wogole jedynym polskim serwisem ktory podaje ta wiadomosc. strony poswiecone os4 w zasadzie pomijaja ten dla uzytkownikow tego systemu w koncu dosc wazny temat. rowniez na zachodzie.
[#168] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Kiv_Master, post #163

Oj tam, ludzie tutaj ogólnie chcą sobie poszaleć. PPA ma swój klimat, są też inne portale.

Ps. Wiadomość sprawdzona przecież.






Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 03:51:17 przez ede
[#169] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Kiv_Master, post #163

nie karmić trolla!
[#170] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Kiv_Master, post #163

typowa logika PPA


Exec dał publicznie zada i żadne personalne wycieczki tu nie pomogą.
PPA jest jaki jest, głównie przez to że wielokulturowy, natomiast Exec jest obecnie niestety żaden.
.
[#171] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #158

Film na execu ostatecznie mnie przekonał, kupuję A4000 i uratuję świat.

eXec

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 10:58:38 przez Ender
[#172] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Ender, post #171

Swiata nie uratujesz,ale przynajmniej jedna amige 4000.
[#173] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@Ender, post #171

O kurcze.. jaki "genialny film" OK

Ale wniosek jest w sumie słuszny:
my wszyscy (amigowcy) jesteśmy trochę "autystyczni" (z naszym postrzeganiem świata) analogicznie jak w tekście piosenki piosenki OK

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2015 11:24:05 przez BULI
[#174] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@flops, post #143

gdzie by się przemyciło idee naszego hobby

Czyli co konkretnie?
[#175] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@BULI, post #173

Raczej jak w tym filmie - "Możemy znaleźć się po drugiej stronie galaktyki albo wrócić do dinozaurów"
[#176] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała
Gościu z tego filmu jest genialny, skąd on zna moje hasło ha ha ha.
[#177] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@SzaryWilk, post #176

No, a jeszcze dobra scena jest jak udało im się znaleźć monitor. :)
[#178] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@ede, post #177

No, a jeszcze dobra scena jest jak udało im się znaleźć monitor.


Dokładnie
No ale nasz bohater miał na pewno scandoubler lub kartę GFX bo ten jego monitor CRT tez nie wyglądał jakby miał łykać PALa.

Równie ciekawie jest z klawiaturą i myszką, ale nie ma co się dziwić, że sobie poradzili i znali się na najlepszym OSie świata, w końcu to "powszechnie" znana "Agencja Przestrzeni Kosmicznej"
[#179] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@BULI, post #178

Słuszna uwaga co do klawiatury i myszki :)

To co miał na swoim CRT coś mi na linuxa bardziej wygląda.
[#180] Re: Firma Hyperion Entertainment zbankrutowała

@ede, post #179

Słuszna uwaga co do klawiatury i myszki


i oskarowa gra kobiety zachowującej się jakby ktoś cały czas smerał jej myszkę ;)
jakiś zaginiony fragment "Szklanką po łapkach"??
.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem